Boşanma kararı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evett cinsel anlamda soğukluk vardı hemde 2.yılda ama dediğim gibi bazen saçma bir şey oluyor inan şuan banada saçma geliyor buna kabullenmek mi dersin cahilliğimi yoksa saçma bir zihniyet olan dul kalma etiketimi ne dersen de inan bende bunu sorguluyorum yaş aldıkça inan herşeye farklı bakıyorsun sonrasında koskoca bir keskeee vah vah kaliyor
Mantık evliliği mi yapmıştınız?

Mesajiniz için teşekkür ederim.. giysimdeki kastım zaten sizinde örneğiniz gibi ama bunada karışıyor. Ben nasıl desem öyle anne anne giyinen biri değilim yanlış anlaşılmasın ama nasıl ifade etsem bilemedim.. Bende yüksek jean ,tişört işte alıp en fazla ön kısmını içine koyup saçlarımı dalga dalga yapıp makyaj yaparım öyle topukluda giymem tarz meselesi babet ve spor ayakkabı daha seviyorum.. deri ceketler yüksek bel taylar severim ama esim tunik gitmemi bol şeyler gitmemi ister ,inanın bulsam kendi çizgimde onuda giyerim ama tunikleri tesettüre uygun çizgide tasarliyorlar içinde mutsuz olacağım şeyler giymek istemiyorum bende.. daha önce doğumdan kaynaklanan kilo vardı onemsemiyordum bol şeyler işime geliyordu şimdi zayıf bir kadinim yakistiramiyorum.. dediginiz gibi çalışmak en büyük isteğim bakicam duruma oluyorsa elbet devam etmek dileğim ama olmuyorsa tam.olarsk hazır olmadan evlatlarım için hamle yapmicam bu dün gece aldigim bir karar
siz kafada bitirmişsiniz.
ben de kıyafetime karıştırmam eşimi ama bazı ölçütleri var bana güzelce der ki dekolte giyme boyun cok uzun değil ama mesela etek elbise karışmaz. Belli sınırlar içinde karışabilir ama dozu var. Sırf kıyafet için boşanılmaz o ayrı konu ama. Bence sizin sevginiz bitmiş. Kıyafet müzik vs. sebep değil. Bugün değişmedi ya bu adam evlendiğinden beri aynıymış. Ayrıca ayağını kırıp evde yatmış merhamet edemedim demişsiniz buna çok şaşırdım insan sonuçta tanımadığına bile merhamet edebilen bi varlık. Bence içinizde bi yerlerde eşinize kin ve nefret dolusunuz geçmiş yüzünden ve bu çözülebilir diye düşünüyorum. Saymışsınız güzel özellikleri de var eşinizin. Terapi almanızı tavsiye ederim önce bireysel sonra çift olarak

siz kafada bitirmişsiniz.
ben de kıyafetime karıştırmam eşimi ama bazı ölçütleri var bana güzelce der ki dekolte giyme boyun cok uzun değil ama mesela etek elbise karışmaz. Belli sınırlar içinde karışabilir ama dozu var. Sırf kıyafet için boşanılmaz o ayrı konu ama. Bence sizin sevginiz bitmiş. Kıyafet müzik vs. sebep değil. Bugün değişmedi ya bu adam evlendiğinden beri aynıymış. Ayrıca ayağını kırıp evde yatmış merhamet edemedim demişsiniz buna çok şaşırdım insan sonuçta tanımadığına bile merhamet edebilen bi varlık. Bence içinizde bi yerlerde eşinize kin ve nefret dolusunuz geçmiş yüzünden ve bu çözülebilir diye düşünüyorum. Saymışsınız güzel özellikleri de var eşinizin. Terapi almanızı tavsiye ederim önce bireysel sonra çift olarak
Siz eminmisiniz herşeyi okuduğunuza ? Müzik, etek vs.. sizce sebep olabilirmi yani bunumu anladınız?? Okusaydiniz terapiye gittiğimizi eşimin para tuzağı olarak görüp yarıda bıraktığını bilirdiniz.. yazınızda katildigim tek konu bireysel terapi bunu ortalık duzelince yapacagim insallah

