Boyle insanlardan gina geldi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kişi bu konuyu okumayacak mı? Doğru bir şey mi bu yapılan, ben anlamladıramadım. Merhametli olunsa biri ya da ben konuda kötü bir şey deriz, incinir demez mi insan?
Haklısınız evet ama bazen insan patlyor ve artik o denli ince dusunmekte istemiyor
Sonucta benimde haksiz yere canimi sikan kisiydi. Bende insanim dayanamadim.

Ben sizi anladım, aynı şeyleri genel olarak yaşadım.
Genel olarak malesef kimse kimsenin derdini önemsemiyor, herkes sadece kendi derdini önemsiyor ve konuşuyor.
Eğer devamlı dinler ve kendinizden verirseniz , bu böyle devam eder, bu duygu ya da fikir alışverişinden çıkıp artık sömürülmeye giriyor bence. Ama buna izin veren sizsiniz sonuçta.

Ben sizi anladım, aynı şeyleri genel olarak yaşadım.
Genel olarak malesef kimse kimsenin derdini önemsemiyor, herkes sadece kendi derdini önemsiyor ve konuşuyor.
Eğer devamlı dinler ve kendinizden verirseniz , bu böyle devam eder, bu duygu ya da fikir alışverişinden çıkıp artık sömürülmeye giriyor bence. Ama buna izin veren sizsiniz sonuçta.
Biliyorum aslinda tamamen kizginligim kendime. Teşekkür ederim 🙏

Ben kendimi bildim bileli insanlarin guvendigi rahatça dertlerini anlatabildigi biriyimdir. Tabii aglama duvari degilim kendimi tanidik tanimadik herkese tabiri caizse kullandirtmam. Ama bazen yinede boyle durumlara dusuruyorlar insani. Uzun oldu kusura bakmayin, istemeyen okumasin 🙏💕

Bir uye burada yazdigim yorumlari gormus ve bana ozel mesaj atti. Benzer durumdayiz siz kendinizi o kisiden kurtarmissiniz banada fikir verin ltf vs vs gibi. Bende cvp yazdim. Belki bilen bilir yurtdisindan Turkiye ye tasindigim ve evden calistigim icin arkadasim yok, oyle bi ortamimda yok. Pilatese gittim bi ara ve orada bir iki kadinla bi kahve icmisligim oldu fakat kafa dengi degildik devamini getirmedim onlarda orali olmadi zaten ve zaten kafa dengi degildik benimde isime geldi. Cunku hayatimda bir iki arkadastan tabiri caizse yakami zor kurtardim. Cok sukur neseli pozitif bi insanim onca kotu seyler yasamis olmama ragmen. Belkide bu yuzden negatif odakli insanlardan ozellikle daha cok kaciyorum.

Kardesim mesela kendi en zor anlarimda benim yanimda olmasi gerektiginden cok daha az destek oldu. Bunu ona yillar sonra soyledim. Ustu kapali kabul etti sayilir ama sonra o surekli dert anlatirdi bana. Merhametli bi insanim uzun zaman hep destek oldum. Baktim sonra degistirebilecegim bi durum degil ustelik gece gunduz dert icin arayan bencillik odakli bi iletisime döndü. Pskolojimin kaldirmadigini daha az anlatmasini istedim. Oda gurur yapti sanirim tamamen aramayi kesti. Soyleyincede kacamak cvplar. Yok rahat birakmak istemis vs. Neyse.. Bi iki arkadasimdada benzer durumlar yasayinca artik zaten cok seciciyim arkadaş konusundada. Tabii ben 4 4 lugum demiyorum sadece niye bu denli yalnizim hangi sebeplerden onlari saymak istedim teker teker.

Ama haliyle insanada insan lazim. Yalnız bi anneyim o zaten zor. Es dost olmayinca dahada sıkıcı dahada monoton oluyor gunler. Neyse boyle arkadassiz olunca buradan bana msj atan kisinin instadan yazisalimmi demesinide kabul ettim. Sesli msj da daha rahat iletisim kurariz vs dedi tmm dedim.
Zaten benim kendi adima actigim gercek insta hesabimi degilde diger oylesine belli basli guzellik saglik vb sayfalarini takip ettigim hesabimdan yazdım. Ayrica belirttim burada yazan isim fake yani spontane nik olsun diye buldugum bi isim dedim. Nikim Ayse olsun misal. Gercek ismim şu şu dedim. Haliyle gercek ismimle hitap etti bana gunlerce. Kusura bakmayın uzuyor asıl simdi sadete geliyorum ama isim detayida onemliydi onunla alakali bi durum oldu diye anlattim.

