Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Ne diyebilirim ki, bende harika bi muhalefet isterdim. Bende yureklice oy verebilmek isterdim. Bırakın 6 li ittifakı, parti içinde birbirini öğüten siyasetçilere oy vermeyi düşünmek, bana çok akla yakın gelmiyor. Ortada aday olmadan boşluğa oy verecek olmak, bana İronik geliyor. Ona güldüm.
İyi gitmeyen birşeylerin devamını istemekten daha mantıklı geliyor bana. Ayrıca aday belli değil ama kimin aday olacağı az çok tahmin ediliyor. Herkesin kafasında bir isim var ve ona göre yorum yaptıklarını düşünüyorum

İyi gitmeyen birşeylerin devamını istemekten daha mantıklı geliyor bana. Ayrıca aday belli değil ama kimin aday olacağı az çok tahmin ediliyor. Herkesin kafasında bir isim var ve ona göre yorum yaptıklarını düşünüyorum
Kimmiş? İstanbul'da/İzmir'de/Ankara da bu görüşün yaptıkları belli. Ülkede bu şekilde olacaksa eyvah ki ne eyvah

Ben bu ülkede şu yaşıma geldim ekonomik ve ruhsal olarak en çok zorlandığım zamandayım. Marketten oğluma seviyor şifa olsun çok hasta oluyor diye hep aldığım kefirin fiyatı dün baktım %75 civarı zamlanmış. İlaçlar desen ya yok ya da fiyatlar güya devlet karşıladığı haliyle bile almış başını gitmiş. Meyve sebze fiyatları deseniz ortada, kış günü portakal yemek isteyen insan cüzdanını boşaltıyor resmen. Psikatrist oğluma oyun terapisi ve haftalık gideceği bir spor önerdi. Fiyatları duyunca dudağım uçukladı. Her ay aldığım doğum kontrol hapım var. Eskiden sağlık ocağı verirdi, kaç yıl oldu onlar vermeyi bıraktı. Geçen ay eczaneden 95 liraya almıştım, bu ay 175 lira verdim. Şimdi bunların sebebi ben miyim yoksa ülkenin bu duruma gelmesine sebep olanlar mı? Cumhur ittifakının 20 yılda ülkeyi getirdiği son durum ortada. İnanın gittikçe buhrana giriyoruz. Bireysel olarak da toplumsal olarak da halimiz bu. Ama bir dilim ekmek yedik karnımız doydu. Soframızda pirzola olmasa da olur diyenlere hakkımı helal etmiyorum.

Kimmiş? İstanbul'da/İzmir'de/Ankara da bu görüşün yaptıkları belli. Ülkede bu şekilde olacaksa eyvah ki ne eyvah
Bu olası adaylardan bir tanesi zaten açılan davalarla devre dışı bırakılmaya çalışılıyor. Tahmin etmek çok zor olmasa gerek. İstanbul'da, İzmir'de, Ankara'da yaşamıyorum. Orda yaşayanlara sormak lazım. Ama bu ülkede yaşıyorum ve nasıl yönetildiğini görüyorum

Kararsızım seçeneği de olmalıydı diye düşünmüştüm başta ama sonradan dedim ki bu cuma memur zamları açıklanır ona göre şekillenir kararsızların tarafı 🤷‍♀️

Ne diyebilirim ki, bende harika bi muhalefet isterdim. Bende yureklice oy verebilmek isterdim. Bırakın 6 li ittifakı, parti içinde birbirini öğüten siyasetçilere oy vermeyi düşünmek, bana çok akla yakın gelmiyor. Ortada aday olmadan boşluğa oy verecek olmak, bana İronik geliyor. Ona güldüm.
Aday zaten belli olacak,nedir bu acele böyle..

Ay ne yapmışlar allah aşkına? Bir türkü tutturmuşsunuz hepiniz. Ciddi ciddi Melih Gökçek ile Mansuz Yavaş'ı mı kıyas ettiniz?

1 koli yumurta olmuş 70 lira. Anneler çaresizlikten eski usulü pirinç unu mamaya döndüler.

Çocuklar okula aç gidip açlıktan bayılıyorlar. Kaç farklı öğretmen anlattı bunu. Eminim ki görmemişsinizdir a haber izlemekten.

