Boşanma kararı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kusura bakma canım ama bence psikolojik destek almalısın. İlerde daha çok sıkıntı yaşamaman için.

Birincisi evliliğin 3. Yılında soğuduğunu evliliğin 13. Yılında mı farkettin?

Eşin ben cinsel olarak hoşlanmıyorum soğudum ayrılmak istiyordum deseydi ne hissederdin? O zaman o adamı burda gömenlerden olmayacak mıydın?

Madem soğudun neden bir çocuk daha yaptın? Yarın bu çocuklar babamız nerde deyince ne anlatacaksın?

Canım sen neye dayanarak boşanma davası açacaksın? Kusurlu çıkarsan bir de tazminat ödersin. öyle ben soğudum demek kusurdur ve tazminatı sen ödersin. Çocuklardan biri büyük, işsizsin çocukları alma ihtimali var.

Canım burda bile yazan oldu. çevrenden çok duyarsın başkası mı var lafını. Yarın istesende toplayamazsın aileni. Dağılır. Senin soğuduğuna ısınacaklarda olur. Yazık edersin.

Boşanınca daha iyi bir hayatın olacağına emin misin?

Canım belli yaşlarda sendromlar olur hayattan zevk alamama. Hayatı sorgulama. Felan. Bir psikolojik yardım almanı tavsiye ederim.

Acele evlenmişsiniz. Sonra 2. Yılda bir şeylerin yanlış olduğunu anlamışsınız. Ve kendinizi cinsellikten çekmişsiniz. Peki 4 yıl sonra neden Çocuk?
Sonra 10 yıl sonra neden 2. Çocuk?

Iç güdüleriniz size diyor ki bir sorun var. Bunu çöz. Sorunu çözmek yerine sizi sımsıkı evliliğe bağlayacak iki cocuk oluyor.

Ben bunu anlayamıyorum.:KK35:

Aynı teyzemi anlatıyorsunuz şuan. Aynısı harfiyen aynı. Kendisi boşandı tabi. O da adam ona dokununca tiksiniyor ağlıyormuş okuyunca hemen aklıma teyzem geldi. Dayanamam dedi ilk zamanlar dayandı tabii ama baktı olmuyor boşandılar. İki çocuğu var. Tabi arada başka sorunlar da var. Ama ben yıllarca böyle bi hayata katlanamam çocuklarımla da iyi bir yuvayı hakediyor dedi. Adam kıskanıyordu güzel ve bakımlı diye. Sürekli kısıtlıyordu. Bardağı taşıran en son damla da sokağın ortasında küfürler ve evde şiddetti. Sizde bunlar yok sanırım ama sevgisiz bi hayat düşünemiyorum bilemiyorum sizin kadar tecrübeli de değilim belki bana konuşması kolaydır. Teyzem şimdi yaşadığımı hissediyorum diyor bambaşka şeylerle uğraşıyor mutlu iki cocuguyla. Size şunu şunu yapın asla diyemem ama sevgi insanı bambaşka yapan şey. Mutlu olmanızı çok isterim hayata o güzel gözlerle gülümseyerek bakmanızı isterim. Hakkınızda hayırlısı olsun insallah :/
Içten mesajınız için çok teşekkürler dilerim sen mutluluğu bir sefer bulur tadını çıkarırsın.. teyzen , ben ve bizim gibi olan herkes mutluluğu hak ediyor.. umarım hayat bize bir sans daha verir

Acele evlenmişsiniz. Sonra 2. Yılda bir şeylerin yanlış olduğunu anlamışsınız. Ve kendinizi cinsellikten çekmişsiniz. Peki 4 yıl sonra neden Çocuk?
Sonra 10 yıl sonra neden 2. Çocuk?

Iç güdüleriniz size diyor ki bir sorun var. Bunu çöz. Sorunu çözmek yerine sizi sımsıkı evliliğe bağlayacak iki cocuk oluyor.

Ben bunu anlayamıyorum.:KK35:
Evett cinsel anlamda soğukluk vardı hemde 2.yılda ama dediğim gibi bazen saçma bir şey oluyor inan şuan banada saçma geliyor buna kabullenmek mi dersin cahilliğimi yoksa saçma bir zihniyet olan dul kalma etiketimi ne dersen de inan bende bunu sorguluyorum yaş aldıkça inan herşeye farklı bakıyorsun sonrasında koskoca bir keskeee vah vah kaliyor