Ilk gun ben anlattim o anlatti instada sesli msj ile. Ilk gun normal di iletisim. Sonra tlf numarasini verdi. Dedim kendi kendime bende iki laflarim banada bu arkadassizlikta bi degisiklik diye kabul ettim yoksa kimsenin negatif enerjisi ile ugrasmak istemem. Cunku zaten buradada yasadigi toksit iliski sebebiyle linc yemis vs. Yani benim cokta faydam olamazdi zaten iliskide ısrarli demekki diye bi sonuc cikiyordu. Ustelik kullanma amacli iletisimlerden gina geldi hayatimda zaten.

Bir gun baktim yine sesli msj atmis ama bu sefer 25 30 insta sesli msj. Dinleyemiyordum artik. Tlf da ozet gec bi zahmet zamanim yok dedim ki oylede oturup tek tek onlari dinleyecek degilim. Hep ayni konu ayni muhabbet zaten. Yeni bi sey degil. Adamin niyeti belli hep anlatmaya ne gerek var ayni yada benzer seyleri ayip yani.
Neyse baktim benim konu ilk gun konustuk bitti ama onunkisi yok yine baristik yine ayrıldık diye anlatip dert anlatmalari devam ediyor. Bir yandan iyi niyetli biri belli ve acida cekiyor..merhametli yanim agir basti hemde sevap olur diye dinleyip akil veriyorum. Baktim o yine adama kizip kizip geri dönûyor banada her seferinde ayni seyleri anlatiyor. Bu boyle 1 hafta kadar devam etti. Ben aslinda bir iki laflar bitiririz sanmistim. Tabii iyi niyetimin suistimal oldugunun farkindaydim. En sonunda gina geldi ve kimsenin aklinca iyi niyetimi kullanmasina izin vermem. Benim ona artik faydamin dokunmadigini ve ona soyleyebilecegim herseyi soyledigimi bir iki kere farkli gunlerde soyledim. Ilkinde 20 kusur sesli msjina devam etti. Dinlemeyecektim baktim aglamakli konusmus. Hadi dedim tlf da ozet gecsin, uzuldum haline. Ama ikinci ucuncusunde hala ayni yapinca net bi sekilde artik bu konuda konusmamizin ona bi fayda getirmedigini benimde soyleyecek sozumun kalmadigini net ve ciddi bi sekilde ifade ettim. Anlayışlı davrandi kusura bakma vs dedi ama sanirim gururmu yapti bilmiyorum bir kac gun sonra bana gunlerce gercek ismimle hitap etmesine ragmen nik ismimle hitap ederek misal Ayse nasilsin gibi bi msj atmis. Dedim deli herhalde. Normal bi davranis degil bu. Nsyse takildim espri yaptim buna gercek ismimimi unuttun kiz vs diye. Yok burada ayse yaziyor oyle yazdim gectim diyor. Saygisizlik densizlik.

Gunlerce dert anlat ismimi defalarca zikret sonrada baska bi isim yani nik ismimle hitapta bulun. Olabilir ne var bunda diyen olabilir ama bu bence ince bi cizgi. Seni saymiyorum isminde umrumda degil der gibi. Birde sen ismini boyle koymussun simdi benmi suclu oldum gibi cocukca bi sey yazmis. Ki o bunu yazmadan hastayim bende sen nasilsin yazmistim. Gunlerce akil verip destek olan surekli derdini anlattigi kadina bi gecmis olsun yazmayip kendince tavır yapacak cocuksulukta bi kadinmis. Hem guldum gectim iyi oldu zaten artik yazmayacaktim dedim hal hatir en fazla oda birden iletisimi kesmek etik olmaz diye ama bi yandanda yine insanlardan bi uzaklasasim geldi gorunce. Hakkinizi helal edin. Cok uzattim ama sinir oldum bu kisiye rahatlamaya ihtiyaç duydum. Hata yapmisim bir daha kimseye fake instami bile vermem 🤦‍♀️

Belkide sunu eklemeliyim
Benim asil sıkıntım insanlarin cok dert anlatmalari. Ama elbette buna izin veren benim ilgili tutumum. Bunu degistirmeliyim bunun farkindayim. O anlar merhametime yeniliyorum ama degismem sart
Hatta bi yoruma yazdigim cevabi buraya eklersem belkide ne demek istedigimi daha net anlatmis olurum:

