Boşanmalı mıyım?

Merhabalar, izin alarak ikinci üyeliğimi açtım ve sizlerden açıkça görüşlerinizi ifade etmenizi istiyorum. Başka bir pencereden bakılmasına çok ihtiyacım var. Mümkün olduğunca kısa tutacağım sizleri sıkmamak için.

Evleneli henüz 1 sene olmadı. Vajinismusum. Tedavi oluyorum. Fakat eşimin yaptıklarının bununla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Belki siz farklı bir şey söylersiniz bu sebeple bu bilgiyi vermek istedim.

Eşim bana karşı bazen çok ilgili bazense çok ilgisizdir. Genellikle davranışları sorumsuzca diyebileceğim türdendir. Örneğin akşam işten gelir yemek hazırlarım, o akşam arkadaşlarıyla batak oynamaya gider, ben arayana kadar haber vermez ve gece geç saatte gelir. Bugüne kadar iş yoğunluğu sebebiyle olabileceğini düşünerek hep geçiştirdim. Fakat artık bunun beni sevmemesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

1. Olay
Geçtiğimiz haftalarda eşimin telefonunu karıştırdım. Bana bir konuda söylediği yalanını yakaladım. Eşimin Ali diye bir arkadaşı olsun, Ben, Ali, eşim, Alinin sevgilisi ve alinin baldızı havuze yüzmeye gittik. Onların arabası yok, biz götürdük. Ben daha sonra öğrendim ki çoook eskiden yıllar evvel bu Alinin baldızı ve eşimin arasında flört bile denmeyecek bir şeyler olmuş. (Aralarında ne geçtiğini bilmiyorum, eşim flört bile etmedik sadece bizi tanıştırdılar dedi.) Sonuç olarak hepsi bir olup beni eşim ve o kız yeni tanışmış gibi kandırdılar ve yalancı eşim de bunun olmasına izin verdi. Beni salak yerine koydu. Güvenimi zedeledi.

2. Olay
Eşimin telefonunu yine karıştırdığımda anonim bir tanışma programının yüklü olduğunu gördüm. Bu programdan flört anlamında bir konuşma yakalayamadım. Zaten belli ki uzun süredir girmiyor. Fakat biz sevgiliyken ve bana evlenme teklif etmeden tam 1 ay önce anonim birisiyle dertleştiği mesajları gördüm. Eski sevgilisini unutamadığını, benimle sevgiliyken ona ihanet ediyormuş gibi hissettiğini yazmış. Eski sevgilisinin nişanlanacağını yazmış. Bu konuşmadan 1 ay sonra bana evlenme teklifi etmesi beni yarabandı olarak kullandığını düşündürüyor. Ben bu adama güvenmiyorum. Güvenmediğim biriyle evli kalmak istemiyorum. Sizce bu boşanma sebebi mi sayılır mı? Eşimle bu konuları henüz konuşmadım, içten içe düşünüyorum. Tabiki affetmeyeceğim, ama bir anda evi terkedemem. Şu an kardeşim nikah arifesinde, en azından şu an boşanamam çünkü ailem bu durumdan etkilensin kardeşim üzülsün istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Gerçekten soruyor musunuz bu soruyu? Sizi çok iğrenç bir ortama sokmuş ve aptal yerine koymuş. Sizden başka herkesin haberi var ve el birliği ile kandırmışlar cidden berbat bir şey.

İhanet konusu ise bambaşka hem unutulmayan bir eski sevgili varmış, hem de hala arayışta. Neden sizin, benim ya da bir başkasının telefonunda o programlardan yokta eşinizde var. Eğer normal bir durumsa sizde indirin bakalım ne yapacak. Lütfen korunun ve hiçbir şekilde hamile kalmayın. Belki vajinismus bile değilsinizdir, boşandıktan sonra sorunun eşinde olduğunu anlayan çok kadın var bu platformda. En yakın zamanda tüm ziynet ve birikimleri alıp çıkın evden ve bu adamı bosayın yoksa çok pişman olursunuz.

