Böyle anneler niye var?

Allah rahmet eylesin, çok üzüldüm, intihar etti yazınca bir şekilde kurtulmuş sandim ama öyle değilmiş:KK43:( Böyle anneler niye var bilmiyorum ama varlar işte. Kendi çocuğunu öldüren, çalıştıran, çok kötü şiddet uygulayan... Insanlar kendinden emin olsa bile karşıdaki kişi için anne veya baba olabilir mi diye düşünmeli biraz da... Burda da bu kadar olmasa da böyle konular okuyup niye böyle birini baba yaptın diyoruz mesela. Erkekler kulübü olsa belki niye böyle birini anne yaptın diyeceğiz... Ebeveynlik için sınav, mülakat vs olmalı belki de... Çok etkilendim bu saatte ya... Umarım ej az hasarsız atlatırsınız bu süreçleri.

Evet çıkardım tamamen hayatımdan.Ben çok iyi bir bölüm okuyorum zaten
Ne güzel. İyi bir mesleğin olsun. Hiç kimse için mesleğinden vaz geçme. Kendi paranı kazan. Kimseye eyvallahın olmasın bu hayatta.
Anneni whatsapp tan takip etmeyi de bırak artık kendi yoluna bak.

çevremde böyle bir anne var, ne oğluna ne kızına bakmıyor biri 12 biri 16 yaşında ikisi de üvey anneannelerinde yaşıyorlar.
kadın şu an evlendi, keyfine bakıyor. malesef sırf doğurdukları için onlara anne demek içimden gelmiyor
başınız sağolsun, o kadar üzüldüm ki.
sizde takip etmeyi bırakın, yok sayın. umarım siz güzel insanlarla karşılaşırsınız

Gerçekten böyle anneler niye var, onlar anne müsvetteleri! Onlar doğurmayı bilirler bakmaya gelince kaçarlar :KK34:olan hep çocuklara olur zaten.​

Rabbim gerçekten anne baba olmak isteyene evlat nasip etsin🤲

Kardeşin için çok üzüldüm :KK43:

Allah'tan rahmet diliyorum🤲

Allah'ın merhameti üzerine olsun , seni iyilerle karşılaştırsın🤲

Gerçekten böyle anneler niye var, onlar anne müsvetteleri ! Onlar doğurmayı bilirler bakmaya gelince kaçarlar :KK34:olan hep çocuklara olur zaten.
Rabbim gerçekten anne baba olmak isteyene evlat nasip etsin🤲

Kardeşin için çok üzüldüm :KK43:
Allah'tan rahmet diliyorum🤲

Allah'ın merhameti üzerine olsun , seni iyilerle karşılaştırsın🤲
Sanırım anne olmayı beceremeyecek insanlar evlenince hadi cocuk yapalım sıra ona geldi baskısına maruz kalıyor. Sonrasında hadi kardeş olsun baskısına. Yani bir insan anne olmak istemediğini en kötü 1. Çocukta anlar diye düşünüyorum bir de niye 2. Si oluyor. Evlilik ile cocuk bagdastirmasindan da oluyor bence böyle şeyler. Sanırım kendini bilen insan ya kendi gibi biri ile evlenmeli ya da hiç evlenmemeli. Herkes anne, baba olacak diye bir şey yok. Hiç istemeyen de vardır sağlık sorunu nedeni ile olmayan da... Ama toplum ya da karşıdaki eş rahat bırakmıyor insanı demek ki... Böyle birisi niye 2 cocuk doğurmuş mesela hiç anlamadım.

