Hedef -25 kg! Diyet Listem + PCOS

lilasdaily

170cmY21•108kg(2ay-12)•Yeniden 95,6>89,8 (6 hafta)
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2020
76
122
Saç dökülmesi iyice psikolojimi bozmaya başladı. Bende yıllık iznimde hastane işlerimi hallederek bunlara baktırmayı planlıyorum.
benim de... düşünmeden duramıyorum, çok stresliyim. bakalım, umarım dönüşü olan bir dökülme tipidir. pazartesi doktora gideceğim gelişmeleri de buraya yazarım

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :108 Kg. Şimdiki Kilom :89.8 Kg.

lilasdaily

Kayıtlı Üye
24 Ekim 2020
76
122

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.

lilasdaily

Kayıtlı Üye
24 Ekim 2020
76
122
Ay umarım dediğin gibidir. Hem saçımız hem bedenimiz sağlığa kavuşur umarım
hepimiz için en güzelini diliyorum... ne bela bu saç dökülmesi🙄

lilasdaily

Kayıtlı Üye
24 Ekim 2020
76
122
16 gün: -2,6 kg.

Artık günlük olarak yediklerimi yazmama kararı verdim çünkü sürdürülebilirliği çok düşük bunun benim hayatımda🥺 Genel anlamıyla ikinci haftamda meyveyi biraz abarttım ve öğün saatlerine uyamadım. Bir de tuvalete çıkma sorunum vardı ciddi anlamda, yürüyüşe normalde çıktığımın yarısından az çıkmamın da etkisi olabilir. Tartı gününde -500 gr gördüm sadece. Bugün üçüncü haftanın 2. gününün sabahı, tartıda -400 daha gördüm. Bu da ikinci haftanın eksisi muhtemelen, bir iki gündür biraz daha rahatım tuvalet konusunda, o etkiliyordur.

Allonsy

6. Takım 1. Grup
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2015
1.102
2.411
16 gün: -2,6 kg.

Artık günlük olarak yediklerimi yazmama kararı verdim çünkü sürdürülebilirliği çok düşük bunun benim hayatımda🥺 Genel anlamıyla ikinci haftamda meyveyi biraz abarttım ve öğün saatlerine uyamadım. Bir de tuvalete çıkma sorunum vardı ciddi anlamda, yürüyüşe normalde çıktığımın yarısından az çıkmamın da etkisi olabilir. Tartı gününde -500 gr gördüm sadece. Bugün üçüncü haftanın 2. gününün sabahı, tartıda -400 daha gördüm. Bu da ikinci haftanın eksisi muhtemelen, bir iki gündür biraz daha rahatım tuvalet konusunda, o etkiliyordur.
Hiç umutsuzluğa kapılma tatlım. Tuvalet aşırı etkiliyor. Yavaş yavaş gitmesi daha sağlıklı ve daha kalıcı

lilasdaily

Kayıtlı Üye
24 Ekim 2020
76
122
Hiç umutsuzluğa kapılma tatlım. Tuvalet aşırı etkiliyor. Yavaş yavaş gitmesi daha sağlıklı ve daha kalıcı
açıkcası ben kilo verme konusunda çok endişeli değilim. yemek konusunda irademi koruyabiliyorum, yürüyüş de şimdilik yetiyor daha doğrusu egzersiz geçmişim kocaman bir sıfır olduğu için fazlasına mecalim de yok. ama bi 7 kilo daha verip spor salonuna yazılıp, son 15 kilomu da öyle vermek istiyorum. hem aşılanmış olurum muhtemelen hem de okula da gideceğim için spor salonuna gitmek beni covid konusunda endişelendirmez, zaten dışarıya çıkıyor olacağım. biraz sarkmadan endişeliyim. ondan da çok saçtan endişeliyim şu an :KK43:
çokçok teşekkür ederim kuzu

Allonsy

6. Takım 1. Grup
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2015
1.102
2.411
açıkcası ben kilo verme konusunda çok endişeli değilim. yemek konusunda irademi koruyabiliyorum, yürüyüş de şimdilik yetiyor daha doğrusu egzersiz geçmişim kocaman bir sıfır olduğu için fazlasına mecalim de yok. ama bi 7 kilo daha verip spor salonuna yazılıp, son 15 kilomu da öyle vermek istiyorum. hem aşılanmış olurum muhtemelen hem de okula da gideceğim için spor salonuna gitmek beni covid konusunda endişelendirmez, zaten dışarıya çıkıyor olacağım. biraz sarkmadan endişeliyim. ondan da çok saçtan endişeliyim şu an :KK43:
çokçok teşekkür ederim kuzu
Bol bol su iç kuzum. Kuvvet antrenmanları da eklersen sarkmadan endişelenmene gerek yok