• Üzgünüm
Reactions: 000
Evet arkadaşlar bilmiyorum nasıl basarcam ama söyle bir karar aldım. Şuana kadar nasıl devam ediyorsam biraz daha devam edecegim dışımı sıkacağım virüs kalkar kalmaz ilk iş, iş başvurusu olacak bu süreci boş gecirmeyip meslek kurslarına katılmayı planlıyorum veee hayatımın en büyük yanlışını yaptığım üniversiteyi okumamıştım daha doğrusu eşim harç parasını yatırmadığı için okumadım kesinlikle sınava hazırlancam okucam inşallah.. bu süreç de birikim yapmayı planlıyorum.. her anlamda hazır olmayı planlıyorum.. yani bu süreçte herşey düzelirse elbette devam edecegim ama düzeldi diye bırakmıcam hedeflerimi artık hata yapmak istemiyorum ama duzelmezsede en azından dünkü mesajım gibi çaresiz olmucam daha güçlü olacağım... bu kararı çocukların için aldım yoksa bugün terk ederim evi elimdeki para ile hayatıma tek başına devam ederim.. Ama çocuklar olunca daha garantici olmam lazım..
Fikirlerinizi almak isterim kararlarım için

Benim Allah'a şükür iyi bir eğitimim, iyi bir mesleğim, arkamda kapı gibi ailem, bir evim, arabam ve param vardı bosanirken. Boşanmamin haklı sebepleri vardı ki bu durumda bile keşke diyorum daha çok cabalasaydim. Keşke bosanmasaydim. Çocuğuma en büyük kotulugu bir anne olarak ben yapmışım diyorum. Kaldı ki eski eşimle iki dakika konuşmak bile halen beni gererken bunları düşündüğüm de çok oluyor.
Bu arkadaşımiz erken evlenmiş, ikicocuk, ilk çocuk belki babada kalacak, elle tutulur bir sebep yok boşanmak için, arkada aile yok.
Burada hep bosan boşan diyorlar arkadaşlara. Aldatma, dayak, saygı duymama gibi nedenler varsa boşanır elbet. Ama soğudum nedir yahu? Isın o zaman.
Boşandıktan önceki hayatını mumla arayacak.
Herkesi kendi şartlarında degerlendireceksin. O yüzden boşan ve gör, rahat battı galiba dedim. Bunun garipsenecek bir tarafi yok. Üniversite mezunlarının işsiz olduğu, onlardan çalışanların asgari ücret aldığı bir ülkede boşanmış bir kadın olarak bu rahatlığını mumla arayacak.

Benim Allah'a şükür iyi bir eğitimim, iyi bir mesleğim, arkamda kapı gibi ailem, bir evim, arabam ve param vardı bosanirken. Boşanmamin haklı sebepleri vardı ki bu durumda bile keşke diyorum daha çok cabalasaydim. Keşke bosanmasaydim. Çocuğuma en büyük kotulugu bir anne olarak ben yapmışım diyorum. Kaldı ki eski eşimle iki dakika konuşmak bile halen beni gererken bunları düşündüğüm de çok oluyor.
Bu arkadaşımiz erken evlenmiş, ikicocuk, ilk çocuk belki babada kalacak, elle tutulur bir sebep yok boşanmak için, arkada aile yok.
Burada hep bosan boşan diyorlar arkadaşlara. Aldatma, dayak, saygı duymama gibi nedenler varsa boşanır elbet. Ama soğudum nedir yahu? Isın o zaman.
Boşandıktan önceki hayatını mumla arayacak.
Herkesi kendi şartlarında degerlendireceksin. O yüzden boşan ve gör, rahat battı galiba dedim. Bunun garipsenecek bir tarafi yok. Üniversite mezunlarının işsiz olduğu, onlardan çalışanların asgari ücret aldığı bir ülkede boşanmış bir kadın olarak bu rahatlığını mumla arayacak.
Sizi şimdi ciddiye alıp mesajınıza cevap veririm ilk mesajınız eğitimli bir kişiye yakışmayan usluptaydi.. neyse herkes ne yaşadığını kendi bilir 2 cocuk var ortada sizin gibi şansli değilim ustelik kalbimde zerre sevgi saygı olsa baskılarını görmezden gelirdim.. Evet şiddet yok zaten olumlu özelliklerini yazdım iyi biri ama ben baskılara karismalara engellemelere dayanamıyorum altını çiziyorum sevmedigim için.. ayağıni sakatlandı 1 ay evde kaldı merhamet edemedim soğuk davrandım merhametin olmadığı sevginin saygının olmadığı kavganin oldugu ortamda çocuk mu büyüyeyim sizce.. bakın altın cağımdayım maddi anlamda evim arabam herşeyim var kim bırakmak ister bu imkanları ama ben kalp insanıyım

