bu ne şimdi boyle

herkese selam,
uzun zamandır burayı takip ediyorum sizlere anlatmak istedigim icin üye oldum.
bir bucuk yıldır devam eden güzel bi ilişkim var. genel anlamda bi sorunumuz anlaşmazlıgımız yok. sevgilimle ayrı sehirlerde yaşıyoruz. yeni işe başladıgında atandıgı şehre taşındı ev tuttu eşyalar falan derken ben de onun sehrine gittim. ev hediyesi aldım ayrıca cok hos bi sürpriz olur diye de güzel cıktıgımız fotografımızı cıkartıp güzel bi cerceve alarak ona koydum. evinde tv ünitesine koyduk cok sevindi hatta bu hediyeye.
bikac ay sonra baska sehirde yasayan ablası enistesi ve annesi geldi evine. aklıma fotografımız geldi oylesine sordum, ablanlae gordu mu ne dediler diye o da evet gorduler cok begendiler dedi. bu arada cercevedeki fotografı sevgililer gününde paylasmıstı sosyal medyada, yani anne tüm akrabalar arkadaslar gördü. zaten normal bi fotograf. bu ayrıntıları vermek zorundayım konuyla ilgili cunku
neyse, dün konusurken annesi gelecek diye temizlik yaptıgını soyledi. annesi sehirdısonda yasıyo bugunden icin sevgilimin evine gidecekti. temizlikten bahsederken fotografı da kaldırsam mı diye düşündüm dedi. ben birden cok sasırdım neden kaldırcaksın ki zaten herkesin instada gordugu fotograg nolcak sanki dedim. gecen ay ablamlar annem geldiginde de kaldırmıstım dedi. ben birden sinirlendim ne alaka diye. annemden cekindim dedi önce. sonra yok geleneksel aile sonucta falan dye sacmaladı. ki ailesi oldukca moderndir. annesi birlkte kaldıgımızı bilir falan.
sonra evlilerin evi gibi dedi, kaldırdım da sanki sarıp sarmalayıp gizlemedim ya diger odaya koydum dedi, benim hala aklım almıyo, asla annesinden boyle bi konuda cekinecek biri degildir. 30 yasındayız ikimizde, işimizde gücümüzde insanlarız. bundan 3-4 yıl once sevgilisini annesiyle yasadıgı eve kahvaltıya cagırdıgını anlatmıstı. ben sormustum cunku sevgilin annenle tanıstımı diye o da bunu anlatmıstı. aklıma bu olay geldi, kızı annesiyle yasadıgı eve getiriyo tanıstırmaya ama benimle olan fotografını cekindigi icin kaldırıyor. buna mı takıldın diyebilirsiniz ama cok sacma degil mi?
annesinden cekinmesi boyle biri olması ayrı bi olay ki hic hazetmem boyle 30 yaşına gelen erkek anne babadan boyle konularda cekinsin, benim guzel bi duyguyla düsünüp aldıgım cerceveyi kaldırması ayrı bi sacmalık.. bu arada ocak ayında istemeye geleceklerinden nişandan bahsediyoruz. yani düşünün iki ay sonra nişanlanma planı yaparken adam hala cerceve yüzünden annesinden cekiniyor. evli evi gibi ne demek, sanki evli evi olması cok kötü bisey gibi.. cok zoruma gitti boyle konusması. sonra tamam kaldırmicam duracak dedi ama ne anlamı var ki..
ben bi salak gibi onun evine esyalarımı bıraktım gelip gittikce kullanırıö diye sampuan dis fırcası falan. kendi kendime benimsemişim evini, allahbilir onları da ortadan kaldırmıstr. annesi beni ilk günden beri biliyo zaten sosyal medyada boy boy foto paylasıyo, birlkte kaldıgımızı biliyo yani ne cekinmesi fotografta öpüşmüyoruz baska bisey yapmıyoruz gayet sıradan foto. dünden beri konusmuyorum sinir öfke de degil cok kırıldım anlamsız buldum. sizin düşüncelerinizi merak ettim.. smdiden yorumlarınıx icin tesekkur ederim
Nişan hazırlığı yazmışsınız fakat sizinle evlenmeyi istemediğini bu şekilde belli etmiş gibi..

Ben eşimle 7-8 aydır birlikteyken öyle ciddi evleneyim temalı bir ilişkide değildim evlenmeyi düşünmüyordum ama evini değiştirince komik bir fotoğrafımızı götürdüm eğleniriz diye. O gün alıp bir yere koydu biz evlenince evini taşırken de aynı yerden aldık çerçeveyi şu an salonumuzda. Ben hiç sormadım biri gördü mü etti mi vsvs diye çok umrumda olmazdı ama kendisi annemler geliyor kaldırdım dese aşırı gözümden düşerdi çekindiği için.
benim de düştü zaten...

belki de her zaman kaldırıyordur. mesela ben evimde çerçeveli fotoğraf tutmayı sevmem ve asla da kullanmam. karşımdaki insan kırılmasın diye birkaç gün ortada tutabilirim ancak ileride öyle ya da böyle mutlaka kaldırırım.
bence saf şekilde söylemiş size, hiç öyle karmaşık, gizli saklı şeyler olduğunu düşünmüyorum yine de siz daha iyi tanırsınız tabi ki.

