Boşanmak

Evliliğinizin ilk senesin hadi bilemedin ikinci senesinde ayrılsaydınız keşke.Evliliğin 8 yılında birlikte olmamak ne demek ? Yani hiç mi istek duymuyır eşiniz?? Bence bunu altında bambaşka sorunlar var ben bir erkeğin bırakın 8 yılı 2 gün dayandığını zor gördüm.Bence daha fazla kendinize yazık etmeyin.Kaldı ki eşinizin umurunda değil bu durum.Belki de çocuk fobisi var olmaması için uğraşıyor olamaz mı ?

Yok, ilk başlarda ben doktora gittim ama eşim gitmedi. Orayı karışık anlattım kısa keseyimdiye. Aslında uzun hikaye. Ben ilk evlendiğimizde gittim. Ama eşim yanaşmafı. 2017 de kabul etti. Ama bu sefer de egzersizleri boşlafı, iktidarsızlık başlafı, onun için doktora gitmedi.
Banyo yapmayı da sevmiyor. Sürekli kandırıyor beni bugün yarın diye. Banyosu 5 dakika falan fa sürmüyor en az 2 saat. Bıktım artık. Ailevi durumlardan hep erteledim boşanmayı ama artık gücüm kalmadı.
Ablacım çocuk da yokmuş yani bence geç bile kalmışsın bosanmakta bence boşanmak için bundan daha geçerli bir sebep yok hayatın gitti ya vallahi boşa giden yıllara ben çok uzuluyorum bir kere geliyosun dünyaya yinede senin için daha geç değil ama biraz daha beklersen çocuk sahibi olamayabilirsin bence bir an önce sırf çocuk yapmak için bile olsa başkasını bulmalısın çünkü çocuk bu dünyanın en güzel şeyi

Adamın banyosu kısa değil 2 saat sürüyor diyorsunuz bu süre size normal mi geldi adam banyoda mastürbasyon yapmıyorsa ben de bir şey bilmiyorum. O yüzden sizle yatmıyor mast. Bağımlılığı diye bir şey var taş olsa çatlar hele de erkek 8 sene yatmadan duracak biraz saf olabilir misiniz size çok kızdım 38 yaş çocuk isteyen kadın 1 sene durmanız bile çok. Boşansanız bile tüp bebekle hamile kal öyle boşan... ya da yumurtalarını dondur. Tabi kaldıysa.
Son cümleniz ağır değil mi ? Zaten mutsuz bir insana böyle konuşarak daha da yaralamak doğru mu ? Yakın zamanda doktora gittim sorun yok. Çok kırdınız beni. Sakinleştirici ile duruyorum sağolun

Yaaa birçok arkadaşımız annesi babası tansiyon, kalp hastası olduğunu söylüyor ama Allah korusun tabi ki de siz boşanıyorsunuz diye ölecekler mi sanki yapmayın yaa.. Herkesin ailesi evladı boşanırken üzülür kim ister yuvası yıkılsın.. Ama mantıklı olan ne ise onu ister evladı için tabi ki.. İnanın buna bir kere üzülecekler sonra herkes hayatına kaldığı yerden devam edecek..

Eşiniz ne kadar iyi hoş olursa olsun cşnselliğin olmaması ve bunun için çaba harcanmaması da boşanma sebebi.. Zaten cinsellik olmadığı için uzaklaşıyorsunuz birbirinizden..

Bir de sanki siz çok geç kaldınız.. Yanlış anlamadıysam son 4 yıldır bir çabanız varmış bu durumu aşmak için.. 8 yıldır evli olduğunuzu yazmışsınız neden 4 yıl sonra denemeye başladınız ki? Sizde de hata var ama sonucu değiştirmiyor maalesef 😶😶
Düzenleme eklwdim. Bakarsanız. Ben en başta gittim eşim kabul edilmedi. Ben sevgisiz bşr hayat sürdüm. Çok uzun anlatsam yorar sizi. Sanıyorum o yüzden vazgeçemedim

