Bosanmaya nasil karar verilir

Erkekler fazla tribe gelmez maalesef suçlu bile olsalar...dengeyi iyi kurmak lazım kızgınlığı kırgınlığı eğer önemli bir sebep yoksa uzatmamakta fayda var.çünkü bir süre sonra bağışıklık yapıyor kaale almıyorlar karılarını...
Diyelim ki kavga ettiniz geçerli bir sebep var haklısınız .bir gece trip attınız ikinci gün bunu naza cilveye çekmezseniz trip onları bunaltır.tabi suç oranına göre değişir 🤣aldatmanın yada şiddetin, zaten tribi ve kavgası olmaz direk boşanma sebebi bana göre ..
Onun dışında fazla kinci olmamakta fayda var.. Çünkü bir süre sonra gerçekten sıkılıp ne halin varsa gör moduna geçiyorlar
Sizin durumunuzu pek kavrayamadım kavga sebeplerinizi bilmiyorum ..ama siz eski ilgili,peşinizden koşan sizi sürekli şımartan eşinizi istiyorsunuz..
Aldatıyormu bilemem...ama bazı konularda oda sıkılmış belli..

Yani şu cevaptan bile ben yanlış hareket ettiğiniz düşüncemi haklı buluyorum. Bunalıma giren birini Dr çok kolay götüremezsiniz herşey anlamsız gelir soğur bu gayet normal. Benim aklıma aldatmak gelmedi sürekli ev iş iş ev giden biri corona dönemi üstüne bu duyguyu yaşaması çok doğal, aklınıza neden aldatma geldi? Çok sıradan bir yaşamdan insanlar sıyrılmak isteyebilir oyunda ark bulup konuşadabilir. Hayat bu insan olmak farklı bizlerde daha kötü daha iyi hissedebiliriz bunu veya daha farklısın yaşayabiliriz. Ben bunalıma girdim desem eşimin yanımda olmasını isterim ama bunu zekice bir yolla yapmasını isterim. Mesela gezmek gibi mesela ortam değişikliği gibi tatil gibi sürekli dinlerim duygusunu düşüncesini belki ben gidip Bi Dr anlatırım bunları sonra akıl danışırım. Böyle sebeplerden boşanmak mantıklı değil ben bir daha düşünmenizi tavsiye ederim. Hele ki size bu kadar yıl iyi davranmış iyi hissettirmiş bir eşiniz varsa zor günde hemen bırakmayı düşünmek bana iyi düşünce gibi gelmiyor. Ha belkide aldatıyordur onu o zaman düşünürsünüz. Şimdi elinizde olanlarla hareket edin.
Bu dediklernzi yapmaya calstim disari cikmak istemedi dinlemek dediniz keske anlatsaydi sabaha kdr da dinlerdim.eve tikilip kaldikca bnde ne dsuncegimi apcagimi sasirdim cunku ben onu hep hayattaki sansim diye anlatirdim oyleydi.ben onu zor gunde birakma pesinde degilimki o beni surekli uzaklastim sogudum diyerek aglarken bile alay ederek bosanmaya aylrdir zorluyor gitmeyen benim bence coktan gitmeliydim

Bu dediklernzi yapmaya calstim disari cikmak istemedi dinlemek dediniz keske anlatsaydi sabaha kdr da dinlerdim.eve tikilip kaldikca bnde ne dsuncegimi apcagimi sasirdim cunku ben onu hep hayattaki sansim diye anlatirdim oyleydi.ben onu zor gunde birakma pesinde degilimki o beni surekli uzaklastim sogudum diyerek aglarken bile alay ederek bosanmaya aylrdir zorluyor gitmeyen benim bence coktan gitmeliydim
Bunalım dediğiniz şeyin tam kendisi aslında bu benim demeye çalıştığım şu bunları şu dönemde söylemesi çok normal bunalımda ise doktora gitmek istememesi de normal yanaşmaz öyle şeylere Dr hep öyle anlatıyor bende uzun süreçtir psikoloji ye ilgi duyuyorum azda olsa süreç böyle işliyor. O dönemeçten çıkması çok zor dr a gitse keşke ama gitmez direnir ve ilerisi daha iyi olmayabilir.. Büyük bir sakinlikle dinleyin soru sormadan neyin var demeden yargılamadan size zamanla açılacaktır ama sabır önemli bende ketum biriyimdir içsel yaşarım belki elinizde öyle, sakin kalın olmadı gidip Dr ile siz görüşün Bi yol göstersin size

