Gelinlik Modelleri Bu gelinlik yakışmış mı? Yardımınıza ihtiyacım var:(

salemwitch

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2011
155
1
Selam kızlar,

Bugün Kadıköy'ün altını üstüne getirdim ve bir tek bu modeli beğendim. Haftaya kadar kararımı verip diktirmeye başlatmam gerekiyormuş ancak yetişir dediler... sizin de fikirlerinize ihtiyacım var, bu gelinlik vücuduma uymuş mu?
Gelinliğin hepsi resimdeki gibi fransız dantel mi olsun yoksa göğüs kısmı saten drape alt kısmı dantel mi olsun?
Bir de ben duvak kullanmak istemiyorum saçlarımın açık olmasını istediğim için ufak bir kep kullansam nasıl olur?
$IMAG0099.jpg $IMAG0100.jpg $IMAG0101.jpg

Saç modeli ve duvak konusunda da fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim şimdiden çoooooook teşekkürler...

Son düzenleme:
ben fazla begenmedim açıkcası kötü durmuş üzerinde .
bence daha güzeli olabilir di .

bende pek hoşlanmadım,bence bu balık model sana gitmemiş...bu arada yanlış anlamazsan boyun kaç?bu tarz gelinlikler bence 1.75 boy civarına yakışıyor..

ben bu balık model gelinliklerden hiç hazetmiyorum
canım çok basit olmuş ya bence

kesinlike basit durmuş..sanki gelinlikten çok elbise gibi bi havası var..bence sen daha kabarık modellere bakmalısın..bide straplez gelinlik yerine biraz daha askılı şöyle askıları omuzlarından düşen bi modelde bakabilirsin hem omuzlarını daha geniş gösterir havalı durur :KK66:

Bence üstünüze göre dikilirse daha iyi duracaktır. Eteğin biraz daha yukarıdan başlaması lazım sizde. Bir de altındaki tarlatan çok kötü bence, telli değil de tülden bir tarlatan olmalı.

bence de vucut tipinize cok gitmemis.kabarik modellere baksaniz daha guzel olur.zaten gelinlik kabarik olmali zannimca

Arkadaşlar fikirleriniz benim için önemli ama lütfen beğenmedim yaıp gitmeyin neresi kötü olmuş nasıl olursa daha iyi olur belirtirseniz çok seviniriim.

bu giydiğim demo olduğu için böyle duruyor ayrıca altında düz ayakkabı var boyuma göre dikildiğinde daha güzel duracağını düşünüyorum. bugün gittiğim bütün gelinlikçiler balık modelin bana yakışacağını söylediler yüzden şişman görünüyor olabilirim ama 53 kiloyum 36 beden giyiniyorum.

bende beğenmedim:KK50: elbise gibi duruyor prenses etek modelleri daha hoş durur bence:KK34:

Ben balık gelinlikleri kabarık gelinliklerden daha iddialı buluyorum ve bayanların fiziğini daha güzel gösteriyor bence. Eğer 160 filan iseniz en az 15cm topuk ve üstünüze göre dikilmiş bir balık gelinlikle güzel görüneceksinizdir. Benim bu özelliklerde bir tanıdığım giyinmiş ve yakışmıştı. Yeniden dikilirse dikkat etmeniz gerekenler dediğim gibi tarlatan, ikincisi, bence gövdesi balenli bir kıyafet için fazla pot duruyor, daha iyi bir korsaj yani gepiyer lazım. Gepiyer ve üst kumaşın birbirine iyi tutturulması lazım. Bir de kalçada öndeki kırılma neden olmuş bilmiyorum, ama normalde olmamalı. Gelinliğin danteli görebildiğim kadarıyla güzel.

Bence gelen elbise gibi yorumlarını dikkate alma, o arkadaşlarımızla zevkin zaten kökten farklı, manken gibi görünseydin de aynı eleştirileri alırdın.

Yorumların için çok teşekkür ederim minenes senin de söylediğin gibi klasik bir gelin olmak istemiyorum biraz belim ortaya çıksın ve sade olayım diye düşünüyorum o yüzden tülü taşlı işlemeli vs seçmedim ayrıca öndeki potluğun sebebi kot pantolonumu çıkarmaya üşenmiş olmam :)))

Ben de kesinlikle uzerine gore dikildiginde daha guzel olacagina inaniyorum. Fotograflarda dikkat ettigim br sey omuzlariniz biraz dar. Eger omuzlarinizi genis gosterecek bi detay ekletirseniz vucut seklinizi kum saatine daha yakinlastirir vee bu gelinlik tadindan yenmez :KK16:

İlk gördüğümden beri düşündüğüm bir şey vardı, örneklerini bulunca yazayım dedim. Ben balık gelinlikte eteğin gergin durmasını sevmiyorum. Bence etek uçları bir miktar dalgalı yani girintili-çıkıntılı durunca daha güzel görünüyorlar. Bunun için kalıbı biraz daha zengin, daha açılımlı kesmeleri gerekiyor ve tarlatanın biraz daha küçük olabilir, tabi ekstra kumaş ve emek gerekecek. Sadece bir düşünmen için paylaşıyorum:

395543_490277667677064_17080468_n.jpg

184704_490280041010160_1072097235_n.jpg

İlk gördüğümden beri düşündüğüm bir şey vardı, örneklerini bulunca yazayım dedim. Ben balık gelinlikte eteğin gergin durmasını sevmiyorum. Bence etek uçları bir miktar dalgalı yani girintili-çıkıntılı durunca daha güzel görünüyorlar. Bunun için kalıbı biraz daha zengin, daha açılımlı kesmeleri gerekiyor ve tarlatanın biraz daha küçük olabilir, tabi ekstra kumaş ve emek gerekecek. Sadece bir düşünmen için paylaşıyorum:

395543_490277667677064_17080468_n.jpg

184704_490280041010160_1072097235_n.jpg

Bu modeller çok güzel ben de böyle kabarık olmasın istiyorum içine tarlatan giymesek olmaz mı ki:KK43: resmini koyduğum gelinlikte kadın zorla tarlatan giydirdi o yüzden öyle garip duruyor tarlatansız olmaz diyorlar :KK43:

Bu modeller çok güzel ben de böyle kabarık olmasın istiyorum içine tarlatan giymesek olmaz mı ki:KK43: resmini koyduğum gelinlikte kadın zorla tarlatan giydirdi o yüzden öyle garip duruyor tarlatansız olmaz diyorlar :KK43:

Gelinliğin ayağına dolanmaması için illa ki bir şey giyilmesi lazım. Ancak şunun gibi tül destekli bir tarlatan giyinip içinden metalini de çıkarabilirsin:

white-gauze-one-hoop-mermaid-croset-bridal-petticoat-wan0001.jpg

canım çekim açın yanlış sanırım, çnkü fotolarda basık duruyo çok kısa boylu görünüyosun. bence gögüs altından kabartmalı gelinlik daha güsel olacaktır. balık boyunu kısa göstermiş bencee.

bende pek beğenmedim,kabarık model tercih etmelisin canım daha iyi duracaktır..yanlış anlama bu tarz modeller 1.75 ve daha uzun boylular için güzel olur...

Kızlar yarın sipariş vermeye gidiyorum nelere dikkat etmeliyim?

Bu şekilde çok mu soluk görünüyor? Üzerinde hafif inciler olan bir dantel var onu mu seçsem acaba?

Bir de göğsü de yine dantel mi olsun yoksa düz kumaştan drape mi olsun ne dersiniz?

X