Bugün Ne Giydinin Çotanak Kızları

biem'cim.canım artık ben alıştım dişçiye bu hafta bir dişim daha çekilecek :KK1: ne güzel dikiş dikip kafanı dağıtıyorsun...allah yolunu açık etsin canım...

xzgi'cim. tabii ela daha çok küçük gazlı bebekse zaten alıp kucağına emzirip gazını alıcaksın ama bizim bebek 1 yaşında hala dayısının,annesinin kucağında ben çok kızdım çok alıştırmışlar bir yere gidilmiyor öyle olunca hep ağlıyor...birde 1 yaşında çocuk yürüyor her yere yetişiyor bir şey istediğinde vermeyince ağlıyor ağlayıncada hemen eline veriyorlar zaten yanlış olan bu çocuk ağlıyor diye her istediğini yapmayın diyor pedagoglar...sen bu işin az da olsa uzmanısın canım çocuklarla ilgili olduğun için üstesinden gelirsin...ama benim görümce çocuğa kahve yapma makinasını veriyorsa eline oynasında ağlamasın diye daha çok çekeceği var çocuğundan...:KK9:
ben mekan tutamadım canım çünkü 30 hazirana bakıyorum baktığım bazı oteller dolmuş...bu yüzden mekan tutamayınca elbiseme de bakamıyorum :KK14: çok sıkıldım bu işten...

ela suan bir seyden anlayacak kadar buyuk degıl
o yuzden onu sımdı doya doya kucagıma alıp sevıyorum
zaten yapmasamda yapana kadar aglıyor
sevgıye yakınlıga ıhtıyac duyuyor
bıraz daha kendıne gelsın bıseylerı anlamaya baslasın o zaman daha dısıplınlı ve mantıklı davranıcam
sımdı bırbırımıze alısma donemındeyız ve benım sakınlıgımı korumam ıcın onun kokusuna ıhtıyacım var
cunku o kadar yorgun uykusuz oluyorum kı sınırlerıme engel olamıyorum bazen

nısan işi noldu ınsallah halletmıssındır canım

barbım nerdesın ya burnumda tutuyosun

Son düzenleme:
selammm çotanaklarım...
xzgim nişan için allahın izni ile aile arasında 23 haziran'da sözbir royal residance otelde nişanım olucak o kadar çok otel gezdim ki sözbirdeki manzara hiç bir otelde yokona karar verdim perşembe günü organizasyonla ilgilenmek için ön görüşmeye gidicem. bunun yanı sıra...nişanlık bakmaya başladım nereye gitsem hep kabarık modeller :KK14: püfff sanırım bu cuma adana'ya gidicem gelince artık nişan davetiyemi tasarlıcam,elbisemi diktiricem falan fıstık çok karışık işler...adana'ya gidince benimkinin takımını falan alıcaz...böyle işte hepinizi çok özledim:nazar:

Merhaba çotanaklarım benim herkes iyi mi?? :KK3:
Uzuun zaman olmuş buraya yazmayalı kk'ya ancak birşey araştırıyorsam girmeye başladığım için epey boşladım burayı..
Gerçi çoğunuzla telefondan görüşüyoruz :KK34:,
Tuticim Allah tamamına erdirsin nişan tarihin belli olmuş :21: Nero evlendimi acaba :26: Facei kapadığımdan beri sizlerle iletişim koptu .. Açmakda istemiyorum esasında çünkü çok sıkıldım ordan ama herkes isyanlarda faceini aç faceini açç diye bilmiyorum belki yakında açarım :KK31:
Logoda hamile, Hande'de :KK49: yeni yeni bebişler katılıyor çotanak ailesinee :emir_bebek:
Ama son günlerdeki favorim Ela, kıskanmasın diğer bebişler :KK1: Sadece iki günlükken gördüm ama bayıldımmm o kadar sevimli ki Maşallah Allah nazarlardan saklasın :nazar: Ee Ezgidende sevimsiz bir bebek çıkma ihtimali imkansızdı tabi :KK1:Çok çok özledim bıdığııı, yeni resimlerine baktıkça şaşırıyorum bir insan bir ayda nasıl değişebilir bu kadar diye :KK53: Ezgicim bence Sercan' benziyor hanımkızımız :KK1: Tabi belli olmaz bebekler çok çabuk değişiyor :emir_bebek:
Beni soracak olursanız herşey gayet iyi.. Ocak ayında 1-1,5aylık bir diyet yaptım 57ye çıkmıştım şimdi tekrar 53e düştüm .. B-fit spor merkezine yazıldım düzenli gittim geldim o zamanlar bana çok yaradı .. Son iki haftadır yurtdışından gelen arkadaşım nedeniyle spora ara verdim çok sık görüşüyoruz çünkü ve tabi katı diyetede bir süre ara verdim.. O bu hafta gidiyor gidince ben 1 ay daha devam edicem diyete hedefim 49 çünkü :KK49: Şansıma erkek arkadaşımda sağlık sorunlaı nedeniyle diyete başladıda istikrarımı daha rahat koruyabilicem özellikle haftasonları :KK19: Ezgitom sende kilo verme derdindeymişsin 50-59 kilo aralığındakiler birlikte zayıflıyor topiğine bir göz at istersn :KK34: Ağustos sonunda yurtdışı tatiline çıkıorum ve kızlar sanırım Selayhusada gitme ihtimalim vaar :124:

