Bu nasıl kader.

Çok karışık, düzenlerseniz o kız şu çocuk yerine takmada olsa isimlerle yazın lütfen.

bu Kızı boşver reklam olacağim diye düşünme seninki namussuzluk değil birşey değil Allah’ın emri neticede reklam olanlar yeterince reklam olmuşlar ki sen dahi ilişkini kesmişin ayrıca nişanlın hatası daha önce nişan attığını söylememesi çünkü söyleseydi eğer bu kez sen kimdi niye attın vs gibi üstüne gider birde nişan atılmışsa evlenmiş ayrılmış gibi olaya bakardın o yüzden şaklamış olabilir aynı yerde çalıştınız içinde çekinmiş olabilir sana nispet yapmak içinde olabilir ama sanmam evlilik için nispet yapsın yapıyorsa da ağır karaktersizdir net burada senin gözlemlerin önemli az çok nişanlını tanımışsındır ailesini cevresini haraketleri ölç tart hemen resmî nikahı kıyma olaya lise mezunu gece konduda oturuyor vs gibi bakma evlenmek için çok aşık olmaya gerek yok zaten huyu insanı sevdirir zamanla sana değer veriyorsa sende gülüşünü bakışını seviyorsan bu iş yürür gider ama yok reklam olacağım Yok bana yalan söyledi diye takılırsan yürümez evet bozuk atmakta haklısın olayın sıcaklığı var zamanla daha iyi düşünürsün ona göre kararı verirsin

Yok o doğru. Sonra karşısına nişanlısı çıkmış oda nişanın ertesi günü nişan atmış. Çocuğun yüzü gülmemiş. Mutlu olsun diye elimden geleni yapacağım ama hazmedemiyorum

Nisanlanana kadar bilmiyormuymus garson olduğunu ?
Hemen ertesi gün kim nişan atar ? Bu işte başka bir şey var ..

bu Kızı boşver reklam olacağim diye düşünme seninki namussuzluk değil birşey değil Allah’ın emri neticede reklam olanlar yeterince reklam olmuşlar ki sen dahi ilişkini kesmişin ayrıca nişanlın hatası daha önce nişan attığını söylememesi çünkü söyleseydi eğer bu kez sen kimdi niye attın vs gibi üstüne gider birde nişan atılmışsa evlenmiş ayrılmış gibi olaya bakardın o yüzden şaklamış olabilir aynı yerde çalıştınız içinde çekinmiş olabilir sana nispet yapmak içinde olabilir ama sanmam evlilik için nispet yapsın yapıyorsa da ağır karaktersizdir net burada senin gözlemlerin önemli az çok nişanlını tanımışsındır ailesini cevresini haraketleri ölç tart hemen resmî nikahı kıyma olaya lise mezunu gece konduda oturuyor vs gibi bakma evlenmek için çok aşık olmaya gerek yok zaten huyu insanı sevdirir zamanla sana değer veriyorsa sende gülüşünü bakışını seviyorsan bu iş yürür gider ama yok reklam olacağım Yok bana yalan söyledi diye takılırsan yürümez evet bozuk atmakta haklısın olayın sıcaklığı var zamanla daha iyi düşünürsün ona göre kararı verirsin
Teşekkür ederim çok net yorum yapmışsınız

Nisanlanana kadar bilmiyormuymus garson olduğunu ?
Hemen ertesi gün kim nişan atar ? Bu işte başka bir şey var ..
Öğrenmeye çalışacağım. Altınları sordum babası zar zor geri almış. Acaba altın içinmi yaptı demeden edemiyorum. Bizim buralarda adetler ağırdır çok masraf yapar erkek tarafı insanın Allah korkusu olmaması lazım böyle bir kötülük yapmak için

Öğrenmeye çalışacağım. Altınları sordum babası zar zor geri almış. Acaba altın içinmi yaptı demeden edemiyorum. Bizim buralarda adetler ağırdır çok masraf yapar erkek tarafı insanın Allah korkusu olmaması lazım böyle bir kötülük yapmak için

Altın için yapsaydı kaçardı kız. Nişan kız tarafı yapmıyor mu zaten ?