belki de her zaman kaldırıyordur. mesela ben evimde çerçeveli fotoğraf tutmayı sevmem ve asla da kullanmam. karşımdaki insan kırılmasın diye birkaç gün ortada tutabilirim ancak ileride öyle ya da böyle mutlaka kaldırırım.
bence saf şekilde söylemiş size, hiç öyle karmaşık, gizli saklı şeyler olduğunu düşünmüyorum yine de siz daha iyi tanırsınız tabi ki.
yine de o yastaki birinin annesinden cekindigi icin kaldırması tuhaf degil mi?

bunu sadece tek bir davranışına bağlayamam, bu konu dışında sorunumz yoktu cunku
Bir sorununuz olmaması adamın evlenmeye gönüllü olduğu anlamına da gelmez ama, sanki sadece birlikte zaman geçirmek istiyor ama evlilik düşünmüyor gibi, kurduğu "evlilerin evi gibi" cümlesi dahi en azından şimdilik evliliğe uzak olduğunu anlatmaya yetiyor bence.
Bunu size direkt söyleyemediği için de ihaleyi ailesine yıkıyor olabilir.

Bir sorununuz olmaması adamın evlenmeye gönüllü olduğu anlamına da gelmez ama, sanki sadece birlikte zaman geçirmek istiyor ama evlilik düşünmüyor gibi, kurduğu "evlilerin evi gibi" cümlesi dahi en azından şimdilik evliliğe uzak olduğunu anlatmaya yetiyor bence.
Bunu size direkt söyleyemediği için de ihaleyi ailesine yıkıyor olabilir.
ben hic konuyu acmama ragmen kendisianlatıyo planlarını, nişanı nasıl yapalım evde mi daha sade olur düğün hangi şehirde olsun kına falan filan.. bunları benim zorumla konusuyo degil bundan eminim kendisi acıyo cunku konuları.

yine de o yastaki birinin annesinden cekindigi icin kaldırması tuhaf degil mi?
Anne bahane. Ne kadar zamandır birliktesiniz bilmiyorum ama hayatına çok fazla dahil etmişsiniz kendinizi karşı taraf buna sizi davet etmeden. Romantik ve şirin bulduğunuz şeyler çoğu erkeği ve bir kısım kadını rahatsız edecek şeyler. Adam fotoğraftan rahatsız olmuş bunu da annesini bahane ederek anlatmış. Ama anlamamakta direniyorsunuz sanki, hala anne diyorsunuz.

ben hic konuyu acmama ragmen kendisianlatıyo planlarını, nişanı nasıl yapalım evde mi daha sade olur düğün hangi şehirde olsun kına falan filan.. bunları benim zorumla konusuyo degil bundan eminim kendisi acıyo cunku konuları.
Olabilir ama ailesi de bu fotoğrafın burada işi ne diyecek insanlar olmadığına göre, mesele ne sizce?
Erkeklerin bir kısmı tam bir çelişkiler yumağı, birlikte oldukları kadını mutlu etmek için evlilikten bahsederken aynı zamanda evlenmekten kaçabiliyorlar da.

Bence erkek arkadaşınızla evlilik, evlenmek üzerine konuşun, düşüncelerini öğrenin ona göre adım atarsınız, en azından nişan vb ilişkinizi resmiyete bağlayacak adımları ertelersiniz.

evine gittigimi biliyolae birlkte kaldıgımı biliyolar, ailesini az cok tanıyorum gercekten cekinecek bi aile degil. ablası nişanlısıyla birlkte yaşıyo annesi biliyo bunu, bizim fotograg söz konusu olunca mı anneden cekiniyo geleneksel diye sacmalıyo? ben mi abartıyorum diye de düşünüyorum ama ailesi dedigi gibi muhafazakar geleneksel bi aile olsa zaten en basta o fotografı alıp hediye olarak vermezdim. benimki romantik düşünülmüş bişeydi. onceden annesi geldiginde kaldırdıgnı sakladı sonucta bu bile yeter..
Hiçbir geleneksel ailede abla nişanlısıyla yaşamaz. o ne biçim geleneksel aile :KK70: :KK70:

Benim de aklıma şey geldi aranızda bir soğukluk var mi?Yani herşey eskisi gibi mi?Kadınlar hisseder çünkü.Ilk zamanlar çok mutlu olan insan şimdi kaldırmayı düşünüyorsa bir sıkıntı var olabilir mi?

Eve fotoğraf koymak bence kişinin kendi tercihi olmalı. Onu da geçtim size hediye edilse aileniz geldiğinde kaldırırsınız. Bu durumdan değer hesabı yapmayın. Ablasının geldiğinde fotoyu gördüler mi demişsiniz o da evet demiş. Muhtemelen sizin kızacağınızı düşündüğü için yalan söyledi.Aslında başına gelecekleri biliyordu. İkincide yakalandı. Ya da sakladığı yerden gördü. Herkes bilsin görsün istiyorsunuz artık ciddi adımlar gelsin istiyorsunuz sanırım. Bence uzatmayın. Hatta üzerinde hiç durmayın.

X