Boşanma sürecinde ve yeni boşanmış kadınlar toplanalım.😊

Ben şuan boşanma aşamasındayım veyeri gelince ailesine ilk size geldim uyardım söyledim konuşsaydınız oglunuzla yapmasaydı madem dedim
En azından ileride diyecek lafınız olur
Babası şuan diyo ki mesela bana söz verdi yapmayacak ben daha öncede siz konuşup uyardınız size söz vermişti dimi demekki sizle olmuyo diye biliyorum ayrıca acabamı diye bisey kalmadi icimde acaba ailesi yola getirmiydi diye bi düşüncem yok çünkü denedim olmadi

Ah ah o an bısey demek aklıma gelmedi sustum ağladım şimdi de kendime kızıyorum neden sustum cevaplarını verseydim die
Bazen susmak bi işe yaramıyor bende sustum onca şeye sustum şimdi ne oldu yine yaranamadim baba evindeyim.susmiycaksin kendini savuncaksin ben bunu anladım susiyim tartışma çıkmasın konu kapansın değil susma ya içinden geleni söyle bende pişmanım sustuklarima

Ah ah o an bısey demek aklıma gelmedi sustum ağladım şimdi de kendime kızıyorum neden sustum cevaplarını verseydim die
Aileniz bu durumu illa ki görüyor. Neden bir şey demiyorlar ?
Yerinde olsam asla ne ararım ne sorarım. Kocanızdan da hiç bir halt olmaz. Ne demek abisinin çocuğu gibi gezmek ? Gidin verin boşanma dilekçenizi. Eline bir geçsin de kafası yerine gelsin. Çok saygısız.
Ama siz de maalesef şunu gördüm; çocuk yapıp sonra da ÇOCUĞUM için diyeceksiniz. Gerçekten üzüntü verici.

Bazen susmak bi işe yaramıyor bende sustum onca şeye sustum şimdi ne oldu yine yaranamadim baba evindeyim.susmiycaksin kendini savuncaksin ben bunu anladım susiyim tartışma çıkmasın konu kapansın değil susma ya içinden geleni söyle bende pişmanım sustuklarima
Aslında o an çok sinirlendiğim için kitlendim kaldım şok oldum çünkü bir adam abisini nasıl eşine tercih eder ya. Abisi de bunu sallasa ee kardeştir normaldir dicem. Galiba onlar pek sallamadıgı için eşim kendini onlara kabul ettirmeye çalışıyor

Merhaba yeni katıldım bu sayfaya .ben de daha boşanmak icin cesaretini toplayamamış hamile bir bayanim😔eşimin ailesiyle senelerdir sorun yaşarız söyledikleri laflar oğullarını doldurusa getirmeleri artik biktim.6 aylık hamileyim geçenler de yine konu açıldı ben logusalik doneminde hakli olarak annemi isterim yanım da dedim bunu diyen sen misin.sen benim ailemi istemiyorsun annen de gelmeyecek bağır çağır. Herşeyi geçtim zaten bu bebeği zor bulduk bana değil ona bağırıyor sandım çok zoruma gitti şimdi konuşmuyoruz yokmusuz gibi davranıyoruz ve ben bu hamileliği yanlız geçiriyorum ailemde başka şehirde.artik son noktaya geldim .çalışıyorum da ama yeni hayatım nasıl olur korkusu var.icim eşime karşı hiç düzelmiyor severek te evlendik aslında ama sevgi o kadar basit kalıyor ki hissettikletimin yanında. Boşanicam bu böyle sürmez ama cesaret çok önemli.

Aslında o an çok sinirlendiğim için kitlendim kaldım şok oldum çünkü bir adam abisini nasıl eşine tercih eder ya. Abisi de bunu sallasa ee kardeştir normaldir dicem. Galiba onlar pek sallamadıgı için eşim kendini onlara kabul ettirmeye çalışıyor
Valla kimse benim üzerimden erkekliğini kanıtlamaya çalışmasın bende 2 yıl boyunca sustum tek pişmanlığımsusmak oldu

