Böyle birine tekrar yazmalı mı?

Biriyle kalkıp buluşuyorsanız nasıl döneceğiniz tamamen kendinize bağlı olmalı, evet ilk buluşmalar daha çok özen ister teklif etmeliydi ama teklif edip etmemesi hoşlanmasıyla ilgili değil görgüsüyle ilgili bence. Arabası olan taraf değil diğer taraf belirlemeli bence buluşma noktasını ki gidiş gelişi rahat olsun.
Gece kalmak ister misin teklifi tamamen bir şansını denemek için, yani olabilir erkek sonuçta. Ama onun dışında ve ilk maddeyi de birleştirince biraz konuşmasını, dateleri bilmeyen bir adam var karşınızda.
Bırakın yazmayın. İlişkinin her dönemi ayrı güzel ama bu ilk buluşmalar, heyecanlar, özenler bence ayrı bir güzel. O hevese girmemiş adam, belli ki sizde girmemişsiniz. Boşverin değmez.

Bak hiçbir şey önemli değil de senin içinden yazmak gelmiyormuş ya, yazma öyleyse. Takıldığın noktalar gayet de herkesin takılacağı noktalar bu arada. Taksi mevzusuna gayet takılırdım. Evde yer var lafına da takılırdım. Daha ilk buluşma bide. İstemiyorsan hiç yazma sal gitsin.

bence en büyük hatayı ilk buluşmada adamla 5 saat geçirerek yapmışsın
ilk buluşma için maksimum 1.5 saat yeterlidir
hatta sohbetin en keyifli anında bu süre dolduğunda, benim artık kalkmam lazım deyip kalkarsanız
karşıdaki insanda bi yarım kalma hissi oluşur ve bilinçaltına işlemiş olursunuz :)
bende eskiden uzun kalırdım artık bu taktiği yapıyorum ve kime yaptıysam ikinci görüşmeyi iple çekti
kaç yaşında olursa olsun bi kadın ilk buluşmada 11lere kadar bi erkeğin yanında kalmamalı
ilk buluşma için geçerli

ikinci hatan onun evine yakın yerde buluşman olmuş
orta nokta seçmek daha mantıklı hatta senin evine yakın bi yer olursa daha iyi olur
ben şey yaparım mesela, buluşma noktası uzaksa bana daha yakın bi yer söylüyorum
dönüşümün problem olacağını da ekliyorum mutlaka
karşımdakinin eğer aracı varsa daha buluşmayı planlarken adam "seni ben bırakırım yolu dert etme" diyor
buda uygulayıp sonuç aldığım bi yöntem
arabasına kadar gidip sana sen eve nasıl gidecen diye sorduğunda,
yani açıkçası bi beyefendinin yanında olduğum için dönüşüm sorun olmaz aracı var sonuçta diye düşündüm ama sorun değil
taksiyle dönerim diye gülerek laf soksaydın keşke

sonuca gelelim
ben olsam yazmazdım , o yazarsa cevap atardım o da içimden gelirse
seçeneceğim az diye düşünüyor olman saçma sapan kaba saba birine razı gelmen anlamına gelmiyor
benimde dönem dönem bazı şeyleri görmezden geldiğim oldu geçmişte ama bunun tek sebebi
o an boşlukta olmam, o kişiyle sadece vakit geçirmek için görüşüyor olmam ve yenilerle tanışma hevesimin olmamasıydı
bu düşüncelerle görüşüp yedekte tutardım daha iyisini bulduğum an şutlardım
yaptım zamanında birkaç kez
böyleleri asla aşk hayatımın başrolü olmadı hiçbir zaman

ev meselesine yorum yapmayı unutmuşum
yani ev meselesi bana göre tek bi anlama geliyor
ama abaza bi izlenim vermediyse istersen bende kal zorluk olmasın diye düşünmüş olabilir
lakin bu teklifte bulunana kadar araçla seni bırakmayı teklif edebilirdi
yani bunu düşünen onu da düşünürdü
o yüzden bence tek bi mana çıkıyor bundan . onuda biliyor zaten herkes

saat 23'e geliyordu, arabasına gittik ve eve nasıl gideceğimi sordu. Ben de taksiyle giderim dedim. Taksi durağına bıraktı ben de evime öyle döndüm.

23 gibi geç bir saatte arabası olduğu halde eve bırakmaması bana hiç doğru gelmiyor. Tamam bırakmak zorunda değil tabi ama ne bileyim bu tür adamların koruma iç güdüleri zayıf geliyor bana. Ben devam etmezdim şahsen.

yazma. yazarsa bulusmak istersen kendine yakin bi yerde bulus arabasi var birakmiyorsa geliversin bi zahmet. eve davet etmesi de one night stand beklentisinden belli ki. yeni tanistigi bir kadinin gecenin bir yarisi eve gitmesini cok dusunuyorsa birakmasi lazim cunku. hoduk turk erkegi bunu bilmiyor tabi.

