Bu ilacı çocuğuna kullanan var mi?Çok acil:(

Gelgidelimm

Gülümsediğime bakmayın çoğunuzu sevmiyorum.
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2017
278
493
Kızım 4 yaşında dişlerinde çürükler vardı dolgu için üniversite hastanesinden randevu aldık.2 ay sonraya verdiler..Randevu gününden 1 hafta önce bir dişi abse yaptı doktora götürdüm antibiotik verdi henüz şişkinliği inmeden randevu günü geldi ve gittik doktor rontgen falan çekmeden herhangi bir uyuşturma işi olmadan kanal tedavisine başladı..Baktim kizim sesini çıkarmadan duruyor ama gözler dolu dolu..Neyse bitti dedi bizi çağırdı 15 gün sonra tekrar gelin 2.seansı olacak dedi.Ve biz iki gündür hastane de saatlerimizi geçiriyoruz kızımı ikna etmek için korkuyorum diye izin vermiyor..Aldık ordan çıktık özel polikliniğe oda durmuyorsa anestezi verilerek diye cümleye başladı gerisini dinlemedim bile:KK43: ordan da ciktik geldik eve ve bu gece 5 e kadr ara ara uyandı dışım ağrıyor diye..Sabah evde tamam dedi gittik orta yine vazgeçti :KK43: Sonra geri özele gittik orda röntgen bile cektirmedi simdi ara ara ağrıları olacak biliyorum:KK43:

Ama asıl sorum ise doktor 'dişinol' diye bir damla verdi ağrı aninda rahatlatsin diye ama internetten araştırdım hiç iyi şeyler okumuyorum sizce ne yapmalıyım? Doktor sonuçta deyip guvenmelimiyim ? Bu ilaci cocuguna kullanan var mi?

İlacı bilmiyorum ama maddi olarak imkanınız varsa çocuk diş hekimine gidin mutlaka. Onlar çözerler bu işi merak etmeyin :)
Çocukta hayat boyu dişçi fobisi kalmasın yazık.

Ben kendi disim agridiginda arastirmistim o ilaci. Emzirdigim icin guclu agri kesici alamiyorum.. neyse evet cok fena seyler yaziyordu. Bebekler cocuklar icin jeller var tavsiye ederim. .cal..l diye bi tane var adini tam yazabiliyo muyuz bilmiyorum bir de den....ox diye var. Ikisi belki ise yarar. Hafiftirler ama birazcik etkilidirler..

Dişinol hala var mı piyasada yahu. Bende çok kullanırdım. Ne gibi yan etkileri var bilemiyorum.
Yalnız kızınıza üzüldüm. Yavrum nasıl dayandı tedaviye. Neden müdahale etmediniz doktora. Ne kadar canı yanmıştır.
Ben çocuğum acı çekeceğine anesteziyi kabul ederdim.

Kendi cocuk doktorunuza sorsaniz? Cok uzuldum daha kucucuk yasta disleri neden curudu bu kadar?
Biberon çürüğü defalarca doktora götürdük kucukkende hepsi fırçalayın dedi fırçaladık ama durmadı çürümesi ..Kendi doktoru verdi ztn bu ilacı.

Dişinol hala var mı piyasada yahu. Bende çok kullanırdım. Ne gibi yan etkileri var bilemiyorum.
Yalnız kızınıza üzüldüm. Yavrum nasıl dayandı tedaviye. Neden müdahale etmediniz doktora. Ne kadar canı yanmıştır.
Ben çocuğum acı çekeceğine anesteziyi kabul ederdim.
Iste ilkinde hiç ağlamadı ki doktor bile maşallah sana diye diye uğurladı bizi ama ikincisinde dokunmadan başladı ağlamaya korkuyorum diye..Suan verilen bir damla da içim rahat etmiyor ağlasa müdahale etmem mi hiç

