Bu konuşma için yanlış bir zaman mı?

Evden nasıl oluyor bu iş yani santral evden nasıl telefon bağlıyor

O biz kendi cebimizden mi döneceğiz diyen haklı zira faturasını işyeri ödemiyorsa neden telefonunu kullandırsın

Yani ya verirsiniz numarayı arayana ya da mail at dersiniz, gayet makul bir talep günde 10 kişiye neden evden çalışan x kişisi dönsün

Lakin amir umarım benim gibi düşünmez, cidden evden yoğun bir santral ile nasıl çalışılır ki

Benim çalıştığım ofiste iki kişi ikişer telefon açardı mesela sonra azaldı deyip bir kişiye indi telefonlar yine susmazdı

Ama bir süreç geçince santral kaldırıldı zira günde 3-5 çaldı telefon

O santralde çalışan olan dönemdeki gibi bir yoğunluk ile evden yürütülemez

Tavsiyem toplantıya kadar günlük iş listesi yapın yani sabahtan akşama dakika dakika işinizi yazın kaç kere telefon çaldığını bunun bildiriminin vs ne kadar zamanınızı aldığını amire gösterin

Bir dönem ekranı açıp akşama kadar oturuyorsunuz deyip patron bize çizelge doldurttu sonra baktı ki biz alacaklı çıkacağız vazgeçti 😂😂

Herşeyin bir çözümü var valla yüklediler pcye çatır çatır bakıyorum kulağımda kulaklıkla.

O şahsi cebini vermek istemeyen de sorununu müdürüyle çözecek bir zahmet. Benim telefonum orta malı olmuş iştir diyip ses çıkartmıyorum, zaten günde on telefon da gelmiyor onlara. Tamamen kapris yaptığı.

Ve bizim şirkette santral kaldırılamaz o mümkün değil nalesef, kilit tüm birimler bizde. Zaten mesele santralin yoğun olup olmaması da değil benim görev tanımımın yapılmaması aslında.

Herşeyin bir çözümü var valla yüklediler pcye çatır çatır bakıyorum kulağımda kulaklıkla.

O şahsi cebini vermek istemeyen de sorununu müdürüyle çözecek bir zahmet. Benim telefonum orta malı olmuş iştir diyip ses çıkartmıyorum, zaten günde on telefon da gelmiyor onlara. Tamamen kapris yaptığı.

Ve bizim şirkette santral kaldırılamaz o mümkün değil nalesef, kilit tüm birimler bizde. Zaten mesele santralin yoğun olup olmaması da değil benim görev tanımımın yapılmaması aslında.

Ama işte gümde kaç telefon çalıyor

Santralin kaldırılması derken oradaki kişinin kaldırılması, yani sizdeki gibi

Santralde ayrı çalışan olan yerlerde kaç telefon çalar ben bilmiyorum ama endüstri mühendisleri vs bunun çalışmasını yapar

Ben sadece gördüğümü yazdım zira gün içinde çalan 3-5 telefon ise ayrı eleman alınmıyor

Bir de ofiste dışarı nasıl aranıyor yani masadan mı santralden mi bu da önemli

Eğer o da santralden aranıyorsa mutlaka eleman gerekir diye bastırın

Ben yine günlük iş yükünüzü somut hale getirin derim ki amir bahane bulamasın

Ama işte gümde kaç telefon çalıyor

Santralin kaldırılması derken oradaki kişinin kaldırılması, yani sizdeki gibi

Santralde ayrı çalışan olan yerlerde kaç telefon çalar ben bilmiyorum ama endüstri mühendisleri vs bunun çalışmasını yapar

Ben sadece gördüğümü yazdım zira gün içinde çalan 3-5 telefon ise ayrı eleman alınmıyor

Bir de ofiste dışarı nasıl aranıyor yani masadan mı santralden mi bu da önemli

Eğer o da santralden aranıyorsa mutlaka eleman gerekir diye bastırın

Ben yine günlük iş yükünüzü somut hale getirin derim ki amir bahane bulamasın
Biliyor musun, seni severim ama bazen sırf muhalefet etmek için yazdığını düşünüyorum. Sence ben günde 3 telefon çalsa bu kriz döneminde bunu gündeme getirip kendimi riske atar mıyım? Kapris yapacak zaman mı? Benden beklenen benden istenen çalışma diğer asistanlardan da çok farklı zaten. Yani ekstra bir iş. Kaç telefon çaldığına gelince öğlen bir kahve almaya kalktığımda on cevapsız çağrı geliyor sen gerisini hesapla.

