Bulantı ve aşırı kusma

İyi günler hanımlar,

Ben 11. haftamdayım. Bulantılar başlayalı çok oldu ama kusma yoktu.
Geçen hafta kusmalar da başladı. Açken veya yemekten hemen sonra, fark etmiyor.
En fazla 2 kez oluyodu sonra duruyordu.

Bugün 5 defa çıkardım sanırım. Su bile içsem geri çıkarıyorum.
Soda, çubuk kraker.. geri çıktılar.

Ben normalde de kusunca çok halsiz olurum. Bugün daha yataktan çıkamadım.
Ama hanımlar affedersiniz kusarken sanki gözlerim yerinden çıkacak gibi oluyor.
Karnım ve kasıklarım çok kasılıyor. Çok fazla öğürerek çıkarıyorum.

Bu durum normal midir? Almanya'da yaşıyorum. Bulantılar başladığından beri B vitamini takviyesi ve iki farklı mide bulantısı için ilaç kullanıyorum. Bugün hiç biri fayda etmedi.
Ne olur tecrübesi olan birileri bana bir fikir versin, nasıl geçer bu durum?? 😔
AHh canım, 16ıncı haftaya kadar çok zor bir gebelik geçirdim. Söylenen her şeyi denedim ama kusmalarıma asla çare olmadı. Aynı söylediğin gibi gözlerim yerinden çıkacak gibi oluyordu kulaklarım patlayacak gibi oluyordu ve fazla kasılmadan dolayı çok şiddetli kasılma ve inanlmaz kasık ağrısı oluyordu her seferinde. Hiç ümidim yoktu düzeleceğime, ümitsizlğim sebebiyle de sürekli ağlıyordum psikolojik olarak tükenmiştim . Ama geçiyor. Çözümüm yok senin için ama içine su serpilsin, geçiyor bu günler. Üzerinden 5-6 hafta geçmesine rağmen sanki ben yaşamadım o durumları. Sabret

Bu günlerde biraz daha iyiyim. Kusma nerdeyse tamamen bitti sayılır. En azından bi kaç gündür kusmadım yani.
Bulantılar da azalıyor gibi. Bi gün diğerini tutmuyor ama çok şükür daha iyiyim.
Allah hepimize hayırlı kolay gebelikler nasip etsin inşallah.

Merhaba. Konunun üzerinden çok geçmiş ama belki bir gören olur. Umarım hepiniz sağlıkla bebişlerinize kavuşmuşsunuzdur ❤️🙏🏻 öğürerek kusma ve bu esnada mide kasılması/krampları ben de yaşıyorum. Bu kasılmaların şiddetli olsa bile rahme ve bebeğe bir zararı yoktur değil mi?

X