Bulaşık Makineleri bulaşık makinemin deterjan kapağı kırıldı:(

mahmuriye

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2008
271
4
43
9 yıllık elektrolüx marka bulaşık makinemin kapağı kırıldı. yedek parça takılacak komple. fiyatı tuzlu geldi bana. acaba deterjan kapaksız makinemi nasıl kullanmaya devam edebilirim kızlar? sıvı deterjan alıp üzerinde gezdirsem bulaşıkların sonra da makineyi çalıştırsam olmaz mı? :KK43:

9 yıllık elektrolüx marka bulaşık makinemin kapağı kırıldı. yedek parça takılacak komple. fiyatı tuzlu geldi bana. acaba deterjan kapaksız makinemi nasıl kullanmaya devam edebilirim kızlar? sıvı deterjan alıp üzerinde gezdirsem bulaşıkların sonra da makineyi çalıştırsam olmaz mı? :KK43:

servisine telefon açıp sorman en doğrusu bence

deterjan koyma yeri var ya onun kapağı kırıldı. servisi aradım canım sırf deterjan kapağı için komple parça değişecekmiş tuzlu bir fiyat söylediler. deterjanı deterjan yerine koymadan yıkama yapabilir miyim acaba? illa da deterjanı deterjan yerine koymam gerekir mi?:KK43:

sizin makineein çalışma şeklini bilmiyotum ama mesela benimki arçelik ve makine çalışırken kapağını açabiliyorum
(bazen deterjan bi yere yapışıp kalıo kontrol etmek için bakıyorum)
sonrada kapatıyorum kaldığı yerden devam ediyor
eğerki sizinkide söyleyse ön yıkaması bitince makinenin içine deterjanı kendiniz atabilirsiniz.
yoksa başka şekilde kullanmanız mümkün değil gibi görünüyor
ya da ön yıkamasız direk deterjanı içine atıp yıkayacaksınız

deterjan koyma yeri var ya onun kapağı kırıldı. servisi aradım canım sırf deterjan kapağı için komple parça değişecekmiş tuzlu bir fiyat söylediler. deterjanı deterjan yerine koymadan yıkama yapabilir miyim acaba? illa da deterjanı deterjan yerine koymam gerekir mi?:KK43:

Canım geçmiş olsun. Her gün kullandığımız makineler elimiz ayağımız olmuş artık onlarsız hayat çok zor. Tablet deterjanını kaşıkları koyduğumuz sepetin içine koy, kapağını kapatıp çalıştır. Misler gibi yıkıyor. Ben Bingo'nun tablet deterjanını kullanıyorum. İçi sıvı şeklinde olanlar olmaz ama tablet deterjan olur. Dene güzel yıkarsa bana da dua edersin. Baktın olmuyor o zaman servise söylersin birde eskicilerde daha doğrusu hurdacılarda çıkma parçalar oluyor onlara da sor kolay gelsin.

tablet deterjanı at içine çalıştır ön yıkamasız porgram kullanıyorsan sorun olmaz gayette güzel yıkar
zaten suyu alınca ön yıkama yoksa direk deterjan kapağını açıp alıyor deterjanı içine atsanda sorun olmaz

X