Benim Allah'a şükür iyi bir eğitimim, iyi bir mesleğim, arkamda kapı gibi ailem, bir evim, arabam ve param vardı bosanirken. Boşanmamin haklı sebepleri vardı ki bu durumda bile keşke diyorum daha çok cabalasaydim. Keşke bosanmasaydim. Çocuğuma en büyük kotulugu bir anne olarak ben yapmışım diyorum. Kaldı ki eski eşimle iki dakika konuşmak bile halen beni gererken bunları düşündüğüm de çok oluyor.
Bu arkadaşımiz erken evlenmiş, ikicocuk, ilk çocuk belki babada kalacak, elle tutulur bir sebep yok boşanmak için, arkada aile yok.
Burada hep bosan boşan diyorlar arkadaşlara. Aldatma, dayak, saygı duymama gibi nedenler varsa boşanır elbet. Ama soğudum nedir yahu? Isın o zaman.
Boşandıktan önceki hayatını mumla arayacak.
Herkesi kendi şartlarında degerlendireceksin. O yüzden boşan ve gör, rahat battı galiba dedim. Bunun garipsenecek bir tarafi yok. Üniversite mezunlarının işsiz olduğu, onlardan çalışanların asgari ücret aldığı bir ülkede boşanmış bir kadın olarak bu rahatlığını mumla arayacak. Beni anlattınız adeta. Her şeyim var. Fakat bazen ogluma bakinca içim sızlıyor. Gerçi ben çok çabaladım. O yüzden sordum konu sahibine sevgi nedir diye? Çünkü ben oglumu ve esimi çok sevdiğim için çok şeylere gogus gerdim. Olduğu gibi kabul ettim. sonuçta dayak yoktu, aldatma yoktu. Sevmiyordu esim beni. Gucsuz, her olayda yikilan, hemen her şeyde beni suçlayan, ağzımla kuş tutsam yaranamadigim biriydi. Evden gider yine gelirdi. Son gidişini artık kaldıramadım. Konu sahibi gibi benimkine de rahat batmisti. Simdi yapayalniz, isi bozuldu, kafa sagligi deseniz zaten yoktu, simdi bu donemde eminim daha da artti sikintilari, bazen aciyorum haline. Konu sahibi bizler cok guclu kadinlariz her halimizle. Para, mal mulk , mevki... kolay degil . Sudan sebeplerle yikmayin yuvanizi. Benim esimi gordum sizde , onun hislerini gordum, yapmayin. Tabi cok agir sebepler varsa bilemem. Cocuklariniz olsun butun gayeniz...

gulmevsimi adli kullanici 😊😊😊😊Beni anlattınız adeta. Her şeyim var. Fakat bazen ogluma bakinca içim sızlıyor. Gerçi ben çok çabaladım. O yüzden sordum konu sahibine sevgi nedir diye? Çünkü ben oglumu ve esimi çok sevdiğim için çok şeylere gogus gerdim. Olduğu gibi kabul ettim. sonuçta dayak yoktu, aldatma yoktu. Sevmiyordu esim beni. Gucsuz, her olayda yikilan, hemen her şeyde beni suçlayan, ağzımla kuş tutsam yaranamadigim biriydi. Evden gider yine gelirdi. Son gidişini artık kaldıramadım. Konu sahibi gibi benimkine de rahat batmisti. Simdi yapayalniz, isi bozuldu, kafa sagligi deseniz zaten yoktu, simdi bu donemde eminim daha da artti sikintilari, bazen aciyorum haline. Konu sahibi bizler cok guclu kadinlariz her halimizle. Para, mal mulk , mevki... kolay degil . Sudan sebeplerle yikmayin yuvanizi. Benim esimi gordum sizde , onun hislerini gordum, yapmayin. Tabi cok agir sebepler varsa bilemem. Cocuklariniz olsun butun gayeniz...

