Boşanma

Mono

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2019
30
8
31
Merhaba. Ben son 1 yildir eşimden boşanmak istiyorum ama bir türlü çeşitli sebeplerden dolayi çekiniyorum. Ben 5 yıllık evliyim öğretmenim ama şimdilik çalişmiyorum çünkü bir takim sağlık sorunlarım var. Benle eşim evlilik hazirliklari ve sonrasindaki sorun ve sikintilarla kendi kendimize hallettik. Eşim düğün için borç yapti ailesi 1 lira bile katki sağlamadı yetmezmiş gibi bizim düğünümüze karıştılar. Kayinpeder gelinlik giymeme kina gecesi yapmama ve düğün alayina karşi çıktı. Eşime gelinlik giymeyecek kina yapilmayacak dedi eşim kabul etmeyince gerginlikler oldu. Hem destek çıktığı yoktu hemde olmayacak istekleri vardi. Ben üniversiteden o yil mezun oldum eşimde memurluğa yeni atanmıştı bizim arkadaş çevremiz vardi kabul edilecek bi talep değildi babasının istediği. Düğün günü düğün alayi kalabalik diye gene karşi çıktı eşime demişti sadece 2 araba almaya gidecek sende gitmeyecen. Eşim bunu kabul etmeyince en mutlu günümüzde eşimi dövmeye kalkişmiş kalabalik araya girdi. Eşim beni almaya geldi kayinpeder gelmedi üstelik evine gelin olarak geldiğim halde ne tebrik etti ne de bi hoşgeldin dedi. O gün eşimi zor ikna ettim nakliye tutacakti düğün gününde görev yerine gidelim dedi. Insanlik bizde kalsın dedik oturduk . Sonra 1 hafta icinde eşimle görev yerine gittik. Normalde yeni gelin dayali döşeli eve hazır girer. Ortada ne ev vardi ne eşya. Neyse dedim buna da sabır daha 21 yaşındaydım hep eğitim hayatim olduğu için bi yol yordamda bilmezdim kimse yardimci olmadi. Eşimle evimizi kurduk. Tam 4 yil atandığı yerde kaldik. Atandiği yerin koşulları çok kötüydü katlandım sevdiğim için ailesinin beni istememesine de ses çıkartmadım. Borcumuz çoktu sırf eşime yardimci olmak için birseye ihtiyacım olsa bile söylemedim parası yok diye hatta altinlatimi da hepsini bozdurdum borcu ödesin diye. Bende 3 yıl ücretli öğretmenlik yaptim ve hergün 1 saat gidiş geliş yapıyordum okul ile ev arasinda ulaşim yoktu köydeydik okulda köyden uzakti. Eşim hiçbir zaman beni okula getirip götürmedi yol çok tenha olmasina rağmen aslinda orda bir şeyler yanliş dedim kendime seven nasil düşünmez eşim karda kişta tenha yollardan gidiyor diye. Calistiğim dönem saat 7 ile 2 arası okul vardi yürüyerek gidip geldiğim halde eve gelip yemek yapar yetmez gece yarisina kadar da ders çalışırdım. Anne ve kiz kardeşi her ay bizdeydiler farkli şehirde olmamiza rağmen. Ve çalisip yorulduğumu bildikleri halde bir kere bile yardimci olmadilar aksine beni beklerlerdi ben yemek yapayım diye. Kaynanam da eşimin yaninda bana iyi arkasindan kötü davranirdi ama eşime durumu izah ettim. Neyse hastalik olurdu ailesi yok maddi sikinti olurdu ailesi yok tasinirdik yardim isterdik gelmezlerdi ama keyif içinher ay bizdelerdi. Kaynana ve kayinpeder beni insanlarin içinde rencide etmişlikleri de çoktu.Yani ben onlardan yana çok çektim. Ama eşimi çok sevdiğim için hep katlandim. Taaaki eşimi de taniyana kadar. Evliliğimin 4. Yilinda trafik kazasi geçirdim ve bir bucuk yildir sol bacak bel kasik ağrım var gitmedigim yer doktur kalmadi ama bi çözüm bulamadim. Ister istemez bu durum ilişkimi de bozdu. Artik eşim beni eskisi kadar sevmiyor çok küçük seykerden kavga çıkıyor. Hatta artik fiziksel psikolojik şiddete maruz kaldim. Ailemden de uzaktayim ki ailem kapali bi toplumda bulunuyor kiz evlenince kizin ailesi birşey yapmıyor hatta kiza destek çikmazlar. Evimin işini eşimin ihtiyaçlarini elimden geldiğince karşilamaya çalışıyorum. Iş yapinca yorulunca ağridan uyuyamiyorum tedavide gördüm ama çözüm olmadi. Eşim bana işe yaramaz diyor iş bana hakarete kadar dayandi. Geçen gün kardesinin lise açık öğretim sinavi vardi bana yapacaksin dedi eşim . Bende ben kaç aydir hastayim bir kere bile beni aramayan işi düşunce seni arayip bana sunavlarini yaptirtiyor bunu kendime yapmam dedim. Sen nasil kardeşimin sinavini yapmazsin yapmak zorundasin deyince tartıştık. Ve eline geçen sıcak su torbasını duvara atti duvardan geldi kafama çarptı. Hastanelik oldum tam 1 hafta yataktan çıkamadım. Ve ne benden ozür diledi ne de başka birşey yapti. Suçlu olduğu halde hâlâ o trip atiyor neymiş benden soğumuş . Benle arası bozulunca hemen ailesine sarıyor. Onlar eşime bir sürü kötü şey yaptiklari halde onlar eşimin gözünde iyi kötü olan da bnm. Ben onun için anlatmadiğim daha bir sürü fedakarlık yaptim ama eşim nankörlük etti sevgime de emeklerimede . Şuan bu evde kendimi bi siğinti gibi hissediyorum. Sürekli bana sen ne işe yariyorsunki diyor çok bunaldim. Ailem destek çıkmıyor üstüne üstelik atanamadim hastayim. Kpssye cok çaliştim onun ailesi ozellikle annesi sinava 1 ay kala bana yerleşirdi eşim bir kere sesini çikartmadi. Ve şu an çok iyi anladim eşim dediğim insan tam vefasiz çıktı. Oña en cok ihtiyacim oldugunda beni hep hor gördü. Boşanmak ıstiyorum ama bu hasta atanmamiş kimsesiz halimle ne yapacam ama onunla evli kalmak gururuma dokunuyor . Lütfen bi akil verin