Nerden başlasam bilemiyorum.Ama bazen çok doluyorum ve buraya içimi dökmek istedim.Annem ve babam boşandığında ben 14 kardeşim 9 yaşındaydı.Biz babamla yaşadık hep o baktı.Anneme ne zaman gitsek kendi derdine düşmüş sevgilileri olan biz sanki misafirmişiz gibi davranan bir insandı.Zamanla görüşmez olduk vs.Aradan 7 sene geçti.Sonra kardeşim okula gitmiyordu birçok sorun yaşıyordu.Babam anne sevgisi eksikliği çekiyor diye çok uğraştı anneme yolladı falan.Ama çocukla hiç ilgilenmedi resmen üvey evlat gibi davrandı.Oğlun 7 yıl sonra evine gelmiş hemen sevgilisiyle emri vaki yapıp tanıştırdı vs.Neyse babam hep sahip çıktı zaten geri aldı kardeşimi.Ama maalesef toparlayamadık hiç onu.16sında intihar etti.Annem olacak kadın şimdi süslenip fotoğraf falan atıyor.Hiç mi üzülmez bir insan.Ben niye böyle bir annenin çocuğuyum.Benim de başıma bir sürü iş açmıştı zaten onunla konuşunca şimdi şimdi fark ediyorum.
Iste dakkalik zevk icin yapmış çocuğu.Esle bosaninca cocuklardan da boşanmış saymış kendini😠Yavrum rabbim mekanini cennet etsin.Sizde o kadından uzak durun boşverin ne yapiosa yapsin.Annenizi ölü saymaniz varligindan daha az acitir.Allah o kadına akil fıkır versin.Güclu olun bende annesiz büyüdüm.Babam bir yerde yetti bir yerde yetemedi.Sonra o da gitti.Güclu olup yoluma bakmasaydim bilmiyorum ne olurdu sonram.Bazen yapacak bir sey olmuyor işte

Sanırım anne olmayı beceremeyecek insanlar evlenince hadi cocuk yapalım sıra ona geldi baskısına maruz kalıyor. Sonrasında hadi kardeş olsun baskısına. Yani bir insan anne olmak istemediğini en kötü 1. Çocukta anlar diye düşünüyorum bir de niye 2. Si oluyor. Evlilik ile cocuk bagdastirmasindan da oluyor bence böyle şeyler. Sanırım kendini bilen insan ya kendi gibi biri ile evlenmeli ya da hiç evlenmemeli. Herkes anne, baba olacak diye bir şey yok. Hiç istemeyen de vardır sağlık sorunu nedeni ile olmayan da... Ama toplum ya da karşıdaki eş rahat bırakmıyor insanı demek ki... Böyle birisi niye 2 cocuk doğurmuş mesela hiç anlamadım.
Teyzemde diyorki bana sevgilisi kardeşine bir şey mi yapmış ne var.Hani sorun adam kardeşime vursa kötü bir şey yapsa falan olacakmış demekki.Değersizlik hissini,çocuğuna gerekli işgiyi göstermemeyi sorundan saymıyorlar

Iste dakkalik zevk icin yapmış çocuğu.Esle bosaninca cocuklardan da boşanmış saymış kendini😠Yavrum rabbim mekanini cennet etsin.Sizde o kadından uzak durun boşverin ne yapiosa yapsin.Annenizi ölü saymaniz varligindan daha az acitir.Allah o kadına akil fıkır versin.Güclu olun bende annesiz büyüdüm.Babam bir yerde yetti bir yerde yetemedi.Sonra o da gitti.Güclu olup yoluma bakmasaydim bilmiyorum ne olurdu sonram.Bazen yapacak bir sey olmuyor işte
Evet ben ölmüş sayıyorum.Zaten konuşsam beni de yoldan çıkarıcak herhalde.Sürekli sevgili değiştrip sevgililerin parasını yeme derdinde.

Allah ıslat etsin :KK43: Kardeşiniz kim bilir o evde nelere şahit oldu direk aklıma bu geldi. İnşallah beter olur beddua etmem ama bu kadın tam beddualık

Çocuğun gözünün önünde öpüşmeler, odaya geçip sevişme seslerini duyması, çocuğa yemek yapmaması vs. Babamın evine dönmek isteyince eşyaları kapının önüne koyması hemen
Allah belasini versin diyecem ama zaten vermiş ki öyle bir rezil kişilik olmuş kendisi.Allah yanina koymaz ama sevgililerinden biri atar bir köşeye!Gerçekten rabbim layık olana çocuk vermeli böylesi insani günaha sokar

• Beğen
Reactions: JES
Evet böyle oldu.Ben içimdeki bu öfkeyi nasıl dindiricem.Hala süslenip fotoğraf atabiliyor.Kardeşimin ölüsünü görmeye sevgilisi içki şişeleriyle gelebiliyor.Daha kaç ay geçti.Süslenip whatsap profil resmi değiştiriyo sürekli.

basiniz sag olsun, allah rahmet eylesin.

size tavsiyem silin annenizi heryerden. Sizin zaten bir anneniz yok. Varmis gibi davranip kendinizi sikintiya sokmayin daha fazla. Engelleyin tum platformlardan. Duzenli bir psikolog ile gorusmeye baslayin. Annenizin boyle olmasinin size boyle davranmasinin nedeni kendi karakteri, sizin ve rahmetli kardesinizin bunda hic bir payi yok. Kendinizde suc aramayin. Sadece bunu kabullenebilmek icin seanslara gidin.

