Boşanmakta haklı mıyım???

Ben de öğretmenim ve doğu görevim var. İl dışı tayininde hak veriyorlar tercih yapmaniz için ve doğu görevi yerine geçen bir sürü batıda yer var. Bazıları yer dolayısıyla bazıları başka sebeplerle. Mesela ben Eskişehirliyim var yani öyle yerler orada. Ankara'nın merkez ilçelerinde de bir sürü yer var mesela. İstanbul desen her yeri öyle. Nerelisiniz bilmiyorum ama her yerde bir şekilde var.

Boşanmayın
Süper lüks villanızın içini en lüks eşyalar ile döşeyin gönlünüzce.
Ev işleri için bir yardımcı alın eve, eşinizin yardım etmeyişi göze batmaz.
Oda kokusu alın bol bol çocukların yanında gaz çıkardığında ondan sıkarsınız.
Jakuzi de yaptırın banyo olayını bir miktar çözer.
Aylık 5 bin kazanan kendi ayakları üzerine durabilen eşinin olumlu olumsuz özelliklerini ölçüp tartabilecek muhakeme yeteneğine sahip çocuklarının iyi bir geleceği olmasını isteyen bir anne olarak yapmanız gereken şey yolları ayırmak gibi görünüyor ama siz kendiniz de söylemişsiniz evlilik değil ticaret oldu bizimki diye o halde hayırlı işler 🤷‍♀️

Herhalde aldatma, şiddet vs olmayınca boşanmak olmaz gibi geliyor burdakilere. Sen bakma. Saydiklarin boşanma için çok geçerli sebepler. Tabii sen yine de iyice ölç biç tart.

tabi ki sevgi kalmadı diye boşanılır hatta keşke tüm boşanmalar öyle olsa herkes medeni şekilde yoluna baksa. Ancak konu sahibinin 3 çocuğu var, 3 çocukla yeniden aşık olayım mutlu yuva kurayım diyip yapabilen kaç kadın var? hele de Türkiyede. biraz gerçekçi olmak bardağın dolu tarafını görmeye çalışmak lazım, ayrı ayrı evlerde büyüyen çocuklar, belki adam tekrar evlenecek hemen hem de daha küçük biriyle, sonra çocuklara üvey kardeş gelecek vs. Benim annem babam da ayrı annemin durumu iyi babamın durumu çok çok iyiydi. bazen annemle konuşuyoruz en azından ben liseyi bitirene kadar boşanmasaydı annemle maddi sıkıntı çekmezdik. hem ben arada kaldım hem üvey kardeşlerim oldu bir sürü rezalet. Ve ben tek çocuk olduğum halde annem hiç evlenmedi. Boşanmış anne baba çocuğu bir sürü arkadaşım var çoğunun annesi bekar ama babaları evlenip çocuk yaptılar. Hiç kolay bir şey değil küçük çocukla boşanmış kadın olmak.

Sizin bosanacaginizi sanmiyorum ancak su bilgiyi de unutmayin
Bosanirsaniz cocuklara bakmak zorunda , o is oyle ben gidersem cocuklarini da siler seklinde degil ulkede mahkeme var , hakim ne derse o , nafaka odememek gibi bir sansi yok
Ayrica evlilik suresi icinde edindiginiz tum mallarda ortaksiniz , herseyin yarisi sizin

Eğer bosanacaksaniz once iyi bir avukat bulun , gidin tum haklarinizi ogrenin , o yol göstersin size

Yani sirf para yuzunden bosanmak istemiyorsaniz bu bahanenizin bir geçerliliği yok bilin istedim

Ve sahsi fikrim , sevgisiz evlilik yurumez hele boyle deger vermeyen , saymayan bir adamla hic yurumez ama yapabilen cok kadin var , burada okuyoruz surekli kendilerink sevmeyen deger vermeyen saymayan adamlarla devam ettiriyorlar iliskilerini , kendine deger veren kadin buna katlanmaz , resmen cin iskencesi su anlattiklariniz , yani benim kocam kahvalti icin benim isten donmemi beklese ayagimdaki ayakkabiyi yediririm ona , nasil katlaniyorsunuz böyle seylere cidden hic anlam veremiyorum