Benim Allah'a şükür iyi bir eğitimim, iyi bir mesleğim, arkamda kapı gibi ailem, bir evim, arabam ve param vardı bosanirken. Boşanmamin haklı sebepleri vardı ki bu durumda bile keşke diyorum daha çok cabalasaydim. Keşke bosanmasaydim. Çocuğuma en büyük kotulugu bir anne olarak ben yapmışım diyorum. Kaldı ki eski eşimle iki dakika konuşmak bile halen beni gererken bunları düşündüğüm de çok oluyor.
Bu arkadaşımiz erken evlenmiş, ikicocuk, ilk çocuk belki babada kalacak, elle tutulur bir sebep yok boşanmak için, arkada aile yok.
Burada hep bosan boşan diyorlar arkadaşlara. Aldatma, dayak, saygı duymama gibi nedenler varsa boşanır elbet. Ama soğudum nedir yahu? Isın o zaman.
Boşandıktan önceki hayatını mumla arayacak.
Herkesi kendi şartlarında degerlendireceksin. O yüzden boşan ve gör, rahat battı galiba dedim. Bunun garipsenecek bir tarafi yok. Üniversite mezunlarının işsiz olduğu, onlardan çalışanların asgari ücret aldığı bir ülkede boşanmış bir kadın olarak bu rahatlığını mumla arayacak.
Haklısınız.
Ancak burada kocasıyla cinsellik yaşadıktan sonra ağlayan bir kadın var.
Yani kocasına hiçbir şekilde tahammülü kalmamış, sevgisi saygısı bitmiş konu sahibinin.
Bu evliliği sürdürecek ana bağlar kopmuş.

Merhaba arkadaşlar. Allah kimseye böyle bir başlık açmaya mecbur edecek durumlara düşürmesin herkes mutlu olsun..
Hayat bu herşey hepimiz için, şu korona günlerinde evde hapis kaldığım bunaldigim süreç de üstüne böyle bir durun içindeyim.
Yaklaşık 13 yıldır evliyim. 2 evlâdım var biri 3 yasina girmek üzere diğeri 9 yaşında. Çok kısa sürede Severek evlendim. Kendimi hiç gizlemedim. Eteğimi giyen, çalışan, bıcır bıcır biriydim neysem o oldum. sinirli bir yapım var gizlemedim babam bile dedi eşime benim kızım sinirlidir ama saman alevi gibi heme söner diye.. evlendik klasik kayınvalide olayları, kişisel çatışmalar herşeyi yaşadım , evlendik eve mahkum kaldım gezmez , eğlenmez, konuşmaz, erkenden yatan bir adam oldu çok uzatmak istemiyorum konu uzamasın. Yıprandık kısacası..
Ama şunu fark ettim kısa bir süre önce değil,uzun zamandır hatta evliliğinin 2.yada 3.yilindan beri Cinsel acıdan hiç esimi arzulamıyordum. Sorun ne diye çok düşündüm onu öpmek dokunmak hiç istemedim eşim cinselliği seven biri acaba benmi sevmiyorum diyorum hormon sorunlarım mi var dedim test yaptırdım herşey yerinde ... hatta izlediğim filmlerde romantik sahneler yada sevişme sahneleri beni hep etkilemiştir.. hatta izleyen oldumu bilmiyorum grinin elli tonu çok etkilendiğim filmler arasında... yani cinsel sorunum yok ama esimi hiç arzulamıyorum zamanla eşime karşı soğuma başladı bana dokunsun istemiyordum artık. Dokunduğunda dusda ağladığım günler çok oldu...
Kemdimi telkin etmeye başladım dedim boşver 2 evlâdın var sevmsemde olur katlan ama katlanilacak gibi değil...
Arkadaşlar biz yoklukla başladık bu evliliğe dişimizle tirnagimizla kimseye muhtaç olmadan ev aldik hala ödüyoruz krediyi ,araba aldik onuda ödüyoruz. Ben yokluğu gördüm evliliğimde son 1 yıldır altın günlerimi yaşıyorum. Tam rahat etmeye başladım bu sefer boşanma gündeme geldi.. Çok dağınık anlatıyorum farkındayım ama kafamda dağınık...
Eşim evliliğin ilk yıllarında benim en ihtiyaç olduğum zamanlarda beni ilgisiz ve yanlız bıraktı şimdi yaşı 40 bana ilgi gösteriyor ama bende bitti biten .. arkadaşlar eşim ilk tanıştığımda muhafazakardı ama bunu ben namaz saatlerine anlamıştım yani modern biri idi.. her geçen yıl bunu arttırıyor tamam güzel birşey ama banada baskısı artıyor.. giyimime davranışlarıma, hatta dinlediğim müziğe bile karışmaya başladı.. yaşantısı yaşantıma uymuyor evet bunu anlamam 13 yılımi aldı.. yaşla birlikte insan anlamiyor arkadaşlar basda sevgi, geçim derdi, çocuk daha sonra 2. Çocuk derken taM rahat ettiğim zamanda patlak veriyor.. sanki yaşamak istediğim hayat bu değil..
Ben esimi yermek hadi bana destek olun demek için açmadım konuyu gercekden gerek tecrubeleriniz gerek düşünceleriniz benim goremediğim yani herhangibi birşey duymak istiyorum...
Eşim çok iyi bir insan iyi bir baba, evine bağlı,cimri değil, huysuzluğu varmı var,beni çok sıkması, kısıtlaması karışması beni maf ediyor.. onun dışında sorun yok.. Ama ben ona artık merhamet edemiyorum sevgim bitti hic bir konuda onu arzulamıyorum yaşım 34 bakımlı biriyim fiziksel anlamda yaşımı göstermiyorum... daha renkli bir hayatım olsun istiyorum kendimi genç dinamik görüyorum... Ama o tam tersi.. Çok konuştuk ne istediğimi anlattim ama olmuyor..
Artık iyice onu evden görmezden gelmeye başladım az iletişim kurmaya başladım cinsellik zaten hep zorla ve inan arzulamadigim için birşey yapmıyorum ..oda bunlar tak ettiği icin ayrılalım dedi..
Artık iyice farkında ona karşı sevgisizligimi..

