BOŞANMAKTAN KORKUYORUM

Hurkuss

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2021
39
3
Merhaba biraz olsun birileriyle aymı fikirleri paylaşmak yada belki birgün bir başkasına fikir olmak için girdim buraya ve birazda konuşabilmek için çünkü yalnızım uzun yıllardır 5 yıllık evliyim 3,5 yasında bir oğlum var eşimle severek evlendik benim ailemin maddi durumu iyi eşim ise maaşla çalışan biriydi ama zorlansamda artık onun seviyesinde yaşayan biriyim ve bundan rahatsızda değilim alıştım eşim iki karakterli biriymiş bunu yeni anlamaya başladım beni el üstünde tutardı hep saygıyı sevgiyi bana öğretti yaşattı desem yeridir tek bir kere bile kavga etmedik biz evlenene kadar ailesi yok karmaşık bir aile yapısı var bir nevi kendi kendine büyümüş biri benim aileme kendi ailesi gibi davranırdı hep ve zaman geçti babam bize maddi olarak hep destekledi halada destekler bize bi iş kurdu bi süre çakıştık sonra devam edemedik sebeplerden ötürü eşim ayrıyeten baska yerdede çalışıyordu orayıda bıraktı tazminatını alsın diye hersey iyi güzel sonra araba falan aldı vs babamda arada sırada iş verirdi parayı da bol tutardı kızı torunu var diye sonucta ama pandemiden dolayı işler durgunlaşınca verememeye başladı eşim 2 seneden fazla oldu hiç bir işe girmiyor araba alıyım satıyım dedi iyi güzel ama maddi manevi herseyi ben düşünmek zorundayım bu evde ( evide babam aldı ) ama ben hiç ezmedim maddi anlamda cebinde para bittimi askım para bitti der cekilir kenarı hiç bir caba göstermz bende tutumluyum hep bi sonraki ayı düşünürüm yatırımlar vs herseyi ben düşşnüyorum cocuk ev işi vs vsvs gidiyo böyle hep evde olmasına tahammül edemiyorum hiç birsey yapmadan sürekli yatıyor evde yeni düşük yaptım ilk 2 gün bana sadece birgün corba bigün makarna yaptı bulaşıgı makineye koydu diye ki ben elimden geldiğince gidip yardım ettim bana şaka yaptı sabah güya kahvaltıda hiç güzel olmamış sevgimi katmamısım kaç gündür yatıyomusum zaten cok ama cok zoruma gitti zaten biz haftada en az birkere gürültülü bir kavga ederiz sudan sebep bile olsa ve yeni fatkettim ben onu yücelttikçe o beni ezip aşağılıyormus ben özgüvenimi yitirmişim kavga ederken hep aklıma boşanmak gelir ama sevdiğim için hep yapamazdım her kavgamızdada 2 3 gün küs kalırız sonda gelir tamam yapmıcam der cok gıcık oluncak tarzda sessizdir evdede varken yok gibi hep telefonda ama ben 2 gün düşük yaptım zaten iyi değilim yattım diye güya şakası benim cok zpruma gitti ve acaba artık boşanma vaktimi demeye başladım cocugu olup boşananlar yada benim gibi gidip gelenler bana bir yardım edin cok yalnızım yalnızlıgımla boğuluyorum resmen

Merhabalar...Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla siz eşinize biraz fazlamı tolerans tanımışsınız her açıdan🤔Çünkü kendınce ben zaten çalışmasam da bu çark bir şekilde dönüyor idare eden bir eşim destek olan bir aılesı var nasılsa diye düşünüyor olabilir mi?bence çözüm boşanmak da olmasada eğer bu konu sizi bu kadar sıkıntıya sokuyorsa eşinizle karşılıklı bu durumu konuşmanızı tavsiye ederim.Çünkü ileride bu şeikide devam ederse sağlıklı bir evliliğiniz kalmaz ne kadar yardım yada destek olursa olsun eşinizin iyi yada kötü bu sorumluluğu alması gerektiğini güzel bir dille anlatmalısınız

Sen utanmadan, sikilmadan erkek halinle 2 senedir yatiyorsun ya, ben 2 gun yatmisim cok mu deseydin.
Dusuk yapmissin bir de laf sokuyor utanmadan.