Katlanılması zor.
Yaşınız genç sayılır ömrünüzü heba etmeyin. Geliri iyiyse mal paylaşımıyla birlikte nafaka da talep eder rahat şekilde gecinebilirsiniz. Pasaklı ilgisiz sevgisiz saygısız birine katlanmaktansa mütevazı bir hayatı tercih ederim.

tabi ki sevgi kalmadı diye boşanılır hatta keşke tüm boşanmalar öyle olsa herkes medeni şekilde yoluna baksa. Ancak konu sahibinin 3 çocuğu var, 3 çocukla yeniden aşık olayım mutlu yuva kurayım diyip yapabilen kaç kadın var? hele de Türkiyede. biraz gerçekçi olmak bardağın dolu tarafını görmeye çalışmak lazım, ayrı ayrı evlerde büyüyen çocuklar, belki adam tekrar evlenecek hemen hem de daha küçük biriyle, sonra çocuklara üvey kardeş gelecek vs. Benim annem babam da ayrı annemin durumu iyi babamın durumu çok çok iyiydi. bazen annemle konuşuyoruz en azından ben liseyi bitirene kadar boşanmasaydı annemle maddi sıkıntı çekmezdik. hem ben arada kaldım hem üvey kardeşlerim oldu bir sürü rezalet. Ve ben tek çocuk olduğum halde annem hiç evlenmedi. Boşanmış anne baba çocuğu bir sürü arkadaşım var çoğunun annesi bekar ama babaları evlenip çocuk yaptılar. Hiç kolay bir şey değil küçük çocukla boşanmış kadın olmak.
Bunu burada ilk kez açıklıyorum. Eşim baya iyi adamdır ama geçen sene büyük bir kavga ettik ve bosanalim dedim. Boşanmak isteyince 3 gün sürüyormuş bildiğin 3 günde bosaniliyor yani bız boşandık. Doğu görevim vardı ben de batıda doğu yerine geçen bir yeri tercih edip gittim. Sonra birbirimizi hala sevdigimizi fark edip tekrar evlendik. Tabii onun için de iddet suresini kaldırmak için tekrar dava vs. Neyse demem o ki siz de haklısınız ama insan mutlu olmadığı an bosanabiliyor demek istiyorum. Yeniden evlenmek de kişiye kalmış. Dünyada hala çok iyi insanlar var. Mutsuz olduğun bir seyi inatla sürdürmek cesaretsizlikten başka bir şey değil bence.

Bir başkası Bunu yazsa her mesaj boşan üzerine yazılırdı. Para nelere kadirsin.
...

Öğretmensiniz , geliriniz var size bu kadar uzun yazdıran yine para olmuş. Parası olmasaydı 3 5 cümle yazar ve hatta yazmaz boşanma dilekçesi verdim derdiniz.

Kendi bir sürü sıkıntıya katlanmış beraber yemeyip para biriktirmişler ancak rahata ermişler, evlendiklerinden beri zengin değil adam şu anki her malında konu sahibinin emeği ve parası var. çocuklarının mirasını başka kadına ve adamın ondan yapacağı çocuklara mı bıraksın. ticaret yapıyormuş bakalım iş nafaka vermeye gelince tüm mal varlığını gösterecek mi yoksa mal mı kaçıracak? neler neler okuyoruz ve gerçek hayatta da karşılaşıyoruz. nihayet rahata erecekken imkanları bırakıp gitmek yerine yemek daha mantıklı.

Ultra lüks ev yaptiranlar ve yaşayanlar Hala ev işini konusuyorlarsa biz yanalım öyleyse.
Şekerim durum şu; yemedik içmedik yatırım yaptık, yüklü krediler ödedik. Çocuklarımızın geleceği ve ortak hayallerimiz için. Bahçeli evimiz olsun üç tavuk, bir kedi belki köpek... kiralarda dolaştık. Benim 3 çocuğum var ve çalışıyorum ve mükemmelliyetçi bi koca...bu güne kadar bir kez cam sildirdim Allah şahit, başka bayan gelmemiştir evime, eşim “sabret sabret “dedi. Harcama yaptırmadı bu konuda, bırak pis kalsın. Ha gocunmuyorum yaptım, çalışkan insanımdır, ama geriye bakıp evliliğimizi düşününce bu adam beni hiç sevmemiş diyorum. Mesele sevgi değer yani..
Ultra lüks ev yaptiranlar ve yaşayanlar Hala ev işini konusuyorlarsa biz yanalım öyleyse.