Esinizin sorunlarindan haberi bile yok ki, ustune sizi suclamis duzelin diye. Muhtemelen herhangi bir sevgi gosterisi yapmadi, ilgisiz umursamaz. Sogumaniz cok normal. Kimse kendisi icin hicbir sey yapmayan birini omur boyu sevip istemez.
Ciddi ciddi terapi almaniz lazim.
Insan donemsel olarak esinden soguyor, hepimizde oluyor bu. Ama esin hatasini anlamasiyla, dusunceli davranmasiyla falan atlatiliyor bu donem. Cabalamadan olmaz
+10000. Eşinizin sizin dertlerinizden haberi var mı? Evde muhabbetsizliğin, kısıtlanmanın ne demek olduğunu açıkladınız mı? Beklentilerinizi anlattınız mı? Çocuklar artık büyümüşler. Bir gece ninelerden birine bırakıp yakında bir kaplıcaya falan gitmeyi denediniz mi? Eşinizin çözüm getirmesini ya da konuşmadan kendi kendine aydınlanmasını beklemeyin. Terapiye gidin kabul ederse. Önce elinizden geleni yapın, boşanmak sizin durumunuzdaki bir kadın için düşünülecek en son şey. Sevgili olsanız ayrılın derim, aldatılsanız boşanın derim, dayak yeseniz verin mahkemeye derim ama önce adama bir anlatın bakalım derdinizi

+10000. Eşinizin sizin dertlerinizden haberi var mı? Evde muhabbetsizliğin, kısıtlanmanın ne demek olduğunu açıkladınız mı? Beklentilerinizi anlattınız mı? Çocuklar artık büyümüşler. Bir gece ninelerden birine bırakıp yakında bir kaplıcaya falan gitmeyi denediniz mi? Eşinizin çözüm getirmesini ya da konuşmadan kendi kendine aydınlanmasını beklemeyin. Terapiye gidin kabul ederse. Önce elinizden geleni yapın, boşanmak sizin durumunuzdaki bir kadın için düşünülecek en son şey. Sevgili olsanız ayrılın derim, aldatılsanız boşanın derim, dayak yeseniz verin mahkemeye derim ama önce adama bir anlatın bakalım derdinizi
Siz anladığım kadarıyla tüm mesajları okumadınız .. eşimin tüm dertlerinden haberi var defalarca konuştuk.. Evet ananane babanne bırakalım teklifleri hep benden geldi kıyamıyormuş cocuklwrsiz birşey yapmaya 13 yıllık evlilikte flört dahil sinemaya 3 kere gittim ilki kayınvalide görünce ile 2. Arkadaşlar ile küfür duyunca cıktı ilk 15 dk 3. Seferi bem emri vaki yaptım doğum gününde düşünün... evim site içinde park evimin manzarası oraya bile salmaz muhafezekar.. diceksin başdan biliyordun hayır ...başdan evet başka kıldığını biliyordum ama bu denli değildi dediğim gibi saatlerce gezerdik istediğim gibi giyinirdim gorerek tanıyarak evlendi benimle kendi kendine şunu düşünmüş değiştiririm sizce bu bana haksızlık degilmi?? Kısaca ben yazdığınız herşeyi ona sordum çözüm üretmeyi denedim olmayan herşeyde sevgim saygım herşeyim gün ve gün azaldı bitirdi

Siz anladığım kadarıyla tüm mesajları okumadınız .. eşimin tüm dertlerinden haberi var defalarca konuştuk.. Evet ananane babanne bırakalım teklifleri hep benden geldi kıyamıyormuş cocuklwrsiz birşey yapmaya 13 yıllık evlilikte flört dahil sinemaya 3 kere gittim ilki kayınvalide görünce ile 2. Arkadaşlar ile küfür duyunca cıktı ilk 15 dk 3. Seferi bem emri vaki yaptım doğum gününde düşünün... evim site içinde park evimin manzarası oraya bile salmaz muhafezekar.. diceksin başdan biliyordun hayır ...başdan evet başka kıldığını biliyordum ama bu denli değildi dediğim gibi saatlerce gezerdik istediğim gibi giyinirdim gorerek tanıyarak evlendi benimle kendi kendine şunu düşünmüş değiştiririm sizce bu bana haksızlık degilmi?? Kısaca ben yazdığınız herşeyi ona sordum çözüm üretmeyi denedim olmayan herşeyde sevgim saygım herşeyim gün ve gün azaldı bitirdi
Evet ben bğtün sayfaları okumadım bunları görmemiştim. O zaman iyice düşünün taşının ve boşanma kararı alırsanız da vazgeçmeyin. Hakkınızda hayırlısı olsun 🌸

Evet ben bğtün sayfaları okumadım bunları görmemiştim. O zaman iyice düşünün taşının ve boşanma kararı alırsanız da vazgeçmeyin. Hakkınızda hayırlısı olsun 🌸
Cevaplarınız için teşekkür ederim yeni aldığım kararları yaklaşık 5-6mesaj önce yazdım bakalım hayırlısı olsun sevgiler🌸