Herkese merhaba aslında eskiden üyeliğim vardı ama şifremi unuttum.
Sorunum eşim. Aslında verilecek cevabı bilsem de yine de sormak istiyorum.
Eşimle yaklaşık 8 yıllık evliyiz. İşyerimiz aynı. Ama 8 yıldır birliktelik yok. İlk bende vajinusmus var diye çok uğraştım, üzüldüm. Eşim istedi ama olmadı. İstedi derken balayı haricinde ayda bir bilemedin 2 kere belki denemişizdir. Hemen ilişkiye girmek istiyordu. Doktora gittim, kk yı araştırdım egzersizleri yaptım. Doktorum eşinde gelsin dediğinde işler değişti. Ben egzersizlerin bana ait kısımlarını yaptım ama eşim doktorun dediklerini yapmayınca ilerleme kaydedemedik. 2017 de oldu bu. Oysa ben oldukça ilerlemiştim. 2017 den sonra denemelerimiz çok nadir belki 2 elin parmağını bile geçmez. Araştırdığımda herkes eşiyle denediğini falan yazmış. Bu hastalığı tek başıma yenmem imkansız.
Ama şu anda farklı düşünüyorum sanki. Emin de değilim. Eşim tansiyon hastası ama her işi yapar ve düşük doz ilaç kullanıyor. Ağrıları var diye antidepresan verildi. Yatakta bişey yapamıyor özet geçeyim size. Defalarca doktora gitmesini, o antidepresanın iktidarsızlık yaptığını anlattım. Tamam diyor ama randevu almıyor. Sorunca başka hastalıklarımdan ona mı sıra geliyor diyor. Başka hastalığı boyun ağrısı. Fizik doktorunun randevusunıu kaçırmaz. Randevu açılsın hemen alır.
Kaç kere güzellikle söyledim, naz yaptım aşkım ben çocuk istiyorum diye. Tamam bitanem çocuğumuz olacak bizim diye beni gazlıyor. Tamam diyorum bu sefer yapacağız. Yok, ya başı ağrır ya boynu. Sorunca hastayım. Yahu 8 yıl 8. Bi erkek hiç mi istemez ? Hadi ilk başlarda ben arızaydım, 2017 de doktora gittim bi destek ol, katıl di mi . Yok. 4. Sene dolacak. Yaşım 38. Eşim 40 küsür yaşında. Zaten yatakta bişey olmuyor bari doktora git o da yok.
Haa bi de şu var, sadece başı ağrımaz.banyo yapmadım der bide. Aşkım, çocuk, derim, söz aşkım haftasonu banyo yapalım, sonra çocuk der. İnanırım saf saf. Ama o haftasonu gelince ya başı ağrır ya canı istemwz. Banyo yaoınca da başka bahane ya da benim malum döneme denk gelir. Son 1 yıldır, hamilelik günlerini hesaplıyorum, takvin görüntüsü atıyorum, testlerden alıyorum ki o da anlasın diye ama yok.
En sonunda sustum. Konuşmuyoruz mecbur olamdıkça. Şimdi salonda yatıyor. Bugün doktora gittim, prolaktin, trigliserid falan yüksek. Doktordan çıkınva bişey hatırlatmam lazımdı onın için aradım. 2. Ciye kan vermem lazımdı 2 saat sonra. Bikaç saat sonra o aradı, sordu. Sonuçlar çıkınca gönderdim ama bişey demedi. Eve geldi, hoşgeldin dedim, surat 5 karış. Ama geri adım atmayacağım.
Biterse bitsin canım yanıyor. Sürwkli ağlamakran yoruldum. Son günlerde sabaha karşı uyuyorum. Durup durup ağlıyorum. Sadece aile kurmak istedim.
Bu arada annem çok seviyor eşimi. Annem kalp hastası ve kanser atlattığı için bu güne kadar idare ettim. Ama gücüm kalmadı. Bir yandan diyorum annem üzülürse ne olacak. Psikiyatriye de gittim. O kadar hasar almışım ki bu hayatta, normal antidepresanları bile vermiyorlar artık. Ciddi ilaçlar veriyorlar. Öfke krizi geçirdiğim bi gün kendime bile zarar verdim.
Bu arada aldatma, ihanet, gizli iş çevirme asla yok. Cebinde ki kuruşa kadar bilirim. Şifreleri falan. Bişey istesem hemen yapar.ama... ama işte
Ne olur yardım edin bana
Düzenleme:arkadaşlar yazı uzun, kafa karışık olunca eksik yazdım sanırım, o yüzdwn kafa karışıklığı olmuş. Ben ilk evlendiğim zaman doktora gittim, doktor eşimi de çağırdı, ama o gelmedi. Bu arada ailelerden çok ciddi hastalıkar atlatan oldu. Beyin kanamaları, kanser, by pass vb. Öyle geçti ilk 4 yıl. Sonra tesadüfen bir.psikiyatri doktoru eşimi ikna etti. Egzersizlere başladık, ama sıra eşime geldiğinde o yine bahaneler bulmaya başladı.
Valla ev arkadaşı gibi biseyden ayriliyorsunuzz.8 yil ne demek Allah yardimciniz olsun bahaneleri zaten saçma sapan

8 yıl bir erkeğin cinsellik istememesi size göre normal bir şey mi? 8 gün bile çok normal sayılmaz erkek için.
tabii sizin içinde öyle. siz sadece birbirinize ev arkadaşlığı yapıyorsunuz. ve banyo yapmamak vs bahanesi.
bence cok gec bile kalmıssınız bosanmak icin

Ben 8 sene eşimle birlikte olmicam eşim de beni beklicek öyle mi? Dünyanın en sadık, en dürüst en iyi adamı bile beklemez be. Taş olsa çatlar yani. Cinsellik herkesin hakkı, kimse kimseyi beklemek zorunda değil (en azından yıllarca). Bu işte bi bit yeniği var eminim. 2017 senesine kadar olan olmuştur, bu saatten sonra da birşey bekleme bence.

Vajinismusu da anlamıyorum açıkcası, evlendikten sonra ortaya çıkan bi hastalık mı yoksa evlilik öncesi de var mıydı bu korku?

X