Konu yanlış yere açılmış canım.
Mune Mune bı bakabilir misin

Tmm dikkat ederim. Aslinda son anda duzeltecektim ama unutmuşum

Merhaba yazını baştan sona kadar okudum. Senin adına üzüldüm seni hiç hak etmeyecek bir aileye gelin gitmişsin. Seni hiç hak etmeyen bir eşe gönlünü yıllarını vermişsin. Sana tavsiyem şu ki sana ailen sahip çıkmıyorsa bile devlet her zaman yanında. Senin gibi senden de beter durumda olan İnsanlar var ve şanslısın ki evladın yok. Olsaydı ozaman daha zor bir hal olurdu. Cocukla nereye gidicen kalıcan vs. Bence devlete sığın. Kendini ezdirme. Biz kadınlar güçlüyüz. Erkeklerden Susup katlanma devlete git kadınlara verilen odalar var mor çatı diye geçiyor iş bul çalış em azından kafan rahat olur hakaret baskı yemezsin. Belki diyeceksin okdr kolay söyliyorsunki sana kolay geliyor diyorda olabilirsin. Ama bunu kendine yapma! Ben 27 yaşındayım. Ve hiç bir zaman kocama kendimi ezdirmedim. Yerini yordamını saygısını bilecek. Çocuğumda olsa hiç düşünmem giderim. Her zaman böyle ol dik ol seni ezmeleri için evlenmedin. O halinle çalışmaya calısıyorsun. Para kazanmaya çalışıyorsun bu çabayı kendin için ver bak çok güzel olucak herşey :)

