Gebeliğe Hazırlık Bu Şekilde Hamile Kaldım 😲😍

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sen aslinda cok normal sekilde kalmişsin. Hemencik maşallah.. Rabbim kismet etmjs hemen.Kucagina da alirsin insallah.
Ben 4 seneden sonra kalirsam biraz daha acayipliği olabilir 😊 gerci tup bebek yapiyorum ama normal kalirsam cok degisik olabilir :sus::KK3:
Yani her şekliyle denedik olmadi o yuzden dedim.
2 düsük yaptim.

Ustune dusunce deli gibi arastirinca olmuyo tek anldgim bu 2 gebelik gectrdim ve kaybettim martla birlikte 3 ay olcak ugrasiyorum ama olmuyo digerlerinde ne igne ne ilac ne doktor yuzu gormedm korunmayi biraktigim ay oldu ikiside ama bunun ustune cok dustum galiba olmuyo tutacak oldumu 5 dk yatip sonra kalkip dus alman bile engel olmuyo tutcaksa tutuyor

Nasip bacım nasip ben hep hemen kalkıp yıkanırm ama oldu
ALLAH ol deyince olur
Olma deyince istersen herşeyi dene yine olmaz

Son düzenleme:
siz o ilişkiyle hamile kamadınız kalsaydınız 6 haftalık hamile olurdunuz çünkü.
kaç haftalık hamileyseniz -2 yapmak gerekiyor ilişkiyi tahmin etmek için.
ha eğer o ay sadece o ilişki olduysa (adet öncesini saymıyorum söylediğiniz ilişkiden sonrasını sayıyorum) o zaman adet bitimindeki olmuş olur.

Cok abartmis bide ballandıra ballandıra anlatmış sınır oldum.
sinir olmanızı gerektiricek bi durum yok ben sevincimi paylaştım burada yaşadığım şeyi anlattım çnki bende hamile kalmadan önce buradaydım ve burdaki şeyleri okuyarak bilgilendim.Ben ve benim gibiler illaki vardır.Hamilelik hikayeme "sinir oldum "diyene kadar sonda hepimiz için ettiğim duaya "amin"deseydiniz belki dua sonucu vesile olabilirdim size.Yinede umarım Allah kucağınızı boş bırakmaz Allah kalp güzelliği nasip etsin herkese.

Ustune dusunce deli gibi arastirinca olmuyo tek anldgim bu 2 gebelik gectrdim ve kaybettim martla birlikte 3 ay olcak ugrasiyorum ama olmuyo digerlerinde ne igne ne ilac ne doktor yuzu gormedm korunmayi biraktigim ay oldu ikiside ama bunun ustune cok dustum galiba olmuyo tutacak oldumu 5 dk yatip sonra kalkip dus alman bile engel olmuyo tutcaksa tutuyor
inşallah kalbindeki kaderin olur canım dualarım hep isteyenlere inan.Allah bidaha o duyguyu yaşatır inşAllah sana ❤️

• Beğen
Reactions: H M
Canıııım bebişin hayırlı uğurlu olsuuuun darısı bana tüm isteyenlerin başına AMİİİİN❤️❤️
arkadaşların yorumlarını okudum bu forumda genelde herkes biraz gergin olur hayliyle uğraşıyoruz uğraşıyoruz olmuyor malesef o sebepten🙄🙄🙄
Anlattıklarının hepsini burda olanların hepsi biliyorlar ( onu demek istemişler kızlar) ama ilk defa gebelik düşünüp forma girenler için güzel bilgi eline sağlık 🤗

Hayırlı olsun sağlıkla kavuşursun inşallah. Ben adet bitiminde de denemiştim 5.günümde temizlendikten sonra ama sonuç yine olmadı çünkü ortada yumurta yokken olamaz ben bu ay yumurta takibine başladım adetimin 3.günü yumurtalarım minnacıktı aktif yumurta yoktu yani sende varmış ki tutmuş yumurta yeterli büyüklüğe gelip çatlamadıkça kesinlikle gebelik olmaz bu da ayda 2 maximum 3 günlük bi süreçtir
Bu arada ilişkiden sonra 1 gün beklemeye gerek yokki benim ablam 5 dk sonra hemen yıkanmış hamile kaldı. 1 gün beklemek doğru bişey değil zaten

