Böyle baba var mı gerçekten ya

Canim yemin edebilirim ama kanitlayamam bu kasabada genellikle herkes ya kendine ya cocuguna ev yapio kiraya vermiyor. Çok nadir kiralık ev. Bitanesini 4 5 aydir bekliyorum sözde cikacak cikamadi bi türlü yani burasi merkezi biyer deil. Market var diyincede herkes şaşırmıştı dagin tepesinde dglz ki niye market olmasın şok ile a101 dışında market yok ztn. Bu evden cikmamamiz keyfi emin ol dgl
Orada ev yoksa en yakın ilçe ya da il merkezine taşınsanıza. Herkes öyle yapıyor. Hem düzgün ev için, hem de iş bulmak için. Her şeyiniz tuhaf.

Orada ev yoksa en yakın ilçe ya da il merkezine taşınsanıza. Herkes öyle yapıyor. Hem düzgün ev için, hem de iş bulmak için. Her şeyiniz tuhaf.
Burdan yorum yapmasi ne kolay olsa gerek. Suan burda işi var. Başka biyerde iş bulması düzen oturtmasi öle kolay deil. He bna kalsa bole brseye girismesini elbette isterim ama burdan gitmez merkeze

2 yıldır evliyim annem babam ayrı annemle yillar görüşmeye başladık babam ve ailesi müsaade etmiyordu. Bize babannem halam baktı büyüttü o da hep ezerek. Büyüdüm evlenme yoluna girdim halam mutfak çeyizlerimi aldı babam hiç birşey almadı sorsan çok seviyor bizi. Düğünümde bi bilezik taktı o kadar. 1 yıl öncede kardeşim evlendi onunla arasi açıktı diye düğünde takı bile yapmadı. Evlendikten snra arasi düzeldi neyse ondan 4 bilezik borç olarak almis ćok sıkışıkmış kesin olarak ödicekmis. Benim eşimede 30 bin kredi çektirdi aylik olarak duzenli ödüyo ama bnm evimde daha beyaz esyam yok bunu biliyo. Ekstradaneşimin kredi kartindanda 8 bin tek cekim yapmis. Beyaz esya için taksite giricez onun karti ödeyio vermesini bekliyoruz destek olacagina bizi soktugu duruma bak. He bu arada ben 5 6 aylik evliyken kayinbbmdanda borc istemiş beni onlara karşı düşürdü ve bnm yeni haberim oluyo siz olsanız napardiniz
Sizle eşinizde problem var
Bu kadar esnek olmasaydiniz keske

Bence evinizden memnunsaniz beyaz eşya almak yerine dayiniza kira ödemeyi teklif edin

Ben şu andan bahsetmiyorum. İlk evlendiğiniz zaman eşinizin işi yokmuş zaten. Madem ev bulamadınız, en yakın daha büyük bir yere gitseydiniz, orada kursaydınız düzeninizi diyorum. Normal olanı budur. Herkes kendi köyünde, kasabasında yaşamıyor sonuçta. İnsanlar ne sıkıntılarla yuvasını kuruyor. Siz hiç şartları zorlamamışsınız. Parazit gibi yaşamayın artık. Yengelerden laf yemek zorunuza gitmiyor mu hiç? Daha onurlu bir hayat için gerekirse siz de çalışın, kurun düzeninizi. Bir kadın olarak size diyeceğim tek şey budur.

Ne sinir bozucu babana söylemişsin zaten
Eşinle konuş bir daha babama para vermeyeceksin bu verdiğini de benim başıma kakmayacaksın ben bilsem izin vermezdim diye
Eşinle huzurunu bozma baban için

2 yıldır evliyim annem babam ayrı annemle yillar görüşmeye başladık babam ve ailesi müsaade etmiyordu. Bize babannem halam baktı büyüttü o da hep ezerek. Büyüdüm evlenme yoluna girdim halam mutfak çeyizlerimi aldı babam hiç birşey almadı sorsan çok seviyor bizi. Düğünümde bi bilezik taktı o kadar. 1 yıl öncede kardeşim evlendi onunla arasi açıktı diye düğünde takı bile yapmadı. Evlendikten snra arasi düzeldi neyse ondan 4 bilezik borç olarak almis ćok sıkışıkmış kesin olarak ödicekmis. Benim eşimede 30 bin kredi çektirdi aylik olarak duzenli ödüyo ama bnm evimde daha beyaz esyam yok bunu biliyo. Ekstradaneşimin kredi kartindanda 8 bin tek cekim yapmis. Beyaz esya için taksite giricez onun karti ödeyio vermesini bekliyoruz destek olacagina bizi soktugu duruma bak. He bu arada ben 5 6 aylik evliyken kayinbbmdanda borc istemiş beni onlara karşı düşürdü ve bnm yeni haberim oluyo siz olsanız napardiniz
Yuh artık dıyorum
Keske kızkardesınıZ ve sız hıcbırsey vermeseydınız

Bn mesaj attim bbma. Kayinbbmdan nsl borc isteyip beni düşürürsün dedim. Evimde daha bize ait beyaz esya bile yokken kocamdan borç almışsın dedim. Bunlari yazdıktansonra benle muhabbetinikesti eşimede mesafeli.
Ikı aya verıcem dedıyse versın ozaman

Eşinizin dayısının evinde kira ödemeden kalıyorsunuz, eşiniz babanıza kredi çekip veriyor , bu şartlarda bebek yapabiliyorsunuz bravo valla . Ben evlenip borçları ödeyip düzen otursun diye 4 yıl boşuna beklemişim . Ortada ev bile yok bankaya yüklü bir borç var ve bebek ne diyelim kısmetiyle gelir inşallah .

Kendisi ödemesine rağmen borcu niye siz ödediniz anlamadım
Şöyle ki 5 ay boyunca ödüyor ama ardına tekrardan 8 bin çekiyordu. Yani ne zaman düzeltecekti bilmiyorum. Eniştem de ablamın başının etini yemeye başlayınca ablam da benden yardım istemişti. Ben borcu ödedim. Amcam eniştem yüzünden olduğunu hissetti amcamın benim ödediğimden haberi de yok ablamlar ödedi sanıyor. O parayı da istemiyoruz dediler. Yani verse iyi olurdu bana ama çok sorun etmedim çünkü amcamın üstümüzde hakkı yok diyemem. Amcam da sırf eniştene inat vermem diyordu ama işte arada ben kaynadım 😃.

X