Yedirip icirip tepenize cikartmissiniz ailecek. Baban yardimi tamamen kesmeden asla degismez. Ben senin yerinde olsam bosanirdim, boyle bir adama saygi duyamazdim.

Ama madem bosanmak istemiyorsun acik acik artik ailenin bu durumdan rahatsizlik duydugunu ve ise girmesi gerektigini soyle. Yemege de ailene git eve bir sey alip pisirme. Ne yapacaksin baska?

Çok zor hiç sorumluluk almamış , elini taşın altına koymamış . Hep bana demiş . Herşey neyse de düşük yapmışsınız en çok sevgiye , ilgiye ihtiyacınız varken sizi rencide etmiş . Aileniz durumun farkında değil sanırım yoksa onlarda bu kadar ilgiliyken sizinle boşan biz varız demediler mi ?

Birebir yasadim.bu hikayenin sonunda ne oluyor biliyormusunuz o hem sizin hem ailenizin yucelttigi hatta belki de adam ettiği karakter sizi begenmiyor.

adam rahat tabiki ne sıkıntı olursa olsun sizden için o halleder o becerir ailesinden ister bulur bulussturur denklestirir mantığında...hemen maddi desteği kesin ve babanizla.konusun o desteği ona hiç göstermeden duyurmadan haberi olmadan size versin sakin ve sakin sizde kendinizde para olduğunu soylemeyin çocuğunuzla kendiniz için biriktirin çaktırmadan ikinizin ihtiyaclarini karşılayın.atin evin sorumluluğunu üzerinizden . Salağa yatın bilmem anlamam beceremem yapamam . O rahat edecegine siz rahat edin bırakın geceleri sorumluluktan parasızlıktan onun uykuları kaçsın rolleri değişin.

Bir yazı okumustumda çok hoşuma gitmişti ' tok insanlar sevin çünkü gözü aç olan insanın karnını aşla , nefsi aç insanın kalbini aşkla doyuramazsiniz'

Malesef,halk arsinda buna saglam kapiya dukkan acmak diyoruz ,
Babanizin maddi gucu olmasa sizi o kadar sevecekmiydi acaba ,erkekle evlilige cok pragmatik bakiyorlar ,sadece begendigi sevdigi icin evlenen cok az ,esiniz sizi pof poflamis evlenmis ,gercek yuzu ortaya cikmis ,lutfen cocuk falan yapmayin baska bu adamdan ,babaniza bir bakin sizin icin nasil cirpiniyor esiniz napiyor yatiyor anca ,kendinize yeni bir hayat kurun,ortak emek yoksa evlilik yurumez herkes esit sorumluluk almali hep bi taraf versinle olmuyor

Merhabalar...Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla siz eşinize biraz fazlamı tolerans tanımışsınız her açıdan🤔Çünkü kendınce ben zaten çalışmasam da bu çark bir şekilde dönüyor idare eden bir eşim destek olan bir aılesı var nasılsa diye düşünüyor olabilir mi?bence çözüm boşanmak da olmasada eğer bu konu sizi bu kadar sıkıntıya sokuyorsa eşinizle karşılıklı bu durumu konuşmanızı tavsiye ederim.Çünkü ileride bu şeikide devam ederse sağlıklı bir evliliğiniz kalmaz ne kadar yardım yada destek olursa olsun eşinizin iyi yada kötü bu sorumluluğu alması gerektiğini güzel bir dille anlatmalısınız
Sayısını bile hatırlamıyorum zaten en az bir kere cok asırıya kacan konusmalarından bir kavga kıyamet kopar ve birkaç gün küs kaldıktan sonra barısırken konusuruz konusurken herseye tamam der hatta yazın yine aymı sey oldu gitti işe girdi ama çalışssada birsey değişmiyor cünkü bu seferde para yetmiyor yetişmiyor ne yapayım diyor ben yine stres oluyorum kardeşim evlendi sürekli onun eşini para yemek için evlendi vs seyler söylüyor simdi acaba kendi düşüncelerini onun üzerinden mi yansıtıypr diye duşünmeye başladım evet ben o kendini iyi hissetsin diye hep övdüm yücelttim ama tepeme cıktıgını hissediyorum suanda o zamana nasıl dönerim onu bile bilmiyorum bütün söyedikleriniz cok dogru ama ne yapmam gerektiği kısmında takılıyorum hep..

