Güneş Kremleri bronzlaştırmayan güneş kremi tavsiyesi

Güneş kremleri, bronzlaşma

deesoz

Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2015
9
0
33
Kızlar merhaba,
Bronzlaşmaya engel olacak, yağlı his bırakmayacak ve pudra gibi mat görüntü vermeyecek güneş kremi öneriniz var mı ? Herhangi bir cilt problemim yok çok şükür, cildim ne kuru ne yağlı. Daha önce hiç kullanmadım güneş kremi. Zaten esmerim daha esmer olmak istemiyorum. Kendime yakıştırmıyorum çok koyu ten rengini. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhabalar, benim blogumda paylaştığım bir tarifim var aslında. Yıllardır çocuklarım için yapıyorum ikisi de beyaz tenli olduğu için yüksek koruma kullanıyordum. Dr çok yüksek korumanın gözenekleri kapadığı için toksik zehirlenmeye neden olabileceğini söylemişti. Ben de bu tarifi keşfettim. Kendim de çabuk bronzlaşan bir yapım var ve bana da esmerlik yakışmıyor. Çinko oksit miktarını arttırarak ben de kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim.
:KK58:

Sağlıklı bronzlaşmak isteyenler de tarifteki miktarı aynen uygularlarsa sonuç mükemmel oluyor.
Tarif şu Ev yapımı doğal güneş kremi Spf15

Keyifli yazlar olsun hepimize

EV YAPIMI DOĞAL GÜNEŞ KREMİ SPF 15

EV YAPIMI DOĞAL GÜNEŞ KREMİ SPF 15EV YAPIMI DOĞAL GÜNEŞ KREMİ SPF 15
EV YAPIMI DOĞAL GÜNEŞ KREMİ : Bundan 15/20 yıl öncesine kadar sadece güneşlenirken bronzlaşmak amaçlı kullanılan güneş kremleri artık koruyucu olarak her daim hayatımızdalar. Güneşin kendini fazlasıyla göstemeye başladığı bu günlerde de zararlı etkilerinden korunmak için koruyucu sürmeden dışarı çıkmamak gerek. Piyasada bulunan çoğu güneş kremi ya aşırı derecede toksik madde içeriyor ya da aşırı filtre özelliğinden dolayı gözeneklerimizi tıkayarak salgı bezlerinin çalışmasına engel olan kimyasallar içeriyor. Bu noktada her zaman olduğu gibi benim aklımda şu soru beliriyor : Neden kendi koruyucumu kendim evde yapmayayım ?

EV YAPIMI DOĞAL GÜNEŞ KREMİ
EV YAPIMI DOĞAL GÜNEŞ KREMİ
Doğadan gelen birçok mucize gibi bitkisel doğal yağlar da güneşin zararlı etkilerinden koruyucu özelliğe sahip. Örnek olarak :

Badem Yağı SPF 5 koruma
Hindistan Cevizi Yağı SPF 4-6 koruma
Ahududu Tohumu Yağı SPF 25-50 koruma
Havuç Tohumu Yağı SPF 35-40 koruma
Karite Yağı (Kozmetikte bilinen adı: Shea Butter) SPF 4-6 koruma

Doğal Yağlar
Ayrıca doğal ve faydalı bir mineral olan Çinko Oksit tozu ise kullanılan miktara göre SPF 2-20 koruma içermekte.

Non-Nano Çinko Oksit Tozu

Sonuç olarak doğanın bize sunduğu mucizelerden yararlanarak evde koruyuculu güneş kremimizi hazırlamak mümkün. Ve her zamanki gibi içimiz rahat

EV YAPIMI DOĞAL GÜNEŞ KREMİ SPF 15 MALZEMELER:

1/2 fincan badem ya da saf zeytin yağı
1/4 fincan hindistan cevizi yağı
1/4 fincan bal mumu
2 yemek kaşığı çinko oksit tozu ( Cilt tarafından emilmemesi için mutlaka non-nano olanını tercih edin. Solumamak için kullanırken mutlaka maske takın)
Ayrıca tercihe göre aşağıdaki malzemeleri de ekleyebilirsiniz :

tercihe göre, 1 yemek kaşığı kadar ahududu tohumu yağı ya da havuç tohumu yağı ya da her ikisi
tercihe göre, 10 adet E Vitamini kapsül
tercihe göre, 2 yemek kaşığı karite yağı
tercihe göre, hoş koku vermesi için esansiyel yağlardan biri, örneğin vanilya ya da lavanta
YAPILIŞI :

Çinko oksit dışındaki bütün malzemeyi ben mari yöntemiyle cam bir kapta eritin. Erimeye başladıktan sonra tahta bir çubuk ya da spatula ile iyice karıştırın. Tamamen eriyip karıştıktan sonra ocağı kapayın ve çinko oksit tozunu ekleyin (tozu solumamak için mutlaka maske takın ! ) ve pürüzsüz hale gelene kadar tekrar karıştırın.

Muhafaza etmek istediğiniz kavanoz ya da şişeye aktarın.

EV YAPIMI DOĞAL GÜNEŞ KREMİ SPF15

SPF 15 korumalı Ev Yapımı Doğal Güneş Kreminiz hazır.

Aklınızda bulunsun :

Hazırlarken kattığınız bal mumu ve karite yağının miktarı güneş kreminin kıvamını belirliyor. Daha koyu kıvamlı bir krem için karite yağı ve/veya bal mumu miktarını arttırabilirisiniz.
Bu koruyucu krem su geçirmez özelliğe sahip olmadığından gerekli olduğunda yenilenmesi gerekiyor.
Tarif SPF15 koruma için. Daha yüksek/düşük koruma için çinko oksit tozu miktarını çoğaltmanız/azaltmanız yeterli.
Daha yüksek koruma için havuç tohumu yağı eklemenizi öneririm. 1 yemek kaşığı yeterli olacaktır.
Kuru ve serin ortamda hatta mümkünse buzdolabında saklayın.
Hoş bir koku isterseniz vanilya ekstratı ya da lavanta esansiyel yağı şiddetle tavsiyemdir.
Son olarak tariften çinko oksit tozunu çıkardığınız taktirde mükemmel bir vücut losyonu elde etmiş olursunuz benden söylemesi

Sevgiyle kalın

Son düzenleyen: Moderatör:
X