Boşanma sonrası evdeki eşyalar değişmeli mi

Maddi durum iyiyse borç harç vs olmadan değiştirebiliyorsanız değiştirin.
Yoksa gerek yok bana kalırsa. Ev aynı ev sonuçta.

Didem semerci Didem semerci hakkınızda hayırlısı olsun.
Bir yakınım boşandıktan sonra eşyalarını değiştirdi, bekar hayatına adım atarken evinin enerjisi değişsin, motivasyon olsun istedi değişiklik çok da hoşuna gitti.
Eğer imkanınız elveriyorsa değiştirin 😌

Arkadaşlar şuan eşime dava açtım,çekişmeli ama eşim zaten itiraz vs etmeyeceği için hatta nafaka ve tazminat miktarını da söyledim onlara da itiraz etmeyeceği için avukat 2.veya 3.durusmada anlaşmaliya çevirebiliriz dedi.bu durum biran önce boşanma gerçekleşecegi için beni sevindirdi.
Çok şükür şuanda o askerde hatta 6 ay sonra askerde kalsa bile 1 yıl kimseye bı açıklama yapmayacagim.bu boşanma sürecini ikimizin ailesi de bilmiyor.inanin çok rahat böylesi,kimseyle uğraşmıyorum.kendi hayatım ve evliliğim.kimsr karışsın istemiyorum
Konu başlığına gelirsek o askerde ben de zaten boşanacağim için hayatımı devam ettireceğim.o bütün ev sana kalsın dedi.
Ama onsuz bir hayata moral olarak ta iyi başlamak için eşyaları değiştireyim diyorum.
İlk olarak yatağı satışa çıkardım.
O parayla başka bir yatak alacağım.
Oturma grubum ve ekstra bir de L koltuk var.ikisini satıp sadece bir L koltuk ve oğluma yatak dolap alayım diyorum
Boşandıktan sonra eşyalarınızı yenilediniz mi ya da eski eşyalarla yaşayıp bir sıkıntı yaşamayan oldu mu yani eski eşyalar anıları hatırlatıyor ya da kötü hissettiriyor mu?
İmkanınız varsa değiştirin,eşya diyoruz alt tarafı eşya ama insanın havasını değiştiriyor,yeni eşya,farklı eşya yeni hayatınıza adapte olmanızı kolaylastirabilir

Bütçeniz el veriyorsa değiştirin tabi. Ben olsam kesinlikle değiştirirdim herşeyi,hatırlatacak bir şey kalsın istemezdim.

Fazladan bir param zaten yok.ikinci el alışveriş olarak satıp gelen parayla alayım diyorum.evlenirken herşeyi iyi ve güzel almıştık.onlari satınca yine ihtiyaçlarımı alabiliyorum
Maddi durum el veriyorsa degistirin derim
Ama sanki 1 ay oldu olmadi, asker esi ve cocuklarina nerden yardim yapilir gibi bi konunuz vardi.
Ev kira, sgk yok, duzenli gelir yok gibi hatirliyorum.
Bu durumda yatak odasini satardim, komple esya yenilemeye girismezdim.

Aldiginiz, alacaginiz her karar sizin ve cocuklariniz icin hayirli ugurlu olsun 🙏

Boşanmayı bu kadar dramatize etmeye gerek var mı?
Gayet sıradan, olağan bir durum olmasına rağmen niye hayatınızı eşyalarınıza kadar değiştirmek istiyorsunuz ki?
Burda insanlara boşan diyince sanki anasına sövüyor muşuz gibi tepki verenlerde aynı böyle evliliğe, boşanmaya çok fazla anlam yükleyenlerden geliyor.
Yani yatak vs. Bi nebze anlarımda baştan aşağı herşeyi değiştirmek bence çok saçma.
Kesinlikle değiştireyim yazmadım.soruyorum.uzun vadede nasıl hissettirir.ama yatak bence değişmeli ben öyle yapicam en azindan

Her şeyi kabul ediyorsa su aşamada yapsanız anlaşmalı boşanmayı daha iyi değil mi ?
Eşyalar yok paraya gider,sattiklarinizla fazla bişey alamazsınız bence.Ben eşyaları aldım ev farklı bir ev olduğu için mi bilmem bisey hatirlatmiyor bana..Almasam borca girecektim
Anlaşmalı ilk asamada yapılması için normal avukat tutmak gerekiyor,devlet barodan avukatı sadece çekişmeli davalar için veriyormuş.ancak benim gibi çekişmeli açtıktan sonra diğer duruşmalarda anlaşmaliya dönebilecek.

Fazladan bir param zaten yok.ikinci el alışveriş olarak satıp gelen parayla alayım diyorum.evlenirken herşeyi iyi ve güzel almıştık.onlari satınca yine ihtiyaçlarımı alabiliyorum
2. El sattığınız zaman nerdeyse hic para kalmaz malesef elinize. Cok ucuza gidiyor, ayni paraya daha kötüsünü almak zorunda kalırsınız. Ben değiştirmedim eşyaların hiçbirini, değiştirmeyi dusunmedim de. Birsey hatırlayacaksanız, esyalida esyasizda hatırlıyorsunuz. Hatirlamiycaksaniz esyayi gorsenizde hatirlamiyorsunuz. Kisa sure sonra alisiyor insan.

