bu ne şimdi boyle

Bence utanmış salonunda çerçevede sizinle fotoğrafının olmasından. Ona fazla romantik, demode gelmiş herhalde, ailesinden utanmış. Ayrıca, içerden getirdim gösterdim demesi de yalan tabi ki, bir çekmeceye koymuştur ailesi gelince. Ağzından kaçırmış yalanı da.

herkese selam,
uzun zamandır burayı takip ediyorum sizlere anlatmak istedigim icin üye oldum.
bir bucuk yıldır devam eden güzel bi ilişkim var. genel anlamda bi sorunumuz anlaşmazlıgımız yok. sevgilimle ayrı sehirlerde yaşıyoruz. yeni işe başladıgında atandıgı şehre taşındı ev tuttu eşyalar falan derken ben de onun sehrine gittim. ev hediyesi aldım ayrıca cok hos bi sürpriz olur diye de güzel cıktıgımız fotografımızı cıkartıp güzel bi cerceve alarak ona koydum. evinde tv ünitesine koyduk cok sevindi hatta bu hediyeye.
bikac ay sonra baska sehirde yasayan ablası enistesi ve annesi geldi evine. aklıma fotografımız geldi oylesine sordum, ablanlae gordu mu ne dediler diye o da evet gorduler cok begendiler dedi. bu arada cercevedeki fotografı sevgililer gününde paylasmıstı sosyal medyada, yani anne tüm akrabalar arkadaslar gördü. zaten normal bi fotograf. bu ayrıntıları vermek zorundayım konuyla ilgili cunku
neyse, dün konusurken annesi gelecek diye temizlik yaptıgını soyledi. annesi sehirdısonda yasıyo bugunden icin sevgilimin evine gidecekti. temizlikten bahsederken fotografı da kaldırsam mı diye düşündüm dedi. ben birden cok sasırdım neden kaldırcaksın ki zaten herkesin instada gordugu fotograg nolcak sanki dedim. gecen ay ablamlar annem geldiginde de kaldırmıstım dedi. ben birden sinirlendim ne alaka diye. annemden cekindim dedi önce. sonra yok geleneksel aile sonucta falan dye sacmaladı. ki ailesi oldukca moderndir. annesi birlkte kaldıgımızı bilir falan.
sonra evlilerin evi gibi dedi, kaldırdım da sanki sarıp sarmalayıp gizlemedim ya diger odaya koydum dedi, benim hala aklım almıyo, asla annesinden boyle bi konuda cekinecek biri degildir. 30 yasındayız ikimizde, işimizde gücümüzde insanlarız. bundan 3-4 yıl once sevgilisini annesiyle yasadıgı eve kahvaltıya cagırdıgını anlatmıstı. ben sormustum cunku sevgilin annenle tanıstımı diye o da bunu anlatmıstı. aklıma bu olay geldi, kızı annesiyle yasadıgı eve getiriyo tanıstırmaya ama benimle olan fotografını cekindigi icin kaldırıyor. buna mı takıldın diyebilirsiniz ama cok sacma degil mi?
annesinden cekinmesi boyle biri olması ayrı bi olay ki hic hazetmem boyle 30 yaşına gelen erkek anne babadan boyle konularda cekinsin, benim guzel bi duyguyla düsünüp aldıgım cerceveyi kaldırması ayrı bi sacmalık.. bu arada ocak ayında istemeye geleceklerinden nişandan bahsediyoruz. yani düşünün iki ay sonra nişanlanma planı yaparken adam hala cerceve yüzünden annesinden cekiniyor. evli evi gibi ne demek, sanki evli evi olması cok kötü bisey gibi.. cok zoruma gitti boyle konusması. sonra tamam kaldırmicam duracak dedi ama ne anlamı var ki..
ben bi salak gibi onun evine esyalarımı bıraktım gelip gittikce kullanırıö diye sampuan dis fırcası falan. kendi kendime benimsemişim evini, allahbilir onları da ortadan kaldırmıstr. annesi beni ilk günden beri biliyo zaten sosyal medyada boy boy foto paylasıyo, birlkte kaldıgımızı biliyo yani ne cekinmesi fotografta öpüşmüyoruz baska bisey yapmıyoruz gayet sıradan foto. dünden beri konusmuyorum sinir öfke de degil cok kırıldım anlamsız buldum. sizin düşüncelerinizi merak ettim.. smdiden yorumlarınıx icin tesekkur ederim
Herkesin bilmesi sürekli ailenin gözüne iliştirmesini gerektirmez. Aile içi ilişkilerini bilemezsiniz, mesela benim ailemde annem bilirdi sevgilimi ama benimle bu konuda yüz göz olmazdı, az edebin olsun herşeyi gözüme sokma derdi rahmetli, belki böyle bir durumdur, yersiz kızmışsınız. İnsanlar sevgili olur, istediği yerde de kalır, evinde eşyanızda olabilir ama aile başka bir konu, o çok modern aile gün gelir başınıza kakar bunları, bence mesafeli olun zaten daha iyidir