Son düzenleme:
Kızlar,biliyorum hepimiz hamiş olmak istiyoruz.☺☺Buraya kendi hikayemi az ama öz olacak şekilde anlatacam.Bebişimize kavuşmayı ilk karar verdiğimz ay 0 korumayla ilişki yaşamaştk.Hemen hamile kalacağımı sanıyordum.😅Meğer öyle değilmiş.1 ay uğraş sonucu ben ay sonunda adet gördüm.Psikolojik olarak yerlerde :ruh:ama fiziksel olarak ayaktaydım.:KK71:Sürekli bu forumdaki hamilelik belirtilerini okuyor kendimde olup olmadığını kontrol ediyordum.Kafayı bozmuştum belli.Herneyse araştırdım ettim.Ovulasyon diye bişey varmış anlamını bile bilmediğim bişey sayesinde hamiş kalanları gördüm.Araştırdım ve bana uyan o günlerde ilişki yaşadım.Ama söylenek istediğim bişey var.Atıyorum benim ovulasyon tarihim aralık 20de başlıyor diyelim. ben 25de adet oldum yani doğru hesaplayamamıştım:110: çok üzüldüm bu ayda karnım bebişsiz olucak diye.Adet 1 hafta sürdü ve ben adetimin bittiği gün ilişkiye girdm.Bunun şöyle bi artısı var iyi okuyun:KK5: (adet zamanında rahim yolundan gelenler olduğu için rahim yolu açık olur yani spermlerin yumurtaya ulaşması daha kolay olur.Fakat elbetteki o spermler bizim rahim yoluna girsede adet zamanında olduğumz için kan ve diğer türlü şeylerle vücudumuz onu geri dışarıya atar.)Tabiki adet zamanı ilişkiyi önermiyorum ama şöyle bişey diyorum ,ben adetimin son gününde (1ocak)kendimi temizleyp ilişkiye girdim evet tamamiyle bittiğinden emin değildim belki akşamında bikaç damla daha gelecekti ama kesinlikle o gün son gündü.Ve hala rahim yolu hala açıktı.Ve tahmin ettiğim gibide oldu.Akşam bir iki damla kadar tekrar kan vardı.Tekrar temizlendim.Aradan günler haftalar geçti iştahımda artış hissediyordum.Adet zamanım gelmişti ben normaldede ağrı falan hissetmem adette.Tabiki ağrıymış göğüs şişkinlikmiş hiçbişey hissetmiyordum.Adetim 1 gün gecikmişti.Yine şüphelendim.Bi test yaptım..Beklemiyordum ama iki çizgi çıkmıştı ❤😃😃😃 inanmadım test bozuktur falan dedim çöpe attım 😂😂😂 resmen inanmadım..Eşime o gün söylemedim ertesi gün sabah ilk idrarla tekrar yaptım ve tekrar çift çizgi 😃😃❤❤ evet hamileydim.Ve hiçbi belirti yaşamamıştım.sadece içime doğdu ve test yapmıştım..Adetimin son günü ilişkiye girdiğimn üstünden 4 hafta geçmişti ve bu ayki adetim sadece 1 gün gecikmişti.Eşime söyledim hastahaneye gittik kan testinde beta hcg için doktorun bana dediği şey şu ""DEĞERLERİNE GÖRE 4 HAFTALIK HAMİLESİN ""😃❤ Evet adetin son günü hamile kalmıştım.Tabiki Allah'ın işi bu binlerce kez şükürler olsun.Ve kızlar bişey daha söylemk istiyorum şuan hamileliğmn 3.ayına 2 hafta kaldı.Onun bunun hamilelik belirtilerine bakmayı bırakın.Çnki ben neredeyse 3 aylık oldum ve inanın hala zerre kadar belirtim yok.Göğüslerim elbette büyüdü fakat acı sızı hissetmeden büyüdü.Kasıklarımda batmalarmış kusmalarmış inanın hiçbişey yokk..Herkesin bünyesi farklı diyolardı hep ama kendimde yaşayınca gördüm.İnşAllah her bebiş bekleyen anne adayların kucağı boş kalmaz.:KK43:
‼‼ÖNEMLİ‼‼
⚠ İlişkiden hemen sonra duş almayın.
⚠mümkünse 1 gün sonra duş alın.

(çünki sperm bizm içmzde belirli bi saat yaşyr)
İlişki sonrası maximum 15-20 dk uzanın
⚠Kendinizi şartlandırmayın !