Aileniz bu durumu illa ki görüyor. Neden bir şey demiyorlar ?
Yerinde olsam asla ne ararım ne sorarım. Kocanızdan da hiç bir halt olmaz. Ne demek abisinin çocuğu gibi gezmek ? Gidin verin boşanma dilekçenizi. Eline bir geçsin de kafası yerine gelsin. Çok saygısız.
Ama siz de maalesef şunu gördüm; çocuk yapıp sonra da ÇOCUĞUM için diyeceksiniz. Gerçekten üzüntü verici.
Ben ablamda kalıyorum eniştem göreve gitti çocuklarıyla yalnızdı zaten eşim gidecekti bende burda kalıcaktım planımız böyleydi. Annem çok üzgün olduğu için onlara yansıtmadım işte o geziye gitti bende ablamla çocuklarla vakit geçiriyorum dedim. O kanıya varmanız yanlış zaten evlendiğimiz ilk günden beri çocuk isteyen bi adam ben ilaç kullanıyorum haberi olmadan. Ve boşanmayı gerçekten çok istiyorum sadece cesaretim yok sanırım

Valla kimse benim üzerimden erkekliğini kanıtlamaya çalışmasın bende 2 yıl boyunca sustum tek pişmanlığımsusmak oldu
Aynen benim ki de öyleydi.. Ben erkeğim, ağayım, paşayım ben ne dersem o, kadın susar, kadın ezilir, kadın nasıl boşanacağım der...hepsini gösterdim ona.. 😜

Ben ablamda kalıyorum eniştem göreve gitti çocuklarıyla yalnızdı zaten eşim gidecekti bende burda kalıcaktım planımız böyleydi. Annem çok üzgün olduğu için onlara yansıtmadım işte o geziye gitti bende ablamla çocuklarla vakit geçiriyorum dedim. O kanıya varmanız yanlış zaten evlendiğimiz ilk günden beri çocuk isteyen bi adam ben ilaç kullanıyorum haberi olmadan. Ve boşanmayı gerçekten çok istiyorum sadece cesaretim yok sanırım
Ben neden böyle düşündüm hemen açıklayayım. Hala size ders ver diyorlar siz napsam diyorsunuz. Sizce hiç oluru var mı ?
İnanın bunla geçen saniyeye yazık. Aileler tabi ki üzülüyor ama siz iyi oldukça onların üzüntüsü de geçecek. Hiç bir acı baki kalmıyor emin olun.

Çocuk asla yapma
Asla ama
Ben boşanıp pişman olan kimseyi görmedim hala
Ilk olarak kendiniz kabullenin bu durumu ve kararınızı verin
Amacınız gerçekten boşanmak mi
Ders verip kendine getirmek mi

Aynen benim ki de öyleydi.. Ben erkeğim, ağayım, paşayım ben ne dersem o, kadın susar, kadın ezilir, kadın nasıl boşanacağım der...hepsini gösterdim ona.. 😜
Yaa benimkide o kafada. Bende göstereceğim ama ailemle bu durumu nasıl paylaşırım yanımda olurlar mı bu süreç nasıl devam eder mrak ediyorum

Ben neden böyle düşündüm hemen açıklayayım. Hala size ders ver diyorlar siz napsam diyorsunuz. Sizce hiç oluru var mı ?
İnanın bunla geçen saniyeye yazık. Aileler tabi ki üzülüyor ama siz iyi oldukça onların üzüntüsü de geçecek. Hiç bir acı baki kalmıyor emin olun.
Ben ona ders verip pişman olmasını , sonrada bu kapıyı ona kapatmayı, yaptığının farkına varmasını pişmanlıgının onu yakıp kavurmasını istiyorum. Yoksa inanın öyle soğudum ki yıllardır hiç böyle hissetmemiştim kendimi

Çocuk asla yapma
Asla ama
Ben boşanıp pişman olan kimseyi görmedim hala
Ilk olarak kendiniz kabullenin bu durumu ve kararınızı verin
Amacınız gerçekten boşanmak mi
Ders verip kendine getirmek mi
Gerçekten boşanmak istiyorum düzeleceğine dair umudumu yitirdim :KK43:

Gerçekten boşanmak istiyorum düzeleceğine dair umudumu yitirdim :KK43:
O zman pişman olup surunmesini de isteme tek amacın kurtulmak olsun
Olumlu olumsuz uğraşma hiç

Ben şahsen öyle yapıyorum ben kurtulduktan sonra ister benm icn üzülsün ister yeni bi hayat kursunbanane ki ben 9 yılımı verdim ona

X