İlk buluşmada bütün gün geçirdiğim erkekle 2 sene ilişki yaşadım .
Benim ilişkiyi bitirmemle bitti .
Farklı sorunlarımız vardu .
Bu işler iki kere iki dört değil.
Aradaki elektriğe bağlı biraz da .
Bu konuda iki tarafın elektirigi olmamış tutmamış bello

Adam mekandan sonra eve geçeriz, keyfimize bakarız diye eve yakın mekan seçmiş, kalkarken eve gecmeyi de teklif etmiş. Siz reddedince, eviniz uzak olmasina rağmen ( tabirimi mazur görün ) sizden ekmek çıkmaz diyerek eve bırakmayı teklif dahi etmemiş. Adamın niyeti belli ki tanışma uygulamaları günümüzde bu niyetle kullanılıyor. Siz tanıdık olduğu için ciddi birşeyler olabilir düşüncesindesiniz ama adamın niyeti, amacı belli.

ne zaman ilişkilerle ilgili bişiler yazsam aksini söylemek için pusuda bekliyorsunuz
bunu kaçıncı yapışınız , özellikle dikkatimi çekiyor artık
herkes kendi deneyimlerinden yola çıkıp tavsiye veriyor
tavsiyenizi bana sataşmadan verirseniz daha şık olur
çünkü sizinki bişey yarışına benziyor şimdi adını söylemeyeyim .
ve beni alıntı yapmayın .

Alla alla
Hiç dikkat etmedim nickine seni tanımam etmem .
Birini unutamıyorum diye konu açmışsın sana destek olmuşum şimdi baktım .
Nerde sana zıt yazdım özellikle.
Sen iyi misin ?
Iyilik de yaramıyor demek ki .
Sen bu atarlaru sana yüz vermeyen sevgililerine yap gerçekten şaşırdım.
Özellikle bunu yaptığımı düşünecek kadar sigsin.
Böyle takdik işleri de pek işe yaramamış demek ki.
Gerçek ilişkiler öyle Adil Yıldırım takdigiyle olmuyor canım .
Hayatta deneyimli bir kadınım.
Her zaman samimi oldum neyse o .
En fazla 1.5 saat oturduğun sevgili de terk edebiliyor değil mi?
Ben deneyimimi paylaştım.
Bütün günü birlikte geçirdiğim adamla 2 sene dolu dizgin bir ilişki yaşadım.
Öyle adını koyamadiginiz ilişkiler yaşamadım.
Yaşadığım ilişkilerin hep bir adı vardi.
Mutlu da oldum üzüldüm de .
Belirsiz saçma sapan ilişkilerde bulunmadım fırsat vermedim hiç bir erkeğe.
Seni tanımam etmem özellikle sana niye zıt gideyim.
Sen kimsin ki ayrıca.

Ben söylim adamın amacı sadece sex,
ciddi ilişki olsa hemen başka bir buluşma günü ayarlardı.
eve bırakmaması,tekrar yazmaması,hemen başka buluşma teklif etmemesi bu yüzden.
bundan sonra yazar ama şurada buluşalım,burada buluşalım demez.
farklı olsa durum hemen eve çağırmazdı.

2. Parafli cümlemize ithafen söylüyorum evet eve bırakmak zorunda. Lütfen cinsiyetlere ve mizaclara ait görev ve sorumlulukları siliklestirmeyelim kendi içinizde de bunu sindirmeyin . Bana göre tekrar şans vermemelisiniz ,şahsen ben vermem .

Bu konuda size katılıyorum. Bu durumu dışarıda bırakarak soruyorum; bir kadını eve bırakmak gerçekten bir erkeğin görevi midir? Yani ben böyle bir beklentiye girdiğim zaman, hazıra konmak isteyen ve zahmet veren insan konumuna düşmez miyim? Bu konuda gerçekten kafam karıştı çünkü kimi arkadaşım; erkek emin olduğu kadına yatırım yapar, daha aranızda resmiyet yokken bırakmak zorunda değil diyor, kimileri daha ilk başta böyle yapan sorumluluk alması gerektiği zaman almaz, bırakmaması büyük hata diyor. Ama ben de sizin gibi düşünüyorum aslında; nasıl ki biz biriyle ilk date'e çıktığımız zaman saçmalamadan kibar davranmaya çalışıyoruz, erkekler de üzerine düşeni yapabilir.

bence uzak dur

Bu sorunuzu ilişkilere tamamen mizaç olarak bakan ve başarılı mutlu doyumlu olarak gördüğü birliktelikler deki kadınları incelediğinde de hep bunun üzerine sistemin oluştuğunu gördüğü biri olarak yazıyorum. Çok çift gördüm . Bir erkeğin görev ve sorumlulukları bir iliskide kadına göre daha fazladır. Erkek kadına ulaşmak ve elinde tutmak için emek zaman ve kaynak harcamak zorunda aksi durumda bizim toksik dediğimiz kadının kıymetinin sıfıra bindiği o malum ilişkiler rücu ediyor . Bir erkekten beklenti ve taleplerimizin olması bizi hazıra konmaci yapmaz bu dayatmayi reddediyorum . İki yemek ısmarladı iki eve bıraktı diye bana üstten bakan adama ben erkek demem . Ayrıca hazıra konmaci da olabiliriz taraflar bunu kabul ediyorsa kime ne . Ben böyle düşünüp böyle yasadigimdan beri ikili iletişim ve iliskilerimde
çok daha mutluyum .

İkinci olarakta şunu belirteyim . Bizim gıptayla baktığımız vay be prenses gibi bebek gibi muamele görüyor dediğimiz kadınların hepsi talepkardir. Fedakarlık veya bu bana yetercilik bence bir kadının elinde patlar .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…