(bu ilişkiyi istiyorum çnki bebek istiyorum değilde bu ilişkiyi istiyorum çünki eşimi seviyorum diye yönlendirin psikolojinizi.)
Ve hep gizliden dua edin.Allah ona sığınanlarla beraberdir..🙏🏻☝🏻

ben şuan sadece hamile kalma sürecimi anlattım İsterseniz bu 3 aylık sürede neler yaptım ne yollar izledim bunlarıda anlatabilirim.Hepiniz hoş'ça kalın.Hoş kalın Allah sizinde minicik rahminize minicik mucizenizi yerleştirmesi dileğiyle ❤❤
:KK57:
Kuzum bebeğinin cinsiyetini söylermisin.Şeyden soruyorum geçende birsey okudum adetin son günü hamile kaldınmı erkek oluyormus merak ettim saçma gelmisti😄😄😃

Kuzum bebeğinin cinsiyetini söylermisin.Şeyden soruyorum geçende birsey okudum adetin son günü hamile kaldınmı erkek oluyormus merak ettim saçma gelmisti😄😄😃
ay bilmiyorum ki bende daha 12.hafada belli olur ama 14. haftaya kadr anca gösterir diyolar bende şey duydum bebeğin kese şekli yuvarlaksa kız fasulye gibiyse erkekmiş bilemiyorum ama tutan var arkdşmki kese yuvarlakdı kızı olduu 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

ay bilmiyorum ki bende daha 12.hafada belli olur ama 14. haftaya kadr anca gösterir diyolar bende şey duydum bebeğin kese şekli yuvarlaksa kız fasulye gibiyse erkekmiş bilemiyorum ama tutan var arkdşmki kese yuvarlakdı kızı olduu 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Aaaa bunu ilk defa duydum bilmiyordum 😅

Hayırlı olsun bebeğin. Benim anlamadığım şey o ay tek ilişki mi oldu? Yani adetten sonra ilişki olmadı mı? Kan testin kaç çıkmıştı da doktorun 4 haftalık tahmini dedi? Eğer tek ilişki ise o sırada yumurtlama olmuş demek. Herkesin aynı değil yumurtlama zamanı. O nedenle testlerle takip yapıyoruz.

canim bebegim hayirli olsun sen burda sevincini anlatmissin evet uzun sure ugrasip hamile kalamayanlar var sen hemen kalmissin ama bu anlattigin seyde sinir olacak bisey yok hayirli olsun demek yeterli.

Aslında sizinde dediğiniz gibi beklemediğiniz anda gelmiş , siz olmaz diye düşünmüşsünüz olmuş. Ben 11 aydır deniyorum hatta bu ayın sonunda 12 ay olacak. Sperm testi de verdi eşim , enfeksiyon var onun için ilaç kullanacak...

Herkesin yumurtlama tarihi bir olmuyor mesela ben ovülasyon testiyle denedim iki ay ve reglinin 1 .gününden saydığımda ilk ay 17.günde yumurtlama oldu , ikinci ay reglinin 22 ve 23.günde oldu iki gün sürdü. Hatta geçen ay 5 günde gecikme yaşadım reglimde , ki en son evlenmeden önce (4 yıl olacak evleneli) reglim böyle giderdi. Yani genelde 31 gün ve sonrası olurdum. Evlendikten sonra aylık iğne sonrası doğum kontrol hapı kullandım ve genelde reglim 28-31 gün arasında oluyordu geçen ayda gecikme yaşayınca bir umut sağlık ocağına gittim kan verdim ertesi gün regl oldum..
Murphy kanunlarında bir söz var ; ne zaman bir şeyden vazgeçseniz vazgeçtiğiniz o şey size geri gelir diye :)

