Bosanmak istiyorum ama cocuklar vermek istemiyor?

Yoo o kadar hassas degilim. Bir suru ekin yanlis yazımı vs neler görüyoruz da, hicbirisine isyan etme istegi gelmemisti icimden. Burada korkunc derecede istikrarli bi bilgisizlik hakim. Hayatinda iki satır yazi okumamis olmasi lazim. Deginmeden edemedim dogrusu
Peki siz bu mesajınızda ki bütün harfleri doğru mu yazdınız:olamaz: bakın bakalım.
Klavye tercihiniz doğru olsun sizin de bir zahmet 😌

Çocukları sizden alamazlar hiç korkmayın ve merak etmeyin. Ailenizin yanına gidip açın davanızı. Aleniz gelip alsın yalnız gidemezseniz iki bebekle.
Sakın eşinizin ailesine belli etmeyin sorun çıkarırlar.

Eşim avukat şimdi sordum evlilik devam ederken velayet anne babada ortaktır. Açılmış bir dava yoksa annenin çocuğu alıp gitmesi çocuk kaçırma suçu olarak kabul edilmez dedi.

Siz yine de boşanma avukatı ile görüşün evet suç değil ama iş çekişmeliye dönerse sizin için eksi puan gözükmesin evi çocuklarla terk edip gitmeniz
Ama ben şöyle bi yasa çıkmış diye duydum annenin hiç bir maddi kazanci yoksa çocuk annede kalamaz diye. Benim kuzenim de ayrılacaktı bu yüzden ayrilamamıştı... Annenin önce düzenli olarak aylık bir kazancı olması şartı yok mu yani??

Çocukları babasindan oylece alip gidemezsiniz tabi. Boşanma davası açarsınız, gecici velayetin kimde kalacagi belirlenir, size verilirse çocuklarınızı yaninizda alip goturmenizde o zaman bir sakınca olmaz.

Ayrica bu yaziyi okuduğum icin de kendimi tebrik ediyorum. Fiillerde sert ünsüzlerden sonra gelen o "d" harflerinin dogru yazımına hayatınızın herhangi bir kısmında hiç mi sahit olmadınız gerçekten? Incelikle düşünülerek yazılmış gibi, hic dogru yok.
Neredeyse bütün sosyal mecrada sizin gibiler olmak zorunda mı ???🤦🏻‍♀️ Şöyle düzeltmeleri gördükçe insanın daha çhok yalnış yazası gelihiyor 🤣🤣🤣🤣

Acaba evliliğiniz icin profesyonel destek almayi mi deneseniz ilk önce? Hamilelik depresyonu gecirdiginizi yaziyorsunuz. Depresyon yasayan insan icin ne kadar zorsada, yaninda yasayan insan icin de zordur. Depresyon öyle basit bir rahatsizlik degildir. Ailelerin karismasida kötü olmus ama anladigim kadariyla evlilik icinde kavga bol yapilmis ama yardim alinmamis. Evinizi baska yere tasiyip evliligin üzerinde calisabilirsiniz. Yok bosanmakta kararliyim diyorsaniz o zaman avukata danismadan hareket etmeyin. Tüm bu olanlari size karsi da kullanabilirler

Ama ben şöyle bi yasa çıkmış diye duydum annenin hiç bir maddi kazanci yoksa çocuk annede kalamaz diye. Benim kuzenim de ayrılacaktı bu yüzden ayrilamamıştı... Annenin önce düzenli olarak aylık bir kazancı olması şartı yok mu yani??

Yoo. Baba nafaka öder o zaman. Bahsettiğiniz çok çok ekstrem bir durum. Kuzeniniz avukatla görüştü mü? Size şu kadar söyleyeyim komşum boşandı ki eşini aldattığına dair bir dünya kanıt vardı. Hakim dosyanın kapağını bile açmadan o yaş çocuğun yeri anne yanıdır dedi ilk celsede. Dava davam ederken anne kendi rızasıyla babaya verdi çocuğu. Hele ki bir yaşında çocuğun anneden ayrılması imkansıza yakın bir oran ancak anne gönüllü verirse olur.

Yüz kızartıcı bir hayatınız yoksa uyuşturucu bağımlısı vs değilseniz çocuklari size verir mahkeme. Çalışmasanizda size verir baba nafaka öder. Ama izinsiz ses kaydı suctur haberiniz olsun hem delil olmaz hemde başınızı agritir. Allah yardımcınız olsun

Yazınızdan yurtdışında olduğunuzu tahmin ediyorum
Söyle söyleyeyim o çocukları biraz zor alır sizden. Alıp napacak, kime baktıracak hem.
Hepsi blöf sizi yıldırmak için
Çocukları alın bi süreliğini ailenizin yanına gidin. Sakin kafayla düşünüp karar verin. 2 küçük çocuk ile hayat okadarda kolay olmayabilir çünkü.

ayrılmak ıstıyorsanız korkmayın sız vermedıgınız surece cocukları sızden alamaz :KK66:

Yurt dışında velayet konusu nasıl bilemiyorum.Turkiye'de annede bırakılıyor,sizin yaşadığınız yerdeki şartlar farklı mı

