Bugza'nın Diyet Günlüğü

bugza

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2011
2.169
2.543
Merhabalar,ben de bugün diyetisyene gittim sonunda.Boyum 1.58 çıktı :KK59: bugüne kadar 1.60 sanıyordum.Tam tamına 68,5 kg dedi tartı(gerçi 2 sene evvel 72 de demişti) ve elimde diyet listemle eve geldim saat 16:00 idi ve ara öğün saati gelmişti.Hemen bir şeftali ve bir dilim peynir yedim.Az sonra da 1 kâse çorba,6 yemek kaşığı sebze yemeği,yoğurt,yağsız salata ve 2 dilim ekmek yiyerek devam edeceğim rejimime.1 ay sonra kontrolüm var bakalım ne kadar verebileceğim.Her sabah ve akşam üstü de 45'er dakika yürüyüşü de unutmayalım :KK34: Hedefim ilk aşamada 59 psikolojik sınır.5le başayan bir rakam olsun da şu aşamada başarmış sayacağım kendimi.

Son düzenleme:
ınsallah ıstedıgın kg ye ulasırsın canım bende sıgarayı bırakınca 55 ten 75e cıkmıstım 10 ayda bı senedır ara ara dıyet yapıyorum 75ten 63kg ye dustum benım hedefımde 58 olmak temmuzun 12 sınde 67.8 kg ıdım suan 63 kg yım 5 kılom kaldı

Son düzenleme:
Merhabalar,ben de bugün diyetisyene gittim sonunda.Boyum 1.58 çıktı :KK59: bugüne kadar 1.60 sanıyordum.Tam tamına 68,5 kg dedi tartı(gerçi 2 sene evvel 72 de demişti) ve elimde diyet listemle eve geldim saat 16:00 idi ve ara öğün saati gelmişti.Hemen bir şeftali ve bir dilim peynir yedim.Az sonra da 1 kâse çorba,6 yemek kaşığı sebze yemeği,yoğurt,yağsız salata ve 2 dilim ekmek yiyerek devam edeceğim rejimime.1 ay sonra kontrolüm var bakalım ne kadar verebileceğim.Her sabah ve akşam üstü de 45'er dakika yürüyüşü de unutmayalım :KK34: Hedefim ilk aşamada 59 psikolojik sınır.5le başayan bir rakam olsun da şu aşamada başarmış sayacağım kendimi.

kolay gelsin diyeyim canım bende diyetteyim şu an. 72.5 kg ile başladım 67.4 kg devam ediyorum. diyet listeni paylaşırsan sevinirim. spor konusunda sabah akşam yapılacak yürüyüş ile güzel kilolar verirsin canım.

kolay gelsin diyeyim canım bende diyetteyim şu an. 72.5 kg ile başladım 67.4 kg devam ediyorum. diyet listeni paylaşırsan sevinirim. spor konusunda sabah akşam yapılacak yürüyüş ile güzel kilolar verirsin canım.

Sabah (en geç 9'da kahvaltıyı yapmış olmalıyım)
*Şekersiz açık çay
*2 kibrit kutusu peynir,yeşillik,domates,salatalık
*1 yumurta(haftada 2-3 kez)
*5-6 tane zeytin/ceviz/badem/fındık
*2 ince dilim ekmek

Kuşluk (11:00)
*1 meyve

Öğle (13:00)
*2 ızgara köfte
*6 yemek kaşığı sebze yemeği
*1 küçük kâse yoğurt
*yağsız salata
*2 ince dilim kepekli ekmek

İkindi (16:00)
*1 meyve
*1 dilim ekmek
*1 dilim peynir

Akşam(19:00)
*1 kâse çorba
*1 küçük kâse yoğurt
*yağsız salata
*2 dilim kepekli ekmek

Gece (22:00)
*2 meyve
*1 su bardağı süt ya da yoğurt

Yiyeceklerin değişim oranlarını da aldım.

ben de hep boyumu 162 filan sanardım diyetisyene gittim böyle kafana değip çıkan ve kilo ölçen bi alet var 1.58 boy 72.6 kilo dedi şok oldum .. neyse o ay içinde yapmaya çalıştım diyetimi ama tam yapamadım misafirler oldu yatılı başka yerde kaldım vs yine de 2 kilo vermişim 70.3 olmuşum . bana ramazan menüsü verdi ona göre ben de zayıflayacağım artık ben de 55 son sınır ama 59 u görsem rahatlayacağım... :KK50:

*Şekersiz açık çay
*2 ince dilim ekmek

*1 meyve

*2 ızgara köfte
*1 küçük kâse yoğurt
*yağsız salata

*1 meyve
*1 dilim ekmek
*1 dilim peynir

*1 kâse çorba
*1 küçük kâse yoğurt
*yağsız salata
*2 dilim kepekli ekmek

*2 meyve

teşekkür ederim canım , 1500cal civarı galiba bu liste:KK61:
ben de hep boyumu 162 filan sanardım diyetisyene gittim böyle kafana değip çıkan ve kilo ölçen bi alet var 1.58 boy 72.6 kilo dedi şok oldum .. neyse o ay içinde yapmaya çalıştım diyetimi ama tam yapamadım misafirler oldu yatılı başka yerde kaldım vs yine de 2 kilo vermişim 70.3 olmuşum . bana ramazan menüsü verdi ona göre ben de zayıflayacağım artık ben de 55 son sınır ama 59 u görsem rahatlayacağım... :KK50:
kilo vermek gibisi yok, dilerim istediğiniz kiloya kavuşursunuz,ramazan da nasıl bir diyet verdi acaba.

