Boy Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında 5-6 cm kadar uzasam hiç fena olmaz =) Kendime hedef koymadım olabilitesi varsa ne kadar olacaksa olsun diyorum açıkçası
Yani amacın doğrultusunda yapacağın hiç bişeyin sana zararı olmayacak :) sağlıklı beslenme, pilates, yüzme, ip atlama, voleybol vs. Boyun uzamasa dahi sana kazandıracağı başka bi çok şey olur. Denemekte fayda var...

160 bence çok kısa değil. Az topukluyla bile 165-168 olursun o da haliyle yeter bence..

Üstelik pilatesle uzatacağın miktarı 2-3 cm diyorsun, 170 boyun yanında yine kısa ki. Bu kadar ince hesaba ne gerek var? Boşver bence gayet iyisin sen yine kendinle barış :)
Pilatesle 3 cm uzadim.

Saglik olsun sevin kendinizi. Yeni nesil bana itici geliyor. Cok iriler. Koca koca ayaklar falan.
Kaç yaşındaydınız peki?

Bende boyunun uzamasını istiyorum. 162 cm boyum. Ender saractan dinlemiştim hafta da iki üç defa balığın özellikle sırt kısmındaki kahverengi yerle birlikte kızların Melisa çayı içmesi boylarını uzatabilir demişti. 20 yaşındayken ekstra çabalarla 2 3 santim uzayabilirmişiz. Ben araştırmıştım. Boy uzaması için özellikle omurgayı çalıştıran egzersizler yapmak gerekiyormuş. Geçen eczaneden balık yağı aldım. Eczacı uzamaz dedi ama aklımda kalmasın. Belki bi faydası olur. Çok fark etmez gibi duruyor ama aslında belli oluyor

Ben 162 yim peşimden ne uzun boylu adamları koşturdum, en son erkek arkadaşım 194'tü. Hatta uzun kız arkadaşlarım artık bize bırak uzunları, boyuna uygun birini bul diye şaka yaparlardı. :KK22:
Mesele kesinlikle boy falan değil. Özgüven, sempatik olmak, hoş sohbet, güler yüzlü olmak ve komplekssiz olmak.
Son olarak minyonluk candır gerisi heyecandır.:KK8:

Ayni yaslarda oldugumuzu tahmin ediyorum, ben 150yim, evet yeni nesil bence de cok uzun genel olarak hem de yasadigim yerden oturu bir suru Kuzey ve Dogu Avrupali insanlarla beraber yasiyorduk (ki onlar daha da uzunlar) boyumdan dolayi hic kompleks duydugumu hatirlamiyorum. Genel olarak ozguvenli bir insan sayilmam, suratimi hic begenmem mesela ama ozguvenle boyun hic ilgisi yok. Saglikli bir vucudun varsa en son dusunecegin sey uzuvlarinin boyutu olmali, biliyorum cok klise bunlar ama bir sure bunlar uzerinde dusunursen icsellestirirsin. Bahsettigin kurden haberim yok ama mucize yaratacagini dusunmuyorum, kendini oldugun gibi sevmek en dogrusu bence.

Aklıma gelmişken, kız kardeşim 160 civarında, 18 yaşında. 2 aydır boy uzatan bir spor salonuna gidiyor. 3 cm uzamış(ne kadar doğruysa). Siz de öyle bir spor salonuna gidebilirsiniz. Galiba esneme hareketleri yaptırıyorlarmış.

Bende boyunun uzamasını istiyorum. 162 cm boyum. Ender saractan dinlemiştim hafta da iki üç defa balığın özellikle sırt kısmındaki kahverengi yerle birlikte kızların Melisa çayı içmesi boylarını uzatabilir demişti. 20 yaşındayken ekstra çabalarla 2 3 santim uzayabilirmişiz. Ben araştırmıştım. Boy uzaması için özellikle omurgayı çalıştıran egzersizler yapmak gerekiyormuş. Geçen eczaneden balık yağı aldım. Eczacı uzamaz dedi ama aklımda kalmasın. Belki bi faydası olur. Çok fark etmez gibi duruyor ama aslında belli oluyor

O büyüme çağındaki çocuklar için geçerli yalnız..