Evet üzerinize vazife olmayan ve tavsiye istenmeyen durumlarda çağdışı fikirlerinizi tavsiye niteliğinde dile getirmeyi sevdiğiniz açık. Cahilce fikirlerini ortaya sermekten çekinmeyen kişilere bu ne cahillik denmesi gerektiğini düşünüyorum, sizden tavsiye alacak konumda da değilim. Siz öncelikle aynaya bakın, kendinizi düzeltin. İyi akşamlar.
Sabrettim sabrettim saygısızlığın dozunu iyice kaçırdınız siz artık! Size ne oluyor ya ben konu sahibine yazdım, yırtık dondan çıkar gibi çıktınız, gereken cevabı o verir. Esas siz vazifeniz olmayan her yere koca burnunuzu sokmayın. Psikolojik rahatsızlığınız mı var (kesin) hanımefendi açıklama yaptım hala kendi pis kalbinizle, olmayan beyninizle kendi kendinize düşündüklerinizi savunuyorsunuz. Cahilmiş çağ dışıymış haddinizi Bilin artık, hiç mi psikolojiden haberiniz yok. Allah çevrenizdekilere sabırlar versin. Böyle kendi küçük beyninizle, değişmeyen kalıp fikirlerinizle kimse yanınızda oturmak dahi istemiyordur, değil konuşmak. Bir an önce tedavi olun gidin başkalarına sarın. Karşınızdaki saygılı oldukça daha da köpük çıkıyor ağzınızdan. saldırmadan akıllı, donanımlı, kültürlü biri gibi yazamıyorsunuz, cahilliğin örneği sizsiniz. Buda sizin anladığınız tarzdan bi cevap olsun, saygı yaramadı çünkü. Hadi güle güle. Göz ardı edicem sizi bundan sonra yazsanız da görmeyeceğim haberiniz olsun. Neden banlandığımı da anlamadım ben, karşı taraf ağzından çıkan hiç bişeye dikkat etmezken ilk o saldırıp yazmışken bir tane hakaret saygısız kelime kullanmadım şu yorumuma kadar, şimdi gönül rahatlığıyla banlanabilirim.