Son düzenleme:
teşekkür ederim canım , 1500cal civarı galiba bu liste:KK61:

Kalori hesabını bilmiyorum ama yemekten sonra yaptığım 45 dakikalık yürüyüş çok iyi hissettirdi bana.Aslında psikolojik olarak kilo vermeye ve daha çevik olmaya hazırım.Umarım biyolojik olarak da paralel ilerleyebilirim.

kilo vermek gibisi yok, dilerim istediğiniz kiloya kavuşursunuz,ramazan da nasıl bir diyet verdi acaba.

Uzun süre yememek iyi değil diye duyduk okuduk hep.Merak ettim ben de Ramazan Diyetini.

*Şekersiz açık çay
*2 ince dilim ekmek

*1 meyve

*2 ızgara köfte
*1 küçük kâse yoğurt
*yağsız salata

*1 meyve
*1 dilim ekmek
*1 dilim peynir

*1 kâse çorba
*1 küçük kâse yoğurt
*yağsız salata
*2 dilim kepekli ekmek

*2 meyve

ben günde bu kdr şey yemiyorum.. insan hayli hayli doyar bu listeyle.. fazla bile gelir. inşallah istediğin kiloya kavuşursun.. başarılar dilerim.

Liste çok iyimiş açda kalmazsınız herşeyden bolca var

Ben bir günde bunları yesem kilo alırım yaa :26:

Takip edicem topiğinizi kolay gelsin

ben günde bu kdr şey yemiyorum.. insan hayli hayli doyar bu listeyle.. fazla bile gelir. inşallah istediğin kiloya kavuşursun.. başarılar dilerim.

Evet çok fazla açlık hissetmedim şu ana kadar.

Liste çok iyimiş açda kalmazsınız herşeyden bolca var

Ben bir günde bunları yesem kilo alırım yaa :26:

Takip edicem topiğinizi kolay gelsin

Teşekkürler

1600 KALORİLİK zayiflama DİYETİ - ( bunu benim kilo ve boyuma göre verdi 1.58 boy 70.3 kilo 1 ayda ortalama 4 kilo vermesi beklenir.BKI ya göre veriliyor günlük klori ihtiyacına göre .. listeye gelelim ..

Çay kahve serbest her türlü bitki çayı. ama şekersiz. salça , sirke baharat serbest. ama salamura yada turşu vb yasak

Sahur:
açık çay istenildiği kadar
1 kase çorba
1 kib. kut beyaz peynir yada 1 yumurta
5 tane zeytin
3 ince dilim ekmek ( bu tost ekmegi kadar olacak bunun boyutunda pide de olabilirmiş arkadaşlar)
Çiğ sebze yağsız söğüş olacak

İftar:
1 kase çorba
3 köfte kadar et
1 su bar yoğurt
4-5 yemek kaşığı sebze yemeği (( suyundan olmayacak))
3 ince dilim ekmek
İstenildiği kadar salata (( yalnız yağsız ))

iftardan sonra 3 ara öğün meyve ve 1 su bar. yoğurt var istenildiği gibi yayılabilir bu araya
ayrıca 2.5-3 lt su .. eğer tatlı ihtiyacı çok olursa dondurma olacak bu da süt oranından düşülecek . birkaç dönüşüm yiyecekleri var
bunları istenildiği gibi değiştiriyoruz mesela 1 su bar yoğurt=1 su bar süt=2 su bar. ayran
yada ekmekte 1 dilim=2 kaşık makarna=2 kaşıkpilav=1 kase çorba

Akşam Yemeği
-4kaşık imam bayıldı
-1 kâse yoğurt
-1 dilim ekmek

hazırlarken doyar mıyım dedim ama yerken yarısına bile gelmeden kesildim kaldım.İştahım azalıyor galiba.Biraz zaman geçsin de akşam yürüyüşüne gideyim.Şimdilik sadece yürüyüş yapıyorum ilerde egzersizlere de başlamalıyım diye düşünüyorum.

Bu konuda deneyimi olan var mı?

Yürüyüş parkurunun uzunluğu sanırım 380 metre
10 tur atıyorum 3.8 km (her tur 3'25'' civarında)
Parkura 7' ortalama yürüyorum 800 metre aşağı yukarı,bir o kadar da dönüş-ki bazen farklı bir yoldan dönüyorum orası daha uzun 1 km olsa-

Günlük ortalama 5.5-6 km tempolu yürüyorum.Diyetisyen yürüme mesafesi konusunda bir şey demedi.Sadece 30 dakika yürüyüş dedi.Kontrole gittiğimde soracağım bu konuyu.Acaba sizin fikriniz ne?

Merhabalar.
Sizler için kolaylık olması açısından yeni bir bölüm açılmıştır.
Diyet günlükleri bölümü

Ve konunuz bu bölüme taşınmıştır.
Keyifli paylaşımlar:)

X