Boşanma davası ortada yook sizce neden?

asyaAsya187

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2021
228
15
34
İyi akşamlar hanımlar. Eşimle boşanma aşamasındayız. Ayrılık durumu halinde ziynet eşyası davası açıldığını söyledi avukatım. Boşanma davası açılmadanda ziynet eşyası davası ve tedbir nafakası davası açıldığını söyledi. Ve ayrı yaşıyorum. Ziynet eşyası davası ve nafaka davası açtım. Eşimde avukat tutmuş . Yazılan dilekçelere karşılık veriyor sadece. Ortada boşanma davası yok. Ben farklı sebeplerden dolayı boşanma davası açmadım ama eşimde açmıyor. Onun dışında elimde 160.000tl lik bi senet var. Boşandıktan sonra tahsil edilecek. Altınların değeri de yaklaşık 150.000 tl civarı. Eşim ve ailesi çom pinti cimri insanlar . Sırf bu yüzden barışma teklif edecek kadar yüzsüzler ama kesinlikle kabul etmem. Çok kötü şeyler yaşadım. Daha önce şanslar verdim ama olmadı. Bu sefer kararım net. Benim anlamadığım hem avukat tutuyor hem boşanma davası açmıyor. Üstelik ailesi ayrılmamızı istemişti. Çok rezil şeyler yaşadım. Bu durumda neden dava açmıyorlar anlamadım.

İyi akşamlar hanımlar. Eşimle boşanma aşamasındayız. Ayrılık durumu halinde ziynet eşyası davası açıldığını söyledi avukatım. Boşanma davası açılmadanda ziynet eşyası davası ve tedbir nafakası davası açıldığını söyledi. Ve ayrı yaşıyorum. Ziynet eşyası davası ve nafaka davası açtım. Eşimde avukat tutmuş . Yazılan dilekçelere karşılık veriyor sadece. Ortada boşanma davası yok. Ben farklı sebeplerden dolayı boşanma davası açmadım ama eşimde açmıyor. Onun dışında elimde 160.000tl lik bi senet var. Boşandıktan sonra tahsil edilecek. Altınların değeri de yaklaşık 150.000 tl civarı. Eşim ve ailesi çom pinti cimri insanlar . Sırf bu yüzden barışma teklif edecek kadar yüzsüzler ama kesinlikle kabul etmem. Çok kötü şeyler yaşadım. Daha önce şanslar verdim ama olmadı. Bu sefer kararım net. Benim anlamadığım hem avukat tutuyor hem boşanma davası açmıyor. Üstelik ailesi ayrılmamızı istemişti. Çok rezil şeyler yaşadım. Bu durumda neden dava açmıyorlar anlamadım.
Bosanma davası açılmadan önce ziynet ve nafaka davası açıldığını ilk kez duyuyorum.O açmiyorsa siz niye açmıyorsunuz nafaka talebinde de bulunuluyor,ayrıca bir nafaka davasına gerek olmuyor.

Ayrı yaşarsınız çocukların velayeti birinizdedir nafaka davası açılabilir. Eşler arası alacaklar, evlilik birliği devam ettiği sürece istenebilir durumda değildir. Ziynet alacağı dediğimiz şey evliliğin dolayısıyla mal rejiminin sona ermesiyle beraber istenecek alacaklardan biridir. Avukatınızın nasıl boşanmadan ziynet ve nafaka davası açmaya yanaştığını anlamadım. Üzgünüm ama bence sizin dava reddedilir.

Not: bilmediğim bir teamül varsa meslektaşlarımın beni bilgilendirmesini rica ediyorum.

Bazen siz dava açtığınız an diğer taraftan karşı dava açan bazı durumlarda daha avantajlı oluyor.Avukatı akıl verdi ise önce onun dava açmasını bekleyelim demiş olabilir.

Davayı neden açmıyorsunuz? Özel bir sebebi var mı?
Hukuk bilgim yok ama sizin anlattığınızda bir yanlışlık var !
Ben yakın zamanda boşandım, uzun süre ayrı yaşadık , avukatım ayrı yaşarken çocuk için tedbir nafakası davası açabileceğimi ki istemedim ben, ama boşanma davası sonuçlanmadan herhangi bir mal paylaşımı davası olamayacağını söylemişti..
Hatta son celsede barışan çiftler bile var, o yüzden mal paylaşımı en son şey demişti..

Davayı neden açmıyorsunuz? Özel bir sebebi var mı?
Hukuk bilgim yok ama sizin anlattığınızda bir yanlışlık var !
Ben yakın zamanda boşandım, uzun süre ayrı yaşadık , avukatım ayrı yaşarken çocuk için tedbir nafakası davası açabileceğimi ki istemedim ben, ama boşanma davası sonuçlanmadan herhangi bir mal paylaşımı davası olamayacağını söylemişti..
Hatta son celsede barışan çiftler bile var, o yüzden mal paylaşımı en son şey demişti..
Davayı açmıyor, çünkü o da istemiyor boşanmayı. E tabi şimdi kim bırakır yurtdışını. Eşi de kadının elindekileri alma derdinde sadece, boşanma değil.

Sizin duymak istediğiniz ; "ay kııız seviyo seni demek ki" tadında birşeyler ama öyle değil ..sizi süründürmek " yeterki boşanalım birşey istemiyorum senden" dedirtecek kıvama getirmek istiyordur.
Konu sahibi de yurtdışında kalma derdinde. Tencere kapak.

Neden farklı nickler ile aynı konuları açıyorsunuz ki, ne duymak istiyorsunuz?

bosanmadan bosanmıs gıbı yapmak da neyın nesı
bır dava acsanız mı artık dıyorum hanı
acarsanız olur bır davanız bırde bıze soruyorsunuz sızce neden dıye
ben soruyorum neden dava acmıyorsunuz

Neden farklı nickler ile aynı konuları açıyorsunuz ki, ne duymak istiyorsunuz?
sımdı anlasıldı

bunlar bosanmazlar

160 binlik seneyi neden imzaladı ? Neye karşılık ?

Bence konu sahibi arkadaş eşinin "ah karım.. cefakar karım ..ben senin kıymetini bilememişim..gel barışalım 5 de çocuk yapalım" diyeceğine ve sonsuza dek mutlu yaşayacaklarına yönelik inancını henüz kaybetmemiş.Yoksa kendisine böyle davranan bir ailenin içindeyken "kocam zorla doğum kontrol hapı içiriyor " derdinde olmaz ..adamla birlikte olmayı kendisinin içi almıyor olurdu🤷‍♀️

X