Pkos ile hamilelik yöntemim. Kendimizce çok iyi bir kombin tedavi yöntemi keşfettik...

opolikistik

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2022
3
17
31
ARKADAŞLAR YAZIYI SONUNA KADAR OKUYUN EN SONUNDA TOTAL ŞEKİLDE UYGULAMAYI ANLATACAĞIM. ANCAK ÖNCE ADIM ADIM OKUYUN...

Öncelikle Herkese merhaba malumunuz Bu yazıyı okuyor iseniz muhtemelen Sizlerde de polikistik over rahatsızlığı vardır Bu yazımı tamamen Bu hastalık ile mücadele veren ve gebe kalmaya çalışan herkese yazıyorum Polikistik over ile verdiğimiz mücadeleyi ve nasıl olumlu sonuç aldığımızı buraya yazacağım...

Polikistik over teşhisi gebe kalamama sorunumuz ile ortaya çıkmıştı bunun ile ilgili bize doğum kontrol hapı öğrenildi ancak 6 ay gibi bir süre kullanmamız gerekiyordu biz bu süreyi göze alamadığımız dan dolayı fakülte de ki ilgili bölüme gittik.
Burada yumurtalık kontrolü testi tüpler açık mı kapalı mı Herhangi bir problem var mı sürekli bir test yapıldı. Ve bize Yumurta çatlatma aynı zamanda beraberinde aşılama tedavisi uygulanacağı söylendi Ancak bir türlü tedaviye başlayamadık tedaviye başlayabilmek için regl olmak gerekiyor zaten polikistik over rahatsızlığının en büyük sıkıntılarından bir tanesi de düzensizlik. Artık iki ayda mı olursunuz 3 ayda mı olursunuz belli değil.
Tabii biz doktora da öneride bulunarak Tarlusal ile adet olsun dedik Tarlusal yazıldı.
Ancak burada size önemli bir not geçiyorum
TARLUSAL KULLANMAYA BAŞLAYACAKSANIZ EĞER KESİNLİKLE İLİŞKİYE GİRMEYİNİZ. sebebi aşağıda...
TARLUSAL ın zaten gebelik esnasında kullanılması çok ama çok zararlı bebeğin engelli olma ihtimali çok yüksek.
Şimdi gebelik yok ikende adet olmak için TARLUSAL kullandığınızda ilişkiye girmeyin çünki TARLUSAL rahîm duvarını kalınlaştırıyor ve gebelik olma ihtimalini arttırıyor ancak engelli olma riski olduğundan kesinlikle bu konuya dikkat edin. Eğer yazımı sabır ile okursanız sonunda nasıl gebelik elde ettiğimizi öğreneceksiniz. Biz tedaviye başlamak için TARLUSAL kullandık bilgimiz olmadığı içinde birliktelik devam etti. Ancak sonradan tesadüfen gebelik olduğunu öğrendik. Sevindik tabikide. Ama kafamızın bir tarafı hep soru işareti idi acaba Tarlusal bebeğe zarar verdimi yada TARLUSAL ile gebe kaldığımız dan dolayı başka bir problem olurmu. Neyse biz 1 aylık iken doktora gittik ve bebeğimizin düşmüş olduğunu ve bu gebeliğin kimyasal gebelik olduğunu öğrendik. Sancılı bir süreçti herşeyde bir hayır vardır.
En başa döndük. Tabi bu arada 1.5 yıl geçti. Polikistik over önemsiz bir rahatsızlık deniliyor ama bir türlü gebelik elde edemiyorduk. Neyseki zorunlu sebeplerden dolayı il değiştirdik ve bir devlet hastanesi Kadın hastalıkları ve doğuma gittik. Başımızdan geçen herbişeyi anlattık. Bize aşılama ve çatlatma yapılacaktı ancak zorunlu sebeplerden dolayı il değiştirdik dedik. Sağolsun doktor da aşılama yok ama çatlatma tedavisi ve yumurta takibine alalım sizi dedi....Arkadaşlar sabırla okuyun çok faydalı olacak.
Şimdi bu rahatsızlık bizi doktor yaptı resmen sürekli araştırma yapıyorum birçok bilgi elde ettim...
ARKADAŞLAR YAZIYI SONUNA KADAR OKUYUN EN SONUNDA TOTAL ŞEKİLDE UYGULAMAYI ANLATACAĞIM. ANCAK ÖNCE ADIM ADIM OKUYUN...