İlacı bilmiyorum ama maddi olarak imkanınız varsa çocuk diş hekimine gidin mutlaka. Onlar çözerler bu işi merak etmeyin :)
Çocukta hayat boyu dişçi fobisi kalmasın yazık.
Gittik bugün ozel kliniğe çocuklarla ilgilenen doktor bakti ama röntgen bile cektirmedi agridan degil aglamasi zaten korkuyorum diyor surekli doktor da rontgen olmadan müdahale edemem dedi ve bu damlayı onerdi

Uyuşturmadan kanal tedavisimi sok oldum resmen ya. Ben 4 kere uyusturucu vurdurdum işlem sırasında çocuk nasl dayanms. Kaldiki şuan korkmakta çok haklı siz nasıl müsade ettnz uyustrlmadan böyle bi işlem yaplmasina

Eğer çok korkuyorsa anestezi alsın bu kadar büyütülecek bir şey yok.
Yeğenim oldu 5 yaşındayken. Çabuk bitiyor çocukta da travma kalmıyor.
Diş ağrısı çekmesinden daha kötü değil..

Tekrar okuyunca farkettim uyuşturmadan diş tedavisi mi olur? Nasıl izin verdiniz buna? Büyük insanlar bile zor dayanıyor..
Kimbilir nasıl canı yandı da şimdi girmiyor.
Anesteziden kaçıyorsunuz ama uyuşturmadan dişini tedavi ettiriyorsunuz..

karanfil kaynatın bır kaç dakıka ,daha sonra ağrıyan yere surun.yada dırekt olarak karanfılı koyun.sarımsakda aynı şekılde bolun hafıf ezın ağrıyan yere koyun,karbanot veya sirkelı suyu ağzında çalkalasın.ağrısını hafifletır ınsallah.yan etkısı fazla olan ilaçları doktorlar zaten verıyor.guvenle ya da guvensızlıkle ılgılı bırsey değil.yenı doğan bır bekle 10 yaşında olan bır çocuğada aynı ilaç verılıyor.

Tekrar okuyunca farkettim uyuşturmadan diş tedavisi mi olur? Nasıl izin verdiniz buna? Büyük insanlar bile zor dayanıyor..
Kimbilir nasıl canı yandı da şimdi girmiyor.
Anesteziden kaçıyorsunuz ama uyuşturmadan dişini tedavi ettiriyorsunuz..
Üniversite hastanesine gidiyorsunuz çocuk bölümü ve bütün küçük çocuk hastalar bu şekilde kanal tedavisi oluyor bir tek benim kizim değil..Anestezi alınca kanal tedavisi olmuyormuş direk dis çekimi olacak bunu tam 5 doktora sordum 5i de uyutularak kanal tedavisi olmuyor dedi.Yargiladiginiz şeyi ben değil çocuk dişleriyle ilgilenen bütün doktorlar uyguluyor.Cekim ve dolgu için uyutulmasi öneriliyor.Eger şuan da çekim olursa yapısal bozukluk olacak bu sefer dişlerinde vaktinden önce gelecek dişi die

Uyuşturmadan kanal tedavisimi sok oldum resmen ya. Ben 4 kere uyusturucu vurdurdum işlem sırasında çocuk nasl dayanms. Kaldiki şuan korkmakta çok haklı siz nasıl müsade ettnz uyustrlmadan böyle bi işlem yaplmasina
Bende geçen hafta kendim oldum gözümden yaş geldi resmen uyusturuldugum halde..Doktor abseli dişe ne uyusturma ne anestezi uygulayamayız dedi..Kök olmasigi icin agri hissetmiyor merak etmeyin sadece hassasiyet olabilir dedi ben şuan çekim olmasın ne kadar dayandirabilirsem dayandirayim derdindeyim ki vaktinden once asıl dişi gelmesin die.

arkadaşımın başına geldi benzer olay. dr kendisi asla çocuğuna anesteziyi kabul etmedi. çünkü .ok küçükler ve uyanamayan çocuklar varmış. çok araştırdı ve çocuğu ikna etti. hatta özelde de ikna kabiliyeti yüksek hekimleri araştırıp götürdü o şekilde yapıldı.. hiç olmasa çektirecekti