Sabrettim sabrettim saygısızlığın dozunu iyice kaçırdınız siz artık! Size ne oluyor ya ben konu sahibine yazdım, yırtık dondan çıkar gibi çıktınız, gereken cevabı o verir. Esas siz vazifeniz olmayan her yere koca burnunuzu sokmayın. Psikolojik rahatsızlığınız mı var (kesin) hanımefendi açıklama yaptım hala kendi pis kalbinizle, olmayan beyninizle kendi kendinize düşündüklerinizi savunuyorsunuz. Cahilmiş çağ dışıymış haddinizi Bilin artık, hiç mi psikolojiden haberiniz yok. Allah çevrenizdekilere sabırlar versin. Böyle kendi küçük beyninizle, değişmeyen kalıp fikirlerinizle kimse yanınızda oturmak dahi istemiyordur, değil konuşmak. Bir an önce tedavi olun gidin başkalarına sarın. Karşınızdaki saygılı oldukça daha da köpük çıkıyor ağzınızdan. saldırmadan akıllı, donanımlı, kültürlü biri gibi yazamıyorsunuz, cahilliğin örneği sizsiniz. Buda sizin anladığınız tarzdan bi cevap olsun, saygı yaramadı çünkü. Hadi güle güle. Göz ardı edicem sizi bundan sonra yazsanız da görmeyeceğim haberiniz olsun. Neden banlandığımı da anlamadım ben, karşı taraf ağzından çıkan hiç bişeye dikkat etmezken ilk o saldırıp yazmışken bir tane hakaret saygısız kelime kullanmadım şu yorumuma kadar, şimdi gönül rahatlığıyla banlanabilirim.

Valla aradan iki gün geçmiş, internetteki yazıya şişmiş şişmiş cevap vermişsiniz. Psikolojik rahatsızlığı kimin olduğu ortada :) Ve çok güzel yazdım, cahilliğe cahillik derim. Siz nasıl boşanmışı bekara denk görmüyorsanız, ben de bu fikirlerde olan insanların cahil olduğunu düşünüyorum. Üstelik konu bu olmadığı halde sırf boşanmış kadına "sen ona denk değilsin bik bik bik" demeniz seviyenizi ortaya koyuyor.

adam oyle bır yaklasımda bulunuyor kı sımdıden gelın kaynana kavgası cıkacak kendı elıyle gerılım yaratıyor ya saka gıbı

sımdı esıme okudum konuyu erkek olarak soyle neden boyle yapılır dedım
yuksek ıhtımal annesı bu kız sana uygun degıl oglum demıstır o yuzden cekınıyordur annesının gormesınden dedı

O zaman niye instada annesin göreceği şekilde fotoyu koyuyor?
Hadi anne böyle bişey dedi, niye konu sahibine "acaba fotoyu kaldirsammi diye buna işaret olabilcek şekilde soruyor?

Hem mantiksiz, hem kirici. Minik bir çerceve yaa, adamin irkekliğineme zarar veriyor?

Olay o kadaar çok mantiksiz ki ya işin içinde bir iş var, ya adam düpedüz hanzo, ya ikisi.

ya ben hic sevmiyorum eve cift fotosu koyma olayini .esimin boyle bir sey hediye etmesini de istemezdim sahsen .hediye gibi degil de zorunluluk gibi hissederdim.kotu niyetini vs gectim sevmeyebilir benim gibi
bir de yatak odasini dugun fotosunu devasa boyutta asma fikri cik aklimdan cik :confused:

Sinema ve dizi sektörünün katkılarıyla. En fazla vefat etmiş büyüklerin büyütülmüş vesikalık fotoğrafları asılırdı duvarlara ben çocukken ki o da çok tuhaf gelirdi.

Ne alaka? O zamanki imkanlar onu gerektirmişti. Herkez kendi evinden sorumludur. Yani sen yapmazsin olur biter. Evinde foto koyanlari yadirgamakta ne bilim..

Ha evet boy boy her yere dügün fotoso koymak insanin göz zevkini bozuyor. Ama çerceveler, evin icinde baze güzel fotolar niye olmasin?

Asil konu dürüstlük. Onun için konu anlamsiz. Adam tut ki fotodan rahatsiz, evleneceği kiza bunu nasil söyleyemez? Bu basit yalanlar niye? Tut ki beğendi, 30 yaşinda bu tür şeyleri annesinden saklamakta hiç yetişkin işi değil. Adam ne konu sahibi, ne annesine tam dürüst değil. Ve asil problem burda başliyor. Sinek küçük gibi görünür ama,..

Ne alaka? O zamanki imkanlar onu gerektirmişti. Herkez kendi evinden sorumludur. Yani sen yapmazsin olur biter. Evinde foto koyanlari yadirgamakta ne bilim..

