Bu adamın sorunu ne?

Ben de böyle hissediyorum ve korkuyorum. Benim de sorumluluklarla aram iyi sayılmaz, altından kalkamayabilirim. Umarım dediğiniz gibi ilerlemez işler, zaman gösterecek.
Senin sorumluluklarla aran iyi olmasa da epey sorumluluk almissin ama. Resmen evli bir kadin gibi ya da bir anne gibi olmussun. Yani aslinda sorumluluklarini da bilen birisin. Bu yasadiklariniz yasayacaginiz evliligin bir fragmani gibi. Yani o kicini hic kimildatmayacak ve sen herseye yetismeye calisacaksin.. demek istedigim buydu. Ayril diyemem ama malesef uzun soluklu iliskilerde de sevgi bir sure sonra aliskanliga donustugunden ayrilmak daha da zor olur ileride. Simdilik evini ayir, belli ki ayrilma cesaretin yok. Ama lutfen ilerisini dusunme bu adamla cunku gercekten isin cok zor olur, yazik olur sana.

Eski konunuzu hatırladım.
Seviyor, değerli hissettiriyor, yatakta mutlu ediyor olsaydı bu kadar ev işine değebilirdi.
Sevişmeyen bir adam için bu kadarına neden katlanıyorsunuz?
Adamın kız ev arkadaşından farkı yok. Kız ev arkadaşına yemek yapmaz, bulaşığını yıkamazdınız. Eyyorlamam bu kadar.

Senin sorumluluklarla aran iyi olmasa da epey sorumluluk almissin ama. Resmen evli bir kadin gibi ya da bir anne gibi olmussun. Yani aslinda sorumluluklarini da bilen birisin. Bu yasadiklariniz yasayacaginiz evliligin bir fragmani gibi. Yani o kicini hic kimildatmayacak ve sen herseye yetismeye calisacaksin.. demek istedigim buydu. Ayril diyemem ama malesef uzun soluklu iliskilerde de sevgi bir sure sonra aliskanliga donustugunden ayrilmak daha da zor olur ileride. Simdilik evini ayir, belli ki ayrilma cesaretin yok. Ama lutfen ilerisini dusunme bu adamla cunku gercekten isin cok zor olur, yazik olur sana.

Peki ona olan sevgimi nerelere sığdıracağım? İlk aşık olan ben değilim elbette ama evleri ayırsam, ondan ayrılsam hislerim benden ayrılacak mı? :)

Eski konunuzu hatırladım.
Seviyor, değerli hissettiriyor, yatakta mutlu ediyor olsaydı bu kadar ev işine değebilirdi.
Sevişmeyen bir adam için bu kadarına neden katlanıyorsunuz?
Adamın kız ev arkadaşından farkı yok. Kız ev arkadaşına yemek yapmaz, bulaşığını yıkamazdınız. Eyyorlamam bu kadar.

Eski sıklığında olmasa da artık sevişiyoruz. Adamın dinamikleri haftalık olarak değişiyor ben de yetişemiyorum. :KK70:

Peki ona olan sevgimi nerelere sığdıracağım? İlk aşık olan ben değilim elbette ama evleri ayırsam, ondan ayrılsam hislerim benden ayrılacak mı? :)
Anladigim kadariyla beynine laf gecirebilsen de kalbine soz geciremeyeceksin. O yuzden zamana birak. Evini ayir ana ondan ayrilma. Zamana birak ama yine de bil ki evliligin su yasadiklarindan cok farkli olmayacak. Hatta daha da fazla sorumluluklarin olacak.

İşte sorun bu, tam üzerine bastınız. Neden umursamıyor, nasıl umursamasını sağlayabilirim? Kavganın üzerine sakince konuşurken ona derli toplu, sıcak yemeği olan güzel bir evde mi daha mutlu olur olur yoksa bok götüren, hep makarna yediği bir hayatımı tercih der diye sordum. İlkini seçti. Bir an için umutlandım ikna olacak diye. Ama gerekçesi ilk seçenekte benim daha mutlu olacağımı düşünmesiymiş. Ben daha mutlu olursam kavga etmezmişiz. Yoksa yaşadığı ortamın kalitesiyle pek ilgilenmiyor. Ya annesi de temiz bir kadındır. Gerçi yılmış artık hem eşinin manyaklıklarından hem temizlediği yerin iki dakikada pisletilmesinden, pek dip bucak yapmıyor artık. Ama asgari düzeyde temiz bir insan yani. Bu niye böyle olmuş anlayamıyorum.
Umursamaz canim onun bulundugu noktadan bakarsan da zaten umursamamasi gerekir.
Sen onu bu degişik haliyle sevmissin hayata bakisi farkli kisiligi desen degisik ruhsal gidip gelmeleri falan.
(Asagilamak icin demiyorum tabiki hepimizin gelgitleri olur bazisinin az bazisinin hastalik derecesinde)
Bu dunyevi isleri umursarsa siradan bir insanoglundan ne farki kalir ki oysa senin gözūnde o farkli bir noktada ve oradaki yerinin sarsilmasini istemiyordur.
Yani bilemiyorum burdan bakinca ve anlattiginiz dusunce sisteminden anladigim bu.
Kesin boyledir de diyemem.