amanınnn barbişim gelmiş hoşgelmiş facen kapalı ama biliyormusun en güzelini yapıyorsun benimkide facebook kullanmıyor dolayısı ile bende bu ara kapatmayı düşünüyorum çünkü açıkken girdimmi çıkamıyorsun bu face yüzünden dr rendevumu bile kaçırmış insanım dalgınlıktan:KK53: bu arada saol canım yavaş yavaş yol aldık nişana doğru gidiyoruz allahın izni ile darısı tüm isteyenlerin başına inşallah sende diyete başlamışsın bizim nişan için annemden tut benimkine ve görümcelere varana kadar herkes diyette:KK9: sadece ben sıkılaşmak için spor yapıyorum yemeden içmeden kesilemiyorum aslında kessem iyi olucak ama neyse bir süre daha yiyeyim...

diğer çotanak hatunlarım bendeki koşturmalar devam ediyor nişan davetiyemi tasarlamaya başladım allahtan mekan tutulduda üstümden yük kalktı istanbul'da evlenecek dostlarımın allah yardımcısı olsun ben 4 ayda anca tutabildim mekanımı milleti evlilik merakı sarmışta 2011 den tutmuşlar mekanları ne saçma iş...hep otellere baktım otelde olsun istiyorum diye allaha çok şükür şansım yaver gittide güzel bir otelle anlaştım...bu arada adana'ya gittim geldim falan annemde benden sonra geldi 2 gün falan kaldı nişan için adetler konuşuldu şimdi size soracağım bazı şeyler var özellikle evli arkadaşlara

soru 1-)bu nişan için damat bohçasına neler konulur ?
soru 2-)damat bohçası sandıkmı olur yoksa böyle dantelli işlemeli boncuklu bohçalarmı ?(açıkcası sandık erkeğe alınmaz gibime geliyor )
soru 3-) içine neler koyacağım ???

allah rızası için yardımlarınızı bekliyorum...ben daha elbiseme karar vermedim şuan gribim evden çıkamıyorum ama cuma günü allahın izni ile moda evine gidicem bağdat caddesine falan...elbiseyede karar verdimmi geriye ufak şeyler kalıyor...tatlı telaşlar diyorlar ama benimki çok rahatlık kalmış şurda 1,5 ay ben hala etrafımdakilerin koşturmacalarını izliyorum ben rahatlığımdan ödün vermiyorum benimkide bana kızıyor hemde doğrusunu yapıyorsun diyor amannn böyle işte çotlarım...bu arada adana'ya gittiğimde çalışacağım ajanslada görüştüm herşey güzel geçti :nazar:maaşallah subhanallah sizi öpüyorum özellikle bebişleriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:emir_bebek:

Tuti soruna cevap veriyim..
Damat bohçası adı üstünde bohça sandık filan ilk defa duydum öle bişi varsada ben bilmiyorum
Yani bohça yapılır şöle en güzellerinden..
İçine de dünürler karşılıklı anlaşığ koyarlar ne isteniyorsa..
Mesela bizde dürü vardır eltiden tut çoluk çocuğa kadar herkese bohça yapılır..
Ama iki tarafta bu zahmete girmeyelim denirse sadece gelin ve damada bohça yapılır..
İçinede benm bildiğim eşofman pijama takımı iç çamaşırı traş losyonları parfüm havlu terlik gömlek bunlar konur
aklıma gelenler bunlar
Allah tamamına erdirsin

