Boşanmak istiyorum ama çocuklarım için son Bi şans vermeli miyim?

Evet gerçekten bu şekilde bakınca ben çok üzdüm kendimi çok yıprattım hep çocuklarım küçük babasız kalmasınlar, nasıl yaparım içkisi yok kumarı yok dayakyok o da oldu sonunda😓artık bunun kabul edilecek tarafı kalmadı emeklerim ziyan oldu yıllarım çöp oldu
Bu tarz hır gür içinde büyüyen çocuklar hiçbir zaman mutlu olmuyor, sürekli huzursuz oluyor. Ve bu durum karakterlerine de yansıyor. Ben büyüyünce " sırf benim için ayrılmadiniz, bu yüzden kavga gurultuyle büyüdüm. Ama hiç önemli değil, ayrilmadiginiz için minnettarim" diyen bir çocuğa rastlamadim.

Bir öğretmen olarak söylüyorum, toplumda aman aman itibarı kalmamış, öğrencinin de velinin de toplumun da artık sallamadigi bir meslek. öğretmenlerin çoğu da kendini geliştirmeye müthiş direncli, inatla o klasik lumpen hayatın bağımlısı olmuş, kocasından çocugundan başka bir hayatı hem olmayan hem de başka bir hayat istemeyen oldukça vasat tipler. Haliyle ellerinde "evliliği sürdürmek"ten başka bir statüleri kalmamis insanlar. Dışarıda gürül gürül akan bir dünya var ve öğretmenler bu dünyaya karşı tamamen kör.

Bazen okulumdaki kadınlara bakıyorum da, bilmem ne ilçesindeki bilmem ne köyünde yaşayıp on altı yaşında görücü usulü evlendirilen Ayşe'den Fatma'dan başka bir hayat yaşamayacaklarsa, aynı sorunlara aynı sekilde tepkiler vereceklerse, başka bir dünyanın imkanlarını soruşturmayacaklarsa o kadar göz yorup okumaya ne gerek vardı?
Sonuna kadar katılıyorum. Bazen öğretmenler odasındaki arkadaşlarıma bakıyorum, utanmasalar akşama yapacakları fasulyeyi getirip boş derste kıracaklar ya, o kadar adamışlar kendilerini koca ve çocuklara😔 Zorunlu olan hizmetiçi eğitimlere katılırlar ama asla para verip dışarıdan kurs falan almazlar. Kendilerine kattıkları bir şey yok. Tabii ki bunun yanında gerçekten inanılmaz çalışkan, üretken, kendini geliştiren öğretmenler de var ki anlatamam. Her iş de çalışan öğretmenlere yükleniyor zaten idare tarafından. Birkaç ay önce maaşla ödüllendirme almıştım, yakın bir arkadaşım(15 yıllık ve o çalışmayan ekipten) benimle saçma bir şeyi bahane ederek kavga edip küstü. Hiçbir anlam veremedik. Sonradan anladık ki sebep aldığım taltifmiş, bunu sözleriyle belli etti kendisi. Hem çalışmazlar hem de çalışanı çekemezler. Offf, bazı öğretmenler maalesef ki çok boş.

Bence şans verilmez.
hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.
şiddet zaten kötü bi sey.
arkadaşların dediği gibi sevse çoktan özürdilerdi gönlü nüzü alırdı.
Bir şekilde adım atıp.

Merhaba eşimle liseden beri tanışıyoruz üniversite bitince evlendik 9yıllık evliyim öğretmenim şuan 2kızım var biri 8 diğeri 4 yaşında. Eşim aşırı sorumsuz ilgisiz umursamaz Bi adam sadece kendini.,sağlığını ,bakımını düşünüyor.Evin altında park var çocukları asla indirmiyor evde 5dk ilgilenmiyor evin tüm alışveriş tesisat işlerini ben yapıyorum söylüyorum söylüyorum yapmıyor çünkü. geçen gün bunları söyledim yeter artık bıktık dedim sen ne kocalık ne babalık vazifeni yapmıyorsun dedim kapı orda beğenmiyorsan hadi git dedi bnde sen gideceksin dedim kalkıp tokat attı bnde yakasına yapıştım kavga büyüdü tekme tokat ilerledi beni evden atmaya çalıştı çocuklarım yatıyordu bırakmamak için çıkmadı bide gece saat 1, yani anlayacağınız bu evlilikte iletişim problemi ilgisizlik şiddet sorumsuzluk bencillik var mı çocuklarlada ilgilenmiyor evli kalmam için Bi sebep var mı sizce? Ben boşanmak istiyorum çevremde düşün diyenler var
Böyle rahat rahat “beğenmiyorsan kapı orada hadi git” diyebilmek, tokat atabilmek, evden kovabilmek için ne sevgi ne de saygının olmaması lazım. Kocanda bunlar eksik ki sana böyle davranıyor. Erkekler genelde boşanmaya yanaşmıyor ve bunun en önemli sebebi de eşlerinin başka bir erkekle olabilme ihtimaline delirmeleri. Yanlış anlamazsan üzerine düşünmeni istediğim bir konu var: kocanın göz zevkine ve ruhuna hitap ediyor musun? Kendisi senin diğer erkekler tarafından arzulanabileceğine istenilebileceğine inanıyor mu? “Beğenmiyorsan kapı orada hadi git” cümlesini bence oturup en derininden düşün tart