Hala tanışma programı olduğuna göre maalesef asıl sevdiği kişi siz değilsiniz. Sizinle evlenmek için evlenmiş gibi geldi bana. Bence terk edilmeden terk edin. Genel davranışları değer vermediğini gösteriyor ama tabi siz daha iyi tanıyorsunuz. Kanıt bulamamışsınız bence anlaşmalı boşababilitsiniz. Eşiniz sanki kabul edebilir gibi geldi bana. Önce çaktırmadan ağzını arayın. Biz anlaşamıyoruz demi ya falan gibi.
Bende eski sevgilisi nişanlandi diye nispet yaptigini ve benle evlendigini düşünmeye başladim

Alinin baldiziyla havuza girme meselesi tamamen sacmalik. Buyuk ihtimalle aramizda bir sey gecmedi bir sey olmaz diye düşünmüştür, bu durumun sizi rahatsiz ettigini anlatirsiniz. Erkekler salak gibiler bazi konularda, yaptiginin yanlis oldugunu soylemek anlamasini saglayabilir.
Eski sevgili meselesinde hislerinizi dinleyin derim. Bunu kaldirabilecek misiniz? İsterseniz kendinize biraz zaman verin eşinize karsi bunu ogrendikten sonra nasil hissediyorsunuz? Bundan sonra kendisiyle açıkça konuşun bence.
Bilmiyorum davranişlari çocukca ve sorumsuzca

Merhabalar, izin alarak ikinci üyeliğimi açtım ve sizlerden açıkça görüşlerinizi ifade etmenizi istiyorum. Başka bir pencereden bakılmasına çok ihtiyacım var. Mümkün olduğunca kısa tutacağım sizleri sıkmamak için.

Evleneli henüz 1 sene olmadı. Vajinismusum. Tedavi oluyorum. Fakat eşimin yaptıklarının bununla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Belki siz farklı bir şey söylersiniz bu sebeple bu bilgiyi vermek istedim.

Eşim bana karşı bazen çok ilgili bazense çok ilgisizdir. Genellikle davranışları sorumsuzca diyebileceğim türdendir. Örneğin akşam işten gelir yemek hazırlarım, o akşam arkadaşlarıyla batak oynamaya gider, ben arayana kadar haber vermez ve gece geç saatte gelir. Bugüne kadar iş yoğunluğu sebebiyle olabileceğini düşünerek hep geçiştirdim. Fakat artık bunun beni sevmemesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

1. Olay
Geçtiğimiz haftalarda eşimin telefonunu karıştırdım. Bana bir konuda söylediği yalanını yakaladım. Eşimin Ali diye bir arkadaşı olsun, Ben, Ali, eşim, Alinin sevgilisi ve alinin baldızı havuze yüzmeye gittik. Onların arabası yok, biz götürdük. Ben daha sonra öğrendim ki çoook eskiden yıllar evvel bu Alinin baldızı ve eşimin arasında flört bile denmeyecek bir şeyler olmuş. (Aralarında ne geçtiğini bilmiyorum, eşim flört bile etmedik sadece bizi tanıştırdılar dedi.) Sonuç olarak hepsi bir olup beni eşim ve o kız yeni tanışmış gibi kandırdılar ve yalancı eşim de bunun olmasına izin verdi. Beni salak yerine koydu. Güvenimi zedeledi.

2. Olay
Eşimin telefonunu yine karıştırdığımda anonim bir tanışma programının yüklü olduğunu gördüm. Bu programdan flört anlamında bir konuşma yakalayamadım. Zaten belli ki uzun süredir girmiyor. Fakat biz sevgiliyken ve bana evlenme teklif etmeden tam 1 ay önce anonim birisiyle dertleştiği mesajları gördüm. Eski sevgilisini unutamadığını, benimle sevgiliyken ona ihanet ediyormuş gibi hissettiğini yazmış. Eski sevgilisinin nişanlanacağını yazmış. Bu konuşmadan 1 ay sonra bana evlenme teklifi etmesi beni yarabandı olarak kullandığını düşündürüyor. Ben bu adama güvenmiyorum. Güvenmediğim biriyle evli kalmak istemiyorum. Sizce bu boşanma sebebi mi sayılır mı? Eşimle bu konuları henüz konuşmadım, içten içe düşünüyorum. Tabiki affetmeyeceğim, ama bir anda evi terkedemem. Şu an kardeşim nikah arifesinde, en azından şu an boşanamam çünkü ailem bu durumdan etkilensin kardeşim üzülsün istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Baslik bosanmali miyim olduguna gore pek emin degilsiniz gibi geldi bana. Insanlarin kirmizi cizgileri vardir ve sizinkileri en iyi siz bilirsiniz.

