Boşanma sürecinde ve yeni boşanmış kadınlar toplanalım.😊

Merhabalar. Uzun zamandır kk da boşanma ile alakalı bir bölüm olmasını istiyorum aslında. Hatta @Mune ye bunun için mesaj yazacaktım.
Bende 2 ,5 yıl oldu boşanalı. Tabi ki her ayrılık sancılıdır. Ama ben hep bu süreçte daha ne kadar kötü bir hayatım olabilir ki ? Diye düşündüm.
Benim naçizane tavsiyem kesinlike çalışın. İşiniz olsun, bir uğraşınız. Ayaklarınız üzerinde durmadan asla evlenmeyin.
Karşınızdakini ya olduğu gibi kabul edin ya da baştan ayrılın. İnanın kimse değişmiyor.
Diğer en önemli hususta baştan tavrınızı koyun. İstemediğiniz bir şeyi size diretirse boyun eğmeyin.
Benim boşanmamın en temel sebepleri aslında benim dik duramamam oldu.
He boşandım ne oldu ? Hayatım eskisinden çok daha şahane oldu.
Kendime güvenim bitmişti evvela onu kazandım. Hayata bakış açım değişti.
Şimdi hayatımda 1 senedir birisi var ve daha 2-3 ay evvel nişanlandık. İnşallah nişanlımla aramız hep iyi olur ama olmazsa da dünyanın sonu değil.
Boşanmak çok zor bir şey buna asla bir sözüm yok ama bu zorlukla başa çıkmanın tek çaresi sizsiniz.
Eski hayatınızda özlenecek bir şey olsa zaten boşanmazdınız. Kimse aylarca ,yıllarca düzelecek diye beklemesin. Ben asla inanmıyorum değişim olacağına. Değişim olmuyor ama siz kabullenip , normalleştiriyorsunuz.
Boşanan tüm hemcinslerim inşallah çok mutlu olur. Boşanmak bir son değil benim için yeni bir başlangıçtır.
Her kelimesine katılıyorum. Boşanmış ve yeniden sıfırdan başlamış bir kadın olarak tam istediğim yerdeyim şuan.
Boşanma sürecinde kk ile tanıştım ve diğer boşanma hikayeleri bana çok cesaret verdi. Bi boşanma bölümü çok iyi olabilir kesinlikle...

Bence eşi anlatırsa daha iyi kadının bi suçu yok sonuçta eşi gidip şikayet eder gibi anlatırsa eğer suçlu olduğu halde kadın icin bi artıdır hem suçlu hem güçlü durumuna düşer ve kadın 1 adım daha önce olur
Ben yaşamadım bu süreçleri. Ama eşimin babama bizim şöyle şöyle sorunlarımız var dediğini düşünemiyorum bile. Varsa ben söylerim. Eşim söylerse ne babam benim eşimle gitmemi uygun bulur ne de ben giderim eşimle. İşler o an kopar. Ben önceden anlatırsam, babamın bakış açısını öğrenirim. Ben çıkayım o zaman yanlış tavsiye vermeyeyim:)

Yok estağfurullah fikirlerimizi paylaşıyoruz sonuçta beni öne sürmesini istemem varsa benimle derdi gitsin anlatsın ben kendimi her türlü savunurum
Ben yaşamadım bu süreçleri. Ama eşimin babama bizim şöyle şöyle sorunlarımız var dediğini düşünemiyorum bile. Varsa ben söylerim. Eşim söylerse ne babam benim eşimle gitmemi uygun bulur ne de ben giderim eşimle. İşler o an kopar. Ben önceden anlatırsam, babamın bakış açısını öğrenirim. Ben çıkayım o zaman yanlış tavsiye vermeyeyim:)

Evet umrunda değilim ama benim emeklerim sevgim ziyan oldu yani pişman olsa bir nebze içim soğusa. Ama ona karşı resmen buz gibiyim bu Akşam dönücekti yarında babamla konuscakmış. Gerçekten dediğiniz gibi kendimi yormaya hiç gerek yok aslında.

Geçirdiğin her saniyeye yazık. Ben çok pişmanım bu kadar sürdürdüğüme, ailem de diyor bilseydik biz boşatırdık seni çok önceden.

Yok estağfurullah fikirlerimizi paylaşıyoruz sonuçta beni öne sürmesini istemem varsa benimle derdi gitsin anlatsın ben kendimi her türlü savunurum
İşte aslında dertli olan uşaklıbirkız değil mi? Derdini babasına açıp boşanması konusunda destek görüp görmeyeceğini öğrenmek istemiyor mu? Derdini açsın babasına diye düşündüm. Bakalım hayırlısı:)

İşte aslında dertli olan uşaklıbirkız değil mi? Derdini babasına açıp boşanması konusunda destek görüp görmeyeceğini öğrenmek istemiyor mu? Derdini açsın babasına diye düşündüm. Bakalım hayırlısı:)
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Babamla ben bir ön konuşma yapmak istiyorum da konuya nasıl gireceğim hiç bilmiyorum

Benim demek istediğim eğer gelip konuşacam diye tehtid ediyorsa buyursun konuşsun bakalım sucluyken kendini nasıl savunacak