Cevaplarınız için teşekkür ederim yeni aldığım kararları yaklaşık 5-6mesaj önce yazdım bakalım hayırlısı olsun sevgiler🌸
Istediginizi giyin gezin bence cunku baskiya boyun egdikce devami gelecek.inceldigi yerden kopar...cinsellik evlilikte en onemli ogelerden bence ihmal etmemelisiniz.hatta cogu erkek boyle degisiyor uysallasiyor vs.
Yani bosanmak hayatin sonu degil tabiki ama 13 yillik bir emek var cocuklar var herseyden once de siz varsiniz bunu unuymayin.siz guzel bakimli olunca kiyafetinizi de cok onemsemeyecek.e tabiki askili tsort veya sort giydirmeyecektir ama siz tsortunuzu kotunuzu giyin..guzel giyinmek icin cok acik giymeyede gerek olmayabiliyor..
Bende denizde sortumla mayomla gezerim fakat memleketimde tsort ve pantolonumla şık olmaya calisirim..
Ama cok baski goruyorsaniz ayrilmak daha dogru.hayat sizin karari kendiniz verirsiniz..
Siz hic kimse icin giyinmek zorunda degilsiniz..cok acik buluyorlarsa once kendi nefislerini terbiye etsinler vb.
Ama bizim ulkemizde once kiyafet baskisi gelir maalesef..
Kız cocuklari okumali meslegi olmali..okuyamadiysaniz daha erken.okumanin yasi yok.
İs bulun calisin inanin esinizde cok degisecek.size ozguven geldikce iliskiniz daha guzel gunlet gorecektir.
Kendinizi umutsuzluga kaptirmayin hayat güzel ve kısa
Hersey gonlunuzce olsun

Istediginizi giyin gezin bence cunku baskiya boyun egdikce devami gelecek.inceldigi yerden kopar...cinsellik evlilikte en onemli ogelerden bence ihmal etmemelisiniz.hatta cogu erkek boyle degisiyor uysallasiyor vs.
Yani bosanmak hayatin sonu degil tabiki ama 13 yillik bir emek var cocuklar var herseyden once de siz varsiniz bunu unuymayin.siz guzel bakimli olunca kiyafetinizi de cok onemsemeyecek.e tabiki askili tsort veya sort giydirmeyecektir ama siz tsortunuzu kotunuzu giyin..guzel giyinmek icin cok acik giymeyede gerek olmayabiliyor..
Bende denizde sortumla mayomla gezerim fakat memleketimde tsort ve pantolonumla şık olmaya calisirim..
Ama cok baski goruyorsaniz ayrilmak daha dogru.hayat sizin karari kendiniz verirsiniz..
Siz hic kimse icin giyinmek zorunda degilsiniz..cok acik buluyorlarsa once kendi nefislerini terbiye etsinler vb.
Ama bizim ulkemizde once kiyafet baskisi gelir maalesef..
Kız cocuklari okumali meslegi olmali..okuyamadiysaniz daha erken.okumanin yasi yok.
İs bulun calisin inanin esinizde cok degisecek.size ozguven geldikce iliskiniz daha guzel gunlet gorecektir.
Kendinizi umutsuzluga kaptirmayin hayat güzel ve kısa
Hersey gonlunuzce olsun
Mesajiniz için teşekkür ederim.. giysimdeki kastım zaten sizinde örneğiniz gibi ama bunada karışıyor. Ben nasıl desem öyle anne anne giyinen biri değilim yanlış anlaşılmasın ama nasıl ifade etsem bilemedim.. Bende yüksek jean ,tişört işte alıp en fazla ön kısmını içine koyup saçlarımı dalga dalga yapıp makyaj yaparım öyle topukluda giymem tarz meselesi babet ve spor ayakkabı daha seviyorum.. deri ceketler yüksek bel taylar severim ama esim tunik gitmemi bol şeyler gitmemi ister ,inanın bulsam kendi çizgimde onuda giyerim ama tunikleri tesettüre uygun çizgide tasarliyorlar içinde mutsuz olacağım şeyler giymek istemiyorum bende.. daha önce doğumdan kaynaklanan kilo vardı onemsemiyordum bol şeyler işime geliyordu şimdi zayıf bir kadinim yakistiramiyorum.. dediginiz gibi çalışmak en büyük isteğim bakicam duruma oluyorsa elbet devam etmek dileğim ama olmuyorsa tam.olarsk hazır olmadan evlatlarım için hamle yapmicam bu dün gece aldigim bir karar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X