1. Olay

2. Olay
Balık baştan kokar.
Boşa rahat et.

2. olay olmasaydı biraz daha bekle gözlemle derdim ama maalesef bardağı taşıran damlayı yaşamışsınız

Evde sofra hazırladığınız adamın, bu emeği hiçe sayıp batak oynamaya gitmesi, haber vermeye tenezzül bile etmemesi daha kırıcı geldi bana. Diğer konu da sizin aptal yerine konmanız gibi olmuş.
Diğerinde de güven sarsıcı bir durum. Sevgisinden emin olmadığınız biri ile yola devam etmek zorlar insanı. Konu ne olursa olsun. Huzur denen şey hayatımıza sonradan eklenmiyor, eğer varsa vardır, yoksa yoktur. Ortası da zor.
Kendinizin doğru yerde olduğunu düşünmüyorsanız, yanlış yoldasınız demektir.
Bir de, bu boşanma konularında aile ile ilgili kısma bir yorumum olacak. Ben de boşandım daha önce. Ailemden hiç kimse etkilenmedi bu durumdan. Bir iki sordular, sitem ettiler ama hepsi bu kadar. Herkes kolayca alıştı ve konusu bile açılmadı bir daha. Ama boşandıktan sonra söyledim ben çoğuna. Bir tek anneme, boşanmadan önce söyledim. O da caydırmaya çalıştı önce. Anne mutsuzum, böyle ölüp gitmemi mi istiyorsun dedim. O zaman hak verdi bana ama tabii gene eskilerin kafası, aile kutsaldır vs kafası değişmedi. Hayat sizin, kimse için feda etmeyecek kadar da değerli.
Kardeşinize ve size mutlu bir ömür dilerim bundan sonra. Yolunuza hep iyi insanlar çıksın.
Evet ben işten gelip yorgun argın yemek hazırlıyorum bir telefon etmeyi bile çok goruyor. Ben artik bunaldim. Daha yaşim cok genc bunu haketmiyorum.

1. Olay

2. Olay
Boşan. Aldatma konusunda cok somut bir sey gormemissin ama oraya gidecek tüm kapıları da eşin açmış maşallah tanışma uygulaması yalanlar vs. Ufak gibi görünse de ciddi sorunlar işin içine girdiğinde. Kendini düşün sadece

Ali'nin baldızındaki de ne rahatlık yahu.
İnsanda biraz kadınlık gururu olur. Herkes her şeyden haberdar ve hepsi size rol yapmış ama burada ne Ali'yi, ne nişanlısını ne de maalesef o baldızı suçlayamazsınız. Tek suçlu eşiniz, bunu bile bile sizi öyle bir durumla karşı karşıya bırakmış. Ben aralarında yaşananın o kadarla kalmadığını düşünüyorum, isterseniz bana kalbin bozuk deyin.
Ali ile aralarında bacanak muhabbeti dönecek ama eşiniz sizle evli kalacak. Ne sinir bozucu bir durum.

Erkekler geç olgunlaşır, bazıları da hiç olgunlaşmaz denilir ama 10 yaş gerçekten ciddi bir yaş farkı. Adamın da elle tutulur hiç bir yanı yok ve saydıklarınız boşanmak için gayet yeterli sebepler. Size haber vermeden çıkıp gitmesi, geç saatlerde eve gelmesi,telefonunda tanışma uygulaması olması falan.Normalde telefon karıştırılmasına karşıyım ama demek ki bir şeyler itti sizi buna ve evli bir adamın telefonunda tanışma uygulaması bulunması bile başlı başına boşanma sebebi. Yani özetle;bu adamla evli kalmanızı gerektirecek hiç bir sebep yok ve boşanmanızı gerektirecek güçlü sebepler var.Muhtemelen genç bir kadınsınız ve çocuğunuz da yok, zamanınıza ve gençliğimize yazık.
Ayni görüşteyim. Kardeşimin nikahi olmadan boşanmak istemiyorum ki 1 sene de dolmadi daha. En iyisi onu evden gondermek kardesim evlendikten sonra da boşanmak

Her paragrafınızda ayrı bir sorun.
Evde karısını habersiz bırakıp geç saatlere kadar batak oynayan koca.
Ali,nin baldızıyla hiç gereği yokken yapan program yapıp size saygısızlık yapan ce yeni tanışmış gibi yalan söyleyen ve sizi insanların gözünde de aptal yerine koyan koca ve en önemlisi sizinle evlenmek için evlenmiş plan koca. Öyle evlenmiş ve gayet onun gerektirdiği gibi davranıyor.
Hepsini toplayınca gayet boşanma sebebi bunlar.
Beni salak yerine koymasina çok kirildim. Üç kuruşluk insanlar için insan eşine yalan söyler mi. Ama eminim.başka yalanlar da söyledi. İnsan evli olduğunun farkına varir. Ah ah benim aptal.kafam. hep kendimden ödün verdim.

