Bugün ne almadın?

aslında mümkün. başka şeylere harcıyoruz hep birikimlerimizi.
Evet haklısın.kesinlikle benim sıradaki hedefim bu :) egeyi çok seviyorum.Istediğim zaman gidip kalabileceğim,kendime ait bir yer istiyorum orda.Bu sene iyice bakıcam inşallah hayallerimdeki givi bir yer bulabilirim :) şu an tüm birikimi harcadım ama bundan sonraki birikimim bunun için olacak :KK66:

MERHABA!!!!

Ben bu konuyu hortlatacağım.
Çünküüü artık tek bir gereksiz harcama yapmamam lazım.

Devlet bankalarının kredilerde yaptığı faiz düzenlemeleri sonucunda ben de bi çılgınlık yapıp tamamını kredi kullanarak bir ev aldım.
Nakitim olmadığından eski meski demedim yeri şehir merkezinde, metrekaresi yüksek ama içi çoooook tadilat ve bakım isteyen bir ev.

Taşınmamıza daha var, o yüzden taşınana kadar boyasını yaptırıyoruz. Aslında o kadar çok yapılacak şey var ve benim de o kadar bütçem yok ki :)
yapabileceklerimizi eşim ve kendim yapacağız. yapamayacaklarımız için para biriktireceğim.

Gelelim nasıl para biriktireceğime.
gereksiz harcamaları tamamen bitireceğim.

• Artık corona dolayısıyla dışarıda yemek olayı bitti zaten. bu masraf kaleminden kurtuldum.
  • kuaföre geçen ay gidip saçıma ombre yaptırmıştım 1 sene gider bu bana :)
  • kaş vs evde hallediyorum.
  • giysi almayı bırakacağım. yeterince giysim ve ayakkabım var.
  • markete de gidemiyorum zaten gidersem de liste ile gidip hemen alacağımı alıp çıkıyorum.
  • arabayı pek kullanmayacağım. zaten kendisine ait lastik ve muayene gideri olacak önümüzdeki ay.
  • kredi kartımı ödedim kapattım. sadece 250 tl limitli 1 adet kartım var. onu da yanımda taşımıyorum.

şimdilik böyle başladım bakalım. bu ay sonunda ne kadar kenara koyabileceğim.

Canım hayırlı olsun evin.
Tayin işin noldu.
Evi Ankara'dan mi aldın
sağol tatlım. yok balıkesirden aldık. yakında gideceğiz hala sonuçlansın diye bekliyorum. süre veremiyorlar 15 gün de olur 2 ay da diyorlar. bakalım bekliyoruz.

Ev işi masraflıymış ya, yok abonelikleri, yok vergisi bişeyleri, baktım içindeki tadilatla da başa çıkamayacağım sadece boyayın dedim. :)
kornişleri değiştirmeye 400 tl masraf çıkardılar. ben hesapladım tüm eve yetecek kornişi kendim aldığımda 150 tl ediyor. neden kendimiz takmayalım ki mesela.
işçilikten düşüreceğim maliyeti :)

sağol tatlım. yok balıkesirden aldık. yakında gideceğiz hala sonuçlansın diye bekliyorum. süre veremiyorlar 15 gün de olur 2 ay da diyorlar. bakalım bekliyoruz.

Ev işi masraflıymış ya, yok abonelikleri, yok vergisi bişeyleri, baktım içindeki tadilatla da başa çıkamayacağım sadece boyayın dedim. :)
kornişleri değiştirmeye 400 tl masraf çıkardılar. ben hesapladım tüm eve yetecek kornişi kendim aldığımda 150 tl ediyor. neden kendimiz takmayalım ki mesela.
işçilikten düşüreceğim maliyeti :)
İçinde oturursun öyleyse.
Kaça aldınız.
Eşin memur zaten senin tayin çıkınca gelir kolayca

İçinde oturursun öyleyse.
Kaça aldınız.
Eşin memur zaten senin tayin çıkınca gelir kolayca
valla onun gelmesi biraz süre alacak gibi. o kısmı ne yapacağız hiç bilmiyorum. inşallah hemen gelebilir. tapu masrafı vs ile 250 bin tl ye aldık. 15-20 senelik bina. son kat bi de, bu yüzden biraz daha uygundu.

kiraya nerden baksan 1500 tl verecektik, bu şartlarda para biriktirmem imkansız ama borcuma sadık bi insanım. bu yüzden borca girmek benim için daha iyi oluyor, keşke peşinatım olsaydı o zaman bu kadar çok faiz ödemek zorunda kalmazdım.
bakalım en azından kendimin diyip çivi çakarken 1000 kere düşünmem.

