Boşanma sürecindeyim ölüyorum.

Bu kocaya da anasına da katlanma.
Aç davanı, al nafakanı,
Onlar senden değil; sen onlardan para alırsın hem böylece.
Ağızlarına kurt düşer senin yokluğunda.
Müstahak böylelerine.
Annense annen. O onun hayatı.
Seni bağlamaz ama damarına basmak için öyle diyorlar.
Dur bakalım. Hayat onların karşısına daha ne çıkaracak.
Güçlü durup ilerleyin.
Allah yolunuzu açık etsin bu hayatta.
Ama tez zamanda kurtulun bu yobazdan.
Görüyorsunuz, her şey sevgi değil.
Demek ki buna, sevgine, fedakarlığına layık değiller.
Yoluna bak güzelim.
Allah razı olsun ❤️

Sana ne desek boş , çok benimsemişsin kurban rolünü.
Okul okumussun, elin ekmek tutuyor. Hala dayak yediğin adamın , sana evini açmayan babanın ve çirkin yakistirmalar yapan akrabalarin peşindesin... Sana anasi gibi diyorlar ama keşke azıcık annene cekseydin de, el alem ne der demeden biraz kendi burnunun dikine gitseydin. Kadın kocasını aldatmış, yenisiyle evlenmiş,onu da bosamis diğeri ile düğünle evlenmiş.
Hiç de dememiş "elalem ne der" diye.
Dediğim gibi, elin ekmek tutuyor. Boşver tüm toksiklerden uzakta,yeni bir hayat kurmaya bak. Ne babadan hayır var sana ne kocadan.buradan görünüyor ki kendinden de hayır yok ama ne yap et, kurban rolünden sıyrılıp kendi hayatın için bir şey yap

Sana ne desek boş , çok benimsemişsin kurban rolünü.
Okul okumussun, elin ekmek tutuyor. Hala dayak yediğin adamın , sana evini açmayan babanın ve çirkin yakistirmalar yapan akrabalarin peşindesin... Sana anasi gibi diyorlar ama keşke azıcık annene cekseydin de, el alem ne der demeden biraz kendi burnunun dikine gitseydin. Kadın kocasını aldatmış, yenisiyle evlenmiş,onu da bosamis diğeri ile düğünle evlenmiş.
Hiç de dememiş "elalem ne der" diye.
Dediğim gibi, elin ekmek tutuyor. Boşver tüm toksiklerden uzakta,yeni bir hayat kurmaya bak. Ne babadan hayır var sana ne kocadan.buradan görünüyor ki kendinden de hayır yok ama ne yap et, kurban rolünden sıyrılıp kendi hayatın için bir şey yap
Sağ ol un teşekkür ederim

Ya bu mağara kaçkını ayı oğlu ayı aile nerde yaşıyor. Insanlarin bu kadar ayi olmasi icin magara da yasiyor olmasi lazim bu ne pespayelik ya.Boşan bunlardan bu varoşları ömrünün sonuna kadar çekmek zorunda misin kalacak yerin var mı bilmiyorum ama iş bulursun çalışırsın bu nedir ya. Ayrıca o.. diye senin anana derler de bi dahakine. Ay bu ne ya sinirim hopladı.

Bence eşinizi arayın alttan alarak konuşun çok düşündüm sen ve annen haklisiniz tamam şartlarını kabul ediyorum diyin ve evinize dönün tabiki bunlar taktik. Delil toplayin altınlarınızı değerli eşyalarınızı alin ve direk sığınma evine gidin ve dava açıp kurtulun o karaktersiz kocanızdan.