Ah o nikah çok erken kıyılmış.

Kendinizi çok kucumsuyorsunuz. Neden daha iyisini bulamam , layık değilim diyorsunuz ki ?

Film gibi bişey yaşadım bugün. Aklım durmuş durumda. 34 yaşındayım. Çok kötü bir ilişkiden çıktım ömrümde ilk defa psikoloğa gittim darmadağın oldum. Adamın beni sömürdüğünü biliyordum ama çok sevdiğim için vazgeçemiyordum. Sonunda sağlam durup ilişkimi bitirdim. 15 gün sonra kadar arkadaşlarım biri var dediler tanıştıralım niyeti ciddi falan. Tamam verin numaramı dedim. Tanıştık, 3 gün sonra buluştuk, 2 gün sonra sevgililer günü, 2 gün sonrada harika bir yemek eşliğinde evlilik teklifi. Bir hafta sonra annesigil geldi 10 gün sonra soruşturmadan mükemmel sonuçlar alındı ve nişan. Hepsi bir ay içinde oldu. Herkes bu ne hız dediler bazıları destekledi hayırlı işi uzatmamak lazım dedi bazıları acele ediyorsunuz dedi. Ben sadece mantık olarak baktım. Benim iki üniversite diplomam var o lise mezunu. Ama her ikimizde kitap okumayı çok seviyoruz. 3 koli kitabı var ve hepsini okumuş. Aynı mesleği yapıyoruz.aslında üstünlük takvada dır ama biz lüks bir apartman dairesinde otururken onlar gecekondu tarzı Bi evde oturuyorlar. Ama aileler denk.pırlanta gibi bir ailesi pamuk şeker gibi annesi var. Neyse uzatmayayım.kendimi ona layık görmedim hiç. Çünkü ben sevgilileri biriyim ama o sadece bir kızı sevmiş elini bile sürmemiş kız hasta imiş zaten askerliğini kız için ertelemiş kız ölünce askere gitmiş gelmiş işe girmiş....
İkinci aşama başlıyor kaderimizin.
Ben okulları bitirdim atanamadım büyük bir kurumda taşeron olarak başladım işe.dairede çay ve temizliğe bakan bir kız vardı. Benim mesleğime çok imreniyordu ama lise diploması yoktu.yapabilirsin diye destekledim gaz verdim kaydını yaptırıp matamatik çalıştırdım.ama pek erkek meraklısı bişeydi. Benim iş arkadaşlarımın hepsi facesinde ekli idi ve numaraları vardı bende olmayanların bile. Birgün erkek arkadaşım internette bu kızla yazışıyordu diğer arkadaşımı sesledi beraber yazıp dalga geçtiler.çocuğu uyardım evli olduğunu diyeceğim dedim biliyor dedi. Hemen kızı arayıp öğlen yanıma gel dedim. X evli haberin olsun dedim biliyorum dedi. Bende o kızla muhabbeti kestim ayarımda olmadığı için herkes tarafından tanınan biri oldu artık. Neyse konuşmuyoruz ama nişanlandğını, nişandan birgün sonra nişan attığını duydum. Gereksiz kimbilir çocuk nasıl üzülmüştür dedim. Bu arada dairede diğer temizlikçi çocukla ki oda evli ilişkisi var bu kızın. Nişan attığı Çocuk garsonluk yapıyor tenezzül etmedi herhalde diye düşündüm. Gözü yükseklerde idi Çünkü bizim erkek arkadaşların hepsini sıradan geçirdi bizim mesleğe karşı zaafı var kızın. Derken kız lise diplomasını aldı çalıştı çabaladı bizim mesleği yapmaya başladı.