DİKKAT....
1. ADIM : Gebelik düşündüğünüz ilk andan itibaren FOLİK ASİT kullanımına başlayın. biz FOLBİOL kullandık. (Diğer vitaminli olanlardan değil, Vitaminli olanı gebelik elde ettikten sonra kullandık) sizde kullanmaya devam edin yada hemen başlayın. Folik asit gebelik olursa bebeğin tutunmasına yardımcı oluyor. Ve dahası da var...

2. ADIM.; Uzun araştırmalar sonucu C-Life die bir macun öğrendik. Yumurtalıkları geliştirdiğini Polikistikover e çok faydalı olduğunu ve bu ürün le bir çok kişinin hamile olduğunu öğrendik. Hemen 2 kutu spariş ettim. Ancak kullanımı şu şekilde ;" Adetin 1. Günü başlayıp yumurtlamadan yani Ovulasyondan bir iki gün önce kullanmayı bırakacaksınız. Sabah kahvaltıdan ve akşam yemeğinden 10-15 dk önce bir çay kaşığı kadar tüketeceksiniz. şimdi bu burada dursun Gelelim 3. Adıma.

3.ADIM.; Fakülte doktorumuz bize bir ilaç yazdı polikistik over olduğundan bu ilacı ömür boyu kullanmamız gerektiğini söyledi. İlaç dediğime bakmayın toz şeklinde şase takviye edici gıda içeriğinde " Miyo-İnositol, D-Kiro-İnositol, Alfa Lipoik Asit, Metilfolat ve Vitamin D3 İçeren Takviye Edici gıda dır. İsmi ise " ACVİSON POLİNOS ALFA "
KULLANIMI; sabah kahvaltılarından 1 saat sonra bir bardak suya karıştırılıp su turuncu olana kadar karıştırın sonra bismillah deyin için şifa olsun. Gelelim 4. Adıma

4.Adım; Evet arkadaşlar bu adımda da doktorların yumurta çatlatma tedavisi yada aşılama yada tüp bebek için yumurtalıkları geliştirmede kullandıkları ilaç. "KLOMEN 50 Mg tablet" Doktor tavsiyesi ile Adetin 2. Gününde Günde 1 tane tok karnına sadece 5 gün kullanmamız istendi. Ve ilk dozdan sonra 10. Veya 11. Günde yumurtalık kontrolüne gittik. Yumurtamız 2 cm olmuş çok iyi dedi doktor. Ve çatlatma iğnesi olan OVİTRELLE yazdı. Ancak ben tavsiye etmiyorum sebebini aşağıda bir sonraki adımda yazacağım... Biz OVİTRELLE yi doktorun dediği gün ve saatte evde yaptık. Ve belirtilen şekilde ilişkilere devam ettik. Ancak sonuç negatifti. Çok ilginçtir ama üzülmedik çünki tam gününde adet gerçekleşti yukarıda yazdıklarımı uygulayınca adet düzene girmişti. Adet düzene giriyorsa bu işlerin yolunda gittiğini gösterir. Neyse bir sonraki adımı yazıyorum. Bu da çok önemli.