Son düzenleme:
Yorumların altında ki beğen durumuna baktım da millet ittifakı diyenlerde 1 tane beğenmedim görmedim ama cumhur ittifakı diyenlerde beğenmeme tuşu maşallah coşmuş. İşte bizim farkımız bu biz herkese saygı duyuyor oyumuzu verip geçiyoruz ama milletciler kendisinden olmayan herkese karşı agresif ve oteleyici. Benim ve ailemde ki herkesin oyu Cumhur İttifakına ben kendimce tarttim ve doğrusu bu olduğuna kanaat getirdim Rabbim yanıltmasın Erdoğan a oy verdiğim için illa kazansın diyemem Ülkem için en hayırlısı kimse o gelsin inş.

yoo ilk cumhur ittifakı diyen üye dümdüz yazmış kime oy vereceğini beğenmedime basmadım.
ikinci yazan üye bk atarak yazmış terörist sevici diye o sebeple ona bastım beğenmedimi..
saygı duyulmak isteyen saygı gösterecek o zaman bir zahmet🤷‍♀️

İstanbul ve Ankara’da eski belediyelerin pisliğini temizlemekten, katrilyon değerindeki yolsuzluklarıyla uğraşmaktan başlarını alamıyorlar haklısınız.

Ben bu ülkede şu yaşıma geldim ekonomik ve ruhsal olarak en çok zorlandığım zamandayım. Marketten oğluma seviyor şifa olsun çok hasta oluyor diye hep aldığım kefirin fiyatı dün baktım %75 civarı zamlanmış. İlaçlar desen ya yok ya da fiyatlar güya devlet karşıladığı haliyle bile almış başını gitmiş. Meyve sebze fiyatları deseniz ortada, kış günü portakal yemek isteyen insan cüzdanını boşaltıyor resmen. Psikatrist oğluma oyun terapisi ve haftalık gideceği bir spor önerdi. Fiyatları duyunca dudağım uçukladı. Her ay aldığım doğum kontrol hapım var. Eskiden sağlık ocağı verirdi, kaç yıl oldu onlar vermeyi bıraktı. Geçen ay eczaneden 95 liraya almıştım, bu ay 175 lira verdim. Şimdi bunların sebebi ben miyim yoksa ülkenin bu duruma gelmesine sebep olanlar mı? Cumhur ittifakının 20 yılda ülkeyi getirdiği son durum ortada. İnanın gittikçe buhrana giriyoruz. Bireysel olarak da toplumsal olarak da halimiz bu. Ama bir dilim ekmek yedik karnımız doydu. Soframızda pirzola olmasa da olur diyenlere hakkımı helal etmiyorum.
Burada savunanlardan birinin de durumu böyle biliyor musunuz? Konusu bile var maddi sorunlarıyla ilgili. Celladına aşık olmuşsa bir millet demişler ya, o hesap.

Ay ne yapmışlar allah aşkına? Bir türkü tutturmuşsunuz hepiniz. Ciddi ciddi Melih Gökçek ile Mansuz Yavaş'ı mı kıyas ettiniz?

1 koli yumurta olmuş 70 lira. Anneller çaresizlikten eski usulü pirinç unu mamaya döndüler.

Çocuklar okula aç gidip açlıktan bayılıyorlar. Kaç farklı öğretmen anlattı bunu. Eminim ki görmemişsinizdir a haber izlemekten.
A haber izlemiyorum. Gündemi twetterdan takip ederim...

Maalesef ki, gerçekten aklını kullanmayi seçen, sağ duyu sahibi sol görüşlü seçmen çok üzgün. Aynen Sn. Baykal'ın Kılıçdaroğlu'nu evinde konuk ettiği zamanki yüz ifadesi ile izliyor olanları. Lafım size değil.

A haber izlemiyorum. Gündemi twetterdan takip ederim...

Maalesef ki, gerçekten aklını kullanmayi seçen, sağ duyu sahibi sol görüşlü seçmen çok üzgün. Aynen Sn. Baykal'ın Kılıçdaroğlu'nu evinde konuk ettiği zamanki yüz ifadesi ile izliyor olanları. Lafım size değil.
Sağ duyu sahibi sol görüşlü seçmeni çok mu seviyorsunuz allasen? Sayıları çok az diye yalandan onlardan taraf gibi davranmanız komik.

Insanlar neyi savunacağını şu günlerde bilemiyor olabilir. Ama ekonomi böyleyken neyi savunmayacağını bilmek bir akıl göstergesidir.

İkisine de oy yok diye bir seçenek olsaydı :işsiz:
Aklıma gelmişken abla, son olaydan sonra dün sendikadan istifa ettim. Ne hale getirdiler benim gibi insanı. Parti zaten bitmişti, sendikayla da bağımı kopardım. Omurgasız herifler. :işsiz:

Yıllarca Ankara'da yaşadım Melih neler yaptı gördük. Mansurcum kötü ne yapmış bı yazar mısın rica etsem?

X