Ha evet boy boy her yere dügün fotoso koymak insanin göz zevkini bozuyor. Ama çerceveler, evin icinde baze güzel fotolar niye olmasin?

Asil konu dürüstlük. Onun için konu anlamsiz. Adam tut ki fotodan rahatsiz, evleneceği kiza bunu nasil söyleyemez? Bu basit yalanlar niye? Tut ki beğendi, 30 yaşinda bu tür şeyleri annesinden saklamakta hiç yetişkin işi değil. Adam ne konu sahibi, ne annesine tam dürüst değil. Ve asil problem burda başliyor. Sinek küçük gibi görünür ama,..
Fotoğraf koyani yadırgamadım. Bana garip geliyor dedim. İsteyen koyar istemeyen koymaz bana ne. 😂 Size de yazmamıştım o yorumu. Bana neden parladınız anlamadım.
İyi geceler olsun.

Kesinlikle onu kastettim ve tane tane de açıkladım zaten, yanlış anlama olasılığını asla düşünecek kadar olgunluğu yok maalesef. Anlayan birini görmek çok mutlu etti. Denkliği hak etmeye bağladı yazdıkça yazmış. Kadın bu çocuğa layık demek değil bu aynı zaman da da çocuk kadına denk değil. İki taraflı bir denklikten bahsediyorum ben. Hayattan beklentileri, tahammül seviyeleri. Mesela boşanan insan tahammülü sıfıra yakın oluyor kadın evliliği bitmesin diye çok uğraşan taraf oluyor yıpranıyor, e karşı tarafın da ilk evliliği hatalar yapacak evliliğe alışmaya çalışacak zaten yorgun insan nasıl buna göğüs gerecek mesela? Kastettiğim bu, da milletten girdi çeyiz sermeden çıktı ne diyim tuhaf yani herkesin kendi kalbi

Ama bu olayi cok basiteştirmek ve genellemek hiçbir zaman doğru değil. Adam evlenmedi diye tecrübesizmi oluyor? Kim bilir adam evlenmeden yillarca beraber yaşadi? Yada kadin saadece 1-2 yillik evli kaldi?

Evlenip evlenmediğin, denkliğe etken değil ki. Yipranmişliğin, beklentilerin kistasi değil o. Uzun dönem ilişki yaşayipta cok yipranabilirsin. Sanki evlenmemiş insanlar hayatinda karsi cins görmemiş gibi.

Bu tür genellemeler ile boşanmiş insanlara bir damga yapiştiriliyor. Asil niyetin o olmasada, olan o oluyor. "Sen sadece başka boşanmiş insanlar ile evlenebilirsin, ne yapacaksin hiç evlenmemişi, hak etmiyorsun" diye bir damga çikiyor.

Toplum olarak bazi şeyleri aşip, genellemeleri biraksak keşke.

Fotoğraf koyani yadırgamadım. Bana garip geliyor dedim. İsteyen koyar istemeyen koymaz bana ne. 😂 Size de yazmamıştım o yorumu. Bana neden parladınız anlamadım.
İyi geceler olsun.

Parlamadim. Burasi forum, her yorum alintilamaya musait. Banada sadece büyuklerin fotosunu koymak garip geliyor. Annemlerde bizlerin, kizimin fotosu var, her gittiğimde hoşuma gidiyor. Doğru yapildiğinda eve gayet bir sicaklik verebiliyor.

Parlamadim. Burasi forum, her yorum alintilamaya musait. Banada sadece büyuklerin fotosunu koymak garip geliyor. Annemlerde bizlerin, kizimin fotosu var, her gittiğimde hoşuma gidiyor. Doğru yapildiğinda eve gayet bir sicaklik verebiliyor.
Bana da her fotoğraf garip geliyor. Eee peki ne yapalım şimdi? 😂😂 Anlayamadım ben sizi ya. Bosverelim iyisi mi.

Geleneksel yapıda ailem demiş ya oradan esinlenerek, acaba diyorum kız seninle kalmasın, evlenmeden sakın duymayayım bir arada kaldığınızı vs gibi tenbih ediyor olabilir mi oğluna?