5. Adım: Tabiki Ovulasyon testi. Arkadaşlar öncelik le şöyle söyliyim OVİTRELLE kullandığımızda ovulasyon testi ile YUMURTLAMA günü tespitini yapamıyoruz çünki OVİTRELLE vücuda dışarıdan LH hormonu takviye etmek demektir. yani bu hormon yumurtalıkları tetikliyor ve çatlatma sağlıyor. Ancak LH hormonu ovulasyon kitinde Ovitrelle nedeniyle sürekli göründüğünden sizin testte gördüğünüz çizgi OVİTRELLE nin etkisi oluyor. Bu nedenle yumurtalık çatladığını anlayamıyoruz.
Ancak biz 2. Klomen tedavisinde 11. Gün kontrole gittiğimizde yumurtalığın boyutunun ideal olduğunu yaklaşık 2.5 Cm yaklaştığını söyledi doktor bize tekrar ovitrelle çatlatma iğnesi yazdı. Bizde doktora ovulasyon kiti ile takip yapıp buna göre hareket etsek olurmu diye sorduk ancak doktor bize yani testler %50 doğruluk gösteriyor yinede siz bilirsiniz dedi. Ancak arkadaşlar bu yanlış bilgidir testler %99 doğru gösteriyor. BİZ KARARIMIZI VERDİK VE NOKTA ATIŞI YAPMAK İSTİYORUZ Bu nedenle Ovitrelle kullanmayacak ve vücudun kendi kendine LH hormonu salgılamasını ve yumurta çatlamasını bekleyecektik. Tabi bunu sürekli test yaparak takibini sağlayacaktık...
Ve umduğumuza nail olduk çok şükür.
ÇOK ÖNEMLİ TESTİN KULLANIMI;
Arkadaşlar adet bitiminden sonra günde 2 defa ovulasyon testi uygulayın Ve klomen ilk dozundan sonra 10. Gün ovulasyon testini
Günde 3 tane felan eşit saatlere bölün ve testi bu şekilde uygulayın. 13,14,15,16,17. Günler yaklaştıkça test e daha bir ehemmiyet gösterin. Çift çizgiyi gördüğünüzde yumurtlama hormonu salgılanmış oluyor..teste devam edilecek testteki çizginin tekrar silindiğini görürseniz eğer çatlama olmuş demektir. Yani yumurta yumurtalıktan çıkmış ve tüpte sperm beklemektedir.
10. Günden sonra 2 günde bir ilişkiye girin. Sperm miktarı azalmasın diye çünki ovulasyon günü tespit ettikten sonra asıl spermler o zaman lazım.
Ovulasyon testinde çift çizgiyi görürseniz eğer bu sefer Çatlama takibi yapacağız bu 12 saat ile 48 saat arasında değişiklik gösterir. Şimdi çift Ovulasyon çizgisini görünce hemen ilişkiye girin ve 3 - 4 saatte bir ovulasyon testi yapın çizginin silindiğini görürseniz eğer ilişkiye başlayın ve yapabildiğiniz kadar birliktelik yapın 3-4-5 ne kadar yapabilirseniz. Unutmayın çizgi silindikten sonra 12 ile 24 saat yumurta yaşıyor sonra döllenme olmaz ise ölüyor. Bu sebepten yapabildiğiniz kadar ilişki yapın...

5. ADIM. Arkadaşlar bu adımda erkekler içindir. Bizim sperm sayımız düşük olduğundan dolayı çok araştırma yaptık içeresinde en çok takviye edici gıda olan ve içerisinde l arginin L carnitin olan ürün olan " ACVİSON MAXİGO" arkadaşlar ay ay takip ettik hareketli sperm yüzdesi ve sperm sayısı mütiş derecede yükseldi. Zaten ilk klomen tedavisine başlarken buna da başladık. 2. Ayda haraketli spermler sayisi %20 lerden %90 lara arttı. Zaten 2. Ayda gebelik elde ettik. Şimdi YUMURTLAMA olduğunda tüm iş hareketli spermlere kalıyor. Spermler Ne kadar hareketli olursa o kadar iyi.

NOT
Arkadaşlar yazdığım bu tedaviye başlamak istiyorsanız eğer Adetin 1. Gününden itibaren başlamalısınız. Ve aşağıda yazdığım Şekilde devam edin..
((((ANCAK BİZİM HERBİŞEYİMİZ NORMALDİ. YANİ HORMONLAR TÜPLER KİLO VS HERBİŞEY NORMALDİ ANCAK PKOS OLDUĞUMUZDAN GEBELİK ELDE EDEMEMİŞTİK. BU UYGULAMAYI HERBİŞEYİ BİZİMKİ GİBİ NORMAL OLANLARDA İŞE YARAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM YAPACAK OLAN ARKADAŞLAR DİKKAT ETSİNLER...))))