Tuti soruna cevap veriyim..
Damat bohçası adı üstünde bohça sandık filan ilk defa duydum öle bişi varsada ben bilmiyorum
Yani bohça yapılır şöle en güzellerinden..
İçine de dünürler karşılıklı anlaşığ koyarlar ne isteniyorsa..
Mesela bizde dürü vardır eltiden tut çoluk çocuğa kadar herkese bohça yapılır..
Ama iki tarafta bu zahmete girmeyelim denirse sadece gelin ve damada bohça yapılır..
İçinede benm bildiğim eşofman pijama takımı iç çamaşırı traş losyonları parfüm havlu terlik gömlek bunlar konur
aklıma gelenler bunlar
Allah tamamına erdirsin

canım öncelikle imlamı düzelteyim hani şu sandıklar varya böyle deriden onamı yapılır yoksa sadece hani kumaş kaplı dantelli bohçayamı koyayım aldıklarımı demek istedim...
bu arada aileler konuştu bizim benim annem ve kayınvalidem endilerine bohça istemediler açıkcası gerek duymadılar sadece gelin(ben)damat(sözlüme) yapalım diye karar verdiler ben kendi bohçam için makyaj malzemesi istemedim çünkü sözlüm zaten bunun masrafını üstelendi :KK9: önceden hep kendi alır malzemelerimi bittikçe makyaj takımı yerine parfüm istedim ben dediklerini yazıyorum canım teşekkür ederim önerin ve cevabın için...

canım öncelikle imlamı düzelteyim hani şu sandıklar varya böyle deriden onamı yapılır yoksa sadece hani kumaş kaplı dantelli bohçayamı koyayım aldıklarımı demek istedim...
bu arada aileler konuştu bizim benim annem ve kayınvalidem endilerine bohça istemediler açıkcası gerek duymadılar sadece gelin(ben)damat(sözlüme) yapalım diye karar verdiler ben kendi bohçam için makyaj malzemesi istemedim çünkü sözlüm zaten bunun masrafını üstelendi :KK9: önceden hep kendi alır malzemelerimi bittikçe makyaj takımı yerine parfüm istedim ben dediklerini yazıyorum canım teşekkür ederim önerin ve cevabın için...

Ne demek cnm her zaman:KK16:
Bohça olarak mükemmel takımlar var cnm içinde seccade bohça havlusu olan..
Bi tane onlardan alabilirsin çok şık ve evlendiğinde Allah izin verirse senin de kullanabileceğin türden şeyler..
Zaten damada bi tane bohça yetmez
En az 2 taneye sığıyo alınanlar..
Bi tanesini dediğim gibi hazır alabilrsin ikinciside dantelli olanlardan yaparsın kırmızı kurdale filan takılıyo onada..
Seccadede konur şimdi aklıma geldi

Ne demek cnm her zaman:KK16:
Bohça olarak mükemmel takımlar var cnm içinde seccade bohça havlusu olan..
Bi tane onlardan alabilirsin çok şık ve evlendiğinde Allah izin verirse senin de kullanabileceğin türden şeyler..
Zaten damada bi tane bohça yetmez
En az 2 taneye sığıyo alınanlar..
Bi tanesini dediğim gibi hazır alabilrsin ikinciside dantelli olanlardan yaparsın kırmızı kurdale filan takılıyo onada..
Seccadede konur şimdi aklıma geldi

evet seccade takımı,tesbih,takke falan koyucakmışız annem söyledi şimdi ben bir bakayım onlara kervan çeyize falan bakayım illaki vardır bohça malzemeleri teşekkür ederim canım...

evet seccade takımı,tesbih,takke falan koyucakmışız annem söyledi şimdi ben bir bakayım onlara kervan çeyize falan bakayım illaki vardır bohça malzemeleri teşekkür ederim canım...

Hayırlı olsun şimdiden cnm
Çok şahaneleri var şimdiden Allah mesut etsin :KK16:

cok heycanlandim onca zaman sonra buraya yazacagim icin :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

güzellerime selamlar olsun...

dogurganlik mevsimine girmisiz

spaydi hamile tebrikler
biem hamile tebrikler
ben hamile :))
varmi baska bilmiyorum

onca zaman sonra burdan yazmak tuhaf oldu ama nostaljik yapiiim dedim..
hepinizi öperim..
hee birde bugun benim dogum günüm :KK56::KK16::KK37::21::KK3::KK53::KK49::KK49::KK49:

Son düzenleme:
Hoşgeldin selaycım :)
Sende hamişsin he , hadi Allah tamamına erdirsin inşa Allah
Bende bugün ilk kontrolüme gidicem meraktan çatlıyorum :KK1:
Senin ki ne]kadarlık ?

Hoşgeldin selaycım :)
Sende hamişsin he , hadi Allah tamamına erdirsin inşa Allah
Bende bugün ilk kontrolüme gidicem meraktan çatlıyorum :KK1:
Senin ki ne]kadarlık ?

Sagol canim ... Allah senide tamamina erdiri insallah ..

19 hafta ya geldim yariladim denebilir .. Rabbim saglikla kucagimiza almayi nasip eder insallah ..

özlemişim burayı,sohbetlerimizi :KK43:((

sadec son mesajı okuyabildim selayım ve diğer hamişlerim tebrik ederim hepinizi

X