Bence kendinize alttan alttan iş bakın . Bu süreçte de biraz iş yavaşlatın , yetişemiyorum deyin . Gönlünce bir iş bulunca da ayrılırsın . Ben hiç özelde çalışmadım pek bilemiyorum iş bulmanız kolay olur mu ama iş bulmadan ayrılma derim . Bizim ek dersler bile eksik olunca bazı harcamaları daha dikkatli yapmaya başladık

isteyenin bir yuzu, vermeyenin toptan kara.

bence talep edin, ama bu zamana kadar bu sekilde kabul edip artik hic bir sekilde yapmayacagim derseniz olmaz.

Artik prosedur ne ise o sekilde olmali.

Bizde mesela soyle, sen sikayetini dile getirirsin, hemen bir aksiyon plani olusturulur, o aksiyon plani icin de tarih belirlenir vs vs.

sizde de santrale eleman alinmasi, o elemanin yetisip sizin isinize yardimci olacak seviyeye gelmesi (tamamen disaridan bakan bir gozle) en az 3-4 ay surer saniyorum ki.
O yuzden simdiden soyleyin, konusun ama cok kisa bir surede bir cozum sarti da getirmeyin derim.

Herkese merhabalar,

Hemen konuya geçeceğim; uzun olabilir şimdiden teşekkür ederim okuyup yorum yapan herkese.

Totalde 19 işsizlik, kendi işimi kurma serüvenim falan bu süreçleri saymazsak da 17 senelik iş deneyimim var. İki tane iki senelik üniversite mezunuyum, yabancı dilim var (İngilizce) ve dört senedir de şimdiki şirketimde çalışıyorum. Sektörün ve ihracatın şampiyonlarından sanayi deviyiz ama görünüşte. İK uygulamaları ve insana verilen değer sıfır. Benim mesleğim yönetici asistanlığı ve dört sene önce buraya yönetim asistanlığı artı günde 2-3 tane çalan telefonların yönlendirilmesi görev tanımı ile başladım. Ancak zamanla hem işim hem telefon trafiği öyle arttı ki dayanamaz hale geldim. Sorun da zaten bu.

Ben senelerce santral bakmadım, inanın sağlıklı insanı delirtecek bir iş. Bir de biz çok şirketli bir grubuz ve her tür fatura, antetli vb. de bizim yani ana ofisin telefonu yazıyor bilmem telefon trafiğini anlatabildim mi ?

Yönetim kurulu başkanının programı, grubun senelik olağan toplantı takvimlerinin oluşturulması, hissedardan gelen taleplerin karşılanması, günlük tüm toplantıların takibi, toplantılara kim girmiş kim çıkmış listelenmesi, idari işlere ik’ya yardım, tüm şirkette 1 asistan olarak herkese yardım, kargosu, kuryesi derken santral beni boğuyor artık. Evden çalışıyoruz, pandemiden ötürü zaten yarım aklımı da kaybettim gerçekten boğulacak gibiyim. Çok mutsuzum ve nihayet kaç senedir yapmam gereken o konuşmayı yapmak için toplantı talep ettim yöneticimden.

Ama zamanlaması yanlış oldu sanırım. Malum kriz, işsizlik, borçlar vs. ama ben dayanamıyorum. Neden dayanacağım hem? Şirkete gak diyene eleman guk diyene eleman, işe 50’den fazla insan girdi. Amirin maksadı bak ben masrafsızım elemanlarım elli işe yetişiyor algısı vermek. Ama yemezler yeter. Kesin olarak artık telefon bakmak istemediğimi belirteceğim. Çünkü bu gerçekten de ayrı bir iş haline geldi. Ama bu konuşma neticesinde ya benim üstümü çizecekler ya da oyalama taktiğine gidecekler iş daha da b*ka saracak.

Nasıl bir konuşma yapmalıyım %100 haklıyım, buraya yazmadığım bir sürü saçma sapan başka şeyler de var. Biz tüm şirketlerin merkezi olduğumuz için tüm yöneticilerin bizde olması ve hepsinin özel muamele istemesi gibi. En basitinden muhasebeci geçen gün “bize arayanları mail atma biz kendi şahsi cebimizden mi dönücez onlara, söyle mail atsınlar” dedi. So what? Benim şahsi cebim ölsün o zaman herkeste var! Böyle böyle cinslikleri yüzle çarpın işte.

So what mi? Aman ne havalisin 😅

Ben olumsuz cevap alacagini zannetmiyorum. Sizin orasi duzgun bir yer ,ne olursa olsun. Ya seni memnun edecek bir zam onerecekler ya da is tanimin degisecek bence. Hadi hayirli isler simdiden 😂♥️

X