ERKEK İÇİN; Sperm düşüklüğü varsa Hemen ACVİSON MAXİGO ya başlamanızı tavsiye ederim. Günde 1 şase; Kahvaltıdan 1 saat sonra bir şase.


《POLİKİSTİK OVERLİ BAYANLAR İÇİN; 》
"ADIM ADIM TEDAVİ"

ADETİN 1. GÜNÜ ;
"SABAH"
▪Sabah kahvaltısından 15 dk önce 1 çay kaşığı C-LİFE Macunu bol su ile tüketin.
▪Kahvaltıdan 1 SAAT sonra 1 Şase POLİNOS ALFA tozu 1 bardak suya karıştırarak içiniz.
▪Kahvaltıdan 1 SAAT sonra 1 Adet FOLİK ASİT' i bir bardak suyla içiniz (POLİNOS ALFA ile FOLİK ASİT i beraber içebilirsiniz)

"AKŞAM"
▪Akşam yemeğinden 15 dk önce 1 çay kaşığı C-LİFE bol su ile tüketin.
__________________________________________
ADETİN 2.3.4.5.6. GÜNÜ ; (Aynı uygulama+Klomen )

▪Sabah kahvaltısından 15 dk önce 1 çay kaşığı C-LİFE bol su ile tüketin.

▪Kahvaltıdan 1 SAAT sonra 1 Şase POLİNOS ALFA tozu 1 bardak su ile içiniz.

▪Kahvaltıdan 1 SAAT sonra 1 Adet FOLİK ASİT' i bir bardak suyla içiniz (POLİNOS ALFA ila FOLİK ASİT i beraber içebilirsiniz)

"AKŞAM"
▪Akşam yemeğinden 15 dk önce 1 çay kaşığı C-LİFE bol su ile tüketin.

▪Akşam yemeğinden 1 saat sonra bir bardak su ile 1 Adet KLOMEN 50 Mg içiniz.
__________________________________________

ADETİN 7.8.9.10.11. GÜNÜ (Klomen Yok.)

▪Sabah kahvaltısından 15 dk önce 1 çay kaşığı C-LİFE bol su ile tüketin.

▪Kahvaltıdan 1 SAAT sonra 1 Şase POLİNOS ALFA tozu 1 bardak su ile içiniz.

▪Kahvaltıdan 1 SAAT sonra 1 Adet FOLİK ASİT' i bir bardak suyla içiniz (POLİNOS ALFA ila FOLİK ASİT i beraber içebilirsiniz)

"AKŞAM"
▪Akşam yemeğinden 15 dk önce 1 çay kaşığı C-LİFE bol su ile tüketin.
__________________________________________

ADETİN 11. GÜNÜ;
1.; Doktora yumurtalık kontrolüne gidin;
Yumurtanız 19mm civarında olmalıdır. Bu büyüklükler yumurtanın olgunlaştığını gösterir. Doktorunuza iyice kontrol ettirin. Arkadaşlar. Yukarıdaki uygulanan bütün herşey yumurtalık gelişsin diyedir. Ancak bazen yumurta gelişirken önemli önemsiz kistlerde gelişir. Doktorunuza takibini yatırırsınız. Eğer doktorunuz çatlatma iğnesi yazarsa eğer isterseniz kullanabilirsiniz. Ancak yukarıda anlattığım gibi bence çatlatma iğnesi yerine ovulasyon testi ile takibe alın kendinizi ve çatlama gününde nokta atışı yapın..

2.; Adetin 11. Gününden itibaren sadece folik asit kullanmaya devam edin arkadaşlar. MACUNU VE POLİNOS ALFAYI KULLANMAYIN.

Çatlatma gününden sonra. gebelik testi için çok acele etmeyin arkadaşlar hayal kırıklığına uğramayın erken gebelik testi alırsanız eğer bir sonraki adet gününüzden 4 -5 GÜN öncesine çıkar diğer testlerde dahü uzun sürer...
Aşağıya örnek bir tablo yazacağım. Anlamanız için kolaylık sağlar.

