Bulaşık makinesi köpüklü bırakıyor

Sena616

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2017
2.584
6.629
26
Kızlar beyaz eşya bölümüne de konu açtım ancak oraya pek yazılmadığından bdvde açayım dedim. Arçelik 2 programlı bulaşık makinesi kullanıyoruz. 2011de almıştık. Son 2 yıkamadır kapağını açıyoruz ve makinenin taban kısmında köpüklerle karşılaşıyoruz. Tekrar çalıştırıp baktığımızda ise köpük olmuyor. Aslında ekstra çamaşır suyu vs. koymadık 1 aydır. Kafayı taktık buna. Neden atmıyor durularken? Bu arada deterjan fi.... marka kullanıyoruz. İnternette pek bilgi bulamadım bununla alakalı. Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Sanırım yeni makine yolu göründü bize. Memnun kaldığınız makine önerisi de alabiliriz. Yardımcı olur musunuz? Yarın arçelik servisini arayacağız bu arada.

Makine deterjanı eritmiyor. Tabletler bozulmuş olabilir veya o tablet o makineye uygun olmayabilir.Özellikle bu " a101 bim gibi marketlerin şu kadar liralık alışveriş yaparsanız finish tablet bu kadar " promosyonundan aldığımız bir tabletse direkt atın. Kokusu, yıkama performansı çok kötü ki yıllarca kullandığımız ürün niye böyle olmuş anlayamadım.

Ayrıca uzun zamandır kullandığınız için size makinenizi öğretmeyim ama eski makineleri bir kaç ayda bir falan özel temizleme sıvıları ile çalıştırıp temizlemek gerekiyor.Daha sonra filtreleri de elden geçecek elbette.

Bir de bu tabletlerin bilmem kaçı bir arada palavralarına inanmayın. Makinede tuz ve parlatıcı daima olsun.

Ek; Makineyi değiştirmek istiyorsanız da aile nüfusuna ve günde ne kadar bulaşık çıktığına bakın. Biz iki kişi bir makineyi anca 3 günde zorla doldurabiliyoruz.

Eğer bu makineyi aldığım sırada yarım boy makineler var olsaydı tercih ederdim. Zira yazlıkta Electrolux mini bulaşık makinesi kullanıyorum, 20 dakika bile yetiyor. Ne yazık ki mini Electrolux de kısa programlarda tablet seçiyor. Bu yüzden sıvı deterjan döndüm. Uzun programlarda sorun yok tabii..

Son düzenleme:
Parlatıcı gözüne bakın,parlatıcı istiyor bazi makineler,hatta tuzda. Bir dönem makinem kirli çıkarmaya başlamıstı,tabi deterjanlar hepsi bir arada formatında diye ekstra tuz ve parlatıcı kullanmıyordum,ikisini de ekledim düzeldi.
Filtresini,pervanelerini de söküp temizleyin tabi,onlardan da kaynaklanabilir. En son makine temizleme yapın boş calıştırarak,her markanın var temizlemek için ürünü,bu şekilde düzelir diye düşünüyorum.

Servis çözecektir ama büyük ihtimal tabletleriniz bozulmuş ve eritmiyor.

X