Boy Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tolstoyevski

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2017
789
781
Edit : Boyum gayet iyi ve idealken niçin bu kadar sorun etmişim teessüf ediyorum yine. Sanırım dev görmüşüm herkesi özsaygı mefhumu oluşmadığından kendim adına.20li yaş ilerlerken durup belki birkaç ay önce açtığım konuya gülmek de güzelmiş. :)

açtığım konu :

Herkese merhaba,
bundan 1 yıl öncesine kadar kendiyle inanılmaz barışık, ayrıca hiçbir şeyi kolay kolay takmayan bir yapıya sahiptim. Ta ki üniversiteye geçene kadar. Allaha şükürler olsun,elbette sakat olmaktan,ya da başka sağlık sorunlarından bin kat iyidir ve halime şükretmesini de biliyorum lakin, boyum 160 ve ünide nerdeyse kısa kız yok denecek kadar az,yeni nesil uzun mu geliyor anlamadım aralarında özgüvenimi kaybetmiş gibi hissettim başladığımdan beri.Sürekli takıldığım arkadaşlarımda 170 civarlarında ve onların yanında kendimi çocuk gibi hissediyorum bazen. Pilates yapıyorum bi süredir belki esnemeyle uzar diye ama ara ara aklıma takılıyor, çok faal olup insanların hayatlarına dokunmak onlara yardım etmek en sevdiğim şeylerden biri ama bazen boyum nedeniyle kendime olan özgüvenimi kaybediyor içimdeki iyi enerjiyi dışarıya tam yansıtamıyorum.. Bu dert mi diyeceksiniz belki ama, olumsuz cevaplar vermeden, 20 yaşında boyunu uzatmayı başaran olduysa neleri denediğini, (özellikle ibrahim saracoglunun kürü gercek mi deneyen oldu mu)yazabilirse çok sevinirim, ben bu uzamayı hem özgüven, hem de insanlar arasında enerjimi tam anlamıyla yansıtabilmek için istiyorum. Evet insanların sadece boyla var olmadığını biliyorum ama bazen insan kötü hissedebiliyor kendine söz geçiremiyor. Şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleyen: Moderatör:
Boyunuz bir iki sene daha birkaç cm uzayabilir. Ama çok ciddi bir boy artışı genellikle beklenmez. Farklı yöntemlerle boy uzatma hakkında çok bilgim yok açıkçası. Ama benim 1.30 cm ve 9. Sınıf bir öğrencim var. Boyunuz kısa değil aslinda.

Saraçoğlu'nun kürü işe yarıyor ise de boy uzama çağında olan bireylere yarıyordur.
Kızlarda boy uzaması 16-18 yaşına kadar sürüyor diye biliyorum.. Pilates ile en fazla postürünüz düzelir, kaslarınız uzar 2,3 Cm fark ettirebilir. Ama siz yine de pilatesi bırakmayın derim. Ebru Şallı da 167 ama postürü o kadar düzgün ki daha uzun görünüyor.

Saraçoğlu'nun kürü işe yarıyor ise de boy uzama çağında olan bireylere yarıyordur.
Kızlarda boy uzaması 16-18 yaşına kadar sürüyor diye biliyorum.. Pilates ile en fazla postürünüz düzelir, kaslarınız uzar 2,3 Cm fark ettirebilir. Ama siz yine de pilatesi bırakmayın derim. Ebru Şallı da 167 ama postürü o kadar düzgün ki daha uzun görünüyor.
ibrahim saraçoğlu kendi yayınında 19 yaşından sonra da deneyip 3-4 cm uzayanlar olduğunu hatta 23 yaşında 1 cm de olsa bu kürle uzayan bir bayanın olduğunu söyledi. Bilemiyorum ne kadar doğru, ama deneyen var mı çok merak ediyorum

160 cm kısa değil az topuklu ile 165-167 olur.siz kısa değilsiniz şimdikiler çok uzun.Benim 12 yaşındaki kızım 165 cm 39 numara ayakkabı giyiyor:KK57:Şimdikiler çok uzun maşallah
evet ve onların yanında çocuk gibi kalmak zoruna gidiyor insanın =) topuklu ile bile yetişemiyorum en az 170ler =))

Kilo sorunun yoksa boyunun kısa olması aslında avantajlı bi şey, daha genç görünürsün yaşın ilerleyince anlarsın, bence hiç dert etme.. boy konusu gündeme geldiğinde de boyumdan çok memnunum de herkese, özgüvenli ol.. ben 162'yim çok memnunum boyumdan, eskiden ben de takardım kafama daha uzar mıyım diye araştırdım, ayrıca herkes aynı standartlarda olacak diye bi şey yok

ibrahim saraçoğlu kendi yayınında 19 yaşından sonra da deneyip 3-4 cm uzayanlar olduğunu hatta 23 yaşında 1 cm de olsa bu kürle uzayan bir bayanın olduğunu söyledi. Bilemiyorum ne kadar doğru, ama deneyen var mı çok merak ediyorum
Belki kemik yaşı küçüktür olabilir. Fakat 1 cm çok da fark ettirmez sanki.. Sizin hedefiniz nedir ?

162 cm boyum. Kendimi çok seviyorum nedense :KK70:

Üzgünüm ama 20 yaşında uzayan hiç görmedim, duymadım.

160 bence çok kısa değil. Az topukluyla bile 165-168 olursun o da haliyle yeter bence..

Üstelik pilatesle uzatacağın miktarı 2-3 cm diyorsun, 170 boyun yanında yine kısa ki. Bu kadar ince hesaba ne gerek var? Boşver bence gayet iyisin sen yine kendinle barış :)

Uzasan 2-3 cs uzatsın bu da seni uzun boylu hale getirmez ki

Boyum 163 ve hiç kendimi kısa hissettiğim ortam olmadı benim çevrem mi çok kısa acaba

Ben 152yim. Bu güne kadar bir kere kötü hissetmedim kendimi. Bodur tavuk her daim piliç boşverin! 30 yaşındayım, kafamda şapka var diye market alkol satmadı, kimlik göstermek zorunda kaldım. Bir kaç seneye aşarsınınız bunları hem 160 çok da ayarında bence.

evet ve onların yanında çocuk gibi kalmak zoruna gidiyor insanın =) topuklu ile bile yetişemiyorum en az 170ler =))
Büyük kızım 14 yaşında 162 cm kardeşini kıskanıyor.Sürekli süte harnup unu karıştırıp içiyor,kabak çekirdeği yiyor uzamak için:KK48:Halbuki o kısa değil ,kardeşi uzun.Gelde anlat:işsiz:Takmayın her yaşta genç ve güzel görüneceksiniz.Bunu düşünüp mutlu olun.

Bu yaştan sonra pilates ile falan max 2 cm uzarsınız, çok umutlanmayın.
Ama sizin boyunuz gayet iyi, topuklular ile 170 olursunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X