Şimdi oturup kara kara düşünüyorum 13 yıl dile kolay sevmesemde bir alışkanlık var..
Çalışmadım 10 yıldır lise mezunuyum okumamı o engelledi.. para yok harç yatıramadık bahanesiyle..
Nereden başlıcam bilemiyorum çocuklarımın ikisi bende olsun istiyorum. Ama büyük olan çok düşkün herşeyine tamam diyen baba figürü ben ise daha disiplinli sırf bu yüzden büyük olan babada kalmak isteyebilir..
Aile bağlarım malesef kopuk erkek kardeşimi küçüklüğümden beri benden ayırın aile onun herşeyi kabul eden ben ne yapsam suçlu olduğum bir aile ile büyüdüm.. buda benim içimdeki en derin mutsuzluğum o ayrı bir konu neyse doğum günümü bile kutlamıyorlar... yani baba evi bana kapalı bende yapamam zaten..
Evin, arabanın yarısı benim ama borcu hala olduğu için elime geçecek para 100 bin kadar olur.. kısacası 2 cocuk yalnız lise mezunu bir kadin ortalıkta virüs iş dünyası ne olur olsada asgari ücret olur..
Bu süreçler nasıl ilerliyor bilmiyorum.. eşim çocuklarına mahkeme ne dese yapar ücret anlamında o konuda kafam rahat.. benim haklarım var mı? Kışkirtmadan yorulmadan nasıl bu süreci atlatırım.. ne yaparım ne ederim bilmiyorum.. yapa yalnizim söyleyeceklerinize çok ihtiyacım var... ayrıca ya onun durumu iyi diye 2 çocuğumu alırsa sonucda ben çalışmak zorundayım hep yanlarında olamıcam...
Sabret otur evimde diyorum hem yaş ilerliyor yani ben sonunu göremiyorum bu evliliğin yaş ilerledikçe çalışmam da zor olur.. yani bu evlilik sanki eninde sonunda bitecek ben sadece devam ederek 1 yıl daha kaybetmiş olacağım..
Ayrıca dediğim gibi sevmiyorum yani öyle hissediyorum.. Ama net olarak hissettiğim şey cinsel anlamda esimi hiç istemiyorum...
Çok karışık oldu kusura bakmayın ama inanın kafamda bi hayli karışık elimden geldiği kadar özetledim detaylara girmedim yoksa bitmezdi yazı.. şimdiden çok teşekkür ederim..
Böyle konuları okurken ailem erkek kardeşimi kayırdı ya da beni diğer kardeşlerimden ayrı tuttu, beni sevmediler yazan üyeler görünce ben çok üzülüyorum. Bşr anne baba bunu nasıl yapar diyorum. Allah size muhtaç etmesin onları. Ama inşallah çok güvendikleri dağlara karlar yağar pişman olurlar

