Mutfak Püf Noktaları Bu yiyecekler buzlukta 1 hafta dayanır mı?

lloizz123

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2018
185
45
Poğaça, yaprak sarma, makarna salatası ve mercimek çorbası buzlukta 1 hafta dayanır mı?

Makarna salatası buzluğa konur mu ki konmaz sanki . Diğerleri epey dayanıyor, sarma 1 ay içinde tüketilmeli tadı kaçıyor ya uzun süre kalınca.

Makarna salatası sulanır çözündüğü zaman, koymasan daha iyi. Ben Mercimek çorbasını yapip buzluğa atiyorum birazini veya hemen sıcakken kavanoza koyup ağzını kapatıyorum. Kavanozda buzdolabında 10-15 gün kadar kaliyor. Belki daha fazla da kalir ama denemedim. Buzlukta ne zaman istersen o zaman çıkarırsın. Pogaca, acma falan ben buzlukta sevmedigim icin genelde pek koymuyorum. Ama onlarda uzun süre buzlukta kalabilir.

Makarna salatası sulanır çözündüğü zaman, koymasan daha iyi. Ben Mercimek çorbasını yapip buzluğa atiyorum birazini veya hemen sıcakken kavanoza koyup ağzını kapatıyorum. Kavanozda buzdolabında 10-15 gün kadar kaliyor. Belki daha fazla da kalir ama denemedim. Buzlukta ne zaman istersen o zaman çıkarırsın. Pogaca, acma falan ben buzlukta sevmedigim icin genelde pek koymuyorum. Ama onlarda uzun süre buzlukta kalabilir.
çorbayı, buzlukta nasıl saklıyorsunuz. Bende denemek istiyorum:)

çorbayı, buzlukta nasıl saklıyorsunuz. Bende denemek istiyorum:)
Mercimeği tek seferde fazladan yapıyorum. Ama cok sulu çorba gibi değil. Biraz koyu kıvamlı olarak. soğuduktan sonra plastik kapaklı kaplarla yoksa 2-3 kat buzdolabı poşeti içine porsiyonlayip koyuyorum.

X