mutlaka destek alın ve önünüze bakmaya çalışın. elbette anne eksikliği çok zor. ben 33 yaşındayken annem vefat etti ve inanılmaz sevgi doluydu ilişkimiz, ona rağmen kendimi toparlayamadım. kardeşiniz küçücük çocuk, siz ergenken annenizi resmen kaybetmişsiniz. o kadar normalki bu hisleriniz.
kardeşiniz için çok çok üzgünüm. biliyorum çok zor ama lütfen hayatınıza daha sağlıklı devam edebilmek için destek alın.

Çocuğun gözünün önünde öpüşmeler, odaya geçip sevişme seslerini duyması, çocuğa yemek yapmaması vs. Babamın evine dönmek isteyince eşyaları kapının önüne koyması hemen

bu yaptıklarının iki cihanda da bedelini ödeyecektir. çok çok ağır şeyler bunlar. insan kendi kanından olmayan bir yavruya bile yardım eli uzatır, kaldı ki annesi.
iyi ki size sahip çıkan babanız var. böyle durumlarda genelde babalar da uzaklaşır, sorumluluk almak istemezler ama o sizi bırakmamış. elinden geleni yapmış.
sımsıkı sarılın ona.

• Üzgünüm
Reactions: JES
Nerden başlasam bilemiyorum.Ama bazen çok doluyorum ve buraya içimi dökmek istedim.Annem ve babam boşandığında ben 14 kardeşim 9 yaşındaydı.Biz babamla yaşadık hep o baktı.Anneme ne zaman gitsek kendi derdine düşmüş sevgilileri olan biz sanki misafirmişiz gibi davranan bir insandı.Zamanla görüşmez olduk vs.Aradan 7 sene geçti.Sonra kardeşim okula gitmiyordu birçok sorun yaşıyordu.Babam anne sevgisi eksikliği çekiyor diye çok uğraştı anneme yolladı falan.Ama çocukla hiç ilgilenmedi resmen üvey evlat gibi davrandı.Oğlun 7 yıl sonra evine gelmiş hemen sevgilisiyle emri vaki yapıp tanıştırdı vs.Neyse babam hep sahip çıktı zaten geri aldı kardeşimi.Ama maalesef toparlayamadık hiç onu.16sında intihar etti.Annem olacak kadın şimdi süslenip fotoğraf falan atıyor.Hiç mi üzülmez bir insan.Ben niye böyle bir annenin çocuğuyum.Benim de başıma bir sürü iş açmıştı zaten onunla konuşunca şimdi şimdi fark ediyorum.
O kadar üzgünüm ki😔
Annenizin psikolojik bir rahatsızlığı var mıydı ya da o da mı küçükken istismara uğramış? Tabi bu asla ona böyle davranma hakkı vermez. Ben niye böyle bir ailenin çocuğuyum sorgulamaları sizi yıpratır. Aileni seçemiyorsun, kendini seçemiyorsun. İsterseniz annenizi takip etmeyi bırakın. Sadece sizi daha çok üzüyor gibi. Bir annenin çocuğunu kaybetmesine üzülmeyeceğini sanmıyorum yani böyle bir ihtimali benim aklım almıyor. Herkes acıyı farklı biçimlerde yaşıyor. Bunu annenizi aklamak için söylemiyorum kesinlikle. Sadece dediğim gibi başka türlüsünü ben düşünemiyorum. Bunca istismara rağmen siz şu an böylesiniz. Yani siz de kötü bir yaşam tarzını benimseyebilirdiniz, içinizdeki boşluğu doldurmak ve acılarınızı uyuşturmak için karanlık yollar seçebilirdiniz. Bunları yapmamış olmanız aslında ne kadar güçlü bir kadın olduğunuzu gösteriyor bence. Sadece yardıma ihtiyacınız var. Yardım alın. Psikolojik destek almak insanın kendisi için yapabileceği en iyi şey.

İçim yandı allah da onu yaksın çok birşey demiyorum. İlk yorumda da dediğim gibi çocuk birşeylere şahit olmuş.

Allah büyük kenara atılacağı gün de gelecek şaşmaz bu. Böyle iki paralık paçavralar annelik bilmez kardeşim üzme kendini düşünme.

X