Sonuna kadar katılıyorum. Bazen öğretmenler odasındaki arkadaşlarıma bakıyorum, utanmasalar akşama yapacakları fasulyeyi getirip boş derste kıracaklar ya, o kadar adamışlar kendilerini koca ve çocuklara😔 Zorunlu olan hizmetiçi eğitimlere katılırlar ama asla para verip dışarıdan kurs falan almazlar. Kendilerine kattıkları bir şey yok. Tabii ki bunun yanında gerçekten inanılmaz çalışkan, üretken, kendini geliştiren öğretmenler de var ki anlatamam. Her iş de çalışan öğretmenlere yükleniyor zaten idare tarafından. Birkaç ay önce maaşla ödüllendirme almıştım, yakın bir arkadaşım(15 yıllık ve o çalışmayan ekipten) benimle saçma bir şeyi bahane ederek kavga edip küstü. Hiçbir anlam veremedik. Sonradan anladık ki sebep aldığım taltifmiş, bunu sözleriyle belli etti kendisi. Hem çalışmazlar hem de çalışanı çekemezler. Offf, bazı öğretmenler maalesef ki çok boş.
Maaşla odullendirmeyi ben de aldım ya birkaç ay önce, okulda sadece ben aldığım için birkaç kişinin bana tavrı değişti cidden. 🤦🏽

Size çok şaşıracağınız bir istatistikten bahsedeyim mi?
Evliliğinde şiddet gören çalışan kadınların %80i öğretmen ne yazık ki.
Esas çocuklarınız için boşanmalısınız. Şu yazdıklarınızı size bir başkası anlatsa boşan dersiniz. Siz niye uygulamıyorsunuz bunca zamandır? Bu adam bugün böyle olmadı,hep böyleydi değil mi?
%80 çok iddialı bir rakam, gerçekse korkunç...

Merhaba eşimle liseden beri tanışıyoruz üniversite bitince evlendik 9yıllık evliyim öğretmenim şuan 2kızım var biri 8 diğeri 4 yaşında. Eşim aşırı sorumsuz ilgisiz umursamaz Bi adam sadece kendini.,sağlığını ,bakımını düşünüyor.Evin altında park var çocukları asla indirmiyor evde 5dk ilgilenmiyor evin tüm alışveriş tesisat işlerini ben yapıyorum söylüyorum söylüyorum yapmıyor çünkü. geçen gün bunları söyledim yeter artık bıktık dedim sen ne kocalık ne babalık vazifeni yapmıyorsun dedim kapı orda beğenmiyorsan hadi git dedi bnde sen gideceksin dedim kalkıp tokat attı bnde yakasına yapıştım kavga büyüdü tekme tokat ilerledi beni evden atmaya çalıştı çocuklarım yatıyordu bırakmamak için çıkmadı bide gece saat 1, yani anlayacağınız bu evlilikte iletişim problemi ilgisizlik şiddet sorumsuzluk bencillik var mı çocuklarlada ilgilenmiyor evli kalmam için Bi sebep var mı sizce? Ben boşanmak istiyorum çevremde düşün diyenler var
böyle bir adama ne şans verilir ne vakit harcanır. boşayın yahu zaten yalnızsınız.

