bu da benim hikayem

Arkadaşlar aynı şeyi söylüyoruz aslında ama neden anlaşamadık katılıyorum bende buna ama bazıları konu sahibine git eniştenin altına yat falan tarzı kötü şeyler söylemiş benim sözüm onlara bu çok ağır bir cümle. Sana lafım yok

Ne mantikla soylemisler acabaaaa? Ne mide bulandirici git altina yat..klavyeme sahip cikamayacam az kaldi

Terbiyesizlik yapanlar da olmus, aci söz söyleyen de. Ben de yazimi yazdim ama beddua isine girince ben yazdigimi komple geri almak istedim. Ben de aci konustum cünkü.
Malesef buradaki arkadaslar sizin ruh halinizde olmadigi icin cok tarafsiz elestiri yapabiliyorlar bu normal.
Dayanamayacaksaniz kapattirin konuyu. Ben de konu acip pisman oldugum cok oldu, hatta derdimi anlatmiyorum bu yüzden burada.
Ama haksiz oldugunuz yerleri de söylememiz lazim. güclü olmalisiniz, baska lüksünüz yok. O cocuklar icin ben de sert konusmak zorundayim. Kendinize gelmeniz icin, sizin agladiginiza sahit olmasinlar.

siniriden ne yazacağımı şaşaırdım insanoğlu ne garibiz ya aldatılır susar dayak yer susar çocuğu dövülür susar aşağılanır susar tecavüze uğrar susar sonrada bunlar benim başıma geldi kader der sana verilen aklı sen kullanmazsan suçlu sensin kardeşim biz pasif kaldığımız sürece karşımızdakine yapacağı herşey için izin vermiş oluyoruz

Kardeşinin yaptığı terbiyesizliklere ses çıkarmamış bide üstüne yavrularını dövdürtmüşsün e be hanım adama sormazlar mı? Sen hakikaten fazla iyisin saflık diyeceğim kusura bakma...
Bu kadarına müsade edersen yarın o abinin 'insan müsveddesi ' neler yapabileceğini az çok tahmin ediyorum..
Asla evine alma, hayatına bu kadar ortak etme yoksa canın daha çok yanacak...

sen çocuklarına nasıl zarar verdirirsin göz göre göre bırak abimi babam bile yapamaz abinizin psikolojisinin bozuk olduğu her halinden belli bu kadar ezik olmayın güçlü durun

Telden girdiğim için şuan o yorumu bulamadım ama ortalarda biri yapmış ve çok üzüldüm kız zaten çıkış yolu arıyor dertleşmek istiyor
konu sahibi hala yaşadıklarının, çocuklarına yaşattıklarının vehametinin farkında değil gibi davranıyor.
çocuğunun uğradığı eziyete ya da kendi yaşadıklarına değil de abisi, teyzesi küstü, kimsesiz kaldım diye ağlıyor.
haliyle insanlar sinirleniyor.
konu sahibi de gerçekleri gösterenlere ve doğruyu söyleyenlere beddua ediyor. dersini almış değil hala. kendi eziyet çeyizini kızlarına biriktiriyor miras olarak.

Teyzesi bir abisine karşı zerrin böyle davranmış diye konuşmuyor düşünün
Bir de bilseki eniştesi kızı taciz etmiş,kocama iftira atıyorsun diye ortalıgı inletir kıza f.... muamelesi ederler.
Zerrin bunları düşünecegi akledecegi yerde neden konuşmuyorlar diye içine yangın düşürmüş

maalesef bunları yaşaması muhtemel ama zerrin bi türlü konduramıyor teyzesine
gerçekten sağlıklı düşünemiyor belkide kendini çok yalnız hissettiği için onlarla bağlarını koparmak istemiyordur.
eğer öyleyse yeni bi çevre yeni insanlar tanımaya çalışması lazım.
bence yabancı insanların arasında yaşadığı yalnızlık daha iyidir tanıdığı insanların arasında yalnız kalıp zarar görmekten

Terbiyesizlik yapanlar da olmus, aci söz söyleyen de. Ben de yazimi yazdim ama beddua isine girince ben yazdigimi komple geri almak istedim. Ben de aci konustum cünkü.
Malesef buradaki arkadaslar sizin ruh halinizde olmadigi icin cok tarafsiz elestiri yapabiliyorlar bu normal.
Dayanamayacaksaniz kapattirin konuyu. Ben de konu acip pisman oldugum cok oldu, hatta derdimi anlatmiyorum bu yüzden burada.
Ama haksiz oldugunuz yerleri de söylememiz lazim. güclü olmalisiniz, baska lüksünüz yok. O cocuklar icin ben de sert konusmak zorundayim. Kendinize gelmeniz icin, sizin agladiginiza sahit olmasinlar.
Ben elestirildiğim icin degil hakaret edercesine elestrip kınayanların da yaşamasını diledim.sizin gibi düzgün eleştiri yapanları tenzih ederim

