Erkek İnfertilitesi Bu sperm testtleri neden böyle çıkıyor lütfen yardımm

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

astala85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
185
91
Kızlae merhaba kafam çok karışık yardımlarınıza ihtiyacım var eşim ilk sperm testinde sayı gayet güzel morfoloji %6 iken hızlı sperm sayısı hiç yoktu bunun için 10 gün ara ile ikinci sperm testini başka bir hastanede verdi bu teste göre morfoloji yüzdesi yazmıyor yani sıfır sperm sayısı düşük ama ileri hızlı sperm sayısı baya yükselmiş benim gerçekten kafam çok karıştı henüz doktor yorumlayamadı lütfen bilenler yardımcı olsun yorumlasın lütfen

Eklentiler

• 805387C0-CBD8-40F1-8A15-010C74BE1299.jpeg
    805387C0-CBD8-40F1-8A15-010C74BE1299.jpeg
    158,6 KB · Görüntüleme: 216
  • B84162E4-6E01-4098-854B-7531217F137B.jpeg
    B84162E4-6E01-4098-854B-7531217F137B.jpeg
    184 KB · Görüntüleme: 209
2. Merkez morfoloji ye sıfır yazmamış boş bırakılmış o kısım. Hareket artmış ama sayı biraz düşmüş. Dalgalanmalar olabilir testte. Çünkü sperm 3 ayda bir sürekli yenilenir. İlk yaptırdığınız merkezde tekrar yaptırırsanız daha iyi olur. Tabii öncesinde Dr görsün

Kızlae merhaba kafam çok karışık yardımlarınıza ihtiyacım var eşim ilk sperm testinde sayı gayet güzel morfoloji %6 iken hızlı sperm sayısı hiç yoktu bunun için 10 gün ara ile ikinci sperm testini başka bir hastanede verdi bu teste göre morfoloji yüzdesi yazmıyor yani sıfır sperm sayısı düşük ama ileri hızlı sperm sayısı baya yükselmiş benim gerçekten kafam çok karıştı henüz doktor yorumlayamadı lütfen bilenler yardımcı olsun yorumlasın lütfen
Hareketlilik için bişey kullandı mı eşinuz

2. Merkez morfoloji ye sıfır yazmamış boş bırakılmış o kısım. Hareket artmış ama sayı biraz düşmüş. Dalgalanmalar olabilir testte. Çünkü sperm 3 ayda bir sürekli yenilenir. İlk yaptırdığınız merkezde tekrar yaptırırsanız daha iyi olur. Tabii öncesinde Dr görsün
Yaaa inan şu an doktorla görüşemedik haftaya gün vermiş ve içim içimi yedi 10 gün ara ile morfoloji nasıl sıfır olur diye dağıldım peki neden boş bırakılmış olabilir hiç bir bilgin varmı başınıza geldimi 🤦‍♀️

Hayır sadece 10 gün sonra başka bir hastanede tekrar test verdi çok saçma değilmi 😑 iki testi birbirinden o kadar farklı ki iyice dağılmış durumdayım
Gerçekten inanılmaz bizde test verdik 2 ay önce burda imkanlar çok kısıtlı güvenemiyonum aslında çıkan sonucada lazer merkezinde yaptırmıştık. Memlekete gidince daha donanımlı bir yerde tekrar yaptırıcaz

Canım sonuçlar kötü değil bazı doktorlar morfolojiyi hiç önemsemez bile.. siz araştırıp iyi bir yerde yaptırın derim yine eşim defalarca test verdi hepsi farklı ama devlet hastanesinin daha doğru sanki özellere göre

Perhiz süreniz farklıysa o da değerleri etkilemiş olabilir ama 10 gün çok az bir süre, değerler yanıltıcı olabilir bilginiz olsun.

Spermiogrami ayni merkezde verseydiniz durum daha net olurdu doktorunuz yorumlasin en dogrusu o bence endise etmeyin. Perhiz suresi falan da etkiler

Aynı yerde yapın tekrar testi. Ve Kruger e göre baksınlar morfolojiyi. Büyük bir hastane yada iyi bir lab. Da baktırın

Bu sonuca göre morfolojiye bakılamamış değilmi ? Bir an korktum acaba sıfırmı çıktı diye 😞

Marf bakılmamş ki doktorların çoğu sayı ve hareket iyiyse gebelik oluşur diyedüşünüyor o yüzden bakmamşlar korkmayn yani

Canım ileri hızlı biraz düşük total sperm sayısı da biraz düşük ilaç kullanımı ile normal değere yükselir morfoloji gayet iyi
Kuzum biz bu değerlerle üroloji doç doktoruna gittik öğretim üyesi kendisi gayet güzel dedi ,sonra kadın doğuma.goturdum testi o da o doktorun dediğini baz alarak o dediyse doğrudur dedi ve ben başka bir prof a gönderdim o da senin dediğini dedi . Varya kafam allak bullak oldu kaldı ki eşim artık kendini gayet sağlıklı saniyo bu değerler ile doktor yüzüne karşı hicbiseyin yok dedi esin bakılsın dedi diye ...

Kuzum biz bu değerlerle üroloji doç doktoruna gittik öğretim üyesi kendisi gayet güzel dedi ,sonra kadın doğuma.goturdum testi o da o doktorun dediğini baz alarak o dediyse doğrudur dedi ve ben başka bir prof a gönderdim o da senin dediğini dedi . Varya kafam allak bullak oldu kaldı ki eşim artık kendini gayet sağlıklı saniyo bu değerler ile doktor yüzüne karşı hicbiseyin yok dedi esin bakılsın dedi diye ...
Esinizi sayısı 84 milyon 40 milyon üzerinde olması beklenir sizin ki 2 katı.
hareketlilikte gayet iyi kafanızı hiç karıştırmayın profun dediği dogrudur.

Canım aynısı benim başıma da geldi düşük olam değerlere üroloji doktoru iyi dedi diye eşimde kendini sağlıklı sanıyordu ve ben iyice sinir oluyordum dünyaca açıklanmış sınır değerler var altı düşük kabul edliyor olmazmı olur belki çocuk ama hemen olmaz benide beklemek yorduğu için biz şimdi sperm sayısı ve hızı için ilaca başladık sizde araştırın mutlaka başlayın

X