Tekrar bana döneyim. Nişanlandım. Nişanlımı insan olarak çok sevmeme rağmen 34 yıl boyunca hayalini kurduğum bir değildi. Ama pırlanta gibi bir kalbi dört dörtlük karakteri vardı. Nikah kıyılırken aşık değildim. Zamanla severim diye düşündüm. Çünkü yaşım geçiyor anne olma şansım azalıyor ve hep saçma sapan insanlar bana yaklaşmaya çalışıyordu.
Neyse nikah kıyıldı. Bir bakışını sevdim bir duruşunu bir ilgisini falan filan sevmeye başladım. Sırılsıklam aşık değilim ama öpüşürken iğrenmiyordum en azından elimi tutması sarılması huzur veriyordu.azar azarda olsa üzsrlerine düşen tüm görevleri yapıyorlardı. Ek iş olarak garsonluk yapıyor için sinmesede helalinden para kazanıyor diye gururlanıyordum.ailem deyim yerindeyse ölüp bitiyor ona karakteri sağlam. Diğer iki dünür den sonra bu aile bize ödül gibi geldi. Ama şuan herşey alt üst oldu. Nişan atmıcam ama mutsuzum sebebleri şunlar
1.nişanlımın kaderi hiç gülmemiş
2.aşalığık bir kızla nişan yapmış ve o kız bunu küçümseyerek nişan atmış
3.nişanlım benimle tanıştığında aynı kurumda çalıştığımızı biliyordu o kızla. Aynı mesleği yaptığımızı biliyordu bilerek isteyerek istetti beni. Belkide o kıza karşı nispet için
4.okızla ilişkim yok. Ama kurumda biz iki guruba ayrıldık. Bizim gurubun kızları temiz işinde gücünde, karşı gurubun kızları evli adamlarla çıkan müdürlere yalakalık yapan işleri yolunda giden düşmanlarım. ve o kız o gurubun kızları ile dost.beni reklam edecekler öğrendiklerinde
Kızlar nasıl bir yol izliyeyim yardım edin :KK43:
Nisanliniz eskiden nisanlandigini soylemesi gerekirdi hemde o kizin orda calistigini biliyormus. Ama bence buna takmayin Allaha dua edin isyan etmeyin evli adamlarla cikan kadinlar Allahindan bulurlar yuva yikanin yuvasi da olmaz kadin kadinin dusmani iste neyse o salaklari boşverin siz onlar gibi degilsiniz ekmeginizle para kazaniyosunuz üzülmeyin nisanliniz iyi biriyse sizi de cok seviyorsa evlenin bence ama evlenmeden once test edin derim. Bi kiz tutup numarasini istetitrmek gibi

En büyük hata yıkıcı bir ilişkiden çıktıktan sonra yepyeni biriyle yangından mal kaçırır gibi evlenmeye karar vermek bence.
Nasıl bu kadar çabuk güvenebildiniz? Yani sırf yaşım geçmesin, bebeğim olsun diye daha duygularınızdan bile tam emin olamadığınız bi evliliğe adım atmak sizce ne kadar mantıklı? Sadece 1 aydır tanıdığınız birinin yalanını yakalamanıza şaşırmadım, beni olayda en çok şaşırtan "imam nikahı olayı" doğrusu. Hala böyle şeyler yapabilen birilerinin olması yani..

Yaşım 33 tü herkes bana evde kaldın diyordu 5 yıllık ilişkim bitmişti eski eşimle tanıştım çok iyi davranıyor du beni çok seviyor sandım biraz da hoşlantı vardı. Bir iki yalanını yakaladım yine de evlendim. Dügün oldu iki gün sonra degişti bin pişmanım sevmediğim biriyle evlilik yaptığı ma