Kızlar,biliyorum hepimiz hamiş olmak istiyoruz.☺️☺Buraya kendi hikayemi az ama öz olacak şekilde anlatacam.Bebişimize kavuşmayı ilk karar verdiğimz ay 0 korumayla ilişki yaşamaştk.Hemen hamile kalacağımı sanıyordum.😅Meğer öyle değilmiş.1 ay uğraş sonucu ben ay sonunda adet gördüm.Psikolojik olarak yerlerde :ruh:ama fiziksel olarak ayaktaydım.:KK71:Sürekli bu forumdaki hamilelik belirtilerini okuyor kendimde olup olmadığını kontrol ediyordum.Kafayı bozmuştum belli.Herneyse araştırdım ettim.Ovulasyon diye bişey varmış anlamını bile bilmediğim bişey sayesinde hamiş kalanları gördüm.Araştırdım ve bana uyan o günlerde ilişki yaşadım.Ama söylenek istediğim bişey var.Atıyorum benim ovulasyon tarihim aralık 20de başlıyor diyelim. ben 25de adet oldum yani doğru hesaplayamamıştım:110: çok üzüldüm bu ayda karnım bebişsiz olucak diye.Adet 1 hafta sürdü ve ben adetimin bittiği gün ilişkiye girdm.Bunun şöyle bi artısı var iyi okuyun:KK5: (adet zamanında rahim yolundan gelenler olduğu için rahim yolu açık olur yani spermlerin yumurtaya ulaşması daha kolay olur.Fakat elbetteki o spermler bizim rahim yoluna girsede adet zamanında olduğumz için kan ve diğer türlü şeylerle vücudumuz onu geri dışarıya atar.)Tabiki adet zamanı ilişkiyi önermiyorum ama şöyle bişey diyorum ,ben adetimin son gününde (1ocak)kendimi temizleyp ilişkiye girdim evet tamamiyle bittiğinden emin değildim belki akşamında bikaç damla daha gelecekti ama kesinlikle o gün son gündü.Ve hala rahim yolu hala açıktı.Ve tahmin ettiğim gibide oldu.Akşam bir iki damla kadar tekrar kan vardı.Tekrar temizlendim.Aradan günler haftalar geçti iştahımda artış hissediyordum.Adet zamanım gelmişti ben normaldede ağrı falan hissetmem adette.Tabiki ağrıymış göğüs şişkinlikmiş hiçbişey hissetmiyordum.Adetim 1 gün gecikmişti.Yine şüphelendim.Bi test yaptım..Beklemiyordum ama iki çizgi çıkmıştı ❤️😃😃😃 inanmadım test bozuktur falan dedim çöpe attım 😂😂😂 resmen inanmadım..Eşime o gün söylemedim ertesi gün sabah ilk idrarla tekrar yaptım ve tekrar çift çizgi 😃😃❤️❤️ evet hamileydim.Ve hiçbi belirti yaşamamıştım.sadece içime doğdu ve test yapmıştım..Adetimin son günü ilişkiye girdiğimn üstünden 4 hafta geçmişti ve bu ayki adetim sadece 1 gün gecikmişti.Eşime söyledim hastahaneye gittik kan testinde beta hcg için doktorun bana dediği şey şu ""DEĞERLERİNE GÖRE 4 HAFTALIK HAMİLESİN ""😃❤️ Evet adetin son günü hamile kalmıştım.Tabiki Allah'ın işi bu binlerce kez şükürler olsun.Ve kızlar bişey daha söylemk istiyorum şuan hamileliğmn 3.ayına 2 hafta kaldı.Onun bunun hamilelik belirtilerine bakmayı bırakın.Çnki ben neredeyse 3 aylık oldum ve inanın hala zerre kadar belirtim yok.Göğüslerim elbette büyüdü fakat acı sızı hissetmeden büyüdü.Kasıklarımda batmalarmış kusmalarmış inanın hiçbişey yokk..Herkesin bünyesi farklı diyolardı hep ama kendimde yaşayınca gördüm.İnşAllah her bebiş bekleyen anne adayların kucağı boş kalmaz.:KK43:
‼️‼️ÖNEMLİ‼️‼️
⚠️ İlişkiden hemen sonra duş almayın.
⚠️mümkünse 1 gün sonra duş alın.

⚠️İlişki sonrası maximum 15-20 dk uzanın
⚠️Kendinizi şartlandırmayın !

(bu ilişkiyi istiyorum çnki bebek istiyorum değilde bu ilişkiyi istiyorum çünki eşimi seviyorum diye yönlendirin psikolojinizi.)
⚠️ Ve hep gizliden dua edin.Allah ona sığınanlarla beraberdir..🙏🏻☝🏻