19.09.2021..........Adetin 1.Gün
24.09.2021..........Adetin 6.Gün Son gün

Klomen tedavisi.
20.09.2021. Klomen ilacı ilk doz.(Adetin 2.günü)
24.09.2022 Klomen ilacı Son doz.
30.09.2021 muayene gidildi. Yumurtalık çok iyi deneyerek çetlatma iğnesi yazıldı.

İğne almadık ovülasyon testi ile takibe başladık
04.10.2021 günü saat 12 de çift çizgi yani OVULASYON oldu

05.10.2021... günü çizgi silindi yani çatlama oldu.(Gün aşırı ilişki )
15.10.2021... günü erken gebelik testi pozitif çıktı......🤗🤗🤗

RABBİM SİZLERE DE EVLAT NASİPETSİN İNŞAALLAH. BİZİMKİ ŞU AN 3 AYLIK SAĞLIKLI SIHATLİ KUCAĞIMIZA ALMAK NASİP OLUR İNŞAALLAH...
 

yaren3419

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2022
166
145
çok güzel yazmışsınız paylaşımınız için teşekkür ederim. bende pcosluyum ama benim adetlerim düzenli ve diğer uygulanan tüm testler normal bende pro women şase kullanıyorum benim 4 klomen 1 aşılama bir tüp bebek başarısızlığı oldu malesef şimdi akışına bıraktım bakalım ne zaman nasip olacak
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-01-2023

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 103 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin akciğerlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelişmeye başlayacak. Bebeğin nefes alabilmesi genelde 24. haftanın sonunda mümkündür. Çünkü bazı hava keseciklerinin gelişimi, kanla iyi beslenen akciğer dokularının ve bronşların gelişininin sonunda tamamlanır. Buna ek olarak hava keseciklerini ayrıran membran(zar tabakası), oksijen- karbondiyoksit değişimine izin verecek kadar incedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Bsslce

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2022
65
52
31
merhaba, çok güzel çok detaylı yazmışsınız. Pkos değilim ama hamilelik istiyorum. ovülasyonla takip ediyorum bu ay. tüyoları uygulayacağım. Allahım uzun ömürler versin yavruna inşAllah :)
 


nazzzayse

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2021
9
2
26
Merhaba öncelikle bebeğiniz hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🙏🏻 bilgileriniz içinde çok teşekkürler bende sizin anlattığınız şekilde ilerliyorum pko hastasıyım adetlerim 5-6 ayda birdi ancak 2 aydır ilaçlar sayesinde düzenli oluyorum. biz klomenden sonuç alamadık femera adlı (daha etkili imiş) ilaca başladık. Ovülosyon testleri ile takip ediyorum 2 aydır deniyoruz sonuç elde edemedik ama yazınız bana umut oldu daha dikkatli düzenli takip etmeye çalışıcam. Ve merak ettiğim birşey var pko olanlarda insülin direnci oluyor ve bana doktorum glifor da yazdı acaba size Önerdi mi ?
 

HafizHafsa

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2021
307
167
23
çok güzel yazmışsınız paylaşımınız için teşekkür ederim. bende pcosluyum ama benim adetlerim düzenli ve diğer uygulanan tüm testler normal bende pro women şase kullanıyorum benim 4 klomen 1 aşılama bir tüp bebek başarısızlığı oldu malesef şimdi akışına bıraktım bakalım ne zaman nasip olacak
O pro womeni bana da verdi doktor kararsız kaldım almadım siz ne kadardır kullaniyorsunuz
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-02-2023

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 141 gün kaldı.