Bakin daha yeni kuzenim var esiyle baya sorunu var. Anlatti yemin ederim saatlerce anlatti dinledim akil verdim ve aile buyuklerim bile pskolog gibisin bizde derdimizi anlatalim diye espri yaptilar ve gunlerdir ariyor kuzenim bu konuyu konuşuyoruz. Artik verecegim akilda soz de bitti. Ben yipraniyorum onu demek istiyorum. Demekki anladimki cok yorum yapmayacaksin
Yoksa ilgili bilgili vs gorup anlattikca anlatasi geliyor insanların
Nickini söyle uzak duralım o kisiden:KK70:
Kk da söyle bisey var bdvden yorum yapınca insanlar,özel msjla dert anlatabileceğini sanıyoır.Ben de yasadım bunu 1-2.
Özel msj artık kabul etmiyorm tanımadıklarımdan burda.İsmini cismini bildiğim insanlar zaten ekli bende.
Yoksa 1 hafta kimsenin toksik iliskisini dinleyemem ben.Öyle bi vaktim yok.

Samimiyet karin agritir.. yaw burda kazen bangir bangir bagirdi uyarilar yapti bunun icin. Inanin bizler akillanmayiz..

Dert dinlemekte evet bi yere kadar, ama sizi zaten ortak dertleriniz konusmanizi olusturmus..

Ha buarada benzer birsey benimde basima gelmisti anlatmisimdir belki.

Cocuklarimizla
Ilgili
Konusurken ozelden kadinin biriyle…aylar sonra hatta yillardir burda olan bir uyeydi.. geldi yok face ver sunu ver bunu ver. Dedim kullanmiyorum ki
Gercekten kullanmiyorum😐😂 gorusmek isterse burdan yazabilecegini soyledim…kk ya girmiyomusta bla bla. Yaw bi tiklamayla girebilirsin yani, eger cok gorusmek isterse😐😂🙄
Abooww acti agzini yumdu gozunu, hakaretler etti neler neler soyledi ozelden bile olsa edebimi korudum dayanamadim ama sonra direkt sikayet ettim banlandi. Ruh sagligi yerinde degildi kesinlikle…banlanma sebebi eger ozel platformlarda gorusup hakaret vs etse olmazdi, ama burda gelip baya taciz etmisti beni..

Olay nereye bağlanacak diye meraktan okudum, hiçbir yere bağlanmadı.
Bu kadar şeyi derdini dinlediğiniz birinin size fake isimle hitap etmesine sinirlendiğiniz için anlatmışsınız, bazı şeyleri de tekrar tekrar yazmışsınız. Size dert anlatan insanların yaptığı şeyin aynısı yani.
Belki de kendiniz gibi insanlarla arkadaşlık ettiğiniz için bu kadar bunalıyorsunuzdur ve sizin gibi olmayan insanlara da tarzınız yorucu geldiği için uzak duruyorlardır sizden. Kendinizi bu konuda biraz sorgulayın bence.

Kk da söyle bisey var bdvden yorum yapınca insanlar,özel msjla dert anlatabileceğini sanıyoır.Ben de yasadım bunu 1-2.
Özel msj artık kabul etmiyorm tanımadıklarımdan burda.İsmini cismini bildiğim insanlar zaten ekli bende.
Birde cinsellik bolumune yorum yap😐😂😂

Cok haklisiniz. Bende bosuna gina geldi demedim. Ders oldu iste. 😌

Bu kadar şeyi derdini dinlediğiniz birinin size fake isimle hitap etmesine sinirlendiğiniz için anlatmışsınız, bazı şeyleri de tekrar tekrar yazmışsınız. Size dert anlatan insanların yaptığı şeyin aynısı yani.
Belki de kendiniz gibi insanlarla arkadaşlık ettiğiniz için bu kadar bunalıyorsunuzdur ve sizin gibi olmayan insanlara da tarzınız yorucu geldiği için uzak duruyorlardır sizden. Kendinizi bu konuda biraz sorgulayın bence.
Yok o benim icin son damla oldu. Yoksa coktan yeter diyordum icimden. Artik soyleyecek sözüm yok demistim. Ben çalışmadigim icin arkadas bulamadim. Yoksa geldigim ulkede cok güzel arkadaslarim vardi.