Sevgi bitince sanırım hersey gün yüzüne cıkmıs😔
8 sene sonra farkettimki(cocuk olunca bu sene)esimle cok farklı dünyalardanız,hem ailesi hem yetistirilme tarzı.
Hergün biseyi batıyor gözüme.
Ama adam eve gelince,oha cok yakısıklı bu ya diyorum🤣
Yani sizin durum geri döndürülemez hale girmis.
İcim cız etti ,bana dokununca aglıyorm demenize.
Maddi anlamda yardımcı olurmus.
Evi bıraksın en azından kira derdiniz olmaz.
Ortam düzeline kadr is de bakarsınız.
Allah yardımcınız olsun🙏🏻

Haklısınız.
Ancak burada kocasıyla cinsellik yaşadıktan sonra ağlayan bir kadın var.
Yani kocasına hiçbir şekilde tahammülü kalmamış, sevgisi saygısı bitmiş konu sahibinin.
Bu evliliği sürdürecek ana bağlar kopmuş.
Sevgi nasıl biter? Bi çiçeği bile 3 gün su vermez iseniz soluyor dimi... eşim erken gelen biri işden, yemek yeriz bir koltuğa yatar ya mac izler ya oyun oynardı ve erkenden yatardı en güzel zamanlar o zaman evde internet yoktu öyle şimdiki gibi sinema kanallarida. Tek başıma kalırdım öylece.. vermekteki kasti kupaya alış veriş yapmaya gitmek.. ben onu her konuda destekledim oku , arkadaş çevresi edin sosyalleş, bakımı keza hep ben iktirdim çalıştığım yerde saygın birisin giyin bakımlı ol güzel kök ben sonucda ona güveniyorum,bakın dün birlikte alış verişe gittik makyajımdan başladı giyimime söylenmeye başladı 13 yıl olmuş hala bıkmadı aynı şeyleri söylenmeye aslında sin 1 yıldır tüm kilolarımı verip sağlıklı yaşam spora düşkünlüğüm de onu sınır ediyor 2 cocuk annesi olarak hiç göstermediğimi söylüyorlar.. neyse giyim olayida keza inanın onun istediği gibi ama benim tarzını yansıtan bir giyside bulamıyorum.. küçük bir detay ama inanın can sıkıcı.. neyse dedim virüs bitsin eski işyerime gideceğim dedim işte patron haşlanmış oğlu var oğlumda 45 civarı evli çocuklu dedim en kötü ara verdim yıllarca 1 ay staj gibi gideyim öğreneyim öyle başvuru yapayım dedim bu arada yıllardır aile dostumuz gibi kişiler neyse bana dediği oster amcaoğlu olsun bir erkek bir kadin yanlız izin vermem dedi.. bunlarda size k

Aklın varsa bosanma eşini sevmek için dua et, lise mezunusun , aile desteğin yok , eşinin ele avuca sığar bir kusuru yok , kusur sende madem ağlıyorsun esin sana dokununca terapiste git yazık adama ...
Iyi niyetinizden şüphem yok fakat tam okumadınızyazilarimi.. sevmemek insan zamanla bu hale gelir.. Tek taraflı kaldığında bu hale gelir anlayissiz kalınca bu hale gelir, destek görmeyince bu hale gelir ,baskıyla bu hale gelir, kim ister bu halde olmayı? Ben 13 yıl içinde kayınvalide, maddi anlamda sıkıntı herşeyi yaşadım şuan altın cağımdayım kim ister emek verdiği ilişkide bu hale gelmeye.. dediğim gibi maneviyatı arttıkça dünyası değişti dünyası benim dünyam değil yaşamak istediğim hayat değil.. elhamdülillah müslümanım ama onun gibi yaşayamam benim suçum değil.. keşke herşey farklı olsa