6 ay. Babasına kızmış büyük bir kavga etmişler nişanlım şehri terk etmiş annesine adres verip git iste demiş. Herşey nişanlım burada değilken yapılmış alyaslar bile annesi almış. Nişanlım gelmiş nişanı yapmış geldiği şehre dönmüş kız ertesi gün arayıp istemiyorum seni demiş. Ben ozaman bu kızın yaptığını duymuş acımıştı çocuğa ahı çıkar demiştim meğersem benim nişanlım olacak adammış
Abowww :KK57:

Yok o doğru. Sonra karşısına nişanlısı çıkmış oda nişanın ertesi günü nişan atmış. Çocuğun yüzü gülmemiş. Mutlu olsun diye elimden geleni yapacağım ama hazmedemiyorum

Neden mutlu olsun diye elinizden geleni yapacaksınız kii,
Tamam biri ölmüş belki hastalığı ile kabul etmişti allah rahmet eylesin.,

Diğerininde 6 ayda gözünün yükseklerde olduğunu baya baya kaşortik olduğunu nasıl anlamamış..
Sen günah keçisimisin de vicdan yapıyorsun..

Ben hepsinden önce ben apartmandayim o gece kondu, ben universiteliyim o lise mezunu demeni konuyla pek bagdastiramadim.
Öte yandan yalani hazmedememekle haklisin, bi iliski nasil baslarsa oyle gider. Yuzu gulmemis mutlu etmeliyim diye dusunemezdim ben yerinde olsam isin icinde yalan var.

Bu nasıl kader ben söyleyeyim. Tam da 1 ay içinde evlenmeye karar veren birinin yaşayabileceği bir kader.
"Öpüşürken iğrenmiyorum en azından" şeklinde bir motivasyon yöntemi olabilir mi?
Aileleriniz ne açıdan denk hiç anlamadım zaten. Hiç denk gibi durmuyorlar.

Eski ilişkilerin konusu açılmış ve nişanlandığını söylememiş. Bunun yalan söylemekten bir farkı yok. Kim bilir daha neleri gizledi.

Üzgünüm ama o kıza nispet yapmak için size yanaşmış gibi duruyor. 1 ayda neyinizi tanıyıp sevmiş olabilir ki zaten?
Sanırım siz de beğenmediğiniz kızın kendini layık bulmadığı kişiyle evleniyor olmanızı dert ettiniz.
"O kız burun kıvırmış, ben evleniyorum. Şimdi dillerine düşeceğim" diye düşünüyorsunuz ama bundan daha ciddi sorunlar var bu ilişkide.

Kendilerine yakıştıramamışlar belli ki saklamışlar. Bence çok uzatmayın. Bu tür şeyleri anlatmaması normal. Anlatsa da olurdu ama kayda değer görmemiş demek ki.

Niye bilmiyorum ama nişanlın gözüme çokta masum gelmedi...
Eksik yanlış/yalan anlattığı yada çok daha fazla sakladığı birşeyler var gibi geliyor..

Yani bir kaç sayfa konuyu takip edeyim dedim ruhum daraldı. Siz bu işin içindesiz nasıl içiniz rahat anlamadım. Sevseniz dedi divane anlardım eyvallah derdim ama oda yok.
Bu kadar karmaşaya kendinizi neden mecbur hissediyorsunuz. Çocuk doğurayım yaşım geçiyor diye bu kadar saçmalığa katlanmayın lütfen. Adam yalan söylemiş. Sizinlede bir ayda nişanlanmış. İntikam için mi ne için nişanşandığı belli bile eğil. Kendinize bunu yapmayın.

10 sayfa olmuş hala bişey anlamadım.
Kötü bir ayrılık yaşamış. Sonra bu nişanlısıyla tanışmış aynı yerde çalışıyorlar) hayatımda bir kişi oldu o da öldü demiş. Sonra face nişan attığı öğrenmiş. Nişan attığı kişi de aynı işyerinden bir kızmış. Bu kız da evli erkeklerle beraber olan biriymiş. Nişanlım...
Ay yok anlatamayacağım 😄😄😄 dallas mübarek

X