Tmm dikkat ederim. Aslinda son anda duzeltecektim ama unutmuşum
Olsun canım mune onu düzeltir.
Durumunu okudum sana çok üzüldüm.col geçmiş olsun.esinin ailesine diyecek kelime bulamıyorum düğün günü kendi cocuguna bu yapılır mı.
Esinİn yaptığı vefasızlık falan değil acımasızlık.daha agirlarini söylerim de neyse
Bence boşanma kararının arkasında dur.bunun için şönimden destek alabilirsin.onlar sana avukat da verirler tazminat da alırsın ve yeni bir hayat kurman icin destek olurlar.
Bu adamı ve bu hayatı çekmek zorunda değilsin.kimse senden önemli değil.
Ailene gelince destek oluyorlardı köstek de olmayacaklar.zaten sen kendini kurtar illaki sonradan bı şekilde bunun farkına varılan ve senin yanında olurlar.olmazlarsa da en fazla bir sene zorluk cekersin sonra rahat edersin canım.
Her zaman bu adamı ve bu aileyi çekmek zorunda değilsin.bir kez zorlan ama sonra rahat et.

Biran önce ailenin yanına dön, boşan, tekrar sınava hazırlan. Eşin de ailesi gibi karaktersiz.
Taniyamamişim. Ben sirf onunla evleneyim diye bana kendini farkli göstermiş ve bunu açik açik söyledi. Mesela ben çalışmak istediğimi söylemiştim başında o da bana saygi duyarım demişti. Şimdi de aslinda ben istemiyordum ama seninle ayni fikirde olmak için tmm dedim diyor. Boşanmayi çok istiyorum ama ailem bunu kabul etmez bizde boşanma yok ama ailemi ikna etmek zorundayim bu şekilde yaşayamam kendime saygim kalmadı

Olsun canım mune onu düzeltir.
Durumunu okudum sana çok üzüldüm.col geçmiş olsun.esinin ailesine diyecek kelime bulamıyorum düğün günü kendi cocuguna bu yapılır mı.
Esinİn yaptığı vefasızlık falan değil acımasızlık.daha agirlarini söylerim de neyse
Bence boşanma kararının arkasında dur.bunun için şönimden destek alabilirsin.onlar sana avukat da verirler tazminat da alırsın ve yeni bir hayat kurman icin destek olurlar.
Bu adamı ve bu hayatı çekmek zorunda değilsin.kimse senden önemli değil.
Ailene gelince destek oluyorlardı köstek de olmayacaklar.zaten sen kendini kurtar illaki sonradan bı şekilde bunun farkına varılan ve senin yanında olurlar.olmazlarsa da en fazla bir sene zorluk cekersin sonra rahat edersin canım.
Her zaman bu adamı ve bu aileyi çekmek zorunda değilsin.bir kez zorlan ama sonra rahat et.
Samimi cevabiniz için çok teşekkür ederim. Bayrama memlekete gidecem ailemle konuşacam. Ailem bu evliliğe onay vermemişti onlari dinlemedim çok sevmiştim. O ve ailesinden yana çok sikintilar çektim. Bende öyle düşünüyorum çocuğum hazir yokken yoksa çocukla zor olur. Aslinda ben atanamadim ve hastayim diye ona mecbur olduğumu düşünüyor birazda ondan böyle davranıyor. Gerçi belli bir süre sonra ailesine babasına ne kadar çok benzediğini anladim bende çok soğudum

