Bu kaçıncı diyet hikayesi?

Selam kızlar :KK200:
Bu zamana kadar çok emin kararlarla başlayıp yarı yolda bıraktığım sayamadığım kadar çok diyet maceram olmuştur. Artık bu son demek istiyor ve sizlerinde desteğini bekliyorum hatta bu platformda bana eşlik ederseniz dahada mutlu olurum. :) Gün gün neler yediğimi paylaşacağım sizinle, hedefim 10 hazirana kadar 59 kiloyu görebilmek.. En son kaç yaşındaydım acaba 50 li kiloları gördüğümde:110:en kısa zamanda o kiloları görmek ümidiyle diyelim o zaman:anneadayı:
Aslında diyetime 01.03.2021 de başladım fakat üyeliğimi bugün açtım güncel bilgilerim şöyle;

01.03.2021
Boy:1.60
Kilo:74.7
Hedef Kilo:59
Verilmesi gereken kilo:15
bende aynı senin gibiyim defalarca denedim biraz verdim bıraktım ancak bugün tartıda 74 kiloyu gördüm o yüzen yeniden diyete başlamak istiyorum umarım kilo veririz umarım ki hedefine ulaşırsın ben 1.64 boyundayım 60 kiloya düşmek istiyorum

Diyetiniz çok ağır ve süreye göre vermek istediğiniz kilo çok fazla tabi herkesin kendi tercihi ama size küçük bir tavsiye boynunuzdan dizinize kadar bütün bedeninize sıkılaştırıcı krem kullanın, sadece sporla toparlanmayacak kadar hızlı kilo veriyorsunuz
yani..
3 ayda 15 kilo aslında her ay 5 kilo normal gibi geldi bana açıkcası :)

bende aynı senin gibiyim defalarca denedim biraz verdim bıraktım ancak bugün tartıda 74 kiloyu gördüm o yüzen yeniden diyete başlamak istiyorum umarım kilo veririz umarım ki hedefine ulaşırsın ben 1.64 boyundayım 60 kiloya düşmek istiyorum
inşallah istediğimiz kilolara düşeriz canım isteyince her şey olur önemli olan gönülden buna inanmamız :)

Merhabalar kızlar
Bugün diyetimin 15. günü, 14 günü geride bıraktık..
Başlangıç kilom olan 74.7 yerini güncel kilom olan 70.6 ya bıraktı çok sevinçliyim :anneadayı:
Tabiki ilk kiloların hızlı gideceğini biliyorum o yüzden fazla da umutlanmıyorum bundan sonrası daha zor geçecek gibi ama geçecek bunu bilmekte güzel :KK200: Hedef 1 nisanda 66 yı görmek...
Şimdi bana bu kısa sürede çok fazla hedefliyorsunuz demeden söyleyeyim ben kendimi bu şekilde odaklamak ve bu şekilde ilerlemek istiyorum tabiki kendimi parçalamıyorum illede olacak diye sadece elimden geleni yapmaya çalışıyorum :KK200:

4 kilodan fazlasını doktorlar önermiyor ama tercih sizin tabi ki
Bünye meselesi..
Azdan az çoktan çok gider 55 kilo olan biri 4 kiloyu 1 ayda zor verebilir evet ama 80 kilo olan biri düzenli beslenip gündelik hayatından birçok şeyi çıkardığında ilk ay için 7-8 kilo kesin verir diye düşünüyorum..

Bünye meselesi..
Azdan az çoktan çok gider 55 kilo olan biri 4 kiloyu 1 ayda zor verebilir evet ama 80 kilo olan biri düzenli beslenip gündelik hayatından birçok şeyi çıkardığında ilk ay için 7-8 kilo kesin verir diye düşünüyorum..
Ikisi de kilonun yüzde onuna tekabül ediyor ve ikisi de fazla aslında. Tabii ki hızlı kilo verip bir an önce kurtulmak ve uzun süre devam etmek ıstemiyor olabilirsiniz ama kısa sürede giden kısa sürede de geliyor genelde böyle bir şey de var. Bir de hızlı vermek hayatınızın olağan akışına uyduramamak bir hayat biçimi haline getirememeye de neden oluyor. Sonra hızlı verirken az yiyor insanlar ve kiloyu verdikten sonra sürdürülebilir şekilde devam etmesi zor bir yeme biçimi oluşturdukları için daha fazla yemeye başlıyorlar. Eee normalde diyet sonrası yedikleri ile kilo alınmayacak olsa bile vucut az yemeye alıştığı için o fazla yenilen bile kilo olarak gelebiliyor. Önemli olan hayat biçimi haline getirilecek yeme biçimi ve hareket ile kilo verebilmek. Yoksa bu kaçıncı diyet diye çok düşünülür.

X