Bunalım dediğiniz şeyin tam kendisi aslında bu benim demeye çalıştığım şu bunları şu dönemde söylemesi çok normal bunalımda ise doktora gitmek istememesi de normal yanaşmaz öyle şeylere Dr hep öyle anlatıyor bende uzun süreçtir psikoloji ye ilgi duyuyorum azda olsa süreç böyle işliyor. O dönemeçten çıkması çok zor dr a gitse keşke ama gitmez direnir ve ilerisi daha iyi olmayabilir.. Büyük bir sakinlikle dinleyin soru sormadan neyin var demeden yargılamadan size zamanla açılacaktır ama sabır önemli bende ketum biriyimdir içsel yaşarım belki elinizde öyle, sakin kalın olmadı gidip Dr ile siz görüşün Bi yol göstersin size
Sagolun onerileriniz icin tesekur ederim en azindan farkli bi acidan da bakmis oluyorum belki haklisinizdir yani umarim😔 ptesi dr gidicem beli bi yol gosterir bana.umarim sorunu bunalimdir😪cnku hala gelip yine sarilacak solediklerine pisman olup ozur dileyecek saniyorum😥

İlk 3 sene güzeldi ama hata yaptık erken yaşta evlenmekle. Birkaç sene flört etseydik ayrılırdık. Evliliğim süresince psikolojik şiddet hep gördüm.
Neden evlenmiş? O yaşta ben cazip gelmiştim. İlk kız arkadaşıyım. Ama ilerleyen senelerde ben ve Türkiye'de yaşamak ona yetmemeye başladı. En sonunda yerini ayarlayınca terk etti.
Ben mutluyum evet. Boşandıktan sonra ilk sene çok zorlandım. Kendimi kağıt mendil gibi kullanılıp, bir kenara atılmış hissediyordum. 35 yaşında bir başıma kalmıştım. Ailem bana acıyarak bakıyordu. Bir senenin sonunda ex eşimin yeniden evlendiğini duyunca hayatımın iplerini ele almaya karar verdim. O kendine yeni bir sayfa açtıysa bende geçmişte debelenip durmamalıyım dedim. İşime dört elle sarıldım. Sosyallestim. Yeni insanlar tanıdım. Boşandıktan 5 sene sonra bende evlendim. Tüp bebek tedavisi gördüm. Şimdi 5 aylık hamileyim. Bu eşim Allah razı olsun bana iyi davranıyor. İlgileniyor.
Allah herkesin kalbine göre versin. Muhakkak yaşadığımız herşeyin bir sebebi vardır. Belki de yanlış yaptığım evlilik sayesinde şu an daha akıllı davranıyorum. Kimbilir 🤷🏻‍♀️
çok çok sevindim. Allah analı babalı büyütsün.

Bana aldatiyor gibi gelmedi. Iliski yipranmis.
Yillarca size Cok iyi davranmis, ayni karsiligi
Sizdende alabildimi. Belki farkinda olmadan
Onu yordunuz, iliskiden bikti.
Bilemiyorum, insallah duzelirsiniz

Sagolun onerileriniz icin tesekur ederim en azindan farkli bi acidan da bakmis oluyorum belki haklisinizdir yani umarim😔 ptesi dr gidicem beli bi yol gosterir bana.umarim sorunu bunalimdir😪cnku hala gelip yine sarilacak solediklerine pisman olup ozur dileyecek saniyorum😥
Rica ederim Dr için hazır olmak önemli belki işinize yarar online olarakta seanslar yapılıyor yani iyi bir dr bulup Online dan seans ayarlayabilirsiniz. Sadece destek olun başka biri ile konuşsa bile müdahale etmeden uzaktan gözlemleyin. Oyunda ki kişiyi tanımıyor rahat konuşabilir içini dökebilir birde bu yönden bakın. Sonuçta elinizde olsa bazı şeyleri çok rahat dile getitemeyebilir. Bol şans diliyorum🍀

Negatıf hıslerınız yazınıza burunmus .İçim karanlık doldu bır anda .Aldattımı sızı

Ic sesime tercuman olmussunuz.

Adam aldattimi bilemem ama adam bence cok yorulmus. konu sahibi cok duygusal ve surekli aglayan biri oldugunda bahsetmis. Dusunsenize karsinizda biri surekli agliyor. Karsi taraf Surekli aldatmadim diye yeminler ediyor. Mutlu iliskinizden bahsetmissiniz ama mutlu iliski demek taraflardan birinin surekli zir zir aglamasi, diger tarafin onu kontrol edip teselli etmesi degildir. Uzun vadede bu insani cok yorar. Kimse de boyle birine saygi duymaz.