Üniversite hastanesine gidiyorsunuz çocuk bölümü ve bütün küçük çocuk hastalar bu şekilde kanal tedavisi oluyor bir tek benim kizim değil..Anestezi alınca kanal tedavisi olmuyormuş direk dis çekimi olacak bunu tam 5 doktora sordum 5i de uyutularak kanal tedavisi olmuyor dedi.Yargiladiginiz şeyi ben değil çocuk dişleriyle ilgilenen bütün doktorlar uyguluyor.Cekim ve dolgu için uyutulmasi öneriliyor.Eger şuan da çekim olursa yapısal bozukluk olacak bu sefer dişlerinde vaktinden önce gelecek dişi die

Yeğenim de üniversite hastanesinde anestezi ile tedavi oldu. Ve diş çekimi değildi..
Doktorlar yargılanmaz mıymış? Sanki birini zan altında bırakıp hakaret ettik üsluba gel :)

Eminim kızınızın canı çok yandı ama o anki psikolojik baskı nedeniyle kendini sıktı ve şimdi bildiği için oturmuyor.
Ben de dayanıklı bir çocuktum oradan biliyorum.. :KK66:

Yazık çocuğa paraya kıyıp özel diş hekimine gidin bence..

arkadaşımın başına geldi benzer olay. dr kendisi asla çocuğuna anesteziyi kabul etmedi. çünkü .ok küçükler ve uyanamayan çocuklar varmış. çok araştırdı ve çocuğu ikna etti. hatta özelde de ikna kabiliyeti yüksek hekimleri araştırıp götürdü o şekilde yapıldı.. hiç olmasa çektirecekti
Iste bende tam bu yüzden korktum .Zaten bulunduğum şehirdeki üniversite hastanesi biz yapmıyoruz uyutarak deyip başka şehirdeki üniversite hastanesini önerdi onu da dün akşam aradım artık yapmıyoruz 'bazı sıkıntılar oldu' dedi.Nasil dedim cevap vermek istemedi yüksek ihtimal bu tarz birşey oldu .Bulunduğum şehirde bir üniversite hastanesi var çocukla ilgili bakan birde özel bir klinik oda bir hastanenin ameliyathanesini kullanacağız dedi ztn orda direk ürktüm ameliyathane deyince .Bende 1 ay sonra tekrar götüreceğim kabul edene kdr gidip geleceğim artik:KK43:

Gittik bugün ozel kliniğe çocuklarla ilgilenen doktor bakti ama röntgen bile cektirmedi agridan degil aglamasi zaten korkuyorum diyor surekli doktor da rontgen olmadan müdahale edemem dedi ve bu damlayı onerdi

Bizim tecrübemiz şöyle oldu,
Çocuk diş hekimine gittik,
İlk gidişimizde sadece aletleri tanıttı.
Eline verdi, çalıştırdı.
Bu fil, bu arı diye
Aletlerin uzerinde sticker lar falan vardı. Epey inceledi benimki :)
Sonra tamam bugünlük bu kadar dedi.
(Bu sadece tanışma)
Sonra ertesi gün dişçi ablaya gidelim mi dedim,
Bayıla bayıla gittik.
Kıyametleri koparan oğluma gıkı çıkmadan güle oynaya 2 dolgu yapıldı.
Düzgün bir çocuk diş hekimi bulmaya bakın.
Diş hekimliği üzerine çocuk alanında uzmanlık yapan biri olsun

Benim kızımın 5 yaşındayken anesteziyle yapıldı dişleri.
Çok fazla çürüğü ve kanal tedavisi ihtiyacı vardı.
Bildiğiniz ameliyathanede 4 saat süren anestezi altında yapıldı.

Korkmayın anestezi zehir değil.Hatta bazı zamanlarda hayat kurtarıcı.

X