Merhaba yazını baştan sona kadar okudum. Senin adına üzüldüm seni hiç hak etmeyecek bir aileye gelin gitmişsin. Seni hiç hak etmeyen bir eşe gönlünü yıllarını vermişsin. Sana tavsiyem şu ki sana ailen sahip çıkmıyorsa bile devlet her zaman yanında. Senin gibi senden de beter durumda olan İnsanlar var ve şanslısın ki evladın yok. Olsaydı ozaman daha zor bir hal olurdu. Cocukla nereye gidicen kalıcan vs. Bence devlete sığın. Kendini ezdirme. Biz kadınlar güçlüyüz. Erkeklerden Susup katlanma devlete git kadınlara verilen odalar var mor çatı diye geçiyor iş bul çalış em azından kafan rahat olur hakaret baskı yemezsin. Belki diyeceksin okdr kolay söyliyorsunki sana kolay geliyor diyorda olabilirsin. Ama bunu kendine yapma! Ben 27 yaşındayım. Ve hiç bir zaman kocama kendimi ezdirmedim. Yerini yordamını saygısını bilecek. Çocuğumda olsa hiç düşünmem giderim. Her zaman böyle ol dik ol seni ezmeleri için evlenmedin. O halinle çalışmaya calısıyorsun. Para kazanmaya çalışıyorsun bu çabayı kendin için ver bak çok güzel olucak herşey :)
Teşekkür ederim. Çok haklisin. Bu hasta halimle çalişiyorum ama değmiyor sürekli hakaret yiyiyorum ve son zamanlarda fiziksel şiddette eklendi. Aslinda cesaret edemiyorum ama inaniyorumki şimdi bu adimi atmazsam sonra çok pişman olacam. En güzel yillarimi ona harcadim. Ben iyiyken ağrim sızım yokken ondan iyisj yok ama bi sikintim ağrım olunca hep hor görüldüm. Böyle birine 5 hatta 9 yılımı verdim. 26 yaşindayim ruhum bedenim çok yiprandi hayattan zevk alamiyorum

Samimi cevabiniz için çok teşekkür ederim. Bayrama memlekete gidecem ailemle konuşacam. Ailem bu evliliğe onay vermemişti onlari dinlemedim çok sevmiştim. O ve ailesinden yana çok sikintilar çektim. Bende öyle düşünüyorum çocuğum hazir yokken yoksa çocukla zor olur. Aslinda ben atanamadim ve hastayim diye ona mecbur olduğumu düşünüyor birazda ondan böyle davranıyor. Gerçi belli bir süre sonra ailesine babasına ne kadar çok benzediğini anladim bende çok soğudum
Benim çocuğum varken dayanamadım ve ayrıldım canım.cok kolay olmuyor tabii ama geçiyor zamanla inan.
Senin dediğine göre eşin seni elinin altında gördüğü için bu durumda.bi de aile faktörü var.
Ama bunlar senin sorunun degil.
Bak ilk zamanlar eşinle aranız o kadar kötü değilmiş.sen kendini mecbur hissetme.aradan zaman geçince insan farkına varıyor görüyor herşeyi.
Gerçekten inan eşin olmadan sen o evde gecinebilirson bunu düşün.zayen şuan sana yarardan çok zarar veriyor.

Taniyamamişim. Ben sirf onunla evleneyim diye bana kendini farkli göstermiş ve bunu açik açik söyledi. Mesela ben çalışmak istediğimi söylemiştim başında o da bana saygi duyarım demişti. Şimdi de aslinda ben istemiyordum ama seninle ayni fikirde olmak için tmm dedim diyor. Boşanmayi çok istiyorum ama ailem bunu kabul etmez bizde boşanma yok ama ailemi ikna etmek zorundayim bu şekilde yaşayamam kendime saygim kalmadı
Boşanma yok diye bişey yok canım.
Ailene de ki eğer ben o evde 1 sene daha yaşarsam bir kızınız olmayacak.ya intihar ederim yada o beni sağ bırakmaz.cok pişmanım ama çok acı tecrübe yaşadım.
Ailen bunlardan da anlamazsa kendin mücadele edeceksin canım.mesela kadın sığınma evine gidebilirsin bir süre.bosanma davası acabilirsin.daha sonra pek çok destek alırsın emin ol.
En sonunda rahat edersin.kurtulursun.

