Boşanmak istemiyorum 😞

Bosansan bu geri kafalı toplumda da yasamama ihtimalin var.
Yurtdışında istediğin hayatı kurma hakkın da büyük avantaj.
Benim bir arkadaş boşanıp ailesinin yanına geldi kendisi öğretmen.
Ama kırsal yerdi baktı herkes eski kafa.
Yurtdışı öğretmenlik sınavıyla yurtdışında yaşıyor
O kadar mutlu ki instagramdan takip ediyorum.
Bazılarının olanakları o kişiye daha güzel hayat sağlar.

Ailen sana yurtdışında yaşama şansı vermiş ama sen hala bu adamı mı bekliyorsun? Bak bu adam değişse bile bi anda 180 derece değişemez, yine acısını çekeceksin. Değişecekse bile seneler sürecek. Değer mi ya? 2 tane çocukla bir de bu ailesinden kopamayan adamla yıllar sonra çok pişman olabilirsin. Belki 10 sene sonra istediğin kıvama gelir, ama bu adam için 10 sene acı çekmeye değer mi? Yurtdışı imkanını bulan kaç kişi var burda. Sahip olunca değeri bilinmiyor sanırım.

Böyle bir durumdan evliliğini kurtarmış olan var mı bilmiyorum da boşanınca sorunlu bir evliliğin bitişi nasıl bir ferahlık onu biliyorum. Alttan aldıkça daha çok ezileceğinizi, “aman yuva dağılmasın” kafasında oldukça hakaretlerden hakaret beğeneceğinizi, böyle bir evlilikte mutlu olmayacağınızı biliyorum. Boşanmak öcü bir şey değil, insanlar kendileri için iyi olanı yapmayı tercih ederler eğer sağlıklılarsa. Boşanmak da sizin için iyi olandır kötü bir evlilik yaşıyorsanız. Koca da bulunuyor hayata da devam ediliyor emin olun. Kimse sizden kıymetli değil. Annişkosunun kıymetli oğlişkolarını şımartmayın böyle. Bırakın emsin…

Böyle ailem olsa ne o binaya dönerdim, ne de o sümsük kocayı çekerdim, ah ah kader, her neyse Allahtan ben dik ve kararlı bir insanım da kendi kendime yetiyorum, sizin gibi olsaydım eşim ve ailesi beni yer bitirirdi, herşey size bağlı siz düzelirseniz eşiniz de düzelir evliliğinizde, sizi nişanlıyken uyardık hepimiz ama siz bile isteye o mezara girdiniz , evet mezar diyorum çünkü orası ev olamazdı size , bastan belliydi...
Evet mezar ve gelinlik diye giydiği kefen bence. Ve o binaya dönecek bence. İnşallah dönmez. Kafayı yedirtirler ona.

X