Boşanma aşamasındayım akıl verin

bir gariban

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2024
2
0
29
Arkadaşlar merhaba , eşimin beni aldatmasıyla boşanma aşamasına girdim baba evine döndüm 3 çocuğum var . Gururuma yedirip asla geri dönemem ,maddi gelirim çok çaresizim ,ailem beni dinlemiyor dava açamıyorum vede çok korkuyorum mahkemede çocuklarımı kaybetmekten, ayrı eve çıkmak istiyorum herkes karşı ve gelirim yok nafaka alırmıyım bilgi ,öneri ve tecrübelerinizi bekliyorum

Evini neden terk ediyorsun böyle bir durumda ah bu kadınların ilk yaptığı hata çocukları alıp çıkıp gitmek adamda işten gelicek oohhh sessiz sakin kafa dinlicek sen orda bi ekmeğe muhtaç adam orda totosunu kaşıya kaşıya yatıcak ne güzel valla

Aldatan o zaten kusurlu olanda o o yüzden evden gitmesi gereken sen değil o.
Elinde aldattığına dair ispat varmı önce ispat etmen lazım msj ekran kaydı resim falan bişekilde bunların elinde olması lazım
Sonra muhtarlığa gidip fakirlik kağıdı e devlet çıktılı ikametgah falan çıkartıp adlileye gidiyosun adli yardım talepli boşanma davası açıyosun hemen o gün ve bir lira para ödemeden yapıyorsun bunu.
Tabi güzelce bir boşanma dilekçesi yazdır adliyenin önünde oluyo yada internetten örnek alıp kendinde bilgisayar dan çıkartabilirsin .
Nafaka talebinde bulunmayı da unutma
Sen davanı açtığın tarihten itibaren nafaka işlemeye başlar yani duruşma görülene kadar nafakan hazır olmuş olucak boşanma davası görülürken ayrıyetten maddi manevi tazminat hakkınıda arayabilirsin bunun içinde basit bi dilekçeyle başvurucaksın
Dava boyunca o evin geçimini sağlamak zorunda kirada olsa karşılamak zorunda
Anladınmı canım gidipte annene babana yük olma

Ayrıca boşanma aşamasında olduğunu evraklarınla birlikte kaymakamlığa muhtarlığa ve belediyeye başvuru yaparsan sana maddi destek erzak desteği de gelicektir bunuda unutma devletin bir sürü imkanı var yeterli gerekli yerlere başvuru yap ve kendinde gündelik işlere gidebilirsin çevre de yardımcı olur harçlığını çıkartırsın bir kadın isterse herşeyi yapar emin ol çocukların için güçlü ol sadece

Bu arada sağdan soldan duyduklarım değil bunlar 21 yaşında anne olup tek başına çocuk büyütmüş bi kadın olarak tavsiye veriyorum inan hepsini ve fazlasını yaşadım gördüm sakın korkma herşey güzel olucak

X