Ben liseden beri 163üm vallahi, yıllaaardır asla boyum uzamadı. 1 cm bile uzamadım. Bence bu boylar gerçekten avantaj, benim annem de 160 boyunda, minyon.. yaşını asla göstermiyor. 40 yaşında sanıyor herkes:)) Beni de yaşımdan küçük zannediyorlar, ben çok çok mutluyum bu durumdan. Ayrıca ben bu boylarda olan kadınları çok beğeniyorum, daha hoş geliyorlar benim gözüme. Kafaya takılacak bir şey asla değil..

Herkese merhaba,
bundan 1 yıl öncesine kadar kendiyle inanılmaz barışık, ayrıca hiçbir şeyi kolay kolay takmayan bir yapıya sahiptim. Ta ki üniversiteye geçene kadar. Allaha şükürler olsun,elbette sakat olmaktan,ya da başka sağlık sorunlarından bin kat iyidir ve halime şükretmesini de biliyorum lakin, boyum 160 ve ünide nerdeyse kısa kız yok denecek kadar az,yeni nesil uzun mu geliyor anlamadım aralarında özgüvenimi kaybetmiş gibi hissettim başladığımdan beri.. Sürekli takıldığım arkadaşlarımda 170 civarlarında ve onların yanında kendimi çocuk gibi hissediyorum bazen. Pilates yapıyorum bi süredir belki esnemeyle uzar diye ama ara ara aklıma takılıyor, çok faal olup insanların hayatlarına dokunmak onlara yardım etmek en sevdiğim şeylerden biri ama bazen boyum nedeniyle kendime olan özgüvenimi kaybediyor içimdeki iyi enerjiyi dışarıya tam yansıtamıyorum.. Bu dert mi diyeceksiniz belki ama, olumsuz cevaplar vermeden, 20 yaşında boyunu uzatmayı başaran olduysa neleri denediğini, (özellikle ibrahim saracoglunun kürü gercek mi deneyen oldu mu)yazabilirse çok sevinirim, ben bu uzamayı hem özgüven, hem de insanlar arasında enerjimi tam anlamıyla yansıtabilmek için istiyorum. Evet insanların sadece boyla var olmadığını biliyorum ama bazen insan kötü hissedebiliyor kendine söz geçiremiyor. Şimdiden teşekkür ederim
30 yaşındayım.Boyum 1.61 45-46 kiloyum.Beni görenler asla yaşıma inanmıyor.10 sene sonra bu iltifat çok hoşuna gidecek ve zaten boyunu önemsemiyor olucaksın:) Bu hayatında değiştirebileceğin bir durum değil çünkü.Lisede boyu 1.80 arkadasım vardı.Ayakları 42 numaraydı ve topuklu ayakkabı bulamıyordu.Başka bir arkadasım da boylu ve birazda yapılı olduğu için yanımda ablam gibi duruyordu.Kendi diyordu resmen ablan gibi duruyorum diye.Sonuç itibari ile 20 yasında 1.60 30 yaşında 1.61 biri olarak minyon olmak kötü birşey değil.Etrafındaki herkes benden uzun ama sonucta boyum 1.30 değil.Üzerime göre bulabildiğim milyonlarca yer var.Pazarlarda magazaların cocuk bölümlerinde değişik şeyler var.Fiyatları neredeyse yarı yarıya.Ayrıca benden tavsiye tarihte boyu kısa insanları araştır.

Aslında 5-6 cm kadar uzasam hiç fena olmaz =) Kendime hedef koymadım olabilitesi varsa ne kadar olacaksa olsun diyorum açıkçası
Bence siz uzama düşünesini kafanızdan çıkarın.Uzamıcaksınız çünkü.Sporu mutlu olun diye yapın beklentinizi karsılasın diye değil.Çünkü 20 yaşından sonra 5-6 cm uzama bana biraz gercek dısı geldi.Kabullendikçe takmıcaksınız.

Bodur tavuk her daim piliç diye bir laf vardır. Ben 175’im ama daha kısa olmak isterdim. Uzunsanız kilo alınca hoş durmuyor,kilo verince kötü görünüyor.kazulet,sırık gibi laflara gıyaben maruz kalıyorsunuz.
En güzeli minyon olmak. Ha illa uzamak istiyorum diyorsanız belki çok etki etmez ama basketbol oynamanız belki fark yaratabilir.