Selam kizlar,

Benim konum karma karisik ve lütfen yardiminiza ihtiyacim var.
Ben 28 yasindayim 3 senelik evliyim ve 1 yasinda ikiz cocuklarim var. Hamileligimden bu yana esimle sorunlarimiz var.. benim hamileleigim biraz agir gecdi ve ilk baslarda depressyondaydim ama kadin doktorum bunun normal oldugunu bellirtti hormonlar yüzünden neyse ve her tartismada esim annemi ariyordu kizin bana söyle böyle davraniyor diye..annemde hep dinledi ama bi zaman sonra tersledi..senin karin hamile ikizleriniz olcak oturup sevinceginize sen kizimi sikayet ediyorsun diye..ondan sonra esim birden annem gilin gelmesini istemedi yani ziyatette bu arada kendi ailemle aramda 300 km var.. neyse 1 sene icersinde kavgalar oldu hamileligimi hic yasayamadim hep ahlamakla kavga etmekle gecdi..cocuklae dogdu zar zor yine tartismayla kavgayla 1 senemiz gecdi ama artik canima tak etti ben bu adamdan bosanmak istiyorum evlendigime de pismanim cocuk yapdigima da pismanim..mama yapdim cocuklara mama yüzünden birbirimize girdik buda yetmezmis gibi kaynanam gil karisdi onlar üsttümüzde kaliyor .. neyse ben sandim ki hani bizi ayircaklar kapiyi caldilar acin diye bende acdim.. ama nerde kadin üstüme saldirdi hemen oglumdan ne istiyorsun yettmedi mi ogluma cekdiklerin diye..kaynim üstüme yürüdü kolumu tuttup küfüt etti defoll git bu evden bikdil senden dedi.. ve inanirmisiniz esim anca siz karismayin dedi..baska birsey demedi onlari evden cikarttip bana diyor ki gördün mu yapdiklarini..sanki ben kendi kendime bu olayi cikartmisim..sonra kayinbsbam gitmis babami ariyor kaynim teyzem gile ariyor yok kavga ediyorlar hergün bilmem ne diye..bu arada ben kaynanamla anlasamiyorum kavgamiz cok oldu tam seytan bi kadin ogluna hep onun duymak istedigini söylüyür ama arkamdan bana heo laf ediyorlar inanirmisiniz? Ikizlerim var ama trk basima bakiyom yani kaynanam falan bana hic yardim etmiyor yardim etmekde istemiyor zaten..sadece sevmek istiyor cocuklari..esim baba olarak yardim ediyor orda sorun yok ama biz kari koca olarak eevam ettiremiyoruz..bi gün ben cocuklari yukariya birakdigimda o da ayda birkere bi evimi temizleyim bi kafami dinleyim diye.. önceden alisverise gide3ken cocuklari götürmezdik corona var diye ben altlarini alir mamalarini verirdim öyle kaynanam gile birakirdi... 1 2 saatligine..ve cocuklar her heldiginde cok huysuz olurdu aglarlardi bende süphelendim..kaynanam ve kayinbabam 7/24 kavga ederler cünkü ama cocuklarin önünde yapmazlar diye hep düsündüm..ve bi gün onlari ses kayida aldim ve süphe duymakla cok hakliymisim..cocuklqrin önünde birbirlerine bagirip hakaretler ediyorlar..kaynim bana küfür ediyor hakaret ediyor..kaynsnam cocuk bakmasino biliyor ne bicim anne bi altini bile almiyor diyor ben mecbur degilim diyor.. simdi ben bunlari esime diblettmek istiOrum cünkü annesi ve kardesine cok tuttuyor..ve beno tehdit ediyor iste bosancaksam bu evden ben gidicem ama cocuklar onda kalacakmis..cocuklari götürürsem polisi aricakmis falan filan kanunen onun izini olmadan cocuklari götüremezmisim..kendi evimde ne yaparsam yapayim hep bi laf isittirim cocuklari banyo ettirdigim zaman bana hep senin canin sıkıliyor kendine hobbi yap veya git calis ondan cocuklari banyo ettiriyon diyor..herseyime karisir camasir deterjanima kadar ya daha cok sey varda neyse..ben avukkattan termin aldim danismak icin ama o gübe kadar bekleyemicem..o ses kayitla avukkatla dava acabilirmiyim? Ve cocuklari gercekden izni olmadan gidemezmiyim bu evden ?
Alakasız olacak ama normal yoldan mı ikiz gebelik oldu, tedaviyle mi?