Kendi bir sürü sıkıntıya katlanmış beraber yemeyip para biriktirmişler ancak rahata ermişler, evlendiklerinden beri zengin değil adam şu anki her malında konu sahibinin emeği ve parası var. çocuklarının mirasını başka kadına ve adamın ondan yapacağı çocuklara mı bıraksın. ticaret yapıyormuş bakalım iş nafaka vermeye gelince tüm mal varlığını gösterecek mi yoksa mal mı kaçıracak? neler neler okuyoruz ve gerçek hayatta da karşılaşıyoruz. nihayet rahata erecekken imkanları bırakıp gitmek yerine yemek daha mantıklı.
Ben olsam yemezdim adamdan habersiz çocuklar için kenarda biriktirirdim,dediği gibiyse güzel para atılır kenara

Yere batsın o para huzur Yoksa.

Kişinin kendi mesleği olmasaydı hadi olur diye düşünürdüm ancak bu şartlarda kim yerse yesin banane.

Isırdığımı kadar mal kaçırdın ortada değerli yatırımlar ve 3 çocuk var, bakmak zorunda.

Değersizlik ve sevilmeme duygusu öyle ağır bir yük ki. Bilmem para harcayınca hafifler mi o yük, henüz deneme imkanım olmadı, hala fakir gibi yaşıyoruz yalnız. Üç ay sonra kurdele kesilecek🤪

O zaman deneme fırsatını kaçırmayın 3 ay sonra tekrar yazın bu başlığa ve bu arada güzel bir yaz tatili yapın :)

Canım 3 çocuktan sonra mı bu adam böyle oldu? Adamı sorgulamayı bırakıp bence şunu sorgulamalısın. Boşandıktan sonraki hayatım ile şimdiki hayatım arasında ne fark olacak.

Noterde okumadan kağıt imzalamayıda bi öğrermene yakıştırmadım.

Canım 3 çocuktan sonra mı bu adam böyle oldu? Adamı sorgulamayı bırakıp bence şunu sorgulamalısın. Boşandıktan sonraki hayatım ile şimdiki hayatım arasında ne fark olacak.

Noterde okumadan kağıt imzalamayıda bi öğrermene yakıştırmadım.
Annemin bir lafı var;
-gözünü kim oydu?
- en yakınım oydu.
- belli, derin oymuş.
Eşime ayrılırken bile güveniyordum, üç çocuğunun anasına afedersiniz kazık atmaz diye düşünüyordum. Seren Serengilin bir şarkısı vardı “Ben adamı ayrılırken tanırım, severken bilemem” diye. Ben de ayrılırken daha çok anladım gerçekten sevmediğini,

Ve evet işte o sorgulama sürecindeyim şu an. Bu adam hep böyleydi ama ben yeni görmeye başladım heralde, yaş kemale ermeye başladı ondan heralde...