Balık baştan kokar ne kadar da dogru bir söz. Konu sadece gereksiz kp ile ilgili diye düşünmüştüm. Meger daha neler varmis. Acil olarak ailenizin evine gidin. Kapida birakacak halleri yok. İllaki eve alacaklar. Bosanma davasi açın. Sonra da uyku bile uyumadan sinava çalışın ve atanin. Yolunuz açık olsun.
Bu arada, asla ama asla yetersiz, değersiz, kimsesiz değilsiniz. Bundan 1 sene sonra bambaşka guzellikte bir hayatın icinde olacak, aferin sana kız deyip omzunuzdan öpeceksiniz. 💙

Benim çocuğum varken dayanamadım ve ayrıldım canım.cok kolay olmuyor tabii ama geçiyor zamanla inan.
Senin dediğine göre eşin seni elinin altında gördüğü için bu durumda.bi de aile faktörü var.
Ama bunlar senin sorunun degil.
Bak ilk zamanlar eşinle aranız o kadar kötü değilmiş.sen kendini mecbur hissetme.aradan zaman geçince insan farkına varıyor görüyor herşeyi.
Gerçekten inan eşin olmadan sen o evde gecinebilirson bunu düşün.zayen şuan sana yarardan çok zarar veriyor.
Onunla çok mutsuz ve huzursuzum. Ve bana psikolojik baskiyi çok yapti. Onun ve ailesinin bana yaşattiklarini yüzüne vurunca bana diyor bende normal insanlarin eşi gibi bir eşe sahip olamadım nasipsizim diyor. Universite mezunuyum öğretmenim bana her konuda her cümlenin başinda sana anlatsamda anlayamazsin diyor benim ailem bile senden daha iyi anlarlar. Ve bunu bana egitim seviyesi benden daha düşük olan eşim diyor

Balık baştan kokar ne kadar da dogru bir söz. Konu sadece gereksiz kp ile ilgili diye düşünmüştüm. Meger daha neler varmis. Acil olarak ailenizin evine gidin. Kapida birakacak halleri yok. İllaki eve alacaklar. Bosanma davasi açın. Sonra da uyku bile uyumadan sinava çalışın ve atanin. Yolunuz açık olsun.
Bu arada, asla ama asla yetersiz, değersiz, kimsesiz değilsiniz. Bundan 1 sene sonra bambaşka guzellikte bir hayatın icinde olacak, aferin sana kız deyip omzunuzdan öpeceksiniz. 💙
Bunu duymaya çok ihtiyacim vardi teşekkür ederim. Haklisiniz daha başindayken birseylerin ters gittiğini anlamiştim. Çok yiprandim . Umarim bunun üstesinden gelirim 😑

Onunla çok mutsuz ve huzursuzum. Ve bana psikolojik baskiyi çok yapti. Onun ve ailesinin bana yaşattiklarini yüzüne vurunca bana diyor bende normal insanlarin eşi gibi bir eşe sahip olamadım nasipsizim diyor. Universite mezunuyum öğretmenim bana her konuda her cümlenin başinda sana anlatsamda anlayamazsin diyor benim ailem bile senden daha iyi anlarlar. Ve bunu bana egitim seviyesi benden daha düşük olan eşim diyor
Psikolojik şiddet bu oluyor işte canım.ayrica fiziksel şiddet de varmis zaten.
Senin sabretmen hata canım.
Özgüvenin de kalmamış maalesef.

Psikolojik şiddet bu oluyor işte canım.ayrica fiziksel şiddet de varmis zaten.
Senin sabretmen hata canım.
Özgüvenin de kalmamış maalesef.
Evet fiziksel siddet var. Ve bana tokat atması beni tartaklamasi bileklerimi sıkması şiddet değilmiş. Bıktım sürekli inkara yatiyor

Bunu duymaya çok ihtiyacim vardi teşekkür ederim. Haklisiniz daha başindayken birseylerin ters gittiğini anlamiştim. Çok yiprandim . Umarim bunun üstesinden gelirim 😑
Anlattiklariniza gore ailenizden destek gormeyeceksiniz. Buna da hazir olun. Kimseden destek beklemeyin. Göz kapayin kulak tıkayin. Sınavınıza odaklanin. Insallah hemencecik atanirsiniz.

Evet fiziksel siddet var. Ve bana tokat atması beni tartaklamasi bileklerimi sıkması şiddet değilmiş. Bıktım sürekli inkara yatiyor
Senin acilen toparlanman ve ayrilman lazım canım.artık bekleme dayanma lüksün yok.degismeyecegi de ortada.
Kendine güven.nasil bunca sene bununla ugrastiysan artık ayrılmak için çabala.
Ben eminim yapabilirsin.ama pes etme.

X