simdi ben bunlari esime diblettmek istiOrum cünkü annesi ve kardesine cok tuttuyor..ve beno tehdit ediyor iste bosancaksam bu evden ben gidicem ama cocuklar onda kalacakmis..cocuklari götürürsem polisi aricakmis falan filan kanunen onun izini olmadan cocuklari götüremezmisim..kendi evimde ne yaparsam yapayim hep bi laf isittirim cocuklari banyo ettirdigim zaman bana hep senin canin sıkıliyor kendine hobbi yap veya git calis ondan cocuklari banyo ettiriyon diyor..herseyime karisir camasir deterjanima kadar ya daha cok sey varda neyse..ben avukkattan termin aldim danismak icin ama o gübe kadar bekleyemicem..o ses kayitla avukkatla dava acabilirmiyim? Ve cocuklari gercekden izni olmadan gidemezmiyim bu evden ?
1. Eşine ne dinletirsen dinlet bu kadar olayda hiç bir zaman seni korumamış bundan sonra da korumaz.
2. Asıl evden gitmesi gereken o bu durumda kendine bir düzen sağlayana kadar hiç bir yere gitme zaten çocuklar var.
3. Kendin diyorsun 'tehtid' yani aslında olmayacak bir şey. Hangi hakim çocukların velayetini anne büyük suçlar yapmadığı sürece babaya vermiş ki biliyor çocuklar senin. He derdi çocuk filan da değil seni o cehenneme mahkum kılmak.
4. Arasın polisi, polisin başka işi yok mu 🤔
5. Avukatla görüşüne kadar bekleyip mantıklı ve sakin adımlar atmanı tavsiye ederim. Öfkeyle kalkan zararla oturur.
6. Ses kaydını da avukata danış çünkü bariz özel hayatın gizliliğine müdahale etmişsin kaynananın evini dinleyerek. Hadi eşin ya da kp kavgada söylediklerini ses kaydı alsan neyse. Kanıtlamak için denir de bu ses kaydının bir hükmü yok bence.

1 yaşındaki çocukları hiçbir mahkeme anneden ayırıp babaya vermez. Bir avukat bul, davanı aç.

1 Öncelikle çocuklara sizin dışınızda kimse bakmak zorunda değil eminim çocuklarınızı kaynananıza guvenerek yapmamışsınızdır.
2 O kadar insan üzerinize yürüdü siz hala neden o evdesiniz?
3 Çocukları bırakıp gidin zaten maksimum 2 gun 3.gün kendi getirip çocukları uzerıne atar.

Ses kaydı sizin işinize yarar mı bilmiyorum ama özel hayatı ihlale giriyor karşı taraf için bu durumda size tazminat acabilirler. Çocuklarınız zaten küçük bende eşiniz de ailesinin etkisinde kalıyor olabilir çok yakınsınız. İkna edebilseniz uzak bir yere taşınsanız düzelir mi acaba diye düşündüm tabi siz daha iyi bilirsiniz. Onun dışında boşanacaksanız çocukların velayetini devlet size verir anne çocuğu daha onlar o yüzden eşini ailesi vermeyiz dese ne olacak. Çocuklarınızı alıp gidin uzaklaştırma kararı alın dava açın derim.

Her erkek genelde boşanma aşamasinda çoçukları vermicem blöfü yapıyor kadınlarda ciddiye alıyor al ozaman çoçukları ben gidiyorum deseniz eminim 1 hafta bakamaz kolaymı bebek bakmak hemde ikiz hoş mahkemede zaten vermez..

Ses kaydı sizin işinize yarar mı bilmiyorum ama özel hayatı ihlale giriyor karşı taraf için bu durumda size tazminat acabilirler. Çocuklarınız zaten küçük bende eşiniz de ailesinin etkisinde kalıyor olabilir çok yakınsınız. İkna edebilseniz uzak bir yere taşınsanız düzelir mi acaba diye düşündüm tabi siz daha iyi bilirsiniz. Onun dışında boşanacaksanız çocukların velayetini devlet size verir anne çocuğu daha onlar o yüzden eşini ailesi vermeyiz dese ne olacak. Çocuklarınızı alıp gidin uzaklaştırma kararı alın dava açın derim.
Ben cok kez tasinmak istedim..ama esim annesinden ayrilmiyor tasinmakda istemiyor..

1 Öncelikle çocuklara sizin dışınızda kimse bakmak zorunda değil eminim çocuklarınızı kaynananıza guvenerek yapmamışsınızdır.
2 O kadar insan üzerinize yürüdü siz hala neden o evdesiniz?
3 Çocukları bırakıp gidin zaten maksimum 2 gun 3.gün kendi getirip çocukları uzerıne atar.
1.kimsenin bakmak zorunda olmadigini bende biliyorum,zaten dogduklari itibaren ben trk basima bakiyorum kaynanam yardim etmiyor kendi ailem zaten uzak.. ama anlatmak istedigim esim mesela cumartrsi annem gile verelim hem severler hem cocuklara bakarlar bizde bi kendimize zaman ayiririz der..oda ayda 1 defa veya 2 ayda bi..ama onda bile okadar laf ediyor anasi varken ben niye altini alayim ben sadece sevmek istiyorum diyen bi kadin..hani bakmak zorunsa degil ama altini almak zor geliyorsa gelipde bana onlar benim torunlarim diye bana bagirip cagirmicak..
2.cocugum olmasa o an ceker giderim..ama gitmek istedigimde cocuklar burda kalcak kendin gitcen dedi evli oldugum adam onun icin bende avukattan randevu aldim.
3. Orda haklisiniz

X