Gerçek. Maalesef. Son 25 yılın istatistiklerinde gördüm.
Kadınların şiddet görmesi çok üzücü, eğitimli kadınların kendilerini savunmaktan aciz olmaları daha da üzücü. Ayrıca şiddet olan evlerde şiddetin sadece kadına olduğuna inanmıyorum, çocuklardan fazla fazla nasibini alıyordur.

eğer karşılıklı itiş kakis olduysa o da sizden şikayetçi olur alırdı darp raporunu hoooppp ikiniz birden müşteki şüpheli (yani hem zarar gören hem zarar veren) olarak dosyada adınız yazardı. ki bu suç şikayete bağlı da değil şikayette vazgeçseniz bile haklarinizda dava açılıyor. ya da siz eşinize hiçbir şey bile yapmamış olsanız gösterir üzerindeki bir yarayı yaptı der yandım Allah kendinizi anlatana kadar uğraşır durursunuz. yani ben bu durumda olsam evdeki koca elini hiçbir işe sürmese sıfır sorumluluk çocukların yükü bende kusura bakmasın ama hayatımı o eşe adayamam.koyarım kapı önüne yani üstelik ogretmensiniz ona ne ihtiyacınız var? sallayın gitsin. evet iki çocukla boşanmak çok zor çocukların psikolojisi çevre faktörü yaşam alanından belki konfordan uzaklaşarak olmak zor ama zorla bir evliliği ite kaka yurutmekten de zor degil. kendinize değer verin derim. ömür kötüyse belki geçiyor ama geçirerek geçiyor. güzellikler diliyorum