Sevgi nasıl biter? Bi çiçeği bile 3 gün su vermez iseniz soluyor dimi... eşim erken gelen biri işden, yemek yeriz bir koltuğa yatar ya mac izler ya oyun oynardı ve erkenden yatardı en güzel zamanlar o zaman evde internet yoktu öyle şimdiki gibi sinema kanallarida. Tek başıma kalırdım öylece.. vermekteki kasti kupaya alış veriş yapmaya gitmek.. ben onu her konuda destekledim oku , arkadaş çevresi edin sosyalleş, bakımı keza hep ben iktirdim çalıştığım yerde saygın birisin giyin bakımlı ol güzel kök ben sonucda ona güveniyorum,bakın dün birlikte alış verişe gittik makyajımdan başladı giyimime söylenmeye başladı 13 yıl olmuş hala bıkmadı aynı şeyleri söylenmeye aslında sin 1 yıldır tüm kilolarımı verip sağlıklı yaşam spora düşkünlüğüm de onu sınır ediyor 2 cocuk annesi olarak hiç göstermediğimi söylüyorlar.. neyse giyim olayida keza inanın onun istediği gibi ama benim tarzını yansıtan bir giyside bulamıyorum.. küçük bir detay ama inanın can sıkıcı.. neyse dedim virüs bitsin eski işyerime gideceğim dedim işte patron haşlanmış oğlu var oğlumda 45 civarı evli çocuklu dedim en kötü ara verdim yıllarca 1 ay staj gibi gideyim öğreneyim öyle başvuru yapayım dedim bu arada yıllardır aile dostumuz gibi kişiler neyse bana dediği oster amcaoğlu olsun bir erkek bir kadin yanlız izin vermem dedi.. bunlarda size k
Ondan izin almak zorunda değilsiniz.Ha bu arada evet 3 gün çicege su vermeyince soluyor ya.Solduktan sonra su vermek diriltmez çiceği.Bence bir an önce kendi ayaklarınızın üstünde durmaya çalışın.

Ondan izin almak zorunda değilsiniz.Ha bu arada evet 3 gün çicege su vermeyince soluyor ya.Solduktan sonra su vermek diriltmez çiceği.Bence bir an önce kendi ayaklarınızın üstünde durmaya çalışın.
Aslında benim ihtiyacım olan şeylerden biri terapi diğeri yaşam koçu.. ben 2002 yili mezunuyum aradan 18 yıl geçti simdiki üniversite sistemi nasıl bilmiyorum bu konuda bilgisi olan birinden akıl almam lazım keşke aranızda biri beni bu konuda bilgilendirebilse okumayı ciddi kafama koydum..

Aslında benim ihtiyacım olan şeylerden biri terapi diğeri yaşam koçu.. ben 2002 yili mezunuyum aradan 18 yıl geçti simdiki üniversite sistemi nasıl bilmiyorum bu konuda bilgisi olan birinden akıl almam lazım keşke aranızda biri beni bu konuda bilgilendirebilse okumayı ciddi kafama koydum..
Yıllar geçti sınav sistemi değişti doğal olarak müfredatlar değişti...Burda eğitim öğretim işinin içinde yer alan arkadaşlar yardımcı olabilirler bence.Ben yardımcı olmak isterim ama çok güncel değilim yanliş yönlendirmek istemem sizi.Çevrenizde hiç yok mu sorabileceğiniz? Komşu falan :/

Yıllar geçti sınav sistemi değişti doğal olarak müfredatlar değişti...Burda eğitim öğretim işinin içinde yer alan arkadaşlar yardımcı olabilirler bence.Ben yardımcı olmak isterim ama çok güncel değilim yanliş yönlendirmek istemem sizi.Çevrenizde hiç yok mu sorabileceğiniz? Komşu falan :/
Malesef yok bazen umudum kırılıyor basaramicam geç kaldın herşey için diyorum. Neden böyle bir hata Yaptim ben nasıl bu kadar boşu boş yaşamışım.

Malesef yok bazen umudum kırılıyor basaramicam geç kaldın herşey için diyorum. Neden böyle bir hata Yaptim ben nasıl bu kadar boşu boş yaşamışım.
Hiçbirşey için geç kalmadınız siz.Tolstoy'un bisikletini araştirın lütfen.İnsanız hepimiz hata yapıyoruz büyük yahut küçük.Ama şimdi ben ne yaptım ben demenin zamani değil.Toparlanip ayağa kalkın.Ömrünüz boyu yaşamak istediginiz hayat bu değil öyle degil mi? Düzeltmeye başlamalısınız o zaman.