Hayata boyle bakan birinin gozunden boyle gorunur.

Hepsini okudum lakin fazla radikal davraniyorsun . Genel temizligi sen yap boyama takma alisveris islerini o yapsin. Evlilik bu bi nevi evlisiniz cunku. Erkekten fazla beklentin olmasin cicim aylari gecene kadar he he derler sonra kemkum gordugun gibi . Ya bu deveyi gudcen ya bu diyardan gitcen gibi birsey suan seninki .

Hepsini okudum lakin fazla radikal davraniyorsun . Genel temizligi sen yap boyama takma alisveris islerini o yapsin. Evlilik bu bi nevi evlisiniz cunku. Erkekten fazla beklentin olmasin cicim aylari gecene kadar he he derler sonra kemkum gordugun gibi . Ya bu deveyi gudcen ya bu diyardan gitcen gibi birsey suan seninki .

Teşekkür ederim, güdeceğim o deveyi. :) :sopa:

Eve yardimci tutun haftada bi iki gelsin yada evleri ayırın hangisi uyarsa artik sana

Önceki konunuzda birçok arkadaş yazmıştı, ben tekrar hatırlatayım. Erkek arkadaşınızın çok ciddi psikolojik sorunları var. Hatta kendini seçilmiş özel insan filan zannediyor. Ve sizi sevmediği ortada. Değer vermiyor, sevişmiyor, sorumluluk almıyor vs vs. Sadece sizin yanında olmanızın konforunu kullanıyor. Canı istiyorsa sizinle ilgileniyor, istemiyorsa entel triplere girip size de mantıklı olduğunu kabul ettirmeye çalışıyor.
Gerçekten bu adamın neyini seviyorsunuz çok ilginç

Sevişmiyor mu? Emindim seks yapamadıklarına.

Adam annesi gibi bir kadınla nasıl sevişsin ya?

E demek ki annesi de senin gibi. Koca adamın acıkmasına kadar soruyorsun. Çok ilginçsin ya.

Sizin de ilginçlikte benden aşağı kalır yanınız yok. Siz acıktığınızda aynı ortamda bulunduğunuz birine onun da aç olup olmadığını sormaz mısınız? Ben yemek yiyeceğim zaman çevremdekilere de soruyorum durumlarını. Erkek arkadaşım, annem, arkadaşım fark etmiyor pek.

Sizin de ilginçlikte benden aşağı kalır yanınız yok. Siz acıktığınızda aynı ortamda bulunduğunuz birine onun da aç olup olmadığını sormaz mısınız? Ben yemek yiyeceğim zaman çevremdekilere de soruyorum durumlarını. Erkek arkadaşım, annem, arkadaşım fark etmiyor pek.

Hayır. Niye sorayım? Zaten akşam yemeği kahvaltı belli bir saatte yenir. Yoksa da herkes acıktığında yer.

Benim evime gelmiş bir misafir olsa sorarım.

Arkadaş çünkü sinir oluyorum kendine böyle saçma şeyler yapan kadınlara. Göremiyor musun bu adam niye böyle? Sen böyle olduğun için işte. Sen bundan daha iyisini bulursun bence.

Ben sizi anlamadım. Benim haklarımın gasp edildiğini, kendime haksızlık ettiğimi düşündüğünüz için öfkeleniyorsunuz ama öte yandan beni sevişilmeyecek, atraktif olmayan, domestik bir kadın ilan ediyor ve yemek yiyeceğim zaman çevremdekilere de katılıp katılmayacaklarını sormamı ilginç buluyorsunuz. Sizin kafanız karışmış biraz. Sabah salim kafayla tekrar okursunuz.

Son düzenleme:
Sorumluluklarının bilincinde olmayan bir insanla aynı evde yaşıyorsun.

Evi ayırma ya da sevgilinden ayrılma seçeneklerini kabul etmiyorsun o zaman bu deveyi gütmen gerekecek.

Erkek arkadaşın küçük bir çocuk gibi.
O oyun oynasın sense onun yemeğini getir, arkasını topla,çamaşırını yıka görevlerini almış bir anne gibisin.

Farkında olmayabilirsin ama en güzel yıllarını böyle heba ediyorsun.

Yazık çok yazık!!

Ne bileyim ben karşıyım genç yaşta erkek arkadaşla aynı evde yaşamaya nitekim bizim erkeklerimizin %80 i evin sorumluluklarını alacak bireyler olarak yetişmiyor.

Ahlaki yönü beni ilgilendirmez ama dediğim gibi erkeklerin çoğu evliliği bile evin işi görülsün, eve gittiğimde sıcak yemeğim olsun, evim temiz dursun, çamaşırım yıkansın bunları da evlendiğim kadın yapsın mantığı ile yaptıklarından çokta bir şey bekleme.

Ha ben hırla gürle her türlü yaptırırım diyorsan eyvallah!

Yine de hır gürün sizden alıp götürecekleri olacaktır dolayısıyla zaten duygusal bağınız yıpranacaktır.

O sebeple ilişkin bitmesin istiyorsan evini ayırmanı tavsiye ederim.

X