𝗕𝗮ş𝗸𝗮𝘀ı 𝗼𝗻𝗱𝗮𝗻 𝗯𝗶𝗿 𝘀𝗲𝘆 𝗯𝗲𝗸𝗹𝗲𝗺𝗲𝘀𝗶𝗻 𝗱𝗶𝘆𝗲 𝗸𝗶𝗺𝘀𝗲𝗱𝗲𝗻 𝗯𝗶𝗿 𝘀𝗲𝘆 𝗯𝗲𝗸𝗹𝗲𝗺𝗲𝘆𝗲𝗻, 𝗞𝗲𝗻𝗱𝗶 𝗸𝗼𝗻𝗳𝗼𝗿 𝗮𝗹𝗮𝗻ı𝘆𝗹𝗮 𝘆𝗲𝘁𝗶𝗻𝗲𝗻, 𝗕𝗶𝗿 𝗶𝗹𝗶𝘀𝗸𝗶𝗱𝗲𝗸𝗶 𝗽𝗮𝘆𝗹𝗮şı𝗺𝗹𝗮𝗿ı, 𝗱𝘂𝘆𝗴𝘂𝘀𝗮𝗹𝗹𝗶𝗴ı,𝗖𝗶𝗻𝘀𝗲𝗹𝗹𝗶𝗴𝗶,𝗶𝗹𝗲𝘁𝗶ş𝗶𝗺𝗶 𝗴𝗲𝗿𝗲𝗸𝘀𝗶𝘇 𝗴ö𝗿𝗲𝗻,𝗘𝘃𝗹𝗶𝗹𝗶𝗴𝗶 𝗮𝘆𝗻𝗶 𝗲𝘃𝗱𝗲 𝘆𝗮𝘀𝗮𝗺𝗮𝗸𝘁𝗮𝗻 ö𝘁𝗲 𝗴ö𝗿𝗺𝗲𝘆𝗲𝗻 𝗯𝗶𝗿𝗶𝗻𝗶𝗻𝘃𝗮𝗿𝗹𝗶𝗴𝗶 𝗶𝗹𝗲 𝘆𝗼𝗸𝗹𝘂𝗴𝘂 𝗮𝗿𝗮𝘀𝗶𝗻𝗱𝗮 𝗳𝗮𝗿𝗸 𝗯𝘂𝗹𝗮𝗯𝗶𝗹𝗶𝗿 𝗺𝗶𝘀𝗶𝗻?𝗶𝘀𝘆𝗮𝗻 𝗲𝘁𝘁𝗶𝗴𝗶𝗻𝗱𝗲 𝗱ü𝘇𝗲𝗹𝗶𝗽, 𝘁𝗲𝗵𝗹𝗶𝗸𝗲 𝗴𝗲ç𝘁𝗶𝗸𝘁𝗲𝗻 𝘀𝗼𝗻𝗿𝗮 𝗳𝗮𝗯𝗿𝗶𝗸𝗮 𝗮𝘆𝗮𝗿𝗹𝗮𝗿𝗶𝗻𝗮 𝗱ö𝗻𝗲𝗻,𝗶𝘀𝘁𝗲𝘆𝗲𝗿𝗲𝗸 𝗱𝗲𝗴𝗶𝗹, 𝗶𝘀𝘁𝗲𝗻𝗱𝗶𝗴𝗶 𝘃𝗲 𝘇𝗼𝗿𝗹𝗮𝗻𝗱𝗶𝗴ı 𝗶ç𝗶𝗻 𝗮𝗿𝗮𝗱𝗮 𝘆𝗮𝗸ı𝗻 𝗱𝗮𝘃𝗿𝗮𝗻𝗮𝗻,𝗗𝗼𝗸𝘂𝗻𝗺𝗮𝘀𝗮𝗻 𝗸𝗲𝗻𝗱𝗶 𝗸𝗮𝗯𝘂𝗴𝘂𝗻𝗱𝗮 𝘆𝗶𝗹𝗹𝗮𝗿𝗰𝗮 çı𝗸𝗺𝗮𝘆𝗮𝗻 𝗯𝗶𝗿𝗶𝗻𝗶𝗻𝘃𝗮𝗿𝗹𝗶𝗴𝗶 𝗻𝗲𝗱𝗶𝗿 𝗸𝗶?𝗦𝗲𝗻 𝗯𝗶𝗿 𝘀𝗲𝘆 𝗶𝘀𝘁𝗲𝗺𝗶𝘆𝗼𝗿𝘀𝘂𝗻 𝗱𝗶𝘆𝗲,𝗯𝗮ş𝗸𝗮𝗹𝗮𝗿ı 𝗱𝗮 𝘀𝗲𝗻𝗶𝗻 𝗯𝘂 𝘀𝗶𝗺𝗲𝘁𝗿𝗶𝗸 𝗲ş𝗶𝘁𝗹𝗶ğ𝗶𝗻𝗲 𝘂𝘆𝗺𝗮𝗸 𝘇𝗼𝗿𝘂𝗻𝗱𝗮 𝗱𝗲𝗴𝗶𝗹.𝗛𝗲𝗺 𝗯𝗮𝗵𝘀𝗲𝗱𝗶𝗹𝗲𝗻 𝗶𝗵𝘁𝗶𝘆𝗮ç𝗹𝗮𝗿 𝘀𝗲𝗻𝗶𝗻 𝗱𝗲 𝗶𝗵𝘁𝗶𝘆𝗮𝗰𝗶𝗻. 𝗞𝗲𝗻𝗱𝗶𝗻𝗱𝗲𝗻𝗱𝗲 𝗸𝗮ç𝘁𝗶𝗴𝗶𝗻𝗶𝗻 𝗳𝗮𝗿𝗸𝗶𝗻𝗱𝗮 𝗺𝗶𝘀𝗶𝗻?𝗨𝗻𝘂𝘁𝗺𝗮;𝗠𝗨𝗧𝗟𝗨 𝗘𝘃𝗹𝗶𝗹𝗶𝗸;𝗙𝗮𝘁𝘂𝗿𝗮𝗹𝗮𝗿ı𝗻 ö𝗱𝗲𝗻𝗱𝗶ğ𝗶 ç𝗼𝗰𝘂𝗸𝗹𝗮𝗿ı𝗻 𝘀𝗼𝗿𝘂𝗻𝗹𝗮𝗿ı𝗻ı𝗻 çö𝘇ü𝗹𝗱üğü 𝘀𝗶𝘀𝘁𝗲𝗺 𝗱𝗲ğ𝗶𝗹𝗱𝗶𝗿.𝗠𝘂𝘁𝗹𝘂 𝗲𝘃𝗹𝗶𝗹𝗶𝗸;𝗞𝗮𝗿𝗶-𝗸𝗼𝗰𝗮𝗹𝗶𝗸𝗹𝗮 𝗯𝗮ş𝗹𝗮𝗿.𝗦𝗲𝘃𝗴𝗶𝗱𝗶𝗿,𝗹𝗹𝗲𝘁𝗶𝘀𝗶𝗺𝗱𝗶𝗿,𝗗𝗲𝗿𝘁𝗹𝗲ş𝗺𝗲𝗸𝘁𝗶𝗿,𝗣𝗮𝘆𝗹𝗮ş𝗺𝗮𝗸𝘁ı𝗿,𝗜𝘀𝗯𝗶𝗿𝗹𝗶𝗴𝗶𝗱𝗶𝗿,𝗗𝘂𝘆𝗴𝘂𝗱𝘂𝗿 𝘃𝗲 𝗴ü𝘃𝗲𝗻𝗱𝗶𝗿..