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Babamla ben bir ön konuşma yapmak istiyorum da konuya nasıl gireceğim hiç bilmiyorum
Baba sen her zaman başımızda evimizin ailenizin iyiliği için didindin durdun. Kızın olarak aile babası nasıl olunur senden gördüklerimle öğrendim. Ben evliliğimde senin gibi bir aile babası ile karşılaşacağımı düşündüm ama olmadı. Sen belki gördün belki hissettin belki ilk benden duyacaksın. Bizim ............ sorunlarımız var. Boşanmak yuvamı dağıtmak istemiyorum ama eşimin değişmeyeceğini hissediyorum. Yuvamı dağıtmamak için verdiğim çaba eşimden soğumama neden oluyor daha çok korkuyorum. Benim onunla ilgili düşüncelerimi ona karşı gelmek olarak görüyor ve beni suçlu çıkarıyor. Beni sana şikayet edeceği konusunda tehdit ediyor. Ki karşıma gelsin konuşalım sen de anlarsın kim suçlu kim değil. Gel ön ayak ol eşimle bir konuş. Ben üzülmek yıpranmak istemiyorum. Sen de bu adam değişecek söz verdi deneyin dersen deneyeceğim. Ama sen de değişeceğine inanmazsan ve söz verdiği halde değişmezse boşanmaktan başka çare kalmıyor elimde.
gibi gibi...
(Sanırım öncelikle eşinin değişmesini değişmezse ayrılmak istediğini düşünüyorsun. O yüzden bu şekilde yazdım.)

Baba sen her zaman başımızda evimizin ailenizin iyiliği için didindin durdun. Kızın olarak aile babası nasıl olunur senden gördüklerimle öğrendim. Ben evliliğimde senin gibi bir aile babası ile karşılaşacağımı düşündüm ama olmadı. Sen belki gördün belki hissettin belki ilk benden duyacaksın. Bizim ............ sorunlarımız var. Boşanmak yuvamı dağıtmak istemiyorum ama eşimin değişmeyeceğini hissediyorum. Yuvamı dağıtmamak için verdiğim çaba eşimden soğumama neden oluyor daha çok korkuyorum. Benim onunla ilgili düşüncelerimi ona karşı gelmek olarak görüyor ve beni suçlu çıkarıyor. Beni sana şikayet edeceği konusunda tehdit ediyor. Ki karşıma gelsin konuşalım sen de anlarsın kim suçlu kim değil. Gel ön ayak ol eşimle bir konuş. Ben üzülmek yıpranmak istemiyorum. Sen de bu adam değişecek söz verdi deneyin dersen deneyeceğim. Ama sen de değişeceğine inanmazsan ve söz verdiği halde değişmezse boşanmaktan başka çare kalmıyor elimde.
gibi gibi...
(Sanırım öncelikle eşinin değişmesini değişmezse ayrılmak istediğini düşünüyorsun. O yüzden bu şekilde yazdım.)
Ama bide söyle bi durum var
Bence es kisisi blöf yapıyor konuşacağı yok belliki

Ama bide söyle bi durum var
Bence es kisisi blöf yapıyor konuşacağı yok belliki
Kız konuşmak ve boşanmak istiyor cesareti yok.
Eşinin konuşmak istemesi ile ilgili durumu fırsat bilsin diye yazdım.
Eşi babasıyla konuşmasa bile arkadaş kafasında bitirmiş adım atamıyor.
Not: Ayrıca eş kişisi mi suçlu arkadaş mı suçlu bilemem. Belki arkadaşın da hataları vardır belki daha suçludur. İsterseniz eski konularını okursunuz siz de bakarsınız. Sonuçta suçlu da olsa suçsuz da olsa evliliği istemiyor.

Eğer kendisi gidip acarsa konuyu eşi direk savunma psikolojisine girip yalanlar konu sahibini

Hayır biz boşanma kararı alınca aileme önce kardeşim söylemişti ben çok geriliyordum. Benim için daha kolay oldu, eşimle ailem hiç konuşmadı zaten muhatap ettirmedim. Babam tek bir mesaj atmış ve bana sakın cevap bile vermeye cesaret etme demiş, o kadar.

O zaman konu sahibi konuşmak istiyorum ama nasıl konuşacağımi bilmiyorum diyor ya
Ablasıyla beraber gidip konuyu açsın babasına

Bilmiyorum valla kararsız kaldım bende :KK48:

Ben değil de kuzenim boşanacak.Kocası çalışıp para getirmiyormuş eve.Maddi yükümlülük kuzenime kalınca bir süre sonra pes edip boşanma davası açtı.Arkadaşlar 14-11 yaşlarında da çocukları var.Üzülüyorum ama ne olacak bilmiyorum kuzenim nafaka istemiyorum demiş.

Ben değil de kuzenim boşanacak.Kocası çalışıp para getirmiyormuş eve.Maddi yükümlülük kuzenime kalınca bir süre sonra pes edip boşanma davası açtı.Arkadaşlar 14-11 yaşlarında da çocukları var.Üzülüyorum ama ne olacak bilmiyorum kuzenim nafaka istemiyorum demiş.
Kuzeninize söyleyin nafakasini alsın adam nekadar calismasa bile onu ödemek zorunda o çocuğun yükünü sorumlulugunu bi insana yüklemesin eşi.nafakayi ödemediği zaman ise hapis cezasına kadar gidebiliyormuş

Kuzeninize söyleyin nafakasini alsın adam nekadar calismasa bile onu ödemek zorunda o çocuğun yükünü sorumlulugunu bi insana yüklemesin eşi.nafakayi ödemediği zaman ise hapis cezasına kadar gidebiliyormuş
Diyoruz bakalım kuzenime hakkını iste diye.2 çocuk var kocası hep evdeymiş.

X