lilasdaily

Kayıtlı Üye
24 Ekim 2020
76
122
Bol bol su iç kuzum. Kuvvet antrenmanları da eklersen sarkmadan endişelenmene gerek yok
şu an yapamıyorum maalesef, hem henüz aşı olmadım hem de vücudum izin vermiyor. ama kesinlikle ekliycem

lilasdaily

Kayıtlı Üye
24 Ekim 2020
76
122

lilasdaily

Kayıtlı Üye
24 Ekim 2020
76
122
Canım vallaha topiğine ortak olmak isterim. Zira bende de pcos ve saç dökülmesi var. Bende senin gibi mevsimsel ve stres kaynaklı olduğunu düşünüyordum ama öyle değilmiş. Saatlerce yapmayı bitiremediğim saçımı şimdi 5 dakikada yapmak çok üzüyor. İstersen beraber birbirimize destek olabiliriz.
Pazartesi endokrinoloji ve dermatologa gittim. İki taraf da ilgiliydi. Endokrinoloji tiroitlerimin biraz yavaş olduğundan bahsetti, dermatoloji de genetik/erkek tipi dökülme değil telogen effluvium olabilir ama bu teşhis için bile erken, pcos da yapabiliyor olabilir dedi. saç çekme testi yaptı bir şey de gelmedi eline. günde 100-150 tel dökülüyo mu dedi zaten benim 50 civarı oluyor. endokrinoloji ilaç vermedi o derece değilmiş, kilo vermemi tavsiye ettiler. demir, d vitamini ve metformin alıyordum aynı şekilde devam etmemi söylediler. dermatolog da medobiotin tablet verdi. 2,5mg 120lik tablet. günde iki tane içicem, iki ay kullanmış olucam yani. bir de 5 hafta, haftada 2 kere bir yağ karışımını sürmemi önerdi size de yazmış olayım.
10 günlük doz:
200ml badem yağı
10'ar tane bepanten ampul + dodex ampul + evigen ampul
yıkanmış temiz saça sürüp 4-6 saat bekletip tekrar yıkanacak.
3 ay sonra kontrole gideceğim.

lilasdaily

Kayıtlı Üye
24 Ekim 2020
76
122
Canım öncelikle geçmiş olsun. Pcosun sağlıklı beslenme ve kilo verilerek etkisinin azaltılabileceğini düşünüyorum. Yapmamız gereken bol hareket, sağlıklı beslenme.

Saç dökülmesi iyice psikolojimi bozmaya başladı. Bende yıllık iznimde hastane işlerimi hallederek bunlara baktırmayı planlıyorum.

Bu arada kusura bakma birkaç gündür giremedim. Düzenli bir şekilde devam ettiğin için tebrik ederim.
Pazartesi endokrinoloji ve dermatologa gittim. İki taraf da ilgiliydi. Endokrinoloji tiroitlerimin biraz yavaş olduğundan bahsetti, dermatoloji de genetik/erkek tipi dökülme değil telogen effluvium olabilir ama bu teşhis için bile erken, pcos da yapabiliyor olabilir dedi. saç çekme testi yaptı bir şey de gelmedi eline. günde 100-150 tel dökülüyo mu dedi zaten benim 50 civarı oluyor. endokrinoloji ilaç vermedi o derece değilmiş, kilo vermemi tavsiye ettiler. demir, d vitamini ve metformin alıyordum aynı şekilde devam etmemi söylediler. dermatolog da medobiotin tablet verdi. 2,5mg 120lik tablet. günde iki tane içicem, iki ay kullanmış olucam yani. bir de 5 hafta, haftada 2 kere bir yağ karışımını sürmemi önerdi size de yazmış olayım.
10 günlük doz:
200ml badem yağı
10'ar tane bepanten ampul + dodex ampul + evigen ampul
yıkanmış temiz saça sürüp 4-6 saat bekletip tekrar yıkanacak.
3 ay sonra kontrole gideceğim.

lilasdaily

Kayıtlı Üye
24 Ekim 2020
76
122
Listeme %80 uydum diyebilirim. Aslında uyumsuzluk olarak ara öğünüm tekti fakat ben çok acıktığım için ikiye böldüm. Meyveyi biraz fazla kaçırıyorum. Makarna hakkımı hamburger ekmeğine denkledim iki kere, et zaten öğünümde vardı hamburger yaptım mesela. Hafta başı hastahaneye gittim ve iki randevum arası çok saat vardı, gecesinde 2 tost yedim, o gün de bir poğaça yedim. 15 saat de aç durmuştum tabii. Su içmekte aşırı zorlanıyorum.

20 Gün -3,5 kg