O yüzden size ait herşeyi ortadan kaşdırıyorken fotoğrafı da kaldırsam mı diye sormuştur. Açıkça da söyleyememiş olabilir. Gülersiniz, annen namusunu mu koruyor diye ti'ye alırsınız filan diye..

Bana böyle bir şey gibi geldi. Bence küsecek olay çıkarılacak, agresifleşecek bir durum değil. Öğrenirsiniz nedenini sonra bir ara. Bırakın nedenlerle sıkboğaz etmeyi, herkes ailesini tanır sonuçta. Demek ki kulağı çekilmiş bir şekilde 😊

O zaman niye instada annesin göreceği şekilde fotoyu koyuyor?
Hadi anne böyle bişey dedi, niye konu sahibine "acaba fotoyu kaldirsammi diye buna işaret olabilcek şekilde soruyor?

Hem mantiksiz, hem kirici. Minik bir çerceve yaa, adamin irkekliğineme zarar veriyor?

Olay o kadaar çok mantiksiz ki ya işin içinde bir iş var, ya adam düpedüz hanzo, ya ikisi.
adamın hanzo ve tuhaf oldugu kesın +yalancı bırı

Ya bence çok karışmak sizinki. Ister tv ünitesine koyar, ister diğer odaya. Şu an onun evi ve istediği gibi dekore etme hakkına sahip olsun bir zahmet. Saklamıyor, etmiyor, daha önceki kaldırmış dediğiniz olayda da yine göstermiş sonuçta annesine, ablasına. Size söylemesine bile gerek yok nereye koyduğunu aslında ama detayları paylaşmayı seven biri demek ki. Takılmayın böyle şeylere bence. Adam gizlemiyor ki, kendi seçtiği yere koyuyor, siz gittiğinizde de muhtemelen siz orayı seviyorsunuz diye TV ünitesine alıyor tekrar.

nerdeyse bir saat konustuk, gayet sakince sordum, bu fotograf olayını agzından kacırdı eminim, ben birden şaşırınca seninle baska bisey konusmak icin aramıstım ben dur smdi fotografı bosver dedi baska bisey anlatmaya basladı. hem de beni haksız gösterecek bi konu actı. dedim sen ne diyosın, ben hala fotograf konusındayım, neden kaldırıyım mı diye soruyosun dedim, onceki geldigin de kaldırmıstım ama sonucta cerceveyi diger odadan getirip gösterdim annem de ablamda cok begenmişti dedi. o zaman niye koymuyosun yerin?
Sana yalan söyleyen bir adamla cix olmaz .Ayrıca eminsin degil mi bu adamın sizinle evlilik planı yaptığına. Böyle adamlar bana tekin gelmez de ayrıca belki sosyal medya da ailesi engellidir. Artık bu isler kolay oldu. İstediğine istediğin gibi engelleyip istediğin gibi kısıtlama getiriliyor. Derine in bir bacım olayin

ben de aptal gibi diş fırcası aldım koydum, sampuanımı bıraktım gelip gittikce ugrasmayım diye, evde benden biseyler gorurse hosuna gider sandım..
Siz bence o kadar aceleye getirmissiniz ki bu adam korkmuş olabilir. Ben o demeden bir ognemi bile bırakmam öyle şeyler yapmam. Siz fazla sahiplenince ters tepmis olabilir. Biraz ağırdan aliniz

Yalan söylemesi daha büyük sorun.
Bence anne kıskanç niye resmi var da benim yok gibi.
Bir de ceptesiniz evlenme baskısı yapar gibi algılıyor. Erkek evlenme aşaması ve evlilikte aileye karı budalası olmadığını ispatlama derdinde oluyor.
Biz ettik sen etme. Avcı olan o olsun bırak o kovalasın o resim koymak istesin fotomuz var mı diye önemseyen ailesi şok mühimmiş gibi ne dediklerini didikleyen olma.O düşünsün sen ailesini beğenir misin diye.

X