İyi akşamlar bayanlar. Bana yardım edin lütfen .bana yardım edeceğinizi düşündüm ve yeni üye oldum. Allah rızası için yardım edin yerimde olsanız ne yapardınız? İçim yanıyor çok üzülüyorum. Eşimden 6 aydır ayrı yaşıyorum. Ama henüz boşanma davası falan açmadık. Çoook severek aşık olarak evlendim. 25 yaşındayım, bu yaşıma kadar görüşmek isteyen çok kişi oldu ama kimseye fırsat vermedim güvenemedim. Çünkü annem babamı aldatmıstı. En yakınlarım bile yüzüme vurdu. Senin anan o… sende öyle olursun diye çok psikolojik baskı yaptılar. Daha 5 yaşındayken bana böyle diyorlardı. Dedem ve babaannem yanında büyüdüm. Annem bu yaşıma kadar hiç arayıp sormadı. Annem, babamdan sonra evlendiği kişiden de ayrılmış ve geçen sene düğün yapmıs baskasıyla evlenmiş. Üstelik annemin düğünü benden 3 gün sonra oluyor. Kaldığımız yer küçük bi yer olduğu için herkes bu durum hakkında dedikodu yaptı. Evlendiğim adamı bile tanıyamaz oldum. O bile annemi yüzüme vurdu. Öyle ananın ağzına sıçarım dedi. Eşimle bi çok problemimiz oldu. Bana dediki gisersen ayrılırsan anası gibi oldu derler dedi. Hep baskı yaptı ana oğul. Anası tek gün olsun bizi yalnız bırakmadı . Kadının yüzünü görmediğim gün yoktu evim ayrı olduğu halde. Hergün evine çağırıyordu . Gitmek istemiyorum dediğimde kendi çıkıp geliyordu kapıya dayanıyordu. Tüm akrabalarını eve davet ediyordu hizmet ettiyordu. Evini temizlettiriyordu. Hergün hemde. Eşimle aramızda ufacık bir sorun olsa bile hemen anası boşa gitsin götür bırak otogara diyordu. Biletini al gönder diyordu. Kayın valideme Hergün gitmek istemediğim için eşimden bi çok kez fiziksel şiddet gördüm. Hatta bi keresinde parmaklarımı kıracaktı. Kaç kez saçlarımı yoldu yumak yumak . Tessttürlü biriyim. Bi gün yine tartıştık. Ayağımda çorap bile yoktu saçım başım açık pijamayla kendimi zor dışarı attım. Elinden zor kurtuldum. Morarmadık yerimi bırakmadı. Senden ayrılsam bile hemen birini bulurum evim var arabam var herkes bana gelir dedi. Babam başlarda evliliğime karşı çıktı. Eşim ve ailesinden hoşlanmadı. Bende seviyorum diye direttim evlendlm. Şimdi babamda sahip çıkmıyor beni dinlemedin gittin diye. En yakınlarım anası gibi oldu demeye basladılar. Ben namussuzluk yapmadım. Anlaşamadık ayrıldık. Üstelik eşim aileni ziyaret et diye beni gönderdi. Ben aileme geldikten sonrada gelme istemiyorum dedi. Gönderirken de hiç bi şey belli etmedi. Babamın ikinci evliliğinden olan çocuklara çikolata aldı bi sürü, çocuklara ver dedi. Hiç bişey belli etmediler ana oğul. Kıyafetlerim , ziynet eşyalarım hepsi karşı tarafta kaldı. İçim yanıyor kimsesizliğimi bilip çok ezdiler. Üstelik eşimin annesi teyzeleri falan hepsi psikologdan emekliler. Bu arada üniversite mezunuyum. Eşimin ve annesinin bana söyledikleri” çalış, bana biZe destek ol, parayıda bana vereceksin aksi taktirde ayrılırız” dedi. Aileme ziyarette gidince eşim bana telefonda “ biz senle bu konuda anlaşamıyoruz sen çalışmak istemiyorsun çalışmayacaksan orada kal, çalışmaz ve anneme gitmezsen seni boşarım “ dedi. Şok oldum. Kayın validem le yakında değildik aramızda 20 dk var. Eşime dedim ki” madem Hergün bir arada olacaktık buzdolapı , Ocak, fırın neden aldın sat gitsin zaten Hergün annenlerdeyiz evi otel gibi kullanıyoruz dedim. Ben böyle diyince küplere biniyordu ve beni sürekli dövüyordu. Aklımı kaybedecem yardım edin. Annemle yıllardır görüşmüyoruz, babam sahip çıkmıyor. Benden küçük bi erkek kardeşim var öz olarak. Yok gösterin
Zaten babannen bakmış onlara sığın.gerekirse eşyaları ni topla babanın kapısında yat.darp raporu almadın mi?.bı daha sana ananın gibi olursun derlerse herkes yemek yediği su içtiği yere benzer de beni babannen yetiştirdi de.ayrica boşanan her kadın o. Olmuyor nasıl sözler bunlar . Allah yar ve yardımcın olsun. Kayınvalidene gelince ilk sene çoğumuz zamanın nerdeyse tamamını kayınvalidede geçirdik.ama senin sorunun bu değil .eğer gerçekten eşin sana bunları söylüyorsa bı an önce kurtul ve Allah A şükret bu adam seni öldürmedi diye

X