ben şuan sadece hamile kalma sürecimi anlattım İsterseniz bu 3 aylık sürede neler yaptım ne yollar izledim bunlarıda anlatabilirim.Hepiniz hoş'ça kalın.Hoş kalın Allah sizinde minicik rahminize minicik mucizenizi yerleştirmesi dileğiyle ❤️❤️
[/
Kızlar,biliyorum hepimiz hamiş olmak istiyoruz.☺️☺Buraya kendi hikayemi az ama öz olacak şekilde anlatacam.Bebişimize kavuşmayı ilk karar verdiğimz ay 0 korumayla ilişki yaşamaştk.Hemen hamile kalacağımı sanıyordum.😅Meğer öyle değilmiş.1 ay uğraş sonucu ben ay sonunda adet gördüm.Psikolojik olarak yerlerde :ruh:ama fiziksel olarak ayaktaydım.:KK71:Sürekli bu forumdaki hamilelik belirtilerini okuyor kendimde olup olmadığını kontrol ediyordum.Kafayı bozmuştum belli.Herneyse araştırdım ettim.Ovulasyon diye bişey varmış anlamını bile bilmediğim bişey sayesinde hamiş kalanları gördüm.Araştırdım ve bana uyan o günlerde ilişki yaşadım.Ama söylenek istediğim bişey var.Atıyorum benim ovulasyon tarihim aralık 20de başlıyor diyelim. ben 25de adet oldum yani doğru hesaplayamamıştım:110: çok üzüldüm bu ayda karnım bebişsiz olucak diye.Adet 1 hafta sürdü ve ben adetimin bittiği gün ilişkiye girdm.Bunun şöyle bi artısı var iyi okuyun:KK5: (adet zamanında rahim yolundan gelenler olduğu için rahim yolu açık olur yani spermlerin yumurtaya ulaşması daha kolay olur.Fakat elbetteki o spermler bizim rahim yoluna girsede adet zamanında olduğumz için kan ve diğer türlü şeylerle vücudumuz onu geri dışarıya atar.)Tabiki adet zamanı ilişkiyi önermiyorum ama şöyle bişey diyorum ,ben adetimin son gününde (1ocak)kendimi temizleyp ilişkiye girdim evet tamamiyle bittiğinden emin değildim belki akşamında bikaç damla daha gelecekti ama kesinlikle o gün son gündü.Ve hala rahim yolu hala açıktı.Ve tahmin ettiğim gibide oldu.Akşam bir iki damla kadar tekrar kan vardı.Tekrar temizlendim.Aradan günler haftalar geçti iştahımda artış hissediyordum.Adet zamanım gelmişti ben normaldede ağrı falan hissetmem adette.Tabiki ağrıymış göğüs şişkinlikmiş hiçbişey hissetmiyordum.Adetim 1 gün gecikmişti.Yine şüphelendim.Bi test yaptım..Beklemiyordum ama iki çizgi çıkmıştı ❤️😃😃😃 inanmadım test bozuktur falan dedim çöpe attım 😂😂😂 resmen inanmadım..Eşime o gün söylemedim ertesi gün sabah ilk idrarla tekrar yaptım ve tekrar çift çizgi 😃😃❤️❤️ evet hamileydim.Ve hiçbi belirti yaşamamıştım.sadece içime doğdu ve test yapmıştım..Adetimin son günü ilişkiye girdiğimn üstünden 4 hafta geçmişti ve bu ayki adetim sadece 1 gün gecikmişti.Eşime söyledim hastahaneye gittik kan testinde beta hcg için doktorun bana dediği şey şu ""DEĞERLERİNE GÖRE 4 HAFTALIK HAMİLESİN ""😃❤️ Evet adetin son günü hamile kalmıştım.Tabiki Allah'ın işi bu binlerce kez şükürler olsun.Ve kızlar bişey daha söylemk istiyorum şuan hamileliğmn 3.ayına 2 hafta kaldı.Onun bunun hamilelik belirtilerine bakmayı bırakın.Çnki ben neredeyse 3 aylık oldum ve inanın hala zerre kadar belirtim yok.Göğüslerim elbette büyüdü fakat acı sızı hissetmeden büyüdü.Kasıklarımda batmalarmış kusmalarmış inanın hiçbişey yokk..Herkesin bünyesi farklı diyolardı hep ama kendimde yaşayınca gördüm.İnşAllah her bebiş bekleyen anne adayların kucağı boş kalmaz.:KK43:
‼️‼️ÖNEMLİ‼️‼️
⚠️ İlişkiden hemen sonra duş almayın.
⚠️mümkünse 1 gün sonra duş alın.

⚠️İlişki sonrası maximum 15-20 dk uzanın
⚠️Kendinizi şartlandırmayın !

⚠️ Ve hep gizliden dua edin.Allah ona sığınanlarla beraberdir..🙏🏻☝🏻

ben şuan sadece hamile kalma sürecimi anlattım İsterseniz bu 3 aylık sürede neler yaptım ne yollar izledim bunlarıda anlatabilirim.Hepiniz hoş'ça kalın.Hoş kalın Allah sizinde minicik rahminize minicik mucizenizi yerleştirmesi dileğiyle ❤️❤️
Rabbim kucagına almayı nasip etsin cnm cok sevindim hayırlı olsun 🙏🙏🙏

Bi de bişeye açıklık getirmek isterim bilmeyenler veya zamanında yanlış öğrenenler için. Eğer adet bitmişse ve beyaz akıntıyı görmüşseniz duş almadan ilişkiye girebilirsiniz. İkincisi de sabaha kadar beklemenin bi sakıncası yok peygamberimiz bile bazen banyo yapmayıp sabah namazına kalktığında yaparmış. Dinen hükmü şudur: 1 namaz vakti geçmemeli. Yoksa hemen koşa koşa banyoya girmeye gerek yok. Dinimizi zorlaştıranlara takılmayın kızlar. İslam kolaylık dinidir
Peki

X