Eşimle ben 20, eşim 24 yaşında iken 15 sene önce evlendik. Memurum, aylık 5 bin gelirim var, ve eşimden uzun zamandır boşanmayı düşünüyorum ciddi ciddi.
Eşimin iİYİ YANLARI:
Market alışverişinde sınır yoktur, ne istersek alabiliriz ve alır, pahalıymış gereksizmiş demez.
İnsanların içinde kolay kolay rencide etmez
😊Tutumludur
😊Çocuklarla arada sırada oynar
😊Yataksa istekli görünürsen geri çevirmez, şunu yap bunu yap deyince geri çevirmez
😊Devlet işlerinde çok bilgilidir, yol yordam bilir
😊Kazancı çok çok çok iyidir
KÖTÜ YANLARI
Çok tembeldir, benim için de başkası için de kılını kıpırdatmaz. Mesela 23 nisan resmi tatildir, kendi evde kalır, uyur, uyanır, benim okuldan gelmemi bekler, tören biter yorgun argın eve gelirim kahvaltısını hazırlar koyarım önüne.
🤪Çok vurdumduymazdır. Öyle ki burun ameliyatı oldum, sabah hastaneden çıkışımı kendim yaptım, gelsin beni alsın diye aradım onlarca kez. telefonu sessize almış, bindim taksiye geldim eve, çocuklar açtı kapıyı. Kahvaltı hazırladım kaldırdım nazlana nazlana kalktı. Hiç bi şey yokmuş gibi davrandım, laf soktu (hatırlamıyorum )benim insanlığımla ilgili, ben de bak insanlıktan bahsediyosun ama insan olan beni sabah alır, kahvaltımı hazırlar önüme koyar, bak yüzüne vurmak için değil de bil diye söylüyorum dedim ama tatlı tatlı söyledim.” Sen 10da çıkarım demiştin 9 da aramışsın açmamışım,taksiye binip gelmek zor mu, kavga için bahane arıyorsun” dedi bağıra bağıra. Ameliyatlıyım ağlaya ağlaya gittim içeri.
🤪Ben seversem beni sever, arkamı dönersem döner, küsersem barışmak için çabalamaz.
🤪Annesi babası, ya da yakın akrabasına karşı çok hoşgörülüdür, bi yanlışları varsa bile muhakak mantıklı bir açıklaması vardır. Bana karşı ise bir o kadar önyargılı ve acımasızdır, iyi niyetli yaptığım şeylerin arkasında bile bir şey arar.
🤪Gece yatarken diş fırçalamaz, işe giderken ffırçalar
🤪Tabi ki de işe giderken duş alır
🤪Haftada bir banya yapılması makuldur ona göre, 8-9 güne uzarsa da nolur ki canım... O pis değil ben çok titizmişim...
🤪Hakarette çok cömert, iltifatta cimridir bana karşı.
🤪Çocukların yanında gaz yapar burun karıştırır, yüzlerce kez söyledim yapma diye, ben rahatsızım diyo, bence rahatsızlıktan değil de rahatlıktan yapıyo.
🤪Benden asla ayrılmak istemiyor, sebebi bana kalırsa değer ve sevgi değil. Güzel bir kadın, bakımlı bir eş, çalışkan, titiz, düzenli bir ev hanımı, iyi bir anne ve iyi bir gelin olduğum için olduğunu düşünüyorum.
🤪 Asla ev işine yrdım etmez,ani misafir geldiğinde tut ucundan desem, boşveeeer dağınık kalsın der, o yüzden asla ondan iş yardımı istemem.
🤪Üç çocuğumuz büyüdü bir gece kalkmışlığı yoktur, ki çocuklarımın üçünde de uyku problemi vardı, en uzun uykuları yarım saatti.
Şimdi kızlar o kadar çom yazacak çok şeyim var ama ancak bu kadar kısa kesebildim.
Önceden Yaşım gençti anlamadım, geri baba evine dönmek ağır olduğu için sabrettim göz yumdum çok şeye. Annem başkasının lafıyla yaşar,o ne der bu ne der, biz ölelim ama başkası iyi bilsin o kafada. babam ise çok hassastır,duygusaldır, boşansam kalpten gider, evin tek çocuğuyum bi de. ama artık bazı şeylere katlanamıyorum.
Bu güne kadar yatırım yaptık, yüklü krediler ödedik,yaptıklarımız çok değerlendi, para harcamadık, sıktık. tam harcamaya başladık. Eşim şu an süper lüx villa yaptırıyor ve üç ay sonra geçmeyi planlıyoruz. İçini en lüx şekilde bana bıraktı istediğim harcamayı yapabilrirm sınır yok.
Yine hakaret etti 10 gün önce küstüm ve barışmayı düşünmüyorum o da af dilemez zaten.
Üç çocuğumuz var, ayrılırsam zor geçim şarları onları ve beni bekliyor, benim umrumda değil ama çocuklarım çok büyük imkanlardan mahkum kalacak. Beni silince çocuklarımı da siler bu adam ve zırnık vermez hiçbirimize buna eminim.
Nolur aklı başında kadınlardan fikir bekliyorum. Birkaç yakın arkadaşım var ayrılan hepsi de ayrıldığına pişman. Sabredip çocuklarım için katlansam mı diyorum, bazen de çekip gideyim ben anamın babamın imkanıyla mı bu güne geldim çocuklarım da çalışsın didinsin diyorum, fikir verin lütfen....
Yaşlı bi teyzeye anlatmıştım parkta kimsem yok ki yakın, “kızım sevgi ekmeğin arasına sarılıp yenmez ki” demişti.
Bilmiyorum insan sevgisizliğe alışır mı, evlilik değil bizimki bir nevi ticaret artık. Offff of....
EKLEME
İki sene önce boşanmak istedim,evde sözleşme yaptık,notere gittik, çocuk ve görüş günleri belli bir miktar para...noter kabul etmedi, boşanmadan o sözleşmenin önemi yokmuş. Başka bir belge vardı, oku imzala dedi eşim, benim kafa yok zaten o an. noterde imzaladım, meğer mal ayrılığı sözleşmesiymiş. Sonra eve geldik ağladı mağladı ikna etti, devam ettik, sonra araştırdım imzaladığım kağıdın mahiyetimi. Güya beni koruyormuş o kağıt. Üstüne gidince çalıştığım paraları sana mı kaptıracağımı sanıyorsun dedi. Sen param için mi benlesin dedi. Düşündüm o an “evet para derdinde değilim“ dedim içimden. Devam ettik. Ama zaman geçtikçe en çok bu olay gün be gün daha çok koydu bana, ya insan 13 senelik eşine nasıl böyle bir sözleşme imzalatır? Bu en ağır hakarete bedel davranışı hazmedemiyorum
Bence o da boşanılacak insan olduğunun farkında o yüzden imzalatmıştır sana o belgeyi de. Kurnaz aklınca ama işte iç dünyası da biliyor kendinin ne olduğunu.