Bebeğinizin saçları artık yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Bir ay içinde belki bebeğinizin saçları 1 cm den uzun olacaktır. Uyurken solunuza doğru yatarken bacaklarınızın arasına bir yastık almanız bacaklarınızı paralel tutmanıza ve böylece daha rahat uyumanıza yardımcı olacaktır. Eğer annede hemoroid görülürse buz torbaları veya ilgili merhemler yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

yaren3419

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2022
166
145
O pro womeni bana da verdi doktor kararsız kaldım almadım siz ne kadardır kullaniyorsunuz
bu ay başladım bende kullanmaya kullanan kişilerden baya olumlu dönüşler var denemek istedim açıkcası
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-01-2023

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 103 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin akciğerlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelişmeye başlayacak. Bebeğin nefes alabilmesi genelde 24. haftanın sonunda mümkündür. Çünkü bazı hava keseciklerinin gelişimi, kanla iyi beslenen akciğer dokularının ve bronşların gelişininin sonunda tamamlanır. Buna ek olarak hava keseciklerini ayrıran membran(zar tabakası), oksijen- karbondiyoksit değişimine izin verecek kadar incedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

yaren3419

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2022
166
145
Merhaba öncelikle bebeğiniz hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🙏🏻 bilgileriniz içinde çok teşekkürler bende sizin anlattığınız şekilde ilerliyorum pko hastasıyım adetlerim 5-6 ayda birdi ancak 2 aydır ilaçlar sayesinde düzenli oluyorum. biz klomenden sonuç alamadık femera adlı (daha etkili imiş) ilaca başladık. Ovülosyon testleri ile takip ediyorum 2 aydır deniyoruz sonuç elde edemedik ama yazınız bana umut oldu daha dikkatli düzenli takip etmeye çalışıcam. Ve merak ettiğim birşey var pko olanlarda insülin direnci oluyor ve bana doktorum glifor da yazdı acaba size Önerdi mi ?
bende dıaformın glıforun aynısı diyebiliriz kullanıyorum gebelik olana kadar devam etmemi olabildiği kadar zayıf kalmamı söyledi doktorum yani kilo almayacağım pcoslu hastaları en çok etkileyen şeyin kilo da olduğunu söyledi
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-01-2023

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 103 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin akciğerlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelişmeye başlayacak. Bebeğin nefes alabilmesi genelde 24. haftanın sonunda mümkündür. Çünkü bazı hava keseciklerinin gelişimi, kanla iyi beslenen akciğer dokularının ve bronşların gelişininin sonunda tamamlanır. Buna ek olarak hava keseciklerini ayrıran membran(zar tabakası), oksijen- karbondiyoksit değişimine izin verecek kadar incedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

yaren3419

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2022
166
145

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-01-2023

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 103 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin akciğerlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelişmeye başlayacak. Bebeğin nefes alabilmesi genelde 24. haftanın sonunda mümkündür. Çünkü bazı hava keseciklerinin gelişimi, kanla iyi beslenen akciğer dokularının ve bronşların gelişininin sonunda tamamlanır. Buna ek olarak hava keseciklerini ayrıran membran(zar tabakası), oksijen- karbondiyoksit değişimine izin verecek kadar incedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

yaren3419

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2022
166
145

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-01-2023

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 103 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin akciğerlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelişmeye başlayacak. Bebeğin nefes alabilmesi genelde 24. haftanın sonunda mümkündür. Çünkü bazı hava keseciklerinin gelişimi, kanla iyi beslenen akciğer dokularının ve bronşların gelişininin sonunda tamamlanır. Buna ek olarak hava keseciklerini ayrıran membran(zar tabakası), oksijen- karbondiyoksit değişimine izin verecek kadar incedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Bennu12

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2022
11
2
27
Öncelikle yazınız çok güzel, bende klomen kullandım reglin 5. Günü, doktor iğne vermedi. Ovülasyon testiyle takip ediyorum. Klomenden 5 gün sonra 24ünde kontrolde doktor sol tarafta 3 gelişmiş yumurta dedi, boyutunu söylemedi. 1 hafta gün aşırı beraberlik söyledi. 13 mart reglin ilk günü. 31 mart bugün çift çizgi. 19 gün sürdü ovülasyon. Çokmu büyümüştür yumurtalar. Kiste dönüşürmü. Merak ediyorum. Siz ne dersiniz?
 

Guzelkuss

O güzel müjdeleri düşünüp sabret..💙
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2014
1.973
1.334
27
Her bünye bir değildir banada clife macun kullandığım ay kist yapmıştı herkese iyi gelecek diye bir kaide yok kullanırken dikkate alınız..
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 9 gün geçti.