Bir öğretmen olarak söylüyorum, toplumda aman aman itibarı kalmamış, öğrencinin de velinin de toplumun da artık sallamadigi bir meslek. öğretmenlerin çoğu da kendini geliştirmeye müthiş direncli, inatla o klasik lumpen hayatın bağımlısı olmuş, kocasından çocugundan başka bir hayatı hem olmayan hem de başka bir hayat istemeyen oldukça vasat tipler. Haliyle ellerinde "evliliği sürdürmek"ten başka bir statüleri kalmamis insanlar. Dışarıda gürül gürül akan bir dünya var ve öğretmenler bu dünyaya karşı tamamen kör.

Bazen okulumdaki kadınlara bakıyorum da, bilmem ne ilçesindeki bilmem ne köyünde yaşayıp on altı yaşında görücü usulü evlendirilen Ayşe'den Fatma'dan başka bir hayat yaşamayacaklarsa, aynı sorunlara aynı sekilde tepkiler vereceklerse, başka bir dünyanın imkanlarını soruşturmayacaklarsa o kadar göz yorup okumaya ne gerek vardı?

Öğretmen hemcinslerimi aydın sanıyordum.

Mesleği olmayan,vasıfsız, ilkokul terk kadınlar fabrikada çalışıyorlar. Kendilerine karşı şiddet uygulayan adamların totolarına tekmeyi basmışlar. Emekçi kadınlar daha güçlü.

Konu sahibinin öğretmen olduğuna inanmıyorum. İnanmak istemiyorum. Böyle bir cehalet ile hayatımda karşılaşmadım.

Eşine şiddet uygulayan yaratık, çocuklarına da uygular.

Bu adamların aleti altından mı boşamıyorlar ben anlamıyorum anlayamıyorum

Kırsaldaki kızçeler daha olgun

Öğretmen hemcinslerimi aydın sanıyordum.

Mesleği olmayan,vasıfsız, ilkokul terk kadınlar fabrikada çalışıyorlar. Kendilerine karşı şiddet uygulayan adamların totolarına tekmeyi basmışlar. Emekçi kadınlar daha güçlü.

Konu sahibinin öğretmen olduğuna inanmıyorum. İnanmak istemiyorum. Böyle bir cehalet ile hayatımda karşılaşmadım.

Eşine şiddet uygulayan yaratık, çocuklarına da uygular.

Bu adamların aleti altından mı boşamıyorlar ben anlamıyorum anlayamıyorum

Kırsaldaki kızçeler daha olgun
Aydın olmaya en uzak meslek grubu öğretmenlerdir günümüzde.

Aydın olmaya en uzak meslek grubu öğretmenlerdir günümüzde.
Kesinlikle ya konumdan öğretmenlere nasıl bu kadar saldırabildiniz... Ok siz çok aydın siz mükemmel zekisiniz merhaba gerisi çöp.. Ayıp yani benim öğretmen olmamla evliliğimi neden bağsaştırdınız ki ben çalıştığımı anlatmak istedim. Ama ben devam etmek istemiyorum çevremden bu tarz yorumlar duyuyorum dedim Bi şans daha ver diye neden bu kininiz🤬

Kesinlikle ya konumdan öğretmenlere nasıl bu kadar saldırabildiniz... Ok siz çok aydın siz mükemmel zekisiniz merhaba gerisi çöp.. Ayıp yani benim öğretmen olmamla evliliğimi neden bağsaştırdınız ki ben çalıştığımı anlatmak istedim. Ama ben devam etmek istemiyorum çevremden bu tarz yorumlar duyuyorum dedim Bi şans daha ver diye neden bu kininiz🤬
Yazdığınız her kelime, söylediğim şeyin doğruluğunu ispatlıyor. 🙃🙃🙃 Hakkınızda hayırlısı ne diyim.

Son bir şans dediğinize göre birçok şans verilmiş. Bir insana kadın erkek farketmez 1-2 kez şans verirsen devamı ne yazıkki geliyor.karşı taraf hatalarından asla vazgeçmiyor sizde şana vermekten.her defasında birşeyi bahane ederek şans veriyoruz mesela ilk hatası şans vereyim,yeni evlendik şans vereyim,çok pişman şans vereyim,çocuklarım var şans vereyim….. bunun asla sonu yok. Ne olursa olsun kendinizinden başkasına şans vermeyin,şansınızı kendinize verin ve sizi üzen kıran herkesten kurtulun

X