Evli değilim nişanlımla birlikte yaşıyorum belki yanlış düşünüyorumdur pratikte öyle olmuyordur ama bu duruma biraz siz sebep olmuş olabilir misiniz?

Eşinizin iyi yönlerini sayarken en üste market alışverişini kısmaz demişsiniz bu zaten olması gereken değil midir? Çok taviz vermişsiniz susmuşsunuz tepenize çıkmış artık saygı duymuyor gibi. Ameliyattan sonra gelip üç gün yataktan çıkmayıp çocuk bakımını evi yıksaydınız böyle olmazmış gibi geliyor.

Kadın erkek bir süre sonra birbirine alışıyor ve kötü huylarına siz ses çıkarmadıkça devam eder yani ben yaptığım şeyin rahatsızlık verici olduğunu bilmesem ben de devam edermişim gibi geliyor.

Bir de konudan bağımsız 20-35 en güzel yıllarımı paramı yemeden yaşayacaksam ne yapayım lüks villayı?

Evli değilim nişanlımla birlikte yaşıyorum belki yanlış düşünüyorumdur pratikte öyle olmuyordur ama bu duruma biraz siz sebep olmuş olabilir misiniz?

Eşinizin iyi yönlerini sayarken en üste market alışverişini kısmaz demişsiniz bu zaten olması gereken değil midir? Çok taviz vermişsiniz susmuşsunuz tepenize çıkmış artık saygı duymuyor gibi. Ameliyattan sonra gelip üç gün yataktan çıkmayıp çocuk bakımını evi yıksaydınız böyle olmazmış gibi geliyor.

Kadın erkek bir süre sonra birbirine alışıyor ve kötü huylarına siz ses çıkarmadıkça devam eder yani ben yaptığım şeyin rahatsızlık verici olduğunu bilmesem ben de devam edermişim gibi geliyor.

Bir de konudan bağımsız 20-35 en güzel yıllarımı paramı yemeden yaşayacaksam ne yapayım lüks villayı?
Ben biraz geri kafalıyım, lüks ve rahatın 35 inden sonra güçten kuvvetten düşünce lazım olacağına inanıyorum, yine geri kafalılığım gereği evliliğin yürümesi adına fazla taviz vermiş olabilirim, çünkü ses çıkarsam da düzelme olmuyor, kavga çıkıyordu, en azından görmezden gelince, susunca kavga çıkmıyor, anlık huzur bozulması kavga çıkıp uzun süreli can sıkıntısından iyidir diye düşünüyordum kendimce. Ama zaten benim düşüncem ve mantığım doğru işleseydi şu an bu pozisyonda olmazdım🤔

Ben o eklemenizi yeni gördüm, avukata sordunuz mu geçerliliği var mı sonuçta evlendikten sonra imzaladınız?

X