Boyu çok kısa

oglunuz ortalamada neden endokrine gittiniz ki ?ben oglum 22 aylik 83 cm.endokrin takibindeyiz hormonlarina bakildi besleyici mamalardan verdi akranlarina yetiscek merak etmeyin dedi.siz neden endiseleniyorsunuz ki keske oglum 2 yasinda 88 olsa ama olamicak bu gidile.86ya raziyim

85 cm 2 yaşında kız çocuğu için kısa değil. Persentil değeri 41.53 yani ortalamanın sadece biraz altında.

Oğlunuzun boyu çok güzel, 88 cm 2 yaş için ortalamanın üstü bir boy. Persentil değeri 60,50.

Benim oğlumunda çok kısa kabak çekirdeği tavsiye ettiler.

Kızım 2 yaşında 85 cm. Kilosu normal sayilir. Gorenler 2 yasinda olmasina şaşırıyor. Boyu çok mu kisa diye kafama takilmaya başladı. Neler yapabilirim boy gelisimi için

Kardeşim 4-5 yaşındayken insanlar aaa bebeğe bak koşuyor diyorlardı şimdi dana gibi
Bence boyu normal. Sonuçta sen ve babası 180-190 değilseniz de çocuktan da iri olmasını beklemeyin. Türkiye ortalaması belli. Kafaya takacak bir şey yok bence.

Benim kizim suan 100 cm olmaliymis mesela 1 yasinda 81 82 cmdi 1 yasdan sonra gelisimi cok cok yavasladi
Benim kizim da 3 yasinda olck 100 cm degil ama gayet iyi gorunuyor boyu bence sizde takmayn eger sinirin altinda degilse dr lara gore

Ne kadar tuketmesi gerekiyormuS birsey dedilermi cinko eksikligimi var oglunuzun kabak cekirdehi sanirim cinko bakimindan zengindi
Biraz ilginç olacak ama sayı verdi. 21 adet. Tabi biz saymadan göz kararı veriyoruz.

Merhaba boy ile ilgili mesajlarınızı gördüm son durumunuz nedir oğlum tam 1 yaşında 73 cm..bende ne yapacağımı şaşırdım doktor için erkenmi neler yedirmem gerek sizce akıl danışmak için yazdım size

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…