Anlaşmalı boşanma hakkında bilgi lütfen (nafaka)

su alem

Nirvana
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2007
2.061
2.182
Merhaba arkadaşlar ben anlaşmalı boşanma davası açtık.Dilekce verdik çocuklar bende iki çocuk için nafaka 1500 diye yazıldı.Daha sonra e devletten bakınca duruşma günü Eylül ayında verilmiş.Bu süreçte çocuklar bende kalıyor ev kira çalışıyorum asgari ücret ile ama kredi ödemem de var.Nafaka verecek dedi şimdi vermiyecegim dedi Eylül duruşmadan sonra toplu verecekmis fakat ben maddi anlamda çok zorlanıyorum.Yol kiram, ev kirası, faturalar ,kredi derken çok zor duruma düştüm.Nasil bir yol izlemem gerekiyor tekrar nafaka için dilekçe verebilir miyim tedbir nafakası yazmamıştım dilekçede.Bu arada kendime almıyorum nafaka.Bir de o nafakadan ben harcarsam haram edemis aldığım gibi çocuklara verecekmisim.Kendisi evi terketti ailesiyle kalıyor.Bir aklım diyor cekismeliye dön bunun için tekrar dava açabilir miyim?Mal varlığı yani evimiz yok bir araba var 100 bin TL değerinde onu da altınların karşılığı bana verecekmiş.Altinlarim 200 bin TL değerinde.Bir de kusura bakmayın sürekli çocuklara beni kotuluyor haksız olduğu halde hakaret ediyormuş hakkımda.Bunun için bir şey yapabilir miyim.Asla muhatap olmuyorum konuşulmuyor bile alo desem laf sayıp kapatıyor.Tesekkurler

Ben olsam cekismeliye dönerim bı güzel de hakkımı alirim
Bir aklım öyle diyor Haziran ayında dava açıldı adam bir haftasına araya birini koymuş erken boşalan diye.Babam daha bu dur sağlıklı düşünemiyorudum bu ne acele yangından mal kaçırmak gibi dedi onun sözünü ezemedim

Araba evlilikte alındıysa zaten yarısı sizin oluyor altınlar daha fazla ediyorsa kabul etmeyin.çekişmelide uzun sürer sabrederim derseniz çekişmeli boşanın düzgün bir avukatla haklarınızı alın.tedbir nafakası olsaydı ödemek zorunda olurdu.zaten nafaka çok para değil çocuğa gidecek yani ekstra belirtmesine gerek yok.

Merhaba arkadaşlar ben anlaşmalı boşanma davası açtık.Dilekce verdik çocuklar bende iki çocuk için nafaka 1500 diye yazıldı.Daha sonra e devletten bakınca duruşma günü Eylül ayında verilmiş.Bu süreçte çocuklar bende kalıyor ev kira çalışıyorum asgari ücret ile ama kredi ödemem de var.Nafaka verecek dedi şimdi vermiyecegim dedi Eylül duruşmadan sonra toplu verecekmis fakat ben maddi anlamda çok zorlanıyorum.Yol kiram, ev kirası, faturalar ,kredi derken çok zor duruma düştüm.Nasil bir yol izlemem gerekiyor tekrar nafaka için dilekçe verebilir miyim tedbir nafakası yazmamıştım dilekçede.Bu arada kendime almıyorum nafaka.Bir de o nafakadan ben harcarsam haram edemis aldığım gibi çocuklara verecekmisim.Kendisi evi terketti ailesiyle kalıyor.Bir aklım diyor cekismeliye dön bunun için tekrar dava açabilir miyim?Mal varlığı yani evimiz yok bir araba var 100 bin TL değerinde onu da altınların karşılığı bana verecekmiş.Altinlarim 200 bin TL değerinde.Bir de kusura bakmayın sürekli çocuklara beni kotuluyor haksız olduğu halde hakaret ediyormuş hakkımda.Bunun için bir şey yapabilir miyim.Asla muhatap olmuyorum konuşulmuyor bile alo desem laf sayıp kapatıyor.Tesekkurler

Çevremde çok boşanma gördüğüm için söylüyorum, uğraşmayın. Şuan bile Eylül'e kadar nafaka vermeyen adam çekişmelide iyice inada bildiriyor. Sürekli yeni dilekçeler, uzayan dava süreci çok yıpratıcı. Evet sonunda ödenmeyen nafakayı toplu alıyorsunuz falan ama o süreçte zorlandığınızla kalıyorsunuz. Arabayı size verecekse uzatmanın manası yok, bu sefer ondan da vazgeçer ve mal paylaşımı kararı yarı yarıya çıkarsa üzülürsünüz

Altınlar YASAL olarak senin. Araba siz evliyken alındıysa yarısı yine senin..sakın altınları verme ve arabanın yarısını al.

Evlendigim haftası hep satıldı altınlarım.Dugunde takılan ceyrekleri ailesi aldı.Araba evliyken alındı evet zaten altın istemeyin diye veriyor

Çeyrekler ortak mal sanırım, ne derece kadına verilir bilmiyorum. Kadına özgü olanların tamamı sizin. Düğün cdsi bu konuda delil. Şimdiden nafaka ödemeyen, kendine kullanırsan haram ederim diyen kişiyi, süründürürdüm çekişmeli dava ile. Zaten çalışıyormuşsunuz, iyi bir avukat ile tüm haklarınızı almanın çaresine bakın. Tedbir nafakası, kendinize yoksulluk nafakası, maddi ve manevi tazminat, araba üzerine tedbir koydurma vs. tüm haklarınızı almaya çalışın. Gerisi mahkemenin takdiri.

Ayrıca ortada bağlayıcı birşey olmadığı için şuan nafaka ödemiyordur. İcra ceza davası açın süreyi geçirmeden

Takilar sizin, taki davasi acarak alabilirsinuz takilari ( dugun Cdsinin bir kopyasini delil olarak sunarsiniz). Arabanin yarisi da sizin eger evli iken alindiysa. Nafaka da maasinin 1/4 oranina kadar isteyebilirsiniz. Odenem derse icra yoluyla odemek zorunda, yoksa hapis cezasi var.

Anlasmaya yanasmiyorsa hakime cekismeli bosanacagim diye cekismeliye cevirebilirsinuz. Cekismeli dava devam ederken de eger anlasacagim derse anlasma yapabilirsinuz yeniden. Hakkinizi alin, vaz gecmeyin.

Haziranda açtığınız davaya eylüle gün verilmesi ilginç. Anlaşmalı boşanma davalarında hakimşe görüşüldüğünde bir hafta on gün sonraya gün veriliyor. Hatta bir dosyada hakim yarına boiluk var deyip ertesi gün yapmıştı duruşmayı.

X