Erkekler fazla tribe gelmez maalesef suçlu bile olsalar...dengeyi iyi kurmak lazım kızgınlığı kırgınlığı eğer önemli bir sebep yoksa uzatmamakta fayda var.çünkü bir süre sonra bağışıklık yapıyor kaale almıyorlar karılarını...
Diyelim ki kavga ettiniz geçerli bir sebep var haklısınız .bir gece trip attınız ikinci gün bunu naza cilveye çekmezseniz trip onları bunaltır.tabi suç oranına göre değişir 🤣aldatmanın yada şiddetin, zaten tribi ve kavgası olmaz direk boşanma sebebi bana göre ..
Onun dışında fazla kinci olmamakta fayda var.. Çünkü bir süre sonra gerçekten sıkılıp ne halin varsa gör moduna geçiyorlar
Sizin durumunuzu pek kavrayamadım kavga sebeplerinizi bilmiyorum ..ama siz eski ilgili,peşinizden koşan sizi sürekli şımartan eşinizi istiyorsunuz..
Aldatıyormu bilemem...ama bazı konularda oda sıkılmış belli..
Evet digru galiba ben onceden sanardimki ben napsamda o benden hic uzaklasmaz oyle hissettiriyodu omur boyu bitmicek bi sevgiymis gibi..
Bana aldatiyor gibi gelmedi. Iliski yipranmis.
Yillarca size Cok iyi davranmis, ayni karsiligi
Sizdende alabildimi. Belki farkinda olmadan
Onu yordunuz, iliskiden bikti.
Bilemiyorum, insallah duzelirsiniz
Yani onceden bi donem belki onn kdr ii davranmadm ama ustunden col zmn gecti son donem evde birlikte iiydik yani guzeldi onun bana bunalmdaym ddgnde hersey iiydi evde

9 yillik evliyim esimle birbirimiz icin cok emek verdik 14 yildir birlikteyiz.son 1 seneye kadar esim beni el ustunde tutardi.sarilmadan uyuyamazdi basit bi sebepten tartissak isyerime gelirdi gonlumu alirdi her sabah operek uyandirirdi ben mutfaktayken gelir sarilirdi...hassas bir insanim.kalbim dilimdedir uzulunce hemen aglarim sabahinda ise gidecegi gecenin 3unde agladimmi diye eliyle kontrol edip benimle konustugunu bilirim...boyle yillarca ilgisi sevgisi olan evden ise isten eve duzgun biriydi benim gozumde.simdi isler cok karisti surekli bi soguma mevzusu var.1 yil once bi kac hareketi soguk geldi kirildim icime kurt orda dustu.9 ay once basta sebepsiz uzaklastim dedi surekli inisler cikislar kararsizliklar ben cozmeye calistikca isler kotulesti sogudum dedi sonra guvenimi zedeledi gidecwktim durdurdu pismanmiydi vijadanmi yapti bilemem 1 ay falan baya bi ugrasti ama ben bedel odetmeye calistim bida korksun diye ama korkmak yerine bikti yafa unutmicagimdan emin oldu.simdi.artik acik.acik.dile getiriyor sogudugunu bazende mutlu olamicagimizi falan zirvaliyor ben yapilanlari unutmazmisim surekli dile getirirmisim ole dio...cooook bocaladim cunku beklemedigim yerden fena vuruldum.sınır cizemedim cozmeye calistim.konusmaya calistim kavgalar ettik bu surecte analtilacak anlatilamayacak bircok sey oldu.bosanmak istedi evden gittim sonra almaya geldi ama sucunu pek bilmeden. bende uzatamadim cnku kayinvalidemlere gitmek zorundaydim saglik sorunu olan vardi sonucta gitmessem birde bu karisiklik cikacakti.eve gelmeye korktugumu soledim kendinden eminmiydi bilmem ama bidaha uzmicem dedi.ama oyle olmadi.bu sozleri bi kac gun tuttu.ben onla eve dondum sevilmedigimi hissediyorum dedigim anda basa sardi.guvenim azaldi kalbim cok kirildi ama vazgecemedim hep duzelir belki diye cunku biterse onunla eskiden oldugu gibi bir iliskim bidaha olabilecegini hic sanmiyorum.son bi kac haftadir iyice sarpa sardi alay eder gibi konusuyor eskiden gozumun icine bakan insan?aldatiliyomuyim bilmiyorm cok kez sordum.ezanda bile yeminler etti kurana el basti yeminine inandim.bunu hala soyluyor ama benim icin hic cabalamiyor. evliliginde benzer durumda bosanan arkadaslar var mi hic pisman oldunuzmu?cok korkuyorum ve mutlu gunlerimizi cok ozledim.duzeltmeye calistikca bozuldu kafam cok karisik bu iliski anca gidersem duzelir ama ya gidisimle hepten bitersek?beni kaybetmekten korkmasinin tek yolu ayrilmakmidir?yoksa ben bosunami ugrasiyorum...duzelmicekse nasil anlarim? kafam soruyla dolu.bu arada yardimci olmak istemeyene saygi duyarim yorum yapmadigi surece.basa gelmeden kimse anlamiyomus emin olun hersey kabak gibi ortada bile olsa goremiyorum....
Konu sahibi nasılsın ve son durumunu merak ettim.

X