Çalışmadım 10 yıldır lise mezunuyum okumamı o engelledi.. para yok harç yatıramadık bahanesiyle..
Her şeyi bırakın hemen kursa vs bir şeye adama sormadan yazılın ve sınava hazırlanın. Üniversite’ye gidersiniz, meslek eğitimi alın. Güzellik merkezi vs olabilir. Bahane aramayın, bahane üretmeyin ve lütfen kendinize bir şans verin. Evliyken eğitime zaman harcayın, çocuğu kreşe yazdırın ve eşinize sormayın. Artık zamanı bu, hep idare ettim ve bana destek vereceksin dersiniz. Siz ağzına baktıkça herkes kendini düşünür. Bir kere kendinize şans verin. Şu ana kadar o sizi kullandı, bir kere de siz evli olmanın birbirimize destek olmak olduğunu algılayın. Sonra sürekli para hesabını ona bırakmayın, çift terapisine gidersiniz ve kendinizi kurtarma planınyaparsınız. Benim anladığım sizden bu. Şimdi iki çocukla, hazırlıksız lise mezunu olup perişan olacaksınız. Şans verin, deneyin, kendinizi hazırlayın, hala istemezseniz zaten ayrılırsınız.

Üniversite eğitimindense mesleki eğitim almanız amacınıza daha kolay ulaşmanızı sağlar. Çok fazla üniversite mezunu işsiz zaten var. Bununla birlikte bu konuyu eşinizle konuşun. Evliliğinizi kurtarmaya çalışın olmazsa dahi 2 çocuğunuz var onlarla beraber yeni bir hayat kurmak için eşinizden yardım isteyin. Neticede eşiniz de çocuklarının rezil ol olmasını istemeyecektir. Ayrıca yukarda kusur sizde gibi yazılanları dikkate almayın. Evli olun ya da olmayın insanların duyguları değişir kimseyi ömür boyu sevmek zorunda değilsiniz. Ama bu sevgi boşluğu sosyalleşmeye başladığınızda sizin için tehlikeli olacak birilerinden etkilenebilirsiniz. Lehinize olan hakları kaybetmemek için dikkatli olun.

Iyi niyetinizden şüphem yok fakat tam okumadınızyazilarimi.. sevmemek insan zamanla bu hale gelir.. Tek taraflı kaldığında bu hale gelir anlayissiz kalınca bu hale gelir, destek görmeyince bu hale gelir ,baskıyla bu hale gelir, kim ister bu halde olmayı? Ben 13 yıl içinde kayınvalide, maddi anlamda sıkıntı herşeyi yaşadım şuan altın cağımdayım kim ister emek verdiği ilişkide bu hale gelmeye.. dediğim gibi maneviyatı arttıkça dünyası değişti dünyası benim dünyam değil yaşamak istediğim hayat değil.. elhamdülillah müslümanım ama onun gibi yaşayamam benim suçum değil.. keşke herşey farklı olsa
Maneviyat artmakla alakası yok o halde size sevgi gosteriyormu evde ne bileyim küçük şeyler yemek yaparken gelip sarılıyor mu opuyormu durduk yere eğer bunları yapsa sizde dışardaki yaşama bu kadar ozenmezsiniz belki ..birlikte terapiste gidin isterseniz ..ve sporu senin için yapıyorum snaa güzel görünmek için diye belirt mesela benim esimin menaviyati yüksektir ve bir çok şeye dikkat eder..ama vücudumun iyi olmasını ister spor yapmamı destekler hatta doğumdan sonra nasip olursa bazı operasyonlar yaptırabilirim çatlak tedavisi vs gibi eşim bunları destekliyor aynı şekilde bende onu destekliyorum mesela saçları var ama üst kısımda dökülmeler hafiften mevcut paramız olunca saç ektirmesini isterim çünkü onun kendini iyi hissetmesi benide mutlu eder ve bana yakışıklı görünmesine çok önemli bu gibi şeyler menaviyat tüm bunlara engel değil bir terapist eşliğinde konussaniz aslında çözülmeyecek sorunlar degil... Mesela ayrilsaniz öyle çok yorulursunuz ki iki kuruş maaş alırsınız ne kendinize bakabilirsiniz nede istediğiniz gibi giyinebilirsiniz yorgunluktan uyuyakalirsiniz muhtemelen..şimdi boşluktan enerjiniz cok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X