Hayırlı olsun eviniz. Ben de ilk evimi aldığımda sizin gibi tamamına yakınını kredi çekerek aldım. Uykularımız kaçıyordu. Ama yaşam standartımız düşmeden ödedik bitirdik. Hiç korkmayın yavaş yavaş herşeyi istediğiniz gibi yaparsınız. Bu zamanda borca girmeden bir şeye sahip olunamıyor maalesef. Yaptığınız planlarda gayet güzel.

Şu an işyerindeyim. Yemek yemek için çıkacağım. Önceden restoran cafeye falan giderdim ama şu an zaten güvenemiyorum. yemekhanede kumanya dağıtılıyor. onu alıp açık havada yemeğimi yiyeceğim 2.75 tl harcamam olur. başka da bişey almam :)
belki bi kumanya daha alıp eve götürürüm eşim yarın öğlen işe götürür

Hayırlı olsun eviniz. Ben de ilk evimi aldığımda sizin gibi tamamına yakınını kredi çekerek aldım. Uykularımız kaçıyordu. Ama yaşam standartımız düşmeden ödedik bitirdik. Hiç korkmayın yavaş yavaş herşeyi istediğiniz gibi yaparsınız. Bu zamanda borca girmeden bir şeye sahip olunamıyor maalesef. Yaptığınız planlarda gayet güzel.
siz de güzel günlerde oturun. :) teşekkür ederim.
ben şunu fark ediyorum. mesela 10 bin tl varsa aylık elimde o kadarla geçiniyorum. 5 bin tl varsa onla geçiniyorum :) pek de bişey değişmiyor standartımda. nasıl oluyor ben de anlamadım. en iyisi parayı bir yere bağlamak galiba.

Eğer sabit gelirle çalışıyorsanız rahatça ödersiniz. Bence bir süre sonra kenara para atmaya bile başlarsın. Belki ara ödeme yapıp kredini azaltırsın. Kolaylıklar diliyorum. Tekrardan güzel günlerde oturun.

S Spizella hayırlı olsun bizde o çılgınlığı 9 ay önce 0.99 olduğunda faiz oranları yaptık ☺ başta ağır geldi nasıl yaparız nasıl gider 9 ay geçmiş bile şükürler olsun planladığımızdan daha rahat oldu kiraya vereceğimize daha mantıklı kışın masraflar daha fazla yazın eksikleri yaptırırız diyoruz bizde eşimle nasipse

MERHABA!!!!

Devlet bankalarının kredilerde yaptığı faiz düzenlemeleri sonucunda ben de bi çılgınlık yapıp tamamını kredi kullanarak bir ev aldım.
Nakitim olmadığından eski meski demedim yeri şehir merkezinde, metrekaresi yüksek ama içi çoooook tadilat ve bakım isteyen bir ev.

Taşınmamıza daha var, o yüzden taşınana kadar boyasını yaptırıyoruz. Aslında o kadar çok yapılacak şey var ve benim de o kadar bütçem yok ki :)
yapabileceklerimizi eşim ve kendim yapacağız. yapamayacaklarımız için para biriktireceğim.

• Artık corona dolayısıyla dışarıda yemek olayı bitti zaten. bu masraf kaleminden kurtuldum.
  • markete de gidemiyorum zaten gidersem de liste ile gidip hemen alacağımı alıp çıkıyorum.
  • arabayı pek kullanmayacağım. zaten kendisine ait lastik ve muayene gideri olacak önümüzdeki ay.
  • kredi kartımı ödedim kapattım. sadece 250 tl limitli 1 adet kartım var. onu da yanımda taşımıyorum.

Çok sevindi güle güle oturun. Tammaına kredi veriyorlar mı ? Yüzde 90dan fazla vermiyorlar diye biliyorum.

siz de güzel günlerde oturun. :) teşekkür ederim.
ben şunu fark ediyorum. mesela 10 bin tl varsa aylık elimde o kadarla geçiniyorum. 5 bin tl varsa onla geçiniyorum :) pek de bişey değişmiyor standartımda. nasıl oluyor ben de anlamadım. en iyisi parayı bir yere bağlamak galiba.
Sizin adınıza çok sevindim. Hayırlı olsun eviniz içinde güle güle oturun, sevdiklerinizle birlikte mutlu bir ömür diliyorum. Allah ödeme kolaylığı versin inşallah.

MERHABA!!!!

Hayırlı uğurlu olsun, güle güle oturum inşaallah, kolayca da ödeyin ,
Sevindim

X