BOSCH BEYAZ EŞYALARIM

neyil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2014
69
10
Kızlar merhaba ben uzun araştırmalarım sonucu beyaz eşylarımın hepsini bosch almaya karar verdim. Yine de karar veremediğim tonlarca şey var. Şimdilik ilk sorunum ocak fırın davlumbaz setim.
Öncelikle mutfağım da yeni yapılcak onu belirteyim ve ben beyaz dolaplar, ferah modern-şık bir mutfak istiyorum. Beyaz eşyalarımın hepsini de bu yüzden gri almaya karar vermiştim. İz bırakmayan inox alcaktım. Ta ki davlumbaza gelene kadar. Ya hepimizin gördüğü bildiği klasik gri davlumbazlardan alıcam ya da cam davlumbazlar var eğik acayip estetik onlardan alıcam -ki ben estetik olarak camları çok daha beğendim.- Sorun şu ki siyah camdan çoğu kişi şikayetçi temizlik konusunda. Ama memnun olanlar da var cam iyi temizlenio ona göre temizleme şartları var diye..Tabi ona uygun olan da siyah cam ocak. O konuda da bir sürü yorum var leke tutuyor temizliği zor vs. diye ama son modeller ve en güzelleri de hep cam ocaklar. sadece ceramik cam ocakla sert cam ocak arasındaki farkı anlayamadım. ben de acaba beyaz cam setten mi alsam diye düşündüm. temizlik konusunda hem göstermez hem cam diye şık da durur. ama mutfağım bembeyaz mı olur ya da siyah şıklığından vazgeçmemeli miyim.. ya da rahatlığı önemseyip gri eski tip davlumbaz ve siyah cam ocak mı almalıyım kafamda deli sorular gerçekten. bu hafta da almam gerekiyor. yardım kızlaaarrrr :KK43:((

siyahların temizliği çok zor oluyomuş, ki bence camın temizliği ekstra zor olur. bence kolay temizlenebilir bişey al sonrasında estetiğinden ziyade temizliğine önem vereceksin.

Ben siyah cam ocak ve inox davlumbaz kullanıyorum. Bosch tüm beyaz eşyalarım. Öncelikle kesinlikle Bosch almalısın. Siyah ocak kısmında leke ve temizlik açısından daha çok kirli gözükebiliyor. Bu sebep ile ocağı inox şık bir seriden alabilirsin. Davlumbaz için bu kadar kirlenmez yeni şık görünümlü eğik olanlar daha güzel onlardan al bence. Daha kullanışlı davlumbaz için yağ buhar lekesi kolay çıkıyor cam dan çünkü inox a göre.

Bu arada ürünleri ucuza almak istiyorsan da benim aldığım bir site var fiyatimbu.com oradan al derim. Diğer sitelere göre daha avantajlı çünkü senin belirlediğin fiyata ürünleri temin ediyorlar hem de yetkili bayiden sıfır garantili ürünler. http://www.fiyatimbu.com/

arkadaşlar beyaz eşya konusunda karar veremiyorum.. kimi boschtan şaşma diyo kimi ben kullanıyorum memnun değilim diyo.... ailem vestel ya da arçelik diyo garanti ve servis ağı konusunda iyiler... kafam cok karısık... :KK43:

Bence vestel daha yeni sayılır beyaz eşyada alma derim... Arçelikle ilgili de ben bu yaşıma kadar iyi duyduysam bi o kadar da kötü duydum... Bosch u her zaman iyi duydum... Ben de evimin eşyalarını bosch dan aldım çok da memnunum...
Bu arada ankastre setim siyah cam... Ev satın alırken içinde vardı ev full olduğu için değiştirme şansım olmadı... Görüntü gerçekten çok hoş aöa temizliği biraz zahmetli... Sildiğin an hafif leke olsa bile ışık açmadığın sürece tertemiz görünüyor ama özellikle davlumbazın ışığını açtığın an nasıl temizlik yaptığını görrüyorsun : ))

QUOTE="perikanadi, post: 40867990, member: 525112"]Bence vestel daha yeni sayılır beyaz eşyada alma derim... Arçelikle ilgili de ben bu yaşıma kadar iyi duyduysam bi o kadar da kötü duydum... Bosch u her zaman iyi duydum... Ben de evimin eşyalarını bosch dan aldım çok da memnunum...
Bu arada ankastre setim siyah cam... Ev satın alırken içinde vardı ev full olduğu için değiştirme şansım olmadı... Görüntü gerçekten çok hoş aöa temizliği biraz zahmetli... Sildiğin an hafif leke olsa bile ışık açmadığın sürece tertemiz görünüyor ama özellikle davlumbazın ışığını açtığın an nasıl temizlik yaptığını görrüyorsun : ))
[/QUOTE]

Herkesten bosch duyuyorum vesteli aklimdan çıkardım artik..

hotpoint ariston icin ne dusunuyorsunuz, hboschun kurutmali camasir makinasi fiyat olarak biraz fazla geldi bize. Bu yüzden hotpoint e baktim ama bilemiyorum kurutmali o kadar ihtiyacim olur mu ya da kurutmasiz alırsam pisman olur muyumR

ablam ariston aldı herşeyini.hiç memnun kalmadı çamaşır makinesi kokuyor.bulaşık makinesi çiziyor.buzdolabıda çok sesli diyordu.

X