Arkadaşlar yazmak durumunda hissettim.
Benim amacım komple evi değişmek değil ama hani herkes kendi evini yaşantısını bilir,bazı şeyler göze batar anısı olur.
Mesela ben yatak odasından sadece yatağı(onu sattigim paraya rahatlıkla başka bı yatak alabiliyorum) değiştireceğim.
Onun dışında artık ekstra bı koltuk takımına ihtiyaç yok.
Elimdeki koltuk takımı ve L koltuğu satınca rahatlıkla sadece bir L koltuk alabilirim.zaten bugüne kadar letgo'dan çok şey sattım.
Alışigim.fazladan bı param zaten yok
Evi tamamen değiştirmek gibi bir niyetim de yok.

2. El sattığınız zaman nerdeyse hic para kalmaz malesef elinize. Cok ucuza gidiyor, ayni paraya daha kötüsünü almak zorunda kalırsınız. Ben değiştirmedim eşyaların hiçbirini, değiştirmeyi dusunmedim de. Birsey hatırlayacaksanız, esyalida esyasizda hatırlıyorsunuz. Hatirlamiycaksaniz esyayi gorsenizde hatirlamiyorsunuz. Kisa sure sonra alisiyor insan.
Ben mesela karyolami aldığım paranin yarısına başka bı karyola buldum bile.bu işlerde bilgim ve tecrübem var.bir de elimdeki eşyalar kaliteli ve güzel.

Ben de eşyanın enerjisine inanırım. Ilk aşamada her şey değil ama bazı belli başlı eşyalar değişmeli. Ben ilk evliligimden bosanirken bir çok şeyi almadım. Gerçi evden çıkarken çoğunu kendi ellerimle parcalamistim.:rapci:
Öhöm neyse, zamanla degistirebildigin kadarını değiştir. Hem ferahlarsin, hem mutlu olursun.

Arkadaşlar şuan eşime dava açtım,çekişmeli ama eşim zaten itiraz vs etmeyeceği için hatta nafaka ve tazminat miktarını da söyledim onlara da itiraz etmeyeceği için avukat 2.veya 3.durusmada anlaşmaliya çevirebiliriz dedi.bu durum biran önce boşanma gerçekleşecegi için beni sevindirdi.
Çok şükür şuanda o askerde hatta 6 ay sonra askerde kalsa bile 1 yıl kimseye bı açıklama yapmayacagim.bu boşanma sürecini ikimizin ailesi de bilmiyor.inanin çok rahat böylesi,kimseyle uğraşmıyorum.kendi hayatım ve evliliğim.kimsr karışsın istemiyorum
Konu başlığına gelirsek o askerde ben de zaten boşanacağim için hayatımı devam ettireceğim.o bütün ev sana kalsın dedi.
Ama onsuz bir hayata moral olarak ta iyi başlamak için eşyaları değiştireyim diyorum.
Oturma grubum ve ekstra bir de L koltuk var.ikisini satıp sadece bir L koltuk ve oğluma yatak dolap alayım diyorum
Boşandıktan sonra eşyalarınızı yenilediniz mi ya da eski eşyalarla yaşayıp bir sıkıntı yaşamayan oldu mu yani eski eşyalar anıları hatırlatıyor ya da kötü hissettiriyor mu?
Eşinizle ne yaşadınız, ne kadar aynı evi paylaştınız bilmiyorum ama ben de boşanma kararı aldığımda ilk önce eşya değiştirmeyi düşündüm. Kafamdan atamasaydım yaşadığım sorunları eşya gözüme batardı belki. Biz aynı evi sadece 4 ay paylaşmıştık. Anı yok denecek kadar az olduğu ve bütün eşyaların ödemesi bana ait olduğu için ben yatağımı bile değiştirmedim. Severek tepe tepe kullandım eşyalarımı. Zaten maddi manevi zarar görmüşüm. Hatırlamak sadece eşya ile olmuyor. Ama dediğim gibi biz zaten çok birarada kalmadık. Ben belki de o yüzden etkilenmedim.

Anlaşmalı ilk asamada yapılması için normal avukat tutmak gerekiyor,devlet barodan avukatı sadece çekişmeli davalar için veriyormuş.ancak benim gibi çekişmeli açtıktan sonra diğer duruşmalarda anlaşmaliya dönebilecek.
Avukat tutmak zorunda mısınız ki? Bir avukata sadece protokol ve dilekçe hazırlatsanız gidip dava açamaz mısınız? Anlaşmalı da avukat olması şart değil diye biliyorum. Çekişmeli de zaten çok fazla gün atacak, her celse arası en az 4 ay... Boşa zaman kaybı bence.

Anlaşmalı boşanma için bir avukata çok da gerek yok.
Çekişmeli olunca dilekçeler aşamasında her şeye evet deme tavrını değiştirir çünkü düşmanlık dilekçeler aşamasında başlıyor.

Valla bütceniz varsa alın,değiştirin.Ankarada yaşıyorsanız.Bana verebilirsiniz fazlalıkları

X