Ama kisa kesememe huyumu biliyorum yazili bir sey anlatirken sanki ben insanlari dinlerken detaylari onemsedigim icin herkes icin öyle saniyorum bunun boyle olmadigini anladim ama yinede huy iste kolay degismiyor

Merhabalar; bahsettiğiniz sıfatlara sahip olduğunuzu düşünmüyorum. Sahip olduğunuzu söyleyerek kendinizi öyle tanıtıyorsunuz sadece. Eğer öyle biri olsaydınız; bahsi geçen kişi yaptığı hareketle sizi sinirlendirdi diye kk da konu açıp; "ablası bile dinlemediği halde" Diye defalarca vurgulayarak, kadını küçük düşürmeye çalışarak intikam almaya çalışmazdınız.
Bahsi geçen üyeyi tanımıyorum. Benim gibi tanımayan pek çok kişi var. Herkesin kafasında kadını toksik biri, rahatsızlık verecek derecede yapışkan biri olarak etiketliyorsunuz. Kendince size sitem etmesini çocukluk olarak nitelendirmişsiniz, doğrudur ama en azından sizin ki gibi kötülük değil, sadece çocukluk yapmış.

İlgili üye burayı okuyor ise; özelinizi lütfen böyle güvenip, tanımadığınız insanlarla paylaşmayın. İnsanlar beklentileri karşılanmadığında, sıkıldıklarında böyle davranışlar sergileyebiliyor. Belli ki çok bunalmışsınız ama çözüm kendinizde, buradaki herhangi bir üyede değil.

Merhabalar; bahsettiğiniz sıfatlara sahip olduğunuzu düşünmüyorum. Sahip olduğunuzu söyleyerek kendinizi öyle tanıtıyorsunuz sadece. Eğer öyle biri olsaydınız; bahsi geçen kişi yaptığı hareketle sizi sinirlendirdi diye kk da konu açıp; "ablası bile dinlemediği halde" Diye defalarca vurgulayarak, kadını küçük düşürmeye çalışarak intikam almaya çalışmazdınız.
Bahsi geçen üyeyi tanımıyorum. Benim gibi tanımayan pek çok kişi var. Herkesin kafasında kadını toksik biri, rahatsızlık verecek derecede yapışkan biri olarak etiketliyorsunuz. Kendince size sitem etmesini çocukluk olarak nitelendirmişsiniz, doğrudur ama en azından sizin ki gibi kötülük değil, sadece çocukluk yapmış.

İlgili üye burayı okuyor ise; özelinizi lütfen böyle güvenip, tanımadığınız insanlarla paylaşmayın. İnsanlar beklentileri karşılanmadığında, sıkıldıklarında böyle davranışlar sergileyebiliyor. Belli ki çok bunalmışsınız ama çözüm kendinizde, buradaki herhangi bir üyede değil.
Ne kadar kendini övüyor siz de fark etmişsiniz. Merhametliymiş insanlar dinlemeyi severmiş vs vs

Tabii ki manas destanı formundaki ilk mesajınızı okumadım. Yorumlardan anladığım kadarıyla " kendinizi vicdanlı, merhametli, dert dinleyen biri olan etmeniz "

Biriyle tanışıyorsunuz ve o size aynı şeyleri anlatınca sıkılıyorsunuz ve yetmezmiş gibi burada konu açıyorsunuz. Bu nasıl bir karakter sizce?

Bence iyi bir karakter degil. Cunku maden konuşmuyorsunuz artık o kişiyle bu konuyu açıp üzerine gitmenin manası nedir? Sonuçta o kişi burada degil mi?

Şu yaptığınız hareket bana gore " arası bozulunca orda burda hakkında konuşmak
Başka da bisi degil "

Tabii ki manas destanı formundaki ilk mesajınızı okumadım. Yorumlardan anladığım kadarıyla " kendinizi vicdanlı, merhametli, dert dinleyen biri olan etmeniz "

Biriyle tanışıyorsunuz ve o size aynı şeyleri anlatınca sıkılıyorsunuz ve yetmezmiş gibi burada konu açıyorsunuz. Bu nasıl bir karakter sizce?

Bence iyi bir karakter degil. Cunku maden konuşmuyorsunuz artık o kişiyle bu konuyu açıp üzerine gitmenin manası nedir? Sonuçta o kişi burada degil mi?

Şu yaptığınız hareket bana gore " arası bozulunca orda burda hakkında konuşmak
Başka da bisi degil "
O kişiye yazacağını bize yazmış. hep beraber haklısın sen çok minnoş kalplisin diye pohpohlamamızı istiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X