Gerçekten soruyor musunuz bu soruyu? Sizi çok iğrenç bir ortama sokmuş ve aptal yerine koymuş. Sizden başka herkesin haberi var ve el birliği ile kandırmışlar cidden berbat bir şey.

İhanet konusu ise bambaşka hem unutulmayan bir eski sevgili varmış, hem de hala arayışta. Neden sizin, benim ya da bir başkasının telefonunda o programlardan yokta eşinizde var. Eğer normal bir durumsa sizde indirin bakalım ne yapacak. Lütfen korunun ve hiçbir şekilde hamile kalmayın. Belki vajinismus bile değilsinizdir, boşandıktan sonra sorunun eşinde olduğunu anlayan çok kadın var bu platformda. En yakın zamanda tüm ziynet ve birikimleri alıp çıkın evden ve bu adamı bosayın yoksa çok pişman olursunuz.
Belki de bu olanlardan ötürü bilinaltim eşimle birlikte olmami istemiyordur ve vajinismus olmayabilirim. Bu ihtimal benim de aklima geldi

Ali'nin baldızındaki de ne rahatlık yahu.
İnsanda biraz kadınlık gururu olur. Herkes her şeyden haberdar ve hepsi size rol yapmış ama burada ne Ali'yi, ne nişanlısını ne de maalesef o baldızı suçlayamazsınız. Tek suçlu eşiniz, bunu bile bile sizi öyle bir durumla karşı karşıya bırakmış. Ben aralarında yaşananın o kadarla kalmadığını düşünüyorum, isterseniz bana kalbin bozuk deyin.
Ali ile aralarında bacanak muhabbeti dönecek ama eşiniz sizle evli kalacak. Ne sinir bozucu bir durum.
Neden size kalbiniz bozuk diyeyim ki. Ben de aynı düşüncedeyim. Tabiki buna emin olamam. Neden güveneyim ki artık :KK43: tüm olanlar eşimin suçu, buna izin vermemesi gereken oydu, ama bunu bana hak gördü

Arkadaşlar ben çalışıyorum o sebepten fazla müsait olmuyorum. Müsait oldukca cevap verecegim sizlere

Neden size kalbiniz bozuk diyeyim ki. Ben de aynı düşüncedeyim. Tabiki buna emin olamam. Neden güveneyim ki artık :KK43: tüm olanlar eşimin suçu, buna izin vermemesi gereken oydu, ama bunu bana hak gördü
Evden kovmaktan söz etmişsiniz, böyle bir şeyi eşiniz kabul eder mi? Tavırları pek kabul edecek gibi hissettirmedi bana. Kendi eviniz mi sizin orası yoksa eşinizle ortak eviniz mi yahut onun evi mi?
Erkekler bu süreçte çok çirkinleşebiliyorlar o nedenle sordum.
Kendinize hep güvenin. Siz de başaracak ve bir gün gerçek bir mutluluk yaşayacaksınız.🍀💙

Arkadaşlar ben çalışıyorum o sebepten fazla müsait olmuyorum. Müsait oldukca cevap verecegim sizlere
Bakın ne kadar güzel, işiniz gücünüz var. Kimseye muhtaç değilsiniz. Kardeşinizi düşünüyorsunuz tamam anlıyorum ama bir şekilde ailenizle paylaşın bu fikrinizi. Kim ne derse desin, bir kere geliyoruz bu hayata.

Beni salak yerine koymasina çok kirildim. Üç kuruşluk insanlar için insan eşine yalan söyler mi. Ama eminim.başka yalanlar da söyledi. İnsan evli olduğunun farkına varir. Ah ah benim aptal.kafam. hep kendimden ödün verdim.
Kendinizden ödün verdiğiniz hiçbir ilişki size fayda sağlamaz ve sonuç hep hüsran olur.
Bu da bir hayat tecrübesi olarak olsun.

X