Sen utanmadan, sikilmadan erkek halinle 2 senedir yatiyorsun ya, ben 2 gun yatmisim cok mu deseydin.
Dusuk yapmissin bir de laf sokuyor utanmadan.

Yedirip icirip tepenize cikartmissiniz ailecek. Baban yardimi tamamen kesmeden asla degismez. Ben senin yerinde olsam bosanirdim, boyle bir adama saygi duyamazdim.

Ama madem bosanmak istemiyorsun acik acik artik ailenin bu durumdan rahatsizlik duydugunu ve ise girmesi gerektigini soyle. Yemege de ailene git eve bir sey alip pisirme. Ne yapacaksin baska?
Dedim senin 2 senedir yattıgını bi kere söylemedim bumuydu karsılıgı diye ilk defa beni sevmiyo gibi gbissettim bi işede girse nabıyım bu kadar gelir diyo cekiliyo kenarı

Çok zor hiç sorumluluk almamış , elini taşın altına koymamış . Hep bana demiş . Herşey neyse de düşük yapmışsınız en çok sevgiye , ilgiye ihtiyacınız varken sizi rencide etmiş . Aileniz durumun farkında değil sanırım yoksa onlarda bu kadar ilgiliyken sizinle boşan biz varız demediler mi ?
Ben aileme yansıtmıyorum cünkü bilseler bunları coktan biterdi bu iş

zaten para getirmiyor eve ..boşandıktan sonra da maddiyatın aynı olucaksa neden çekiosun..adam yüzsüz arsız tembel çulsuz ...nasıl sevebiliosun böyle birini..önce kendini sev...
Önceden böyle değildi cabalardı nolduysa işten cıktıktan sınra oldu suan onun kazandıgını ben yapabilirim zaten büyük kısmını hep ben yaparım maddiyat anlamındaki işlerin ben anlamıyorum der hep ben de atik bi insanım

Birebir yasadim.bu hikayenin sonunda ne oluyor biliyormusunuz o hem sizin hem ailenizin yucelttigi hatta belki de adam ettiği karakter sizi begenmiyor.

adam rahat tabiki ne sıkıntı olursa olsun sizden için o halleder o becerir ailesinden ister bulur bulussturur denklestirir mantığında...hemen maddi desteği kesin ve babanizla.konusun o desteği ona hiç göstermeden duyurmadan haberi olmadan size versin sakin ve sakin sizde kendinizde para olduğunu soylemeyin çocuğunuzla kendiniz için biriktirin çaktırmadan ikinizin ihtiyaclarini karşılayın.atin evin sorumluluğunu üzerinizden . Salağa yatın bilmem anlamam beceremem yapamam . O rahat edecegine siz rahat edin bırakın geceleri sorumluluktan parasızlıktan onun uykuları kaçsın rolleri değişin.

Bir yazı okumustumda çok hoşuma gitmişti ' tok insanlar sevin çünkü gözü aç olan insanın karnını aşla , nefsi aç insanın kalbini aşkla doyuramazsiniz'
Evet ama sürekli aynı evin içindeyiz bir yere de gitmiyor onuda denedim ama o varken harcayamıyorsun

Evet beni gercekten begenmiyor söylemiyor acık acık ben dısarda nasıl konusmam gerektigini bilirm ama ona düzüm cogu zaman bozar beni konustugum zaman beni hep bozar dır dır etme ne biliyosun sen vs kendimi hep ezik hissediyomusum meger birde cocugum cok üzülüyor anne barıs falan deyip babasını çağırıyor devamlı bosanırsam ona kötülük yapmış gibi hissedeceğim sanki..

X