Boşanma süreci

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Utanmadan da anne babası hemen gitmişler oğullarının yanına...nasıl vicdansızlık bu anlamadım.. benim kurduğum düzende benim temizliğimde oturuyorlar hicbirsey olmamış gibi yazıklar olsunnnn
durumu okuyunca kendimi görddüm benim eşimde polisti 10 ay evlilikten sonra 2 yıl süren bir boşanma aşamasıyla kurtuldum çok şükür de kurtuldum ilk başlarda çok zorum gitti o kadar zorluklarla ev kurup sonra evimi ona bırakıp gelmek çok ağladım çok üzüldümm şu an ailesi yanına taşınmış demek ki bunların zihniyetleri hep aynı kendinden şüphe duymuyorsan elinden geleni yaptıysan sakın üzülme Rabbim daha iyilerini çıkarsın karşımıza inşallah. Bir sorunun olursa her zaman yardımcı olurum :)

Merhaba arkadaşlar . Söze nasıl başlamam gerektiğini inanın bilmiyorum ama yaşadıklarımı ve içimdekileri döküp biraz olsun rahatlamak istiyorum.. eşimle görücü usulü tanıştık.1.5 yıllık evliyiz eşim polis memuru ben ev hanımıyim . Ben eşimi çok severek ve ona güvenerek evlenme kararı aldım. Şuan babamın evindeyim. Evlendigimiz günden hatta balayında başladı bizim kavgalarımız. Kavgamızın sebebi eşimin ailesine karşı aşırı aşırı aşırı derecede düşkün olması ve yanlışları olsa dahi hiç bir şekilde bunu kabullenmemesi. Düğün sonrası evimize döndük eşimin ailesi uzakta.ben eşimin ailesine anne ve babasına karşı sonsuz derecede saygı ve sevgi duydum her zaman hürmet ettim aradım sordum hizmet ettim .. eşim aşırı baskıcı inat kıskanç ve bencil bir insan.. sürekli kendi dediği olsun istiyor. BEN NE İSTERSEM ONU YAPACAKSIN AKSI TAKDİRDE BU EVLILIK YURUMEZ DİYORDU . SUS DEYINCE SUSACAK KONUŞ DEYINCE KONUSACAKSIN DİYORDU. Ben zaten yengeç burcuyum çok anaç hassas kırılgan ve pasif bir insanımdır boyun egiyordum bu isteğine.. günde dört beş kere anne babasıyla konuşuyordu telefonda.. benim ailemle görüşmemi istemiyordu telefonumu karistiriyordu işten gelince.. Eve bebek kamerası yerleştirdi ise gidince beni ondan takip ediyordu .. bana hiçbir şekilde harçlık vermiyordu inanın cüzdanımda beş lira bile yoktu.. altınların hepsini bozdurup araba aldı kendisine. Ailesi benim yanıma geldi altı ay sonra tam üç buçuk ay benim evimde kaldılar.. ben elimden gelenin fazlasını yaptım hiç bir gün ne zaman gitcekler diye söylenmedim eşime.. ama yeni evli bir insanın evinde bu kadar kalmaları da anormallik bence.. diğer taraftan eşim onları sürekli gezdirdi tozdurdu tabi bende gidiyordum .. bi dediklerini iki etmedi.. kaynanam çok kıskanç sinsi yalancı bir kadın..sürekli nazlanmak istiyordu . Kız çocuğu yok iki erkek kardeşler eşim.. eltim çok kötülük yapmasına rağmen ona toz kondurmuyordular iki yüzlülük yapiyordular. İyi niyetimi hep su istimal ettiler.. neyse şuan boşanma sürecindeki.. eşim hiçbir şekilde aramadı sormadı anne babası da aynı şekilde.. davayı ben açtım iki ay bekledim ne arayan var ne soran.. eşim türkü barlarda gezip çiftetelli oynuyor keyfini keyif gününü gün ediyor.. ama benim psikolojim coook bozuk sürekli ağlıyorum bunları haketmedim ben.. çocuğum yok. Evime çok bagliydim temizlik yemek düzen her şeyin en iyisini yapmaya çalıştım .. eşim başıma silah dayadı beni tehdit etti seni kursuna dizerim diye.. ben bunları hakedecek hiç bir şey yapmadım.. canım coooook yanıyor... BOSANMAK ICIN EVLENMEDIM AMA GÜVENDİĞİM DAĞA KAR YAĞDI. NASIL BIR INSANI SEVMISIM BEN.. NASIL ATLATACAGIM BEN BUNLARI ..😭😭😭😭
Ağlamaya değmez güçlü ol kurtulduğuna dua et aile sana değer vermemiş , sevgiyi ve saygıyı hak etmemişler ,boşver önüne bak

inşşşş davanı avukatla açmışsındır takıların çar çur olmazz
donuna kadar alınca türkü barda çiftetelliyi senin oynaman dileği ile <3

inşşşş davanı avukatla açmışsındır takıların çar çur olmazz
donuna kadar alınca türkü barda çiftetelliyi senin oynaman dileği ile <3
Evet evet çekişmeli boşanma davası açtım avukat tuttum. Hem maddi hem manevi hem altın davası açtım.. utanmadan ben boşanma davasını açtıktan sonra anne babası gitmiş benim evimde gününü gün ediyorlar keyif çatiyorlar benim eskitemedigim ailemin aldığı eşyalarda ceyizimde..arabayı satmayı düşünüyormuş bana vermemek adına zaten araba evlendikten sonra alındı ve abisinin üzerine kayıtlı bile isteye altınları bozup araba almasını ve abisinin üstüne yapmayı bildi ama

Son düzenleme:
Ağlamaya değmez güçlü ol kurtulduğuna dua et aile sana değer vermemiş , sevgiyi ve saygıyı hak etmemişler ,boşver önüne bak
Çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun .. aynen öyle cidden imtihanım buymuş benimde ne yapayım..çok üzülüyorum sinirden stresten mide hastası oldum endoskopi oldum gastrit ülser çıktı midemde.. her gün ağlıyorum psikolojim yerle bir.. kurtulduğuma çok şükür tabi ama toparlanmak zaman alacak

durumu okuyunca kendimi görddüm benim eşimde polisti 10 ay evlilikten sonra 2 yıl süren bir boşanma aşamasıyla kurtuldum çok şükür de kurtuldum ilk başlarda çok zorum gitti o kadar zorluklarla ev kurup sonra evimi ona bırakıp gelmek çok ağladım çok üzüldümm şu an ailesi yanına taşınmış demek ki bunların zihniyetleri hep aynı kendinden şüphe duymuyorsan elinden geleni yaptıysan sakın üzülme Rabbim daha iyilerini çıkarsın karşımıza inşallah. Bir sorunun olursa her zaman yardımcı olurum :)
Aminn inşallah çok teşekkür ediyorum .. bende çekişmeli boşanma davası açtım aralıkta çok zor yıpratıcı uzun bir süreç olacak ama inşallah hakkımı alırım en azindan kesinlikle benimde öyle mide hastası oldum resmen sürekli ağlıyorum duygu durumum karmaşık çok duygusal biriyim bide ben .. yok yok çok şükür kalbim vicdanım rahat ben nankör bencil narsist bir insana fazla bile katlanmisim kendi değerimi kaybetmişim çok şükür bebeğim yok .. tek tesellim bu bide ailem bana kollarını açtı Allah razı olsun onlardan.. ama dilerim Rabbım en kısa zamanda hakkettiği cezayı verir ilahi adalette hukuk da tecelli ederrrr

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X