bu evlilik yururmu

Çalışıyor musunuz?
ha tamam şimdi buldum ayrıntıları... Çok mu istiyorsun çocuk canım çocuk, yani olmazsa olmaz mı? Bak bu adam evliliğini ve hayatını burnundan getiriyor anneliğinin nasıl geçeceği beni korkutuyor. Bence çok sağlıklı düşünüerek hareket et..

ha tamam şimdi buldum ayrıntıları... Çok mu istiyorsun çocuk canım çocuk, yani olmazsa olmaz mı? Bak bu adam evliliğini ve hayatını burnundan getiriyor anneliğinin nasıl geçeceği beni korkutuyor. Bence çok sağlıklı düşünüerek hareket et..

Anlamadım yanlış alıntıladınız sanırım

1. Cocuk down sendromluydu tibbi tahliye yaptirdim 4 yil once 2.tup bebegi yeni degil 2 yil once yapirdim olmadi 3.kulagim yeni oldu iki ay olmadi evliligin bu olmadiginin farkindayim yasimda cok genc degil 45 yasindayim bir destegim olsa bir dkk durmam sevgi saygi yok
Boşan. 45 yaşındasın böyle bir adamı çekecek enerjin kaldı mı? Çocuk da yokmuş çalışabilirsin.

isterseniz bu evliliği sonsuza kadar yürütün ama Allah rızası için çocuk yapmayın yaa
bir de tüp bebek mi uğraştıniz özellikle
onu da mu dovsun sağır etsin
kendinize niye daha güzel hayatlar kurmaya calismiyorsunuz
adam düzelsin nolur zamanında yaptıkları hiç mi gururunuza onuruna dokunmuyor
eminim hala sevisiyirsunuzdur da
mideniz de mi bulanmiyor

Şimdiye kadar nasıl yürüdüyse öyle yürür yine.Ama boyle bir evliliği devam ettirmenin savunulur bir yani yok.Hiç cocugunuz yok mu?Acaba bir çocuğum olsun diye mi sürdürüyorsunuz bu evliliği?

Slm alti yillik evliyim evlendigimizden beri bir turlu anlasamiyoruz adam bildigin hoduk cok sorunlarla bogustum ve tek basima onun bir yardimini veya destegini gormedim ilk catisam evlendigimiz sene hamile kaldim bes ay klozetle arkadas oldum burda yoktu bebek down sendromlu imis hic demediki nasil olacak ne yapacagiz veya dogur her daim yanindayim ve depresyon bir tup bebege kalkistim benim zorumla borc harc oda oyle benim olacakya tek basima gittim geldim ve evlendigimizden beri hic bir ihtiyacimi karsilamaz kardeslerim alir senede belki iki veya tas catlasa uc kez birseyler alir son kavgamizda kulagimin zari yirtildi tokat atinca daha neler neler ev arkadasi gibi yasiyoruz hic bir hissim kalmadi calismiyorum aile desen onlarinda kendi sikintilari var bu ikinci evlilik napiyim ben hergun ayni seyleri dusunmekten yoruldum
Cocugunuz var mi o kismi anlamadim. Hamile kalmissin down sendromlu denmis sonra ne oldu? Ikinci de niye tup bebek yaptin ?

En onemlisi cocuk icin bu israr niyeydi evliligin bu haldeyken
(gerci cocuk sahibi oldun mu olmadin mi anlamadim )

45 yaşındasın 2. evliliğin şiddet var bence sevilmeyi bırakta çoluk çocuk yok şükret işe gir kendi ayakların üzerinde dur.
Birilerine yük olmak zorunda değilsin.
Biri sevsin biri baksınla olmuyormuş işte ders çıkar bence artık.

:tokat:
down sendromlu diye destek olmadığını o yuzden ilk bebeğinizi dogurmadiginizi anladim.
simdi tüp bebek mi deniyorsunuz? karışık yazmışsınız anlamak güç.
kulağınız için geçmiş olsun.soruya gelince
evlilik sizin için tüm bunlara rağmen sürdürebilen kağıt üstü bir formaliteyse neden sürmesin?
ölene kadar devam ettirebilirsiniz..
tüm bunlara rağmen suan tüp bebek icin tedaviye devam ediyorsaniz zaten yazacak pek bişey yok..
Yorumunuzu okuyunca ancak anladim konuyu
Ya ben yorgunum ya cok karışık her sey :KK64:

Down sendromlu bebeğe ne oldu? Tüp bebeğe ne oldu? Çocuklar doğdu mu doğmadı mı?

Ayrıca böyle bir adamdan yanlışlıkla hamile kalsanız anlarım ama bu adamdan çocuk sahibi olmak için tüp bebek için çabalamanızdaki amacınız nedir? İlla çocuğum olsun, kimden olursa olsun mantığı mı bu? O çocuğun doğmadan geleceğini karartmanızın, vurdumduymaz bir baba ve parasız bir anneye sahip olması için uğraşmanızın anlamı nedir? Bunları da açıklar mısınız?

bizden nasıl bir cevap bekliyorsun. yürür dememizi mi bekliyorsun. herşey ortada. şiddet var ilgisizlik sorumsuzluk var. boşan, bir iş bul çalış, ailenin yanına git.

Cocuk istiyor olmanizin sebebi evliligi belki kurtaririm umududur diye dusunuyorum. Ama bunu ne kendinize ne de o cocuga yapmayin. Esiniz cocuk istiyor mu ? Yas 45 dediniz ya da cocugu siz kendiniz icin mi istiyorsunuz sadece ? Ve ilk evliliginizden cocuk var mi ?

Bosuna kendine bi 6yil daha eziyet etme zararin neresinden donulurse kardir ayril o adamdan

Slm alti yillik evliyim evlendigimizden beri bir turlu anlasamiyoruz adam bildigin hoduk cok sorunlarla bogustum ve tek basima onun bir yardimini veya destegini gormedim ilk catisam evlendigimiz sene hamile kaldim bes ay klozetle arkadas oldum burda yoktu bebek down sendromlu imis hic demediki nasil olacak ne yapacagiz veya dogur her daim yanindayim ve depresyon bir tup bebege kalkistim benim zorumla borc harc oda oyle benim olacakya tek basima gittim geldim ve evlendigimizden beri hic bir ihtiyacimi karsilamaz kardeslerim alir senede belki iki veya tas catlasa uc kez birseyler alir son kavgamizda kulagimin zari yirtildi tokat atinca daha neler neler ev arkadasi gibi yasiyoruz hic bir hissim kalmadi calismiyorum aile desen onlarinda kendi sikintilari var bu ikinci evlilik napiyim ben hergun ayni seyleri dusunmekten yoruldum
Bence sen yanlız da mutlu olursun
He bu adami! Özlerim dersen mazoşist falan olduğunu düşünürüm ben
Ne yalan söyleyeyim
Ayrıca bu ikinci evliliğin diye kendini suçlama
Her insan dikkate alınmak ister yapma bunu kendine

bizden nasıl bir cevap bekliyorsun. yürür dememizi mi bekliyorsun. herşey ortada. şiddet var ilgisizlik sorumsuzluk var. boşan, bir iş bul çalış, ailenin yanına git.
Yuva kolay kurulmuyor bilmiyor musun!
Bence konu sahibi çoktan ayrılmayı istiyordur da yastık değişmesiyle kader değişmez vs vs diyenler kafasını karıştırmistir

X