Zerrincim bu olmadı ama... Lütfen kimseye bu şekilde beddua etme... Kimse ama hiç kimse hele mini minnacık çocuklar yaşamasın bu senin ve kızının yaşadıklarını, çok zor eminim... Sen kendince haklısın, belki yorumlar biraz sert ama bunu şu şekilde algıla, insanlar kendine gelmen ve olayların idrak etmen kısımlarını anlaman için biraz gerçekleri yüzüne sert bi şekilde vuruyorlar... buraya yorum açarken, iyi kötü her yoruma açık olarak, hazırlıklı bulunarak konu açıyoruz. Lütfen sözünü geri al canım, lütfen.
Canim ben zaten dogru düzgün eleştiri yapanlari tenzih edrim.ama senin gibi anne olmaz olsun
Salak anne
Ahhh canimm aglayalimmi sana gibi kirici ve kinayici yazanlara sözümün arkasindayim.
Ama hatam varsa söyleyin amenna

konu sahibi hala yaşadıklarının, çocuklarına yaşattıklarının vehametinin farkında değil gibi davranıyor.
çocuğunun uğradığı eziyete ya da kendi yaşadıklarına değil de abisi, teyzesi küstü, kimsesiz kaldım diye ağlıyor.
haliyle insanlar sinirleniyor.
konu sahibi de gerçekleri gösterenlere ve doğruyu söyleyenlere beddua ediyor. dersini almış değil hala. kendi eziyet çeyizini kızlarına biriktiriyor miras olarak.
Tamam bunlarda bende sizinle hem fikirim sözüm yok. Ama şu var ki bizim yaş araligimiz ile onunki bir değil bu yüzden aradaki çocukça konuşmalarını bende farkettim ama yaş ve olgunluk niteliklerini düşünerek yaklaştım

Ben elestirildiğim icin degil hakaret edercesine elestrip kınayanların da yaşamasını diledim.sizin gibi düzgün eleştiri yapanları tenzih ederim

Emin ol bu tip seyler yasayan cok kardesimiz var. Dua edin ve Rabbimin size zaten güzel bir yuva vermis, iki de cocuk. Bosverin artik gecmisiniz, üzücü, can yakar evet. Ama bir faydasi yok ki.
Zaman zaman bunlari hatirlayip hüzünlenmeniz de normal. Psikolojik destek alin eger imkaniniz varsa, burasi yanlis yer, cünkü burasi sert bir alan. Psikolojinize inilmeyen bir yer.
Ama artik sizi üzenleri birakin. Evinize sokmayin, acip acip diyin dövdü istemiyorum diye, baska söze gerek yok cünkü.
Kizlariniza yeni baslangic yapin, üzülmesinler daha fazla.
Gec degil, ama bir an önce bu kafanizi degistirin. Zararin neresinden dönerseniz kardir.
Siz artik o eskiden dövülen insan degilsiniz, olmamalisiniz da.
Disinizi gösterin, kizlariniz icin. Kimse onlara ters bakis bile atamasin.
Benim de bir kizim var kücük. Beni de kücükken cok ezmislerdi, uzun süre psikolojik sorun yasadim fakar simdi kimseye eyvallahim yok. Beni üzmelerine firsat vermiyorum.Yeter ki esiniz de yaninizda olsun, halinize sükredin gecmisi birakin gecmiste kalsin.

Ben bu kk kadınlarını anlamıyorum.
Lafa gelince hepsi aslan parçası, hepsi asar keser, hiçbiri kendini ezdirmez, vurdu mu oturtur
E peki burada kaynanasına gıkını çıkaramayan, kocasından dayak yiyip oturan, sevgilisi tarafından hor görüldüğü halde yine de ayrılamayan kadınlar kim?

Kız küçükken annesini kaybetmiş. Siz annenizi kaybettiniz mi?
Annesizliği tattınız mı da konuşuyorsunuz.
Evet çocuğuna sahip çıkamamış, bende kızdım bu konuya.
Ama hanginiz onu tedavi almaya yöneltti?
Eniştenin altına yat demek yerine çözüm önerisi sundu?
Ne kadar riyakar dolu olmuş burası....

"Ben olsam çocuğuma laf etse, yaka paça evden atardım" diyip durmuşsunuz
Kusura bakmayın ama bu kızın yerinde olsanız çok atardınız evden
Kız iki laf etmiş dayak yemiş.
Kocasına söylemesi için cesaretlendirmek yerine, ben olsam sen olsan şu olsak bu olsak ....

Canim ben zaten dogru düzgün eleştiri yapanlari tenzih edrim.ama senin gibi anne olmaz olsun
Salak anne
Ahhh canimm aglayalimmi sana gibi kirici ve kinayici yazanlara sözümün arkasindayim.
Ama hatam varsa söyleyin amenna

Olsun, kim olursa olsun beddua etme...

Canım, gerçekten sağlıklı düşünemiyorsun biliyorsun değil mi... Yani seni hamileyken döven bir adamı evine alırken düşünemedin mi aynı şeyleri evlatlarının gözü önünde tekrar yaşayacağını, kaldı ki sadece sen değil minicik yavruların da etkilenmiş. eşine en baştan anlatmalıydın ki bi daha adım atma cesareti göstermesin evine... Ayrıca, seni döven bi adamı senin evine postalayan teyzelerine üzülme boş yere, belli ki artık sizleri kambur olarak görmeye başlamışlar ve kurtulmak için basit bir sebep aramışlar, bunu bahane etmişler görüşmemek için... Çok acı oldu bu söz ama gerçek bu...

Sen en çok anneye ihtiyacın olduğu anda anneni kaybetmişsin, evde sürekli bir tedirginlik, korku içerisinde yaşamışsın evlenene kadar, hep sığıntı gibi görmüşsün kendini belli ki... Yaşadıkların seni bastırmış, sindirmiş, hiç birşeye itiraz etmiyor herşeyi olduğu gibi kabul ediyorsun şimdi. bu huy karakter olarak üzerine oturmadan önce hemen değiştir kendini, insanların söylemeye çalıştığı bu sana... Evet belki bazıları çok kırıcı ama sen yine de o yorumlardan da ders alacak bir pay çıkar kendine.... İnan hayat bu değil Zerrincim, hayat ne getirsen kabulumdür şeklinde yaşanmıyor inan bana... İtiraz etmeyi, reddetmeyi, karşı koymayı bileceksin ki mutlu ol, güçlü bir anne ol... Kızlarına da iyi bir rol model ol... İnan bana hiç birşey için geç değil, herşey yeniden şekillenebilir, sen sadece güçlü ol ve sahip olduklarına sarıl... bir zamanlar kendini sığıntı gibi hissediyordun ama artık hayatın farklı, artık sen sığıntı değilsin aksine sana sığınmaya çalışan minicik 2 evladın var... Ne pahasına olursa olsun onları korumak kollamak zorundasın, bu senin abini teyzelerini kaybetmek pahasına da olsa yapman gereken tek doğru şey...

Konu sahibi,
biliyorum yarın öbür gün eşine bir şey olsa arkanda kimse yok bu da seni cidden üxüyor
Tahmin edebiliyorum.
Anne gibi olmaz hiç bir zaman.
Bak teyzelerin de sana hemen sırtlarını dönmüş, demek ki sandığın kadar arkanda değillermiş.
Kıyamam sana... Artık tek başına ayakta durmayı öğrenmen gerek
O abilerden sana hayır yok, olsa olsa bir evladın sana sahip çıkar, bu yüzden de önce senin ona sahip çıkman gerek.
Abilerini def et, sakın ama sakın para verme
Aç teyzelerinle de konuş, sana inanırlarsa amenna, ama seni değil abini tercih ederlerse paşa gönülleri bilir..

Bu arada en kısa zamanda bir üniversite bitirmen gerek. Ayaklarının üzerinde durmayı öğrenmek için
Lisans mezunu musun? Çalışıyor musun?
Eğer değilsen aöf e yazıl, iş bulabileceğin bölümlerden birine..

Teksin diye üzülüyorsun, arkadaş edinmeye çalış
Sosyalleşmeye bak
Hangi şehirdesin?

Ben bu kk kadınlarını anlamıyorum.
Lafa gelince hepsi aslan parçası, hepsi asar keser, hiçbiri kendini ezdirmez, vurdu mu oturtur
E peki burada kaynanasına gıkını çıkaramayan, kocasından dayak yiyip oturan, sevgilisi tarafından hor görüldüğü halde yine de ayrılamayan kadınlar kim?

Kız küçükken annesini kaybetmiş. Siz annenizi kaybettiniz mi?
Annesizliği tattınız mı da konuşuyorsunuz.
Evet çocuğuna sahip çıkamamış, bende kızdım bu konuya.
Ama hanginiz onu tedavi almaya yöneltti?
Eniştenin altına yat demek yerine çözüm önerisi sundu?
Ne kadar riyakar dolu olmuş burası....

"Ben olsam çocuğuma laf etse, yaka paça evden atardım" diyip durmuşsunuz
Kusura bakmayın ama bu kızın yerinde olsanız çok atardınız evden
Kız iki laf etmiş dayak yemiş.
Kocasına söylemesi için cesaretlendirmek yerine, ben olsam sen olsan şu olsak bu olsak ....
Hay ağzına sağlık bee BACIM sabahtan beri anlatmaya çalışıyorum bende konu sahibini yüzde yüz haklı bulmuyorum ama kadın dayanışması diye birşey var bu kadar azarlamak niye. Düzgünce bu doğru bu yanlış denir kalp kırmadan

X