Herkese merhaba,
bundan 1 yıl öncesine kadar kendiyle inanılmaz barışık, ayrıca hiçbir şeyi kolay kolay takmayan bir yapıya sahiptim. Ta ki üniversiteye geçene kadar. Allaha şükürler olsun,elbette sakat olmaktan,ya da başka sağlık sorunlarından bin kat iyidir ve halime şükretmesini de biliyorum lakin, boyum 160 ve ünide nerdeyse kısa kız yok denecek kadar az,yeni nesil uzun mu geliyor anlamadım aralarında özgüvenimi kaybetmiş gibi hissettim başladığımdan beri.. Sürekli takıldığım arkadaşlarımda 170 civarlarında ve onların yanında kendimi çocuk gibi hissediyorum bazen. Pilates yapıyorum bi süredir belki esnemeyle uzar diye ama ara ara aklıma takılıyor, çok faal olup insanların hayatlarına dokunmak onlara yardım etmek en sevdiğim şeylerden biri ama bazen boyum nedeniyle kendime olan özgüvenimi kaybediyor içimdeki iyi enerjiyi dışarıya tam yansıtamıyorum.. Bu dert mi diyeceksiniz belki ama, olumsuz cevaplar vermeden, 20 yaşında boyunu uzatmayı başaran olduysa neleri denediğini, (özellikle ibrahim saracoglunun kürü gercek mi deneyen oldu mu)yazabilirse çok sevinirim, ben bu uzamayı hem özgüven, hem de insanlar arasında enerjimi tam anlamıyla yansıtabilmek için istiyorum. Evet insanların sadece boyla var olmadığını biliyorum ama bazen insan kötü hissedebiliyor kendine söz geçiremiyor. Şimdiden teşekkür ederim
belki sana moral olur ben 1.50 yim senin boyunda alsam dunyalar benim olurdu haline șükret

Maalesef canım uzamıyor. Boyumuz ve yaşımız aynı, bende senin gibi boyuma bi ara çok fazla takmıştım araştırdım, ergenliğe girdikten bir süre sonra (yanlış hatırlamıyorsam ilk reglden üç dört yıl sonraydı) boyun uzamasına yarayan kıkırdak yapı kemiklerşiyormuş bu yüzden de uzama duruyormuş. Esnemeyle olabilirse bilmiyorum. Ben bayağıda asıldım sallandım falan bir süre sonra bir baktım taş gibi kol kaslarım olmuş. :KK70:

Ben 160 boyla gittim 180 adama aşık oldum :KK12:
benimde uzunlar dikkatimi çekiyor,beğeniyorum, ayrıca uzun birine aşık olunca boyu sorun edip bakmaya cesaret edemediniz mi? :) bence enerji meselesi bunlar. uzun birine aşık olunca ona göre kısa kaldığınızda ona aşık olma hakkınız yokmuş gibi mi düşündünüz ki boyle yazmissiniz ? :)

Maalesef canım uzamıyor. Boyumuz ve yaşımız aynı, bende senin gibi boyuma bi ara çok fazla takmıştım araştırdım, ergenliğe girdikten bir süre sonra (yanlış hatırlamıyorsam ilk reglden üç dört yıl sonraydı) boyun uzamasına yarayan kıkırdak yapı kemiklerşiyormuş bu yüzden de uzama duruyormuş. Esnemeyle olabilirse bilmiyorum. Ben bayağıda asıldım sallandım falan bir süre sonra bir baktım taş gibi kol kaslarım olmuş. :KK70:
esneme hareketleri her yaşta fayda edebilir bence =) özellikle pilates, deneyeceğim bakalım. :)

benimde uzunlar dikkatimi çekiyor,beğeniyorum, ayrıca uzun birine aşık olunca boyu sorun edip bakmaya cesaret edemediniz mi? :) bence enerji meselesi bunlar. uzun birine aşık olunca ona göre kısa kaldığınızda ona aşık olma hakkınız yokmuş gibi mi düşündünüz ki boyle yazmissiniz ? :)
Üniversitedeyken 1.80 lik dalyan gibi cocuklar bakardı,sevgili olmak isteyen cok